Esileht Väikelaps Kuidas vastata 3 aastase küsimusele – kus mina enne olin, kui teie (ema-isa) väiksed/noored olite ?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Kuidas vastata 3 aastase küsimusele – kus mina enne olin, kui teie (ema-isa) väiksed/noored olite ?

Postitas:

Tere !
Laps küsib seda küsimust nii palju ja tihti,ilmselt pole ma osanud talle rahuldavalt vastata, et ta selle mõtte omaks võtaks.

Mida head siis võiks öelda, et laps rahule jääks.
Kus laps on siis, kui emme ja issi on noored ?
Kui vastata, et sind polnud lihtsalt olemas ja kõik,
see on kõige haledam vastus, ta ei adu AJA mõistet veel. Võibolla peaks sama asja ütlema, aga kuidagi teisiti ?

Mida teie ütle(ksi)te ?

Aitäh vastuste eest ette !

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.02 17:17; 23.02 23:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Emme kõhus. Püüdsin seletada, et emme kõhus on nagu väikesed munad, kus siis, kui issi ka tahab, hakkab kasvama beebi. Seda juhtub ainult täiskasvanuna. Ausalt öeldes läks see minu selgitus hirmus lohisevaks ja laps kaotas poole pealt huvi. Täpsemat huvi ei tundnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.02 17:26; 23.02 21:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu väike vend oli ka 3-aastane, kui pidevalt emalt-isalt sama küsimust küsis. Ema võttis lõpuks kätte ja seletas talle üsna lihtsalt, aga konkreetselt asja ära. Väikest viisi pahandus tuli aga siis, kui mu vend hakkas lasteaiakaaslastele oma tarkust jagama, st rääkis oma rühmas kõva häälega ja uhkelt, et enne oma sündi oli ta seeme issi munakotis:D

Mu enda laps on küll alles 2-aastane ja selliseid küsimusi veel ei esita, kuid ma pooldan küll seda, et lapsele tuleb asjadest nii rääkida, nagu need on, lihtsalt lapsepärasemalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuna lapsed tulevad emme kõhust, ütlesingi lihtsalt, et nad (mul 2 last) olid siis täpikesed minu kõhus. kuna lapsed on vaadanud minuga koos dokumentaale lapse kasvamisest kõhus, siis see vastus rahuldab neid täiesti. tõesti ei saa öelda, et lapsi ei olnud olemas – jube kurbus tuleb neil peale 🙁
kuna issi seemnerakud uuenevad mõne kuuga, siis issi oleme sellest teemast välja jätnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli ka see küsimus mingiaeg tagasi päevakorral. Sai ka seletatud, et olid emme kõhus ja veel enne seda sind lihtsalt ei olnud. Siis äkki ma ei mäleta enam täpselt kuidas ta selle peale tuli, aga ta küsis, kas ma olin siis vikerkaar? No see oli nii ilus ja armas, et nii jäigi. Et kui emme-issi noored olid, siis tema oli vikerkaar 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen rääkinud, et sind ei olnud siis veel sündinud. Kuna ta sündimisest jms on väga huvitatud, siis see üldiselt on sobinud.

Olen seda ka öelnud, et sa ei olnud siis veel emme kõhus ka (kui on küsinud, kas tema oli emme kõhus). Et enne pidi emme issiga tuttavaks saama ja siis kui me abiellunud olime, alles siis sai ta emme kõhtu tulla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on ka täpikese jutt hästi sobinud. Ja laps räägibki nt pilte vaadates et, see oli siis, kui mina olin veel täpike sinu kõhus 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja küsis ju hoopis, et mda öelda siis kui laps küsib vanemate lapsepõlve aja kohta. Ta ei olnud ju siis veel täpike emme kõhus, sest emme oli ise veel väike laps. Meil on sama asi. Kui vaatame koos pilte aegadest, kus teda veel kaugeltki polnud, siis olengi jäänud jänni, sest kuidas lapsele saakski aja kohta selgitada. See on tema jaoks abstraktne. Jutt, et teda veel kohe üldse polnud, emme kõhus ka mitte, ei päde. Ta küsib ikka, aga KUS ta siis oli??

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Teemaalgataja küsis ju hoopis, et mda öelda siis kui laps küsib vanemate lapsepõlve aja kohta. Ta ei olnud ju siis veel täpike emme kõhus, sest emme oli ise veel väike laps. Meil on sama asi. Kui vaatame koos pilte aegadest, kus teda veel kaugeltki polnud, siis olengi jäänud jänni, sest kuidas lapsele saakski aja kohta selgitada. See on tema jaoks abstraktne. Jutt, et teda veel kohe üldse polnud, emme kõhus ka mitte, ei päde. Ta küsib ikka, aga KUS ta siis oli?? [/tsitaat]

Selleks ongi täpikese jutt hea, et see, et teda üldse polnud, ei sobi üldiselt lapsele. Pole ju otseselt vale ka, kui võtta, et täpike=munarakk.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Teemaalgataja küsis ju hoopis, et mda öelda siis kui laps küsib vanemate lapsepõlve aja kohta. Ta ei olnud ju siis veel täpike emme kõhus, sest emme oli ise veel väike laps. Meil on sama asi. Kui vaatame koos pilte aegadest, kus teda veel kaugeltki polnud, siis olengi jäänud jänni, sest kuidas lapsele saakski aja kohta selgitada. See on tema jaoks abstraktne. Jutt, et teda veel kohe üldse polnud, emme kõhus ka mitte, ei päde. Ta küsib ikka, aga KUS ta siis oli?? [/tsitaat]

Mismoodi jutt ei päde? naine sünnib siia ilma kõigi oma munarakkudega ja neist mõnest saavad lapsed. Täiesti pädev jutt (noh, 50% pädeb).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.02 17:26; 23.02 21:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma konkreetselt sel teemal pole pidanud aru andma, nagu teemaalgataja. Aga alles hiljuti pidin oma 3,5a poisile selgitama, mis on menstruatsioon. Jutt lihtsalt jõudis sinnani kui ta leidis minu sahtlist hügieenisidemed ja ei suutnud leppida vastusega, et need on naiste asjad ja emmel on neid vaja:D Olin sunnitud aru andma, MILLEKS mul neid siiski vaja on. Siis ma seletasin ka suure pika loengu täpikeste teemal, kes ootavad emme kõhus, et nad kohtuks issi täppidega. Kui emme täpp saab issi täpiga kokku, siis muutuvad nad koos beebiks nagu venna ja sina olite kunagi emme kõhus beebid. Aga kui emme ja issi täpid õigel ajal kokku ei saa, siis emme täpp läheb vanaks ja tuleb kõhust välja. Aga ta tuleb sealt koos määriva vedelikuga välja, mis määriks püksid ära, seega on emmel sel ajal vaja sellised sidemeid.

Läks küll teemast välja, aga mind lihtsalt siiani ajab naerma see ilme, mis poisi näos oli, kui ma peale epistlit küsisin, et kas kõlas mõistetavalt:D Ta vaikis, vastas siis \”mhmh\” ja marssis siis sirgjoonelt oma tuppa minema:D Enne seda tuli iga minu vastuse peale kohe uus küsimus, aga vat peale epistlit kiilus tal seal kahe kõrva vahel vist miskit kinni, enam ei osanud midagi pärida:D

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga hea , viimane vastaja 😀

ka teemast mööda, aga seda asja olen mina seletanud tütrele, et emmel on kõhus üks pisike beebi tuba, ja igal kuul peab seda hoolsalt puhastama, et see ikka puhas püsiks, nagu kodugi me koristame. Ja et see oli ka kunagi sinu ja su väikese õe tuba. Ja siis pikemalt, et kõik üleliigne tuleb verega välja. Ta ka on imestanud, kui oleme sauna minnes koos riideid vahetanud, et miks side ja miks veri.

Kuid ma ei tahaks sugugi seda teemat teiseks keerata, väga huvitav on seda lugeda ! Rääkige aga !

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.02 17:17; 23.02 23:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed on sellele küsimusele saanud vastuseks, et siis, kui neid veel sündinud polnud ja kui nad ka veel emme kõhus polnud, siis nad olid taevas. Samamoodi, nagu ka meie ärasurevad vanavanavanemad pole mitte kõdu mulla all (sest see on ainult kest), vaid on samuti taevas.

Inimene on eelkõige tema hing ja vaim ning hing ei ela munaraku sees naise kõhus. Ma muidugi ei tea, mis või kus see \”taevas\” täpselt on, kus need siin ilmas parajasti mitteviibivad inimhinged on, aga usun, et kuskil nad on.

Lastele on see seletus väga loogiline tundunud. Muidugi on olnud vestlusi ka nende \”täpikeste\” teemal, aga see käib juba selle kohta, kui tita juba kõhus kasvab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olen ütelnud, et lapsed olid siis emme ja issi plaanides. tulevikuplaanides.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie poisile 3,5a ka sobis see variant, et kui me issiga veel koos ei olnud siis olid nad mul mõtetes ja kui me issiga tuttavaks saime siis suurest armastusest nad tulid 🙂 mu kõhtu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu lapsed on sellele küsimusele saanud vastuseks, et siis, kui neid veel sündinud polnud ja kui nad ka veel emme kõhus polnud, siis nad olid taevas. Samamoodi, nagu ka meie ärasurevad vanavanavanemad pole mitte kõdu mulla all (sest see on ainult kest), vaid on samuti taevas.

Inimene on eelkõige tema hing ja vaim ning hing ei ela munaraku sees naise kõhus. Ma muidugi ei tea, mis või kus see \”taevas\” täpselt on, kus need siin ilmas parajasti mitteviibivad inimhinged on, aga usun, et kuskil nad on.

Lastele on see seletus väga loogiline tundunud. Muidugi on olnud vestlusi ka nende \”täpikeste\” teemal, aga see käib juba selle kohta, kui tita juba kõhus kasvab.[/tsitaat]
Mina räägin sama juttu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil polnud probleemi- ütlesime kohe, et \”sina olid siis alles sündimata laste maal\”. Lapsele oli see jutt igati selge ja mõistetav. Vähemalt meie laps mõistab hingede teooriat hulga paremini kui füüsilise keha jutte ning temas oleks kujutluspilt endast kui täpikesest kolmeaastase lapse kõhus segadust tekitanud. Ning kuna me isegi oleme hingedeusku, siis ei pea valeks seda lapselegi tutvustada:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Meil vastas laps ise oma küsimusele küsimusega. Et kas olime issiga kodus? Kui lasta nüüd mõtetel lennata, siis just nii ju oligi:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Väikelaps Kuidas vastata 3 aastase küsimusele – kus mina enne olin, kui teie (ema-isa) väiksed/noored olite ?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.