Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuidas vastata “normaalselt” tööandja küsimusele?

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Kuidas vastata “normaalselt” tööandja küsimusele?

Postitas:

No ei suuda ma välja mõelda vastuseid, mis oleks optimaalsed ja hästi põhjendatud küsimusele: Miks tahate just meie asutuses töötada? Või et mis köidab sind selles ametikohas? No tõesti on selge, et inimene ju otsib palgaga tööd. Mina ei suuda põhjendada kõigile miks ma just selles asutuses tahan töötada. Miks ma tahan? Otsin oma erialast tööd ja leidsin, et selles asutuses on võimalik sellele ametikohale kandideerida. Kas see on normaalne ja viisakas vastus? Kui mitte, äkki keegi suudaks midagi paremat aidata välja mõelda, mis pole üheülbaline, mida tööandjad intervjuudel kuulda saavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma oleks tööandja ja mulle sellele küsimusele näiteks hakkataks mingit vahtu ajama, et \”enesearendus, väljakutse\” jne, siis naeraks vaikselt pihku.

Mu meelest on täiesti normaalne vastus see, et tahad erialast tööd teha, stabiilset kohta ja palka. Jätab vähemalt mõistusega inimese mulje, kes kahe jalaga maa peal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

head soovitused siin juba, aga ma soovitaksin lisaks veel mõelda siis veidi selle peale, MIKS sulle oma eriala meeldib. mida sa seal korda saata tahad? või miks sa tunned, et sulle see ala sobib? ilmselt tuleb see töö sul üldiselt hästi välja – miks? jne.
vaevalt sa ainult raha ja stabiilsuse pärast erialast tööd otsid, seda võiks ju ka mitteerialane töö pakkuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vasta ausalt, hoidu igasugustest nö.näidisvastustest.
et tööd saada pead silma torkama ja meelde jääma, meelde jääd kui oled isikupärane, meeldiv, aus.
puhas, mitte ülimalt lõhnastatud, tagasihoidlik meik ja riietus.
oma seisukohtadega

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No vot mind huvitab sama asi. Mind kummastab ka massiline motivatsioonikirjade nõudmine koos CV-ga. Mida isikupärast te sinna kirjutate?
Mis ime motivatsiooni saab näiteks sekretäril olla, kui ta ühte või teise kohta kandideerib?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 21:00; 30.01 10:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

näiteks see, et talle meeldib see töö?
kummastav, et mõne jaoks võrdub sekretäritöö vaid kohvi keetmise ja küünte viilimisega, mis mitte mingisugust motivatsiooni ega arenguvõimalust paku :)[/tsitaat]
See, et amet meeldib, on nüüd küll eriti isikupärane põhjendus?!:)

Aga küsimus on pigem selles, mis seda sekretäritööd armastavat inimest motiveerib just konkreetsesse kohta kandideerima? Või sobib üks ja sama motivatsioonikiri igal juhul – vahetad ainult asutuse nime ära?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 21:00; 30.01 10:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sõltub muidugi kuhu kandideerida aga mõtle nii, et kui on mingid asjad, mis sulle isiklikult meeldivad ja mis on seal ametikohal või ettevõttes olemas, siis räägi sellest – tegelikult on ju nii palju asjaolusid, mis teevad töökohast meeldiva või ebameeldiva. reaalselt te ju hiljem millegi põhjal otsustate, kas töökoht meeldib või ei. üks oluline osa on muidugi õhkkond ja kolleegid kellest töövestluse ajal veel midagi ei tea, kuid palju muid asju on ju veel. nt stabiilsus vs kiire kasv, nt avatud kontor vs eraldi kabinetid nt suur ananüümne kollektiiv vs kodune õhkkond, nt eesti ettevõte vs rahvusvaheline kontsern nt töökoha sulle sobiv asukoht, nt ettevõtte tuntus, usaldusväärsus, korrektsus asjaajamisel, nt hästi kitsalt ja rangelt piiritletud tööülesanded vs palju oma peaga mõtlemist ja otsustamist jne igal ettevõttel on mingisugune avalik kuvand, millise mulje ta soovib väljapoole jätta – selle põhjal saab nii mõndagi teada. tegelikult on ka oluline aru saada, mis ootused sul töökohale on ja kas konkreetne töökoht su ootustele vastab. palka makstakse nii ehk naa, kas see on piisav on iseküsimus aga kui kõik muud asjaolud on ebameeldivad ja sulle sobimatud, siis sellist töökohta ju ka ei tahaks??? nt sekretäri töö pisikeses äärelinnas asuvas ja hästi kitsalt eesti turule suunatud kontoris vs suures kesklinna esinduskontoris mingis rahvusvahelises ja eksportivas ettevõttes on kindlasti päris erinevad tööd, kuigi ametinimetus sarnane.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

väga hea teema. Kuna olen ise ka hetkel tööotsingutel, siis on huvitav vastuseid lugeda. Kägu 21.43 kirjutas väga hästi ja põhjalikult.
Kuid mida te vastate sellisele küsimusele: nimetage oma nõrgad küljed?
Kui ma hakkan ausalt oma nõrkadest külgedest rääkima, siis ma ei saaks vist mitte kuskile tööle: a`la vähene initsiatiivikus (ei taha mainida, sest üritan seda külge endas parandada).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kunagi kandideerisin Säästumarketisse müüjaks läbi tööportaali, ka seal oli küsimus: miks tahad just seda tööd teha? No mida sellele vastata 😀 Sest säästukas töötamine on mu eluunistus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

eks ta on… Aus vastus oleks sageli ju hoopis: \”raha on vaja ja hetkel paremat pakkumist pole\” 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ebanormaalsed küsimused on need nagunii, paras tsirkus. Jää loomulikuks ja ütlegi, et sul on tööd ja raha vaja, et sellepärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates on ka tööintervjuu üks paras tsirkus. Mis on teie tugevad küljed? Ma võin igasuguseid asju ju kokku luuletada 😛 Muide küsimusele, et miks ma kandideerin sellele töökohale, ei saa ma teps mitte vastata, et paremat pole ning raha on vaja. Ma kandideerin alati sellepärast, kui ma näen, et pakkumine on huvitav ja pakub väljakutset. Raha pärast tööd ei otsi (olen koondatud, aga siiski!).

Minu, kui alla 3-aastase lapse ema käest küsitakse ALATI, kuidas lahendate haige lapse probleemi? Kas hakkate kodus olema? 🙂 No milleks ma siis tööd otsin, kui selleks, et tööl käima hakata. Loomulikult palkan ma hoidja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tugevaid ja nõrku külgi küsitaks selleks, et näha kas kandideerija oskab enesekriitiline olla. Need küsimused ei olegi mõeldud selleks, et saaksid ennast taevani kiita või peaksid kõik oma vead viimseni ette lugema.

Ja ma kujutan ette et kui enda erialal ja ettevõttes keegi räägiks väljakutsest ja enesearendamisest, siis see oleks täitsa OK põhjendus. sest töö on selline – nõuab pidevat enesearendamist ja on täis väljakutseid. säästumarketis oleks sellest tõesti liig rääkida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina vastasin ausalt, et mina tahan vot just teie firmas töötada, kuna mulle meeldib teie firma asukoht. Eriala pole küll täpselt see, mida ma sooviks, aga et ma õpin juurde, 5 min hommikune tööle jalutamine on väga väärt asi!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööandja tahabki nende mainitud küsi ustega teada saada kas sa natukenegi enne uurisid selle firma tausta, tegevusala, klient, töid, võrdlust konkurentidega, või saatsid niisama suvaliselt oma cv välja. Ekhk siis eeltöö, eeltöö ja veelkord eeltöö.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuidas vastata “normaalselt” tööandja küsimusele?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.