Esileht Ilu ja tervis Kuidas vererõhku tõsta

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Kuidas vererõhku tõsta

Postitas:

Kas keegi teab? Võin ju kohvi juua, aga mul on halvad hambad ja kofeiin viib vist kehast kaltsiumi välja. Ühesõnaga hommikuti on raske ärgata, läheb mitu tundi, et käima saada. Perearst ütles naljaga pooleks, et mulle on kohv+konjak näidustatud, aga ilmselgelt ma ei taha hommikul konjakit juua.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem magad vähe. Võid ju külma vett näkku visata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.10 08:40; 16.10 20:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võid ka kanget teed juua vahelduseks kohvile. Miks sa seda vererõhku nii kangesti tõsta tahad? Kui sul on ainult see mure siis pole vaja ja kõrgem vererõhk ei aita ka. Tean endastki, mul oli noorena väga madal vererõhk, nüüd enam ei ole, aga hommikuse unisuse ja uimasusega ei aidanud see küll kopka eestki. Sind aitaks sinu probleemi lahendamiseks hoopis unerežiimi korrastamine ja sellest üsna range kinnipidamine, seda ka 7 päeva nädalas. Organism harjub sellega ja hommikul on märksa reipam ja kergem olla. Kui vähegi võimalik siis mine jala tööle, kui ei ole siis on halvem, aga jäta kasvõi auto kaugemale ja kõnni, ehk mine ühistranspordist peatus varem või hiljem maha ning kõnni. Tervislik ja mõjuv abivahend.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

selline vanamoodne asi nagu hommikuvõimlemine aitab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

külm dush.

20min jooks ja/või hommikuvõimnlemine, soovitavalt õues, soovitavalt kerges vihmas.

Väga hästi äratab 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kardioloog ütles, et praktiliselt aitab ainult füüsiline liigutamine. Kohv ja konjak (väga väike kogus) aitaks natuke ka, aga sellest on liiga kerge sõltuvusse sattuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

selline vanamoodne asi nagu hommikuvõimlemine aitab.

Mitte eriti, proovitud. (Aga hommikuvõimlemist teen sellegipoolest edasi, ikka väike lootus on, see kuidagi üldist toonust parandab)

(Ei ole teemaalgataja)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

külm dush.

20min jooks ja/või hommikuvõimnlemine, soovitavalt õues, soovitavalt kerges vihmas.

Väga hästi äratab ????

Mul kah madal vererõhk. Sinu nimetatud asju olen proovinud, ok vihma ei sadanud. Pärast seda, kui ma 2 korda ära minestasin, siis loobusin. Mulle aitabki ainult see, et ärkan väga väga aeglaselt, vähemalt kolm tundi enne väljaminekut toimetan toas. Minu puhul on välistatud, et kohe peale ärkamist või pikemat istumist aktiivselt liigutama hakkan- heal juhul läheb lihtsalt silme eest mustaks ja pea hakkab ringi käima, halvemal juhul minestan ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui konjakit arusaadavatel põhjustel hommikuti ei tarbi, siis kohvi vastu ei tohiks nagu midagi olla. Lisaks vererõhu tõstmisele on tal palju muid tervislikke mõjusid (googelda benefits of coffee drinking) – kui jood vaid hommikuti ja muul ajal mitte. Tegelikult võib isegi 2 tassi päevas juua, kuid päevane kohv on suures osas mõttetu efektiga, võrreldes hommikusega, selle võib seega ära jätta – kes ikka keset päeva äratamist vajab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainus pisiprobla on,et kohv ei tõsta vererõhku. Kofeiin on erguti,paneb “pulsi tööle”, aga rõhk sellest ei tõuse. Minul nt ajab hommikune kohv oksele,organism ei võta sellist ergutit vastu,joongi vaid sooja vett.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.10 08:40; 16.10 20:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vererõhku aitab tõsta füüsiline koormus vähemalt 3x nädalas ja mitte hommikuti! Mul on ka madal vererõhk ja hommikul olen nii kange, et ei saa üldse harjutusi teha, kohe paha hakkab. Aga õhtul ja pärastlõunal- vabalt! Füüsiline aktiivsus tõstab ka hemoglobiini taset veres (kui see on väga madal, siis oled ka uimane-väsinud ja ei jaksa midagi).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainus pisiprobla on,et kohv ei tõsta vererõhku. Kofeiin on erguti,paneb “pulsi tööle”, aga rõhk sellest ei tõuse. Minul nt ajab hommikune kohv oksele,organism ei võta sellist ergutit vastu,joongi vaid sooja vett.

Ma ei tea, kas see kohvi mõju on individuaalne, aga mul on sama häda. Kui vererõhk on madal, on pulss niigi kõrge. Kui veel kohvi ka juua, siis pulss tõuseb mühinal (kõrvades peksab ja selline vastik ärevuse tunne tuleb sisse), aga vererõhk jääb praktiliselt samaks. Võibolla on kohvist kasu neil, kel lisaks madalale vererõhule on ka pulss rahulikumapoolne (no näiteks kui mul langeb pulss alla 80, siis mul hakkab juba pea ringi käima – siis on küll kohvist natuke kasu).

Minul on natukene aidanud nii võimlemine kui ka hommikune keha kuivharjamine. Õnneks ma minestaja tüüp ei ole. Pea võib küll ringi käia ja silme eest kipub ka vahel tumedaks minema, aga päris minestanud olen vaid paar korda elus. Neile, kes kohe üldse liikuma ei saa, soovitataksegi võimlemist alustada voodis, et juba enne tõusmist veri ringi käima hakkaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Ilu ja tervis Kuidas vererõhku tõsta

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.