Esileht Pereelu ja suhted Kuidas võidelda armumisega?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 57 )

Teema: Kuidas võidelda armumisega?

Postitas:
Kägu

Kuidas saada jagu oma armumisest? Olen pikalt olnud abielus, meil on lapsed. Saame mehega läbi hästi, sobime nii tõekspidamistelt, huvidelt, intelligentsilt kui ka füüsiliselt. Hiljuti armusin hullupööra. Tunne on kahepoolne, laastav, tormiline ning ühe korra oleme jõudnud ka seksini, mis oli vapustav. Tean, et pean kohe selle suhte lõpetama, sellest ei tule midagi, aga ma ei suuda. Mõttes pole muud kui see teine mees, kuid ma ei kujuta ette oma elu teisiti kui koos praeguse perega. Ma tahan sellest tundest vabaneda, kuidas ometi seda saavutaks?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Kuidas võidelda armumisega?

Olen olnud ise samas seisus. Alltoodud nõuanded võivad esialgu tunduda kohutavalt karmid ja nii edasi, aga need töötavad, kui neid järgida.

1) Räägi mehele kõik ausalt ära. Kõik. Ole valmis vastama igasugustele küsimustele ja korduvalt.

2) Katkesta igasugune kontakt selle teise mehega. Täiesti. Muuda ära telefoninumber ja meiliaadress, pane kinni facebooki konto – kaota kõik võimalused, mille kaudu ta saaks sinuga ühendust võtta. Iga kontaktivõtt viib su tagasi algusesse ja väljaronimine on järjest raskem.

3) Pärast mehele näitamist (kui ta tahab näha) hävita, anna ära jne kõik temalt saadu ja temaga seonduv – kirjad, smsid, pildid, kingitused. Iga selline asi takistab sul oma eluga edasi minemist, sest iga kord, kui sa neid asju näed, tekib tagasilöök.

4) Keskendu oma mehele. Veetke koos aega, täida tema vajadusi, käitu nagu armastav naine (ehkki ise esialgu ei pruugi nii tunda). Käitumine -> tunded, mitte vastupidi.

Arvesta, et praegu oled sa nagu narkomaan, ja suhtu oma tunnetesse selle teise mehe suhtes ka just sellise filtriga. Võõrutusravi on alati alguses väga vastik ja ebameeldiv. Ole valmis selleks, et su tunded tema vastu lähevad esialgu aina suuremaks. See on puhas ajukeemia ja ei tähenda, et \”te olete tegelikult saatuse poolt määratud elu lõpuni koos olema\” (kui see mõte peaks kogemata tekkima). Usu, algus on vastik ja raske, aga läheb järjest paremaks.

Sinu eesmärk peaks olema olla armunud oma mehesse ja vastupidi. Kui lõikad praeguse armukese oma elust välja, aga tekkinud tühimikku oma mehega ei täida, siis võib see lugu kellegi teisega hiljem korduda. Leia suhtes oma abikaasaga üles see särts, mis teid kunagi abielluma pani!

Aga mitte millestki pole kasu, kui Sa selle teise mehega suhteid täielikult ei katkesta. Ei, te ei saa sõpradeks jääda. (Proovitud, ei tööta.) Te ei saa teineteisel kuskil silma all tolgendada (töökoht, FB vms), sest iga nägemine-märkamine on nagu uus pits viina alkohoolikule.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Alfonss

see on sõltuvus, millest tuleb ise üle saada.

pead aru andma, et oled ilmselt selline litsakas naine, kellele suhe ei paku kõike seda, mis hing ihaldab.

ilmselt jäid sarved maha jooksmata ja niipea sinu elus ei muutu ilmselt midagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kägu 9.30 – aitäh. Kõik need mõtted on mul peast läbi käinud. Tead, millest räägid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

oma mehele ärarääkimine on kõige suurem totrus üldse, mida teha annab. kui sa tahad enda praeguse elu korralikult ära mürgitada, siis laterda talle välja tõesti kõik ja detailideni.

mina aga soovitan, leia mõni sõbranna ja ela tema peal see naistele tüüpiline südamepuistamise vajadus välja. see on sinu jama, sinu hingevalu, mitte sinu mehe/laste jama ega nende hingevalu.

muidu oled seisus (kui järgid ülejäänud 3 punkti), kus sul ei ole armumise objekti enam, aga kodurahu ka enam mitte, sest oled selle oma mehelt igaveseks ära võtnud. ja kui sa arvad, et mehed unustavad ja andestavad, siis sa eksid väga rängalt. see jääb teie suhtesse kui tõrvatilk. ainult aja küsimus, kui see teid lõplikult lahku viib.

ma ei saa aru, mis vajadus on naistel laterdada hingest viimanegi saladus ära, ma ei saa aru. üritage nüüd ikka natukenegi olla ja teiste peale ka mõelda. mis ajast enam üksinda oma muredega ei oska täiskasvanud inimene olla???

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ei, mehele ma ei räägiks, seda ma tean, et see asi jäägu minu südametunnistusele, teiselt andestuse otsimine oleks isekas. Muid punkte proovin täita.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina ütlen ausalt, et ma ei sa aru ka süümepiinadest. elu pole ammu enam monogaamne, kuigi paljud seda soovivad ette kujutada, et see nii on. mina küll jätaks endale selle vabaduse aegajalt ka tormilist seksi nautida ja alles mõne aja pärast saadaks pikalt, sest varem või hiljem hakkavad ka selle suhte vead välja paistma. elad ühe korra, milleks keelata endale selliseid positiivseid tundeid. kas selleks, et tore oleks vanaduses meenutada, kuidas elu täielikult nautimata jäi? seda enam, et piir on ühe korra juba ületatud, seda enam olematuks ei tee…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu mees rääkis mulle oma üheöösuhtest, sest see piinas teda. Nüüd piinab see mind ja kaalun lahutust. Oleks võinud parem vait olla. Väljarääkimine on väga isekas tegu.

Please wait...
Postitas:
Kägo

Armumisega ei saa võidelda.
Kui aga tegemist on tavalise sugukihuga, siis sellest saab lahti seksiga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis on vahet sugukihul ja armumisel? Kuidas neid eristada? Kui peale \”kättesaamist\” ikka huvi jätkub, kas siis on armumine? Kui sellele teisele mehele mõtlemine kohe erutuse lakke viskab, kas siis on kihu?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sõbrannast pole kasu (tean, mida räägin:P) Sõbranna hakkab sind õigustama ja jutuajamise lõpuks oled järjest rohkem veendunud, et tegelikult oli sul täielik õigus teisesse armuda ja nii edasi.

Need, kes mehele ära ei räägiks: kuidas te seda ette kujutate? Mis abielu see on, kus abikaasade vahel on niiiii suur saladus – nagu elevant toas? Arvate, et ta ei tajuks, et miski on viltu?

Loomulikult reageerib mees alguses valulikult, kui tal vähegi hing sees on. Paranemine võtab aega – mitte nädalaid ja võib-olla isegi mitte kuid. Aga see on võimalik.

Metafoorina võiks olla vast mädapaise – üks võimalus on sellele ohtralt peitekreemi peale määrida ja loota, et äkki läheb ise üle. Aga kuna sedasorti asi ei ole mitte tavaline punn, vaid ikka korralik mäda, siis vajab see lahtilõikamist. Alguses on valus ja rõve, aga ainult nii saab paranemine üldse alata. Ubi pus, ibi incisio – kus on mäda, sinna tee sisselõige.

Täielik vastastikune ausus on üks hea abielu põhialustest. Kaks inimest on üks; kõik, mida üks teeb, mõjutab ka teist ja vastupidi. See tähendab ühtlasi ka seda, et eriarvamuste korral tuleb teha ajurünnak ja leida selline lahendus, mis mõlemale sobib.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sõbrannast pole kasu (tean, mida räägin:P) Sõbranna hakkab sind õigustama ja jutuajamise lõpuks oled järjest rohkem veendunud, et tegelikult oli sul täielik õigus teisesse armuda ja nii edasi.

Need, kes mehele ära ei räägiks: kuidas te seda ette kujutate? Mis abielu see on, kus abikaasade vahel on niiiii suur saladus – nagu elevant toas? Arvate, et ta ei tajuks, et miski on viltu?

Loomulikult reageerib mees alguses valulikult, kui tal vähegi hing sees on. Paranemine võtab aega – mitte nädalaid ja võib-olla isegi mitte kuid. Aga see on võimalik.

Metafoorina võiks olla vast mädapaise – üks võimalus on sellele ohtralt peitekreemi peale määrida ja loota, et äkki läheb ise üle. Aga kuna sedasorti asi ei ole mitte tavaline punn, vaid ikka korralik mäda, siis vajab see lahtilõikamist. Alguses on valus ja rõve, aga ainult nii saab paranemine üldse alata. Ubi pus, ibi incisio – kus on mäda, sinna tee sisselõige.

Täielik vastastikune ausus on üks hea abielu põhialustest. Kaks inimest on üks; kõik, mida üks teeb, mõjutab ka teist ja vastupidi. See tähendab ühtlasi ka seda, et eriarvamuste korral tuleb teha ajurünnak ja leida selline lahendus, mis mõlemale sobib. [/tsitaat]

einoh, peamine, et sa ise seda kõike usud. täielik vastastikune ausus algab muidugi alles pärast petmise ülestunnistamist, eks. ja seda me usume muidugi kõik, eks. mida ükski naine teab meeste hinge paranemisest? päris pull ikka nii roosasid prille omada.

Please wait...
Postitas:
ValgeVaarikas

Suhted pakuvad inimesele arengut. Kiresuhe on selleks, et õppida ära mingi oluline asi. Mõtle, millist aspekti see mees Sinus kompenseerib. Kui õpid ära, siis lõpeb ka kiresuhe.
Kõik arenevad inimesed teevad elus kiresuhteid. Kuigi ühiskonnas on see tabu. Oma peret pole vaja kiresuhte pärast küll hüljata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

einoh, peamine, et sa ise seda kõike usud. täielik vastastikune ausus algab muidugi alles pärast petmise ülestunnistamist, eks. ja seda me usume muidugi kõik, eks. mida ükski naine teab meeste hinge paranemisest? päris pull ikka nii roosasid prille omada. [/tsitaat]

Loomulikult võiks ausus olla suhtes läbivalt. Aga kui seda alguses (või mingil hetkel) ei ole, ei tähenda, et nii peakski jääma. Kuidas sa kujutad ette abielusuhte täielikku paranemist, kui elutoas on selline jõehobu?

Please wait...
Postitas:
Kägu

No kui on teada, et mees 101% petmist ei andesta, no miks siis üles tunnistada????

Please wait...
Postitas:
Kägu

Loomulikult võiks ausus olla suhtes läbivalt. Aga kui seda alguses (või mingil hetkel) ei ole, ei tähenda, et nii peakski jääma. Kuidas sa kujutad ette abielusuhte täielikku paranemist, kui elutoas on selline jõehobu?[/tsitaat]Kui ei räägi, siis polegi ju mingit jõehobu toas. Jõehobu on siis patuse südametunnistusel, kuid kaaslane on säästetud juhul, kui patune suudab selle elukaga oma hingel toime tulla. Seega on kaaslasel mingigi shanss pääseda. Kui jõehobu tuppa tuua, siis ei kao see sealt kuhugi enam, ainult kenasti puhtaks võib ta pesta ja linikutega katta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ei räägiks mehele. seda ei pruugi mees üle elada. muus osas jah, täielikult suhtlemine katkestada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mis on vahet sugukihul ja armumisel? Kuidas neid eristada? Kui peale \”kättesaamist\” ikka huvi jätkub, kas siis on armumine? Kui sellele teisele mehele mõtlemine kohe erutuse lakke viskab, kas siis on kihu? [/tsitaat]

loomulikult, peale kättesaamist tahad nii kaua veel, kui mees on sind maha jätnud, siis alles huvi kaob. Armumine ongi \”sugukihu\” – iga hetk tahaks teineteist panna.
Mõtle sellele, et kas tahad oma elu selle mehe pärast muuta ning kui haiget sa oma mehele teed, kui ta teada saab. Sinu asemel lõpetaksin nii kiiresti selle suhte, kui alustasin.

Mul on analoogne juhtum elus olnud, kuid me ei läinud seksini, see noormees oleks väga tahtnud, ma suutsin öelda ei, sest hoolin oma abikaasast väga ja ma ei saaks temaga edasi elada, kui olen teda petnud. Mõtlesin ja kaalusin mitu kuud ja otsustasin unustada selle noormehe, õnneks ma teda ei näe, läks norra tööle, seepärast õnnestuski.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui ei räägi, siis polegi ju mingit jõehobu toas. Jõehobu on siis patuse südametunnistusel, kuid kaaslane on säästetud juhul, kui patune suudab selle elukaga oma hingel toime tulla. Seega on kaaslasel mingigi shanss pääseda. Kui jõehobu tuppa tuua, siis ei kao see sealt kuhugi enam, ainult kenasti puhtaks võib ta pesta ja linikutega katta. [/tsitaat]

😀 Kas sa arvad, et kui silmad kinni pigistada ja teeselda, et midagi pole olnud, siis ongi kõik korras ja jõehobu ei ole? Hah.

Sellist elusündmust ei saa niisama lihtsalt olematuks muuta. Vajutad aga undo-nupule ja kõik. See on inimest juba muutnud, tahab ta seda või ei taha, ja seeläbi muutnud ka tema abielu. Ja mees tõenäoliselt tajub, et midagi on teistmoodi, aga mis ja miks, ei saagi aru.

Ja kui kunagi kahekümne aasta pärast peaks välja tulema, siis tekib küsimus: aga miks sa ometi varem ei rääkinud?

Aga täiesti selgelt on meil abielust ja selle tähendusest erinevad arusaamad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga täiesti selgelt on meil abielust ja selle tähendusest erinevad arusaamad.[/tsitaat] Pigem on meil erinevad arusaamad sellest, kes peab kandma karistust pattude eest – kas ainult patustaja või mõlemad abikaasad. Sina tahakbs muret poolitada, kaasalt andeks saada. Sellega laod aga pool muret tema õlgadele. Sul on endal tähtis tunne, et olid aus, aga tegelikult käitusid väga halvasti, sest abielu reeglina (kui on lapsed) siiski nii lihtsalt katki ei tehta, seega peab see \”tõega õnnistatud\” mees samas abielus edasi elama teadmisega, et teda on petetud. Kui naine oma suu kinni suudab hoida ning võtta üksi vastutust oma teo eest, ei pea mees põdema. Jah, ta ehk on märganud, et midagi on teisiti, kuid see pole kindlasti ligilähedaseltki nii halb kui teadmine, et sind on petetud.

Please wait...
Postitas:
Mutsamamma

mädapaisete lahtilõikamisega võib olla nii, et tuleb üleüldine sepsis. ehk siis et petetud mees ei suuda selle teadmisega hakkama saada ja abielu läheb pauguga lõhki. pärast on naine ilma nii perekonnast kui armukesest ja teenib tulevikus ära ka laste halvakspanu (teatud määral kindlasti).

nii et kui teemaalgataja tahab siiralt 1. oma perekonda hoida ja 2. kõrvalsuhtest loobuda, siis saagu ise oma hingepiinadega hakkama. mõelgu ise omale \”karistus\” välja, viigu see täide, palvetagu, paastugu ja andku endast kõik, et abikaasa ja pere ei kannataks ega tajuks muutust.

p.s. siin üks seletas, et kiresuhe on mõeldud õppimiseks. mida helli on õppida kõrvalsuhtest? seda, et perekond on väärtuslik? seda teatakse nagunii, aga tulega on lihtsalt põnev mängida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Petmine iseenesest on juba kohutavalt südametu abikaasa vastu. Aga selle koorma ladumine talle ette (koos punktiga kolm esimese käo soovituste reast, ehk siis kirjade, piltide ja sõnumite näitamine enne hävitamist) on ikka… mul ei ole kohe sõnu. Midagi julmemat on raske ette kujutada.
Mina armastava abikaasana seda üle ei elaks, ausalt.

Seksini ja üleüldse mingi läheduseni ei oleks pidanud see asi üldse jõudma. Või alles siis, kui abielu on lõpetatud. Kui sa algusest peale pole soovinud lahutust, siis mida kuradit sa temaga üldse susserdama hakkasid? Kurat küll, vanad inimesed ja ei mõista, et ajukeemia ei ole armastus. Seks on ka nii \”vapustav\” just selle keemia pärast. Oma mehega on seks nii igav, jah?
Fakt on see, et ega sa teda (abikaasat) ikka päriselt ei armasta küll. Räägid siin rohkem \”elukorraldusest\”, mida muuta ei taha.

Nüüd tegele ISE tagajärgedega.

Kuidas armumisest jagu saada? Kontaktide lõpetamise ja seejärel ajaga. Olgu see põdemine sulle nüüd karistuseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

well, olen mees ja minu soovitus on, et mida iganes sa teed, ära oma mehele räägi. kui minu naine näiteks kõrvalt paneks, siis pikka juttu ei tule – tal tuleb endale ise uus elamine otsida ja auto peab ka ostma ning ilmselt lapsedki oskaksid mõistliku valiku teha ja isaga (st minuga jääda). samas ma otseselt ei keela teda petmast, aga tuulutagu oma tutti nii osavalt, et mul sellest aimugi pole…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Armunud olla saab ka nii, et mingeid tegusid ei järgne. Tunded on meie kõigi täisti loomulik osa elust. Aga teod on igaühe enda juhtida. Kui on tunded, ei pea neid maandama voodis. Võib vabalt kirjutada luuletusi, joonistada ja kasutada muuks tegevuseks. Kui ollakse abielus, siis ei viida sinna voodisse ju mitte enda tundeid ainult. Sinna viiakse ka oma kaaslase tunded. Suhtes inimene võtab oma suhte igalepoole kaasa. Nii et kui tõesti tahetakse mingeid tegusid teha koos oma tunnete objektiga, oleks mõistlik oma olemasolev suhe lõpetada ja siis tormata tegutsema. Teine inimene ei ole väärt seda, et ta oma teadmata satub mingisse kiremöllu, mis talle nagunii kohale jõuab. Kas ka teadvustab, sõltub inimesest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas truudus on tõesti ainult voodisse mitteronimine? Mina ei arva nii. Probleem on olemas juba siis, kui keegi võõras mõtetesse tungib.

Please wait...
Postitas:
Alfonss

kui sügeleb, siis aitab sügamine ka

Please wait...
Postitas:
Mutsamamma

[tsitaat]Kas truudus on tõesti ainult voodisse mitteronimine? Mina ei arva nii. Probleem on olemas juba siis, kui keegi võõras mõtetesse tungib.[/tsitaat]
ei ole. kodune elu pole kunagi 100% kirglik, rahuldustpakkuv, probleemivaba. alati on kergemaid ja raskemaid aegu. mina armastan ikka tsiteerida, et armumine on biokeemiline protsess ja selle vastu tahtejõuga astuda pole eriti võimalik. on võimalik kontrollida oma tegusid.

p.s. unistamine pole petmine. liiga keeruliseks ei maksa oma elu elada, maksimalistidel pole kunagi kerge, ei armuvallas ega ka mujal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

tark naine oled, mutsamamma. tänan.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui unistamine pole petmine, siis kas teisega seksimisest unistamine pole ka petmine? Kui oma mees näiteks ei paku sama, mida võõras?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui sa ei taha lahku minna, siis ära mehele esialgu räägi. Mina rääkisin ja peale seda muutus elu põrguks. Pidev kahtlustamine (õigustatud muidugi) oli igapäevane. Sõbrannadega välja ja trenni ei saanud ka minna ilma, et oleksin tajunud mehepoolset pahameelt.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 57 )

Esileht Pereelu ja suhted Kuidas võidelda armumisega?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.