Esileht Beebi ja mitmikud Kuidas võitlete väsimusega?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Kuidas võitlete väsimusega?

Postitas:

Ma nii väsinud. Öòsel söödan beebit iga kahe tunni tagant, päeval loomulikult ka aga päeval pole mul absoluutselt und tee mis tahad.
Beebi kuune. Ma olen ööst nii kurnatud. Selline tunne et öòpäevas on 24 tundi aga mina magan ainult sellest 3-4tundi.
Mida soovitate?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 20:11; 06.04 22:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma nii väsinud. Öòsel söödan beebit iga kahe tunni tagant, päeval loomulikult ka aga päeval pole mul absoluutselt und tee mis tahad.
Beebi kuune. Ma olen ööst nii kurnatud. Selline tunne et öòpäevas on 24 tundi aga mina magan ainult sellest 3-4tundi.
Mida soovitate?

Kuidas sa last toidad? Ärkad, võtad ta voodist, toidad istudes, paned lapse oma voodisse tagasi ja uinud uuesti?

Mina otsustasin kohe, et mina ei hakka oma und rohkem loovutama kui hädavajalik. See tähendab, et ma ärkasin beebi ägina peale nii palju, et talle tiss suhu lükata. Ei mingit virgumist kummagi jaoks. Ühel hetkel ei olnud tal minu ärkamist vajagi. Võttis ise tissi suhu, sõi ja jäi magama edasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 21:39; 06.04 22:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah toidan täpselt nii nagu kirjeldasid.
Ega alati peale sòòmise lõppu vahest ei tahagi magama jääda, siis panen jälle rinnale ja siis uinub.
Ma ei tea minu jaoks vist kuidagi harjumatu pikali rinda anda?! Vahest isegi kui toidan siis käed käivad kahte lehte ja vehib nendega 🙂
Lihtsalt esimebe laps ja pole harjunud veel, eks kui kasvab läheb kergemaks aga praegu lihtsalt kirjutan oma emotsioone foorumisse 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 20:11; 06.04 22:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arusaadav, muidugi 🙂 Eks tulebki leida enda jaoks mugavaim variant. Aga võite ju proovida kui väga ära kurnatud oled pidevast virgumisest-uinumisest. Võta laps kaissu ja imeta pikali, siis ei pea päriselt üles ärkamagi.

Olen mõlema lapsega niimoodi talitanud ja tõesti, väga palju lihtsam on.

Jõudu!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 21:39; 06.04 22:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma nii väsinud. Öòsel söödan beebit iga kahe tunni tagant, päeval loomulikult ka aga päeval pole mul absoluutselt und tee mis tahad.
Beebi kuune. Ma olen ööst nii kurnatud. Selline tunne et öòpäevas on 24 tundi aga mina magan ainult sellest 3-4tundi.
Mida soovitate?

Kui sa ei saa enam üldse magada, siis kas lapse isa pole mures ja ei tunne huvi, kaua sa jõuad hoolitseda lapse eest päevasel ajal?

Kas lapse isa võiks sul võimaldada kasvõi paariks ööks nädalas üle 6 tundi und?

Kas isa siis ei saa last endale kõhu peale öösel võtta ja teda sulle rinnale anda, kui laps ärkab sööma ja pärast võtab ta endale kõhu peale tagasi?

See, kui sa ei pea püsti-pikali-püsti-pikali kõik ööd veetma, siis taoline pikem periood ajab su ärevaks ja seepärast ei saagi sa üle 2 tunni magada ja seegi 2 tundi on mingi pinnapealne olemine ja 2 tundi ongi lühike aeg rahunemiseks, veel vähem on sul aega uinumiseks…

Ülekurnatud emad muutuvad päevasel ajal närvilisteks ja samas oled halb ema, kui kopp on kõigest ees ja siis ei viitsi päevasel enam kah välja minna, kuna pole tuju ega tahtmist ei beebiga jalutamiseks ega üldse millekski muuks tegevuseks…

No kaua sa arvad, et jõuad niimoodi magamata olla, kaua sa jõuad imetada last niimoodi üleval tiksudes?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mis kell sa õhtul magama lähed? Mina läksin 21.30 (beebi 20-21, suurem laps 20.30).

Lihtsalt, paljud mu tuttavad ja kurtnud ja siis selgub, et pingutatakse poole ööni koos mehega filmi vaadata ????

Väsimusega enamusel keha kohaneb. Kohvi aitab. Ja värske õhk. Võid proovida ka vitamiine, just lõppes pime aeg ju.

No ja alati tuleb küsida – kas lapsel lutt on? Võibolla aitaks see tal kasvõi esimest öist toiduvahet 4-5 h peal hoida, et jõuaksid puhata.

Ma ise muide ol8n ka istudes toitja. No ei sobinud minu lastele see külili asend, teisega ei kannatanud mu põlved ka ja öösel 3-4x patjadega ka ei viitsind mässata. Toetasin pea vastu seina ja magasin suu pärani, kuni laps rabelema hakkas ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma nii väsinud. Öòsel söödan beebit iga kahe tunni tagant, päeval loomulikult ka aga päeval pole mul absoluutselt und tee mis tahad.
Beebi kuune. Ma olen ööst nii kurnatud. Selline tunne et öòpäevas on 24 tundi aga mina magan ainult sellest 3-4tundi.
Mida soovitate?

Kui sa ei saa enam üldse magada, siis kas lapse isa pole mures ja ei tunne huvi, kaua sa jõuad hoolitseda lapse eest päevasel ajal?

Kas lapse isa võiks sul võimaldada kasvõi paariks ööks nädalas üle 6 tundi und?

Kas isa siis ei saa last endale kõhu peale öösel võtta ja teda sulle rinnale anda, kui laps ärkab sööma ja pärast võtab ta endale kõhu peale tagasi?

See, kui sa ei pea püsti-pikali-püsti-pikali kõik ööd veetma, siis taoline pikem periood ajab su ärevaks ja seepärast ei saagi sa üle 2 tunni magada ja seegi 2 tundi on mingi pinnapealne olemine ja 2 tundi ongi lühike aeg rahunemiseks, veel vähem on sul aega uinumiseks…

Ülekurnatud emad muutuvad päevasel ajal närvilisteks ja samas oled halb ema, kui kopp on kõigest ees ja siis ei viitsi päevasel enam kah välja minna, kuna pole tuju ega tahtmist ei beebiga jalutamiseks ega üldse millekski muuks tegevuseks…

No kaua sa arvad, et jõuad niimoodi magamata olla, kaua sa jõuad imetada last niimoodi üleval tiksudes?

Lapse isa käib tööl. Naistele antaksegi selleks lapsrhoolduspuhkuks, et nad ei peaks muude asjadega tegelema ja magavad kasvõi keset päeva, kui vaja.
Järelikult pole teemaslgataja veel piisavalt väsinud, kui päeval ei maga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohv, värske õhk ja muu taoline aitab sul mõneks tunniks virguda, aga probleemi see ei lahenda. Aitab ainult magamine, su keha peab puhata saama.

Mina ei suutnud kuidagi pikali toita, proovisin korduvalt, aga ei olnud mugav. Pidingi iga kord istukil olema, et last sööta. Inimesed on erinevad, beebid ka!

Ainus, mis sind päästab, on see, et saaksid veidi enam magada. Mees ei pea tingimata öösel aitama, võib aidata ka õhtul või millal iganes kodus juhtub olema. Üks võimalus, et pumpad piima välja ja tema annab ühe toidukorra ajal seda lapsele ise, samas kui sina magad. Või siis annab rinnapiimaasendajat see üks kord. Kolmas variant on, et söödad ise, aga kohe kui valmis, võtab mees lapse ja läheb teise tuppa, sina kohe magama tagasi. Mees siis krooksutab, õõtsutab ja mähib, mida iganes vaja teha on. Minu omal läks selles eas vahel tund või kaks enne kui uuesti magama jäi. Kui mees selle aja ise lapsega on, saadki juba rohkem magada.

LapsehooldusPUHKUS on küll, jah, emale määratud, aga see ei tähenda, et isal oma lapse elus mitte mingit rolli ei peaks olema. Imiku hooldamine ei ole puhkus, ema teeb 24-tunniseid vahetusi ilma vabade päevadeta ja see ei ole lihtne. Magamatus on tehnika, mida kasutatakse inimeste piinamiseks, see ei ole mingi normaalne seisund.

Muuhulgas ei ole võimalik olla hea ema kui nii üleväsinud oled. Raskem on mitte ärrituda ja raskem on lapse eest hoolitseda. Seda enam tuleb mehel abiks olla. Kui mees ei aita, lepi mõne sõbranna või sugulasega kokku, et keegi tuleks ja vaataks su last need mõned tunnid, et sa veidi magada saaks. Iga kuuga hakkavad beebid öösiti paremini magama, aga see aeg tuleb kuidagi üle elada. Sa oled väga tubli! On raske, aga saad hakkama!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa ka ausalt öeldes aru sellisest suhtumises, et ema on lapsehoolduspuhkusel ja puhkab lapsega kodus ja isa ei pea seetõttu üldse midagi tegema. Tegemist on esiteks täiskohaga tööga. Ja olgu, sellisel juhul normaalne tööaeg on 9st hommikul 5-6ni õhtul, pärast ja ennem seda soovin siis mina ka puhata. Puhkus ja uni on nii tähtsad. Esimsel lapse eluaastal (nüüd sai aastaseks laps) enamus lõunaunesid tegin lapsega koos, lisaks päevadel (vahest kaks und), kus mees oli kodus, saatsin mehe lapsega jalutama 2-3h ja magasin täiesti omaette üksinda kodus (unekvaliteet väga hea, laadis energiaga pikakas ajaks). Olen ennem ka kuulnud, et emad ei suuda magada päeval koos lapsega, siis mine lihsalt pikuta ja harjuta endale see harjumus sisse, see päästab sind esimesel lapse eluaastal.
Meil oli üldiselt hea magaja laps, aga öösel ikka ärkas mitu korda söömiseks. Pumpasime ka lapsele piima välja, ühe toidukorra võttis mees (siis sain ise juba 5-6h järjest magada!) ja poole öö pealt võtsin kaissu ja andsin niimoodi rinda, et ei ärganudki täiesti üles. Laps sai söönuks ja mina sain magada.
Lõpetuseks: see möödub. Beebiaeg möödub, väsimus möödub – ja tulevad uued küsimused/probleemid 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead aeg aitab, selle väsimusega harjub ära, usu või mitte 🙂 Mul on beebs kohutav magaja, öösel ärkab mustmiljon korda ja alates teisest elukuust ei ole saanud järjest magada pikemalt kui 2h. Enamasti ärkab isegi tihemini. Selle rütmiga harjub keha ära ja hetkel ei tunne ennast enam ammu väsinuna (beebs nüüd 7k)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul 3 last. Esimese öine toitmine käis istuli. Teisega pikali, aga pärast seda panin lapse tema voodisse tagasi. Kolmas magas kaisus ja toitmine öösiti käis nagu muuseas. Tõesti parim variant, aga esimese lapsega poleks ma vist suutnud nõnda magada, kõik alles uus ja hirm, et äkki keeran lapsele peale vms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen palunud mehel õhtuti beebit hoida. Ise teen vahepeal ca 1,5 tunnise uinaku, et jaksaksin öösel triksis-traksis olla. Meil toimib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küll varsti päeval magama hakkad. Beebi kaissu ja mōte välja lülitada, sul pole kuhugi kiiret, süüa ja koristama ei pea esimestel kuudel jne. Sama öösel, ärka küll üles, aga sa ju ei pea täiesti virguma, pane lihtsalt tissi otsa ja endal silmad kinni, ära hakka rasketele teemadele mōtlema, tõsta laps kõhule/ enda kõrvale, las ta olla üleval, sa võid ikkagi kergelt tukastada(ärkad nkn sekundiga, kui ta väiksema piikusgi teeb, ega see pole päris uni), end ärkvele ajad alles siis, kui ta nutma hakkab. Ja tegelt ka, päeval EI OLE VAJA rapsida, teha end ilusaks, koristada kodu, planeerida nädala söögimenüüd, paaniliselt rahaasju teha, küll sa neid varsti jälle teed, anna endale 2-3 kuud.
Esimesed 3 kuud ongi kōige raskem aeg, nii füüsiliselt, vaimselt kui ka imiku enda seisukohast. Hormoonid üle pea, uus olukord jne. Ajaga harjud ära, öine ärkamine ei ole mingist hetkest enam suur stressiallikas, vaid teed oma asja ära, misiganes lapsel magama tagasi jääda aitab, siis lähed jääd sekundiga ise uuesti tuttu jne, tekib siuke autopiloot. Mul tekkis see beebi 7ndal elukuul täielikult, mōnel varem, mõnel hiljem, nüüd vōin 6-7 korda öösel ärgata ilma selleta, et päeval väsinud oleks, isegi haiguste perioodil, kui lapsel väga halb olla, teen öösel kõik vajalikud toimingud kuidagi automaatselt ja täielikult ärkamata, usu mind, ema süda tunneb, kui midagi valesti ja siis oled sekundiga täiesti ärkvel igal juhul. Esimeselt paarilt elukuult on seda muidugi vōimatu loota, aga lihtdalt tea, et kõik läheb iga päevaga paremaks ja kergemaks ning alguses ongi pea kõik uued emad magamata ja kurnatud.
Minul on mees tavaliselt reede ja laupäeva öösel lapsega ise, nädala sees lasen tal magada, paar korda olen ka palunud nädala sees tal lapsega ise olla, sest ma lihtsalt tundsin, et ei jaksa ega suuda rohkem. Pole mingi häbiasi ja mehele tuleb kasuks beebiga olemine ja tegutsemine. Neil tekib omavahel tugev side, see tähendab mōistavamat meest ja tugevamat perekonda. Kui meest pole, tasub suure kurnatuse korral JULGELT abi paluda lähiperekonnalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Beebi ja mitmikud Kuidas võitlete väsimusega?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.