Esileht Kodunurk Kuidas võidelda rüüstavate lindudega?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Kuidas võidelda rüüstavate lindudega?

Postitas:

Lihtsalt kurb olan.
Mul on suured murelipuud ja mureleid täis, kuid kahjuks ise ei saa sealt peaaegu midagi süüa, sest hakid, varesed, rästad lihtsalt söövad kõik ära.
Hommikul kell 5.30 hakkab meeletu kisaga pidusöök pihta.
Olen proovinud hernehirmutist, poest saadaolevaid palle, läikivaid peletajaid, isegi seda röövlinnu häält lasknud arvutist. Tulemus on ümmargune null – nad ei karda midagi.
Väiksemad puud olen võrgu sisse pannud, kuid linnud poevad ikka kuskilt läbi või nokivad läbi võrgu. Kuuemeetriseid puid enam ei saa pakkida kah.
Linnud nii ülbed, et isegi kui olen redeli peal ja lind nokib kõrvaloksal ja plaksutan või karjun, ta ei tee väljagi.
Nii kahju, hooldan ja kasvatan puid, kuid ise saaki ei saagi.
Lõpetuseks veel roojavad kõik kohad täis kah.
Nippe?

+13
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sama seis, olen leppinud. Lisaks söövad nahka kõik ( ka pooltoored) maasikad. Järgmine aasta ei tee ühtegi maasikapeenart – taimed, väetis, rohimine – kõik lindudele.
Mitte ükski aasta pole asi nii hull olnud, kõik naabrid linnas ja ämm-äi maal kurdavad. Linnud on eriti näljased.
Murel on ainult õiteilu pärast. Ei hakka ka tervet varandust tõrjevahendite peale panema ja ikka tolku pole.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen märganud, et katteloori kasutatakse. Piisavalt tihe, marjad ei paista läbi ja ei lase linde ligi ka.

Aga muidu jah, ma olen siiani saanud maasikaid katmata kasvatada, sel
aastal on linnud platsis.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

teen ka maasikate kasvatamisega lõpparve – puhasta, kasta, kata. Tegelikult pugid juba mais Kreeka maasikatest isu täis ja need paar kasti, mida toormoosiks teen, jõuan ka turult osta.
Panin katteloori peale, aga selle maha võtmine ja peale toppimine on juba igavene nöök.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Istutasime murelid 20 aastat tagasi noorte aiaomanikena. Ma polnud kunagi ühtki murelipuud näinudki, murelitest rääkimata. Ei taibanud ka, kui võimsaks need puud kasvavad võrreldes madalamate kirssidega. Esimesed korralikud kandeaastad tegime lindudega võidu – nemad alustsid ülevalt, meie tulime alt vastu, keskel saime kokku. Siis läksid linnud jultunumaks ja julgemaks ning algas iga-aastane võitlus. Linnupallid, voolikud (madu!) murus, CD-plaadid, hirmutised – ei aita. Siis hakkas mees puid julmalt lõikama ja suunama. Puu ilu pole ollagi, tüvi on könt, oksad on suunatud alla. Siis saab neid paremini võrkudega katta. Sisuliselt seome puu eri suundades kujunenud oksaharud kookoniks.
Samas ei pea võrgud kuigi kaua korduvkasutuses vastu.
Kui mõelda, palju võrkudele ja muule jandile raha ja energiat kulub, oleks vist lihtsam oma murelid turult osta. Kui me puid istutasime, siis veel seda võimalust polnud.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

cd-plaadid aitavad väga hästi, aga neid peab olema rohkelt. mul on ühe puu küljes eri kõrgustel umbes 25-30 plaati ja murelid alles. naabri puu on võrgu alt juba peaaegu tühjaks söödud. enne plaatide riputamist rünnati minu puud ka, nüüd on rahule jäetud

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neid plaate, öökulle ja muid hirmutisi tuleb riputada vahetult enne lindude rünnet, muidu harjuvad ära ega karda enam.
Vanaema hommikul kl neli puu alla istuma ja plaksutama.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanaema hommikul kl neli puu alla istuma ja plaksutama.

Milles see vanaema süüdi on, et ei tohi rahus magada. Mine ise plaksutama.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan ainult rohelisi karusmarju ja rabarbereid kasvatada lindude pärast.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul muidu aed täitsa puhtaks söödud, isegi mustsõstrad, mida võetakse küll viimases järjekorras, aga valged sõstrad on siiani ales olnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See aasta on tõesti vilets – marju niigi vähe, osad puud-põõsad õitsesid korralikult, aga vilju ei ole (kuumade ilmadega varisesid maha). Linnud on väga näljased – kõik, mis vähegi süüa annab, on juba ära söödud. Mul pressivad end lausa tuppa – mitu korda olen neid toast välja ajanud, üritavad edasi!
Maasikad vahetasin ananass-maasikate vastu (küpsedes jäävad valgeks, mitte ei lähe punaseks) – need on hetkel rahule jäetud (ootavad vist, millal punaseks lähevad).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Linnud on hullud jah sel aastal, lõhkusid isegi tooreid mustikaid. Õnneks lendas paar päeva tagasi üks hallrästas vastu akent ennast surnuks ja ripub nüüd peenarde juures. Linnud minu aiast läinud.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on ühe puu küljes eri kõrgustel umbes 25-30 plaati ja murelid alles.

Osadel on ikka VÄGA veider ettekujutus sellest oma aia murelitest.

Sinna õuduka aeda, kus plaadid ja surnud nukud ripuvad, ei tahaks vist isegi sisse astuda…

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on ühe puu küljes eri kõrgustel umbes 25-30 plaati ja murelid alles.

Osadel on ikka VÄGA veider ettekujutus sellest oma aia murelitest.

Sinna õuduka aeda, kus plaadid ja surnud nukud ripuvad, ei tahaks vist isegi sisse astuda…

Missugused need elusad nukud on?
Ja elusaid nukke üles riputama – niiii julm! Võe võe!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Kodunurk Kuidas võidelda rüüstavate lindudega?