Esileht Väikelaps Kuidas viisakalt kutsuda enda lapsi mänguõhtule?

Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )

Teema: Kuidas viisakalt kutsuda enda lapsi mänguõhtule?

Postitas:

Arvasin, et väikeste lastega on normaalne, et pered käivad omavahel läbi. Aga lugedes siinseid arvamusi, siis sellist üksteisel külas mängimas käimist ei peeta vist tavapäraseks ja seetõttu ilmselt polegi vastu kutsutud.

Kutsuda ikka võib, aga vastukutset pole mõtet ootama jääda.

Ja kuidas see sinu maailmas ebaviisakas pole? Käia teistel korduvalt külas ilma, et endal oleks kavatsustki vastu kutsuda… Kutse saab alati ka ära öelda – meil on teised plaanid sel päeval. Kui 2-3x on ära öeldud, siis saavad kõik aru, et pole huvi läbikäimiseks ja asi lahendatud igati viisakalt.

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.04 10:53; 27.04 07:18; 29.05 08:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvasin, et väikeste lastega on normaalne, et pered käivad omavahel läbi. Aga lugedes siinseid arvamusi, siis sellist üksteisel külas mängimas käimist ei peeta vist tavapäraseks ja seetõttu ilmselt polegi vastu kutsutud.

Kutsuda ikka võib, aga vastukutset pole mõtet ootama jääda.

Ja kuidas see sinu maailmas ebaviisakas pole? Käia teistel korduvalt külas ilma, et endal oleks kavatsustki vastu kutsuda… Kutse saab alati ka ära öelda – meil on teised plaanid sel päeval. Kui 2-3x on ära öeldud, siis saavad kõik aru, et pole huvi läbikäimiseks ja asi lahendatud igati viisakalt.

Küsi otse sellelt perelt, miks nad ei taha teid endale külla. Kui koroona ja kolimine pole ainsad põhjused, siis mis veel on. Saad ausa vastuse. Enamus inimesi vastavad otse, kui neilt ausalt küsida. Kus see kohustus on, et peab vastu kutsuma? Miks see ebaviisakas on, kui ei kutsu?

Kui inimene on 20ndates ja teie olete 30ndates, siis millest teil nii väga rääkida ongi, et peab muudkui vastastikku külas käima.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.04 10:14; 27.04 08:26; 04.05 08:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvasin, et väikeste lastega on normaalne, et pered käivad omavahel läbi. Aga lugedes siinseid arvamusi, siis sellist üksteisel külas mängimas käimist ei peeta vist tavapäraseks ja seetõttu ilmselt polegi vastu kutsutud.

Kutsuda ikka võib, aga vastukutset pole mõtet ootama jääda.

Ja kuidas see sinu maailmas ebaviisakas pole? Käia teistel korduvalt külas ilma, et endal oleks kavatsustki vastu kutsuda… Kutse saab alati ka ära öelda – meil on teised plaanid sel päeval. Kui 2-3x on ära öeldud, siis saavad kõik aru, et pole huvi läbikäimiseks ja asi lahendatud igati viisakalt.

Küsi otse sellelt perelt, miks nad ei taha teid endale külla. Kui koroona ja kolimine pole ainsad põhjused, siis mis veel on. Saad ausa vastuse. Enamus inimesi vastavad otse, kui neilt ausalt küsida. Kus see kohustus on, et peab vastu kutsuma? Miks see ebaviisakas on, kui ei kutsu?

Kui inimene on 20ndates ja teie olete 30ndates, siis millest teil nii väga rääkida ongi, et peab muudkui vastastikku külas käima.

Ma siinjuures vaidleks vastu sellele, et vanusevahe tõttu ei ole inimestel ühist teemat, millest rääkida. Sa võid olla vanusevahega inimesega palju sarnasem, kui endavanusega. Isegi minu mees on minust 10 aastat noorem, rääkimata siis sellest, et mõni sõbranna on kas 10 aastat noorem või lausa 15 aastat vanem. Ühendab ikka miski muu kui vanus.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kuidas see sinu maailmas ebaviisakas pole? Käia teistel korduvalt külas ilma, et endal oleks kavatsustki vastu kutsuda… Kutse saab alati ka ära öelda – meil on teised plaanid sel päeval. Kui 2-3x on ära öeldud, siis saavad kõik aru, et pole huvi läbikäimiseks ja asi lahendatud igati viisakalt.

Jah, kui tõesti jäädaksegi läbi käima ja küllakutsuja on alati üks ja sama, siis ongi ebaviisakas, aga mitte küllakutsuja pole siis ebaviisakas, vaid külalised.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.04 17:07; 26.04 21:37; 28.04 23:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil selle külla kutsumisega keeruline. Korter üsna väike. Lisaks suur koer ja kooliealine laps. Nädala sees koolilapsel vaja õhtuti õppida ja ta ei saa seda teha, kui mingi möll samal ajal käib. Ise ka ei jõua peale tööd.. vaja süüa teha, koera jalutada ja tahaks ise ka oma lapsega aega veeta veits. nädalavahetustel oleme maal või külastame sugulasi. Kahed vanavanemad. Ühtedel üks nv külas. Teistel teine. Lisaks on minu ja mehe õdedel-vendadel lapsed, kellega ollakse sõbrad. Ja ongi juba enamik nädalavahetusi kuus läinud. Mõni nädalavahetus tahaks lihtsalt olla.. lapsed on nagunii lasteaias oma sõpradega rohkem koos, kui oma vanemaid või sugulasi näevad. Ja siis veel aasta peale 20 sünnipäeva, mida vaja külastada. Sest meie lasteaias kombeks terve rühm kutsuda.

Paar korda oleme parima sõbra kutsunud. Ja mõned korrad on minu laps käinud. Ise olin ka ükskord ühes peres kaasas. See oli küll imelik. Pererahvas nagu mingeid oma asju teha ei saanud. Ma ka ei osanud olla kuidagi.. edaspidi on lapsed ikka ise olnud külas. Ja ikka üksi, mitte vennaga koos.

No ja praegusel koroona ajal ei käi laps lasteaiaski. Juba sellepärast külastamisi ei toimu.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed 3a ja 5a (ja 1a). Aastate jooksul olen samavanade lastega peresid kutsunud külla mängima, eesmärgiga leida lastele sõpru. Tullakse hea meelega, lastel on ülitore ja vanematel ka rõõmus meel kohvitada ja süüa olen ka pakkunud. Aga vastu ei kutsuta. Esimese lapsega oli naabripere – lõpuks 10x käisid meil külas, siis kutsuti meid alles oma lapse sünnipäevale ja pärast seda kolisid samas linnas kaugemale ja kuna nende poolt initsiatiiv 0, siis suhtlus lõppes. Hiljem olen loobunud teisi kutsumast, kui pärast 3x vastukutset ei tule. Praegu 5a parim sõber uues lasteaias käis 1,5 kuud tagasi külas ja mõtlen, et võiks uuesti kutsuda….

Sul ainult väikelapsed ja ehk oled kodune aastasega, seetõttu ka rohkem soov kontakteeruda või lastele pakkuda kontakti. Sul teine laps pigem alles jõudnud sinna ikka, kus rohkem teistega koosmängimist (alla kolme pigem kõrvuti) ja su 5-aastasel seda iga olnud vaevu 2 aastat . Ehk seetõttu ka veel vähe kinnistunud need sõprused. Üle aasta on tegelikult olnud koroona valguses, kus aeg-ajalt ongi piirangud olnud. Küllakutsumise võimalusi  mõjutavad ka, kas need täiskasvanud ise kodused või käivad lisaks väiklastele ka tööl ehk õhtud tihti kodutoimetuste või muude kohustustega seotud lisaks päevasele ajale.  Praegu ka koroona (kodus ka lõpetajad, kes niigi hoiavad hinge kinni, et eksami ajaks poleks postitiivsed, vanemaealised vanemad) tõttu teevad miinumum kontakte (mis vajalik töölkäimiseks, õppimiseks vms).

5-aastsed lasteaia sõbrad pigem juba leppisid lasteaias ise  kokku  kes kelle juurde tahab ja siis juba edastati vanematele. Kui  vanemadki juba suhtlesid ise  eelnevalt ka rohkem(lasteaia hoovis õues, sest sõbrad ei tahtnud veel lahku minna, piirkonna mänguväljakutel nähti jne), siis ilmselt need küllakutsed ka lihtsamad tulema.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olge ise avatud ja positiivsed, siis sujub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigepealt peaks üldse veenduma, et lapsed tõesti on lasteaias ninapidi koos ja tõepoolest lahutamatud parimad sõbrad. Mitte nii, et üks lastest peab teist parimaks sõbraks ja teine ei arva sellest kõigest suurt midagi.

Seejärel võiks vaadata, kas see teine pere on aldis tulema hea sõbraga ka õue mängima, saama kokku lasteaiavälisel ajal. Kõik ei ole.

Sealt edasi on oluline kontakti tugevus, ehk kui tihti lapsed suhtlevad ja sealt edasi võib juba mõelda üksteise juurde küllaminekust kui mõlemale üldse sobib see. Kõigile see mõte ei sobi.

Solvuda, et miks mind ei kutsuta, on täiesti mõttetu kui pole isegi teada, kui suure sõprusega tegu on.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.04 10:14; 27.04 08:26; 04.05 08:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ausalt öelda ei kujuta ette, et lapse sõbra ema kutsub mind lapsega endale külla. Ma tahaks omad sõbrad ikka ise valida ja see, et meil üheealised lapsed on, on võibolla ainuke ühendav asjaolu.

Kui lapsed tahavad ühe või teise juures mängida, siis ikka ilma vanemateta. Ilmselt ei kutsuta sind vastu sellepärast, et sa ise tahad samal ajal teise lapse emaga jutustada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed 3a ja 5a (ja 1a). Aastate jooksul olen samavanade lastega peresid kutsunud külla mängima, eesmärgiga leida lastele sõpru. Tullakse hea meelega, lastel on ülitore ja vanematel ka rõõmus meel kohvitada ja süüa olen ka pakkunud. Aga vastu ei kutsuta. Esimese lapsega oli naabripere – lõpuks 10x käisid meil külas, siis kutsuti meid alles oma lapse sünnipäevale ja pärast seda kolisid samas linnas kaugemale ja kuna nende poolt initsiatiiv 0, siis suhtlus lõppes. Hiljem olen loobunud teisi kutsumast, kui pärast 3x vastukutset ei tule. Praegu 5a parim sõber uues lasteaias käis 1,5 kuud tagasi külas ja mõtlen, et võiks uuesti kutsuda. Minu arvates on külalistel olnud tore ja vestlus on sujunud. Ma siiralt ei saa aru, miks vastu ei kutsuta. Elame ka tavalises korteris, ei usu, et teistel midagi “häbeneda” vaja on, et ei julgeks. Ainus vahe, et külalise emme-issi on olnud nooremad, 20ndates, me oleme 30ndates. Kas äkki ei tulda lihtsalt selle peale, et külaskäimine võiks olla vastastikune? Kas on mingit viisakat moodust, kuidas mõista anda, et meie lastel oleks ka tore külas käia mõnikord, mitte ainult külalisi vastu võtta?

Jääb kangesti mulje, et tahate kogu perega end külla pressida. Mul oli tuttav, kes kangesti pressis külla, et umbes sama vanad lapsed saaksid mängida. Esimene kord olin nõus (kuigi mul oli keeruline aeg), tegin uhke laua, kus laste lemmikud toidud ka. Tuttav võttis mehe ka kaasa. Toitu oli õnneks piisavalt, aga oleks eeldanud etteteatamist. Mõni kuu hiljem oli mu lapsel sünnipäev, ma ei plaaninud tähistada, aga tuttav käis kangesti peale, et lapsele ikka sünnipäeva vaja. Nõustusin siis, veidi uhkem laud, ikka lapse sünnipäev (olin sel ajal lahutamas, rahaline seis polnud kiita, tööl ei käinud, emapalk oli lõppenud). Tulid jälle kogu perega, mees kiitis, et isegi hommikust ei söönud. Lapsele sisuliselt kinkigi ei toodud (väikse asja tõid, aga see oli aegunud). Kohapeal rääkisin, et nüüd kahjuks tulebki lahutus. Tuttav naeris, et no lõpuks tegi mees ikka ära selle. Tundsin end nii ärakasutatuna – minu juurde tullakse lapse sünnipäeva nime all kogu perega end toitlustama ja käitutakse veel jämedalt. Rohkem  küllapressijaid pole võtnud oma koju. Kui pere on huvitatud, kutsuvad ise. Ja ebaviisakas on kogu perega sisse sadada.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa küll aru, kuidas see viimane jutuke üldse teemasse peaks minema. Kas käisite kogu perega kordi ja kordi enne külas, kui küllapressijad tulid? Me oleme kutsunud kogu perega ja tuldud on ka kogu perega. Nüüd peaksin ainult lapsed saatma või ühe lapse? Ja see, et sa ei plaaninud lapse sünnipäeva tähistada, ütleb ikka palju. Ei peagi palju tegema, üks pere või paar sõpra on täitsa piisav. Ilmselgelt olid sa enda probleemidega väga hõivatud ja lapsele rõõmu pakkumine ei ole sinu jaoks tähtsate asjade hulgas.

Jätkuna ütlen, et lasteaiasõbra pere kutsus meid mängutuppa ja nüüd ka lapse sünnipäevale koju. Paistab, et see pere on vastastikusest suhtlusest huvitatud.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.04 10:53; 27.04 07:18; 29.05 08:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen näiteks selline, et naljalt inimesi endale külla ei kutsu. Inimene, kelle ma lasen oma koju, peab olema mulle ikka väga hea sõber juba mitmeid aastaid.

Lisaks, küllakutsele vastukutset ootama jäämine pole meie kultuurile omane, sellise asja peale ei tuldagi, käiakse külas ära ja sellega ongi kõik. Järgmine kord võib olla järgmisel aastal või üldse mitte kunagi.  Mina näiteks ei ole kunagi tulnud selle pealegi, et käisin naabril külas ja nüüd pean ma ise teda külla kutsuma.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )


Esileht Väikelaps Kuidas viisakalt kutsuda enda lapsi mänguõhtule?