Esileht Pereelu ja suhted Kuidas võtta laps ära vägivaldselt emalt?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Teema: Kuidas võtta laps ära vägivaldselt emalt?

Postitas:

Täna jälle laps helistas mulle (6-aastane) ja rääkis et ema andis elektri juhtmega peksa. Ema seejuures ka purjutab. Kuidas ma saan lapse tema käest ära võtta kui ta ei lase mul lapsega kokku saada? Ta ütleb, et laps on haige ja ei saa tulla, kuigi lasteaias saab käia küll. Sotsiaalametnikku ärge pakkuge, see on ta parim sõbranna, sellega koos nad joovad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 17.01 10:38; 17.01 10:44; 17.01 10:49; 17.01 10:51; 17.01 11:07; 17.01 12:22; 17.01 13:07; 17.01 13:08; 17.01 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pöördud lastekaitsetöötaja poole. Vajadusel politsei kaasa ja fikseerite olukorra.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 10:42; 17.01 10:49; 17.01 10:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Politsei fikseerib olukorra.

Helistad, et korteris on jooming ja pekstakse last.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Pöördud lastekaitsetöötaja poole. Vajadusel politsei kaasa ja fikseerite olukorra.[/tsitaat]Ma ju räägin, et lastekaitse töötaja on vallas see sama daam kes temaga koos joob! Politseisse helistasin ka, aga nemad ütlevad, et mingi segase kahtluse peale nemad ei sõida kuhugi ja helistage siis kui toime on pandud kuritegu. Kõik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 17.01 10:38; 17.01 10:44; 17.01 10:49; 17.01 10:51; 17.01 11:07; 17.01 12:22; 17.01 13:07; 17.01 13:08; 17.01 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kohalik kirjutas:[/small]
[tsitaat]Politsei fikseerib olukorra.

Helistad, et korteris on jooming ja pekstakse last.[/tsitaat]Esiteks, politsei ei sõida kuskile ainult selle jutu peale, et mul on kahtlused. Ma küsisin. Öeldi et maakonna peale on 2 patrulli ja mingi udujutu peale nad 60 km ei sõida (korrapidaja sõnad).
Teiseks, ega siis jooming kogu aeg ei käi. Peale tööd tehakse väikesed toobid, keegi ei kisa ja kedagi ei häirita. See pole ju kodus keelatud.
Oletame et tuleb ikkagi politsei ja käsib lapsel püksid alla lasta, et näha kas on peksa saanud. Ema võib ju ütelda, et oksad lõid metsas mängides või mida tahes. Ma arvan et nii väike laps ei hakka ema juttu vaidlustama ja vaevalt et keegi teda üldse kuulab…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 17.01 10:38; 17.01 10:44; 17.01 10:49; 17.01 10:51; 17.01 11:07; 17.01 12:22; 17.01 13:07; 17.01 13:08; 17.01 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võta siis oma valla lastekaitsetöötaja kaasa, ei pea sama valla oma olema (naise sõbranna).

Kui laps nutab ja vorbid peal siis ON kuritegu. Jää endale kindlaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 10:42; 17.01 10:49; 17.01 10:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Võta siis oma valla lastekaitsetöötaja kaasa, ei pea sama valla oma olema (naise sõbranna).

Kui laps nutab ja vorbid peal siis ON kuritegu. Jää endale kindlaks.[/tsitaat]Missuguse valla oma ma võtan siis? Minu kodulinnas öeldi, et pole nende mure see.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 17.01 10:38; 17.01 10:44; 17.01 10:49; 17.01 10:51; 17.01 11:07; 17.01 12:22; 17.01 13:07; 17.01 13:08; 17.01 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul on vaja tôestusi, kirjalik suhtlemine, fotod, arsti juurde minek. Kui lapse ema ütleb, et laps oli haige, siis palu sellist pôhjendust kirjalikult – sms, e-mail, kiri. Samuti vasta talle kirjalikult ja küsi asendusaega. Salvesta lapse kôned. Selline tôendite kogumine vôtab aega, aga ära prahvata seda lapse emale näkku. Palu kirjalikult ka kohalikult omavalitsuselt uue sots.ametniku määramist, sest sul on kahtlusi tema kompetentsuses. Ka see palve olgu kirjalik ning palu kirjaliku vastust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 10:56; 17.01 11:54; 17.01 12:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis kutsu Võsa-Pets või helista Tallinna lastekaitsjatele jne jne

Tee midagi.

Võta vanavanemad jm sugulased kaasa ja minge lapsele külla, küll siis näed mis seal toimub.
Pöördu noorsoopolitseiniku poole, mitte patrulli jne jne

Kui oled lapse seaduslik vanem pole naisel mingit õigust sulle last mitte näidata.

Kui ise ei saa hakkama, pöördu kohussse nõudega lapse külastuskorra kindlaksmääramiseks
jne jne

Tegutse. Mitte ära tõmba kõrvu lonti kui üks ametnik ära ütleb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 10:42; 17.01 10:49; 17.01 10:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Siis kutsu Võsa-Pets või helista Tallinna lastekaitsjatele jne jne

Tee midagi.

Võta vanavanemad jm sugulased kaasa ja minge lapsele külla, küll siis näed mis seal toimub.
Pöördu noorsoopolitseiniku poole, mitte patrulli jne jne

Kui oled lapse seaduslik vanem pole naisel mingit õigust sulle last mitte näidata.

Kui ise ei saa hakkama, pöördu kohussse nõudega lapse külastuskorra kindlaksmääramiseks
jne jne

Tegutse. Mitte ära tõmba kõrvu lonti kui üks ametnik ära ütleb.[/tsitaat]Lapse külastuse kord on määratud, aga seda julmalt lihtsalt ei täideta. Kohtus küsitakse valla sots töötaja arvamust ja see ütleb jälle et kõik on ok. Sots töötaja peale olen kaevanud, aga vallavanem ütleb selle peale, et \”ma tean teda küll, aga mul pole kedagi võtta, kes siia maale ikka tuleb kui ma ta lahti lasen?\”
Täielik ringkaitse.
Ma ei tea mis ma saavutan kui politseiga sinna maale lähen (vähemalt praegu on politsei öelnud, et nad ei tule), kui ta isegi on hetkel purjus, siis see pole ju keelatud. Ta ei maura kuskil linna peal. Ja kui poisil on mingid vorbid, siis ema võib alati mingit umbluu jama ajada ja laps EI JULGE talle vastu rääkida, sest ta kardab et pärast saab veel hullemini.
Ta on mulle sellest rääkinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 17.01 10:38; 17.01 10:44; 17.01 10:49; 17.01 10:51; 17.01 11:07; 17.01 12:22; 17.01 13:07; 17.01 13:08; 17.01 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas laps lasteaias-koolis-ringis-trennis ei käi? Seal saaks vorbid ja lapse jutu fikseerida.

Mina olen samas olukorras olnud, keegi ei saanud aidata…aga suurena ikka mõtlen ja natuke süüdistan, et kõik teadsid ja keegi ei aidanud…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

külastuskordi peaks saama ju kuidagi fikseerida, et kohtus tõestada, kui vähe sa last oled näinud. Ja kui sotstöötaja on külastuskordade protokolle võltsinud, siis peaks seda saama ju ka tõestada. Võta alati lapsega kohtudes tunnistaja kaasa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Lapse külastuse kord on määratud, aga seda julmalt lihtsalt ei täideta. Kohtus küsitakse valla sots töötaja arvamust ja see ütleb jälle et kõik on ok. Sots töötaja peale olen kaevanud, aga vallavanem ütleb selle peale, et \”ma tean teda küll, aga mul pole kedagi võtta, kes siia maale ikka tuleb kui ma ta lahti lasen?\”
Täielik ringkaitse.
Ma ei tea mis ma saavutan kui politseiga sinna maale lähen (vähemalt praegu on politsei öelnud, et nad ei tule), kui ta isegi on hetkel purjus, siis see pole ju keelatud. Ta ei maura kuskil linna peal. Ja kui poisil on mingid vorbid, siis ema võib alati mingit umbluu jama ajada ja laps EI JULGE talle vastu rääkida, sest ta kardab et pärast saab veel hullemini.
Ta on mulle sellest rääkinud. [/tsitaat]

Vallavanemalt palu sellekohast kirjaliku pôhjendust. Küll sa näed kuidas asjad hakkavad liikuma, sest sellist vabandust ei kirjuta ükski tark inimene. See näitab otseselt ametialast ükskôiksust ja lohakust. Objektiivseks hindamiseks saab vald \”laenata\” naabervalla sotsiaaltöötajat. Vallavanemale näost näkku vôid aga öelda, et hea tahtmise korral saab kôik.

Sina isana oled ainuke, kes poissi kaitseks. On siis vaja 10 a. pärast ühe muserdunud noormeest, kes elu ja inimeste vastu igasuguse huvi on kaotanud. Purjutava ja vägivaldse emaga ülesse kasvamisel on vaid üks tulevik, allakäik. Juba 6 a. on raske vabastada mineviku koormast. On ju olemas ka lastekaitse organisatsioonid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 10:56; 17.01 11:54; 17.01 12:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Täna jälle laps helistas mulle (6-aastane) ja rääkis et ema andis elektri juhtmega peksa. Ema seejuures ka purjutab. Kuidas ma saan lapse tema käest ära võtta kui ta ei lase mul lapsega kokku saada? Ta ütleb, et laps on haige ja ei saa tulla, kuigi lasteaias saab käia küll. Sotsiaalametnikku ärge pakkuge, see on ta parim sõbranna, sellega koos nad joovad. [/tsitaat]
Algatasid oma teema pool 11. Kas laps on täna kodus või lasteaias, kuidas ta sel kellajal helistada sai? Kui ta täna/eile emalt elektrijuhtmega peksa sai ja praegu lasteaias on, siis mine kohe lasteaeda. Vaadake kasvatajaga kaps üle. Kui jälgi on näha, siis traumapunkti temaga kohe asja fikseerima. Sa oled isa ja sul on õigus laps lasteaiast traumapunkti viia. Edasi selle paberiga politseisse. Sul on pool lasteiapäeva aega, tegutse kohe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.01 12:17; 17.01 12:33; 17.01 12:46; 17.01 14:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Algatasid oma teema pool 11. Kas laps on täna kodus või lasteaias, kuidas ta sel kellajal helistada sai? Kui ta täna/eile emalt elektrijuhtmega peksa sai ja praegu lasteaias on, siis mine kohe lasteaeda. Vaadake kasvatajaga kaps üle. Kui jälgi on näha, siis traumapunkti temaga kohe asja fikseerima. Sa oled isa ja sul on õigus laps lasteaiast traumapunkti viia. Edasi selle paberiga politseisse. Sul on pool lasteiapäeva aega, tegutse kohe.[/tsitaat]Laps on vanaema juures, kes on väheke totakas ausalt öelda (76 aastat ja ei liigu eriti rohkem kui ühe toa piires). Sealt julgeb laps helistada telefoniga, mis ma talle andsin. See on tal ära peidetud, sest eelmise lõi ema katki. Ise olen välismaal hetkel ja ei saa praegu kohe midagi teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 17.01 10:38; 17.01 10:44; 17.01 10:49; 17.01 10:51; 17.01 11:07; 17.01 12:22; 17.01 13:07; 17.01 13:08; 17.01 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Laps on vanaema juures, kes on väheke totakas ausalt öelda (76 aastat ja ei liigu eriti rohkem kui ühe toa piires). Sealt julgeb laps helistada telefoniga, mis ma talle andsin. See on tal ära peidetud, sest eelmise lõi ema katki. Ise olen välismaal hetkel ja ei saa praegu kohe midagi teha.[/tsitaat]
ja millal sa Eestisse tagasi jõuad? kauaks laps vanaema juurde jääb? Sel juhul soovitaks ma lasteaeda helistada ja seal kurta (loodetvasti kasvataja pole ka ema joodik-sõbranna?), et nad hoolega jälgiksid iga päev, ega lapsel uusi peksujälgi pole.
Ja kui koju jõuad, siis pöördu lastekaitsesse. Kui kohalikku ei saa, siis kuskile mujale, laps peab abi saama!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.01 12:17; 17.01 12:33; 17.01 12:46; 17.01 14:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tead(võibolla tean ma valesti…) pole meie seadustes kirjas, et laps peab kasvama ema juures, va muidugi juhul kui see on kohtu poolt nii määratud. Kui kodust last kätte ei saa, siis võid ju vabalt talle lasteaeda järele minna. Las siis ema pöörub hoolduõiguse saamiseks kohtusse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]N6iaElla kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu tead(võibolla tean ma valesti…) pole meie seadustes kirjas, et laps peab kasvama ema juures, va muidugi juhul kui see on kohtu poolt nii määratud. Kui kodust last kätte ei saa, siis võid ju vabalt talle lasteaeda järele minna. Las siis ema pöörub hoolduõiguse saamiseks kohtusse.[/tsitaat]
Jajah, ja siis jääks lapsega koju see papake? kui lasteaeda viib, saab ema ju sama trikki kasutama, hakkavad igaõhtuselt kaklema lasteaia uksel või?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.01 12:17; 17.01 12:33; 17.01 12:46; 17.01 14:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Laps on vanaema juures, kes on väheke totakas ausalt öelda (76 aastat ja ei liigu eriti rohkem kui ühe toa piires). Sealt julgeb laps helistada telefoniga, mis ma talle andsin. See on tal ära peidetud, sest eelmise lõi ema katki. Ise olen välismaal hetkel ja ei saa praegu kohe midagi teha.[/tsitaat]

Näed siin ilmselt konks ongi. Sa kahjuks ei saa tänu oma isiklikule elule vastu vôtta töökohta välismaal. Selleks, et mujal tööl käia peab olema hästi toimiv perekond kodus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 10:56; 17.01 11:54; 17.01 12:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vanem ikka väga soovib oma lapsele paremat elu, siis ta võtab selleks ka midagi ette, mitte ei jää lootma, et äkki muutub olukord võluväel paremaks või äkki veab ja politseionu on normaalne ning aitab teda…
Nagu isa jutust selgub, siis meie kullakallis politsei saatis ta oma murega juba pikalt. Järelikult peab isa ise midagi ette võtma ja oma elus vastavad muutused sisse viima, et lapse elukvaliteeti parandada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks ei võiks see laps isaga koos välismaal elada ja seal lasteaias/koolis käia? Ta ei oleks ei esimene ega ka viimane laps, kes välismaale on kolinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja üleüldse on hämmastav, kuidas kohtud sellistele vanematele üldse lapse kasvatada jätavad…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ja millal sa Eestisse tagasi jõuad? kauaks laps vanaema juurde jääb? Sel juhul soovitaks ma lasteaeda helistada ja seal kurta (loodetvasti kasvataja pole ka ema joodik-sõbranna?), et nad hoolega jälgiksid iga päev, ega lapsel uusi peksujälgi pole.
Ja kui koju jõuad, siis pöördu lastekaitsesse. Kui kohalikku ei saa, siis kuskile mujale, laps peab abi saama![/tsitaat]Lasteaias töötavad ka lapse ema tuttavad-klassikaaslased, kes on loomulikult kõik tema poolt ja vaevalt minuga isegi räägivad ilma ema juuresolekuta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 17.01 10:38; 17.01 10:44; 17.01 10:49; 17.01 10:51; 17.01 11:07; 17.01 12:22; 17.01 13:07; 17.01 13:08; 17.01 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Näed siin ilmselt konks ongi. Sa kahjuks ei saa tänu oma isiklikule elule vastu vôtta töökohta välismaal. Selleks, et mujal tööl käia peab olema hästi toimiv perekond kodus.[/tsitaat]Mu töökoht ei ole välismaal. Vahel pean käima lihtsalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 17.01 10:38; 17.01 10:44; 17.01 10:49; 17.01 10:51; 17.01 11:07; 17.01 12:22; 17.01 13:07; 17.01 13:08; 17.01 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]N6iaElla kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui vanem ikka väga soovib oma lapsele paremat elu, siis ta võtab selleks ka midagi ette, mitte ei jää lootma, et äkki muutub olukord võluväel paremaks või äkki veab ja politseionu on normaalne ning aitab teda…
Nagu isa jutust selgub, siis meie kullakallis politsei saatis ta oma murega juba pikalt. Järelikult peab isa ise midagi ette võtma ja oma elus vastavad muutused sisse viima, et lapse elukvaliteeti parandada.
[/tsitaat]Nagu näiteks mida sa soovitad kohe järgmiseks ette võtta?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 17.01 10:38; 17.01 10:44; 17.01 10:49; 17.01 10:51; 17.01 11:07; 17.01 12:22; 17.01 13:07; 17.01 13:08; 17.01 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida tähendab \”andis elektrijuhtmega peksa\”?
See on ju nii laialivalguv kirjeldus, kas lapse tagumik oli spets paljaks võetud, oli ta toariietes või koguni õueriietes? Milline oli löögitugevus, kas sai käigu pealt niisama sopsu vastu tagumikku esimese kättejuhtunud asjaga või tõesti löödi korduvalt ja kogu jõuga paljale tagumikule?
Võib-olla ei juhtunudki midagi, laps solvumisest helistas isale, kuna on ema peale vihane, ei pruugi ju ollagi vorpe ega midagi. Pool pitsi läbi astunud sõbrannaga võib ka juba olla \”jooming kodus\”.
Mäletan, et lastekaitse käis isa kaebamise peale mind ka vanaema juures kontrollimas, et invaliid ja ei saa hakkama- aga ta oli maailma parim vanaema. Püüa jääda objektiivseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 13:47; 18.01 23:42; 19.01 09:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma saaksin teada, et keegi peksab minu last, siis ma oleks järgmise lennukiga kodus tagasi ja lapse juures.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]N6iaElla kirjutas:[/small]
Nagu näiteks mida sa soovitad kohe järgmiseks ette võtta?[/tsitaat]
Tuled eestisse tagasi ja teed avalduse politseisse. Nii ruttu, kui võimalik. Sa ei vastanud, kauaks sa ära jääd? Kas sinu ema ei saa aidata, minna sinna teise vanaema juurde, vaadata, kas lapsel on vorbid näha ja politseisse avalduse teha. Telefonikõne peale nad võibolal tõesti ei lähe kohale. Aga koknreetse avalduse nad peavad vastu võtma!

Ja üldse, kui ütled, lapse ema viksas telefoni katki juba aasta tagasi, siis käib see vägivald ammu. Mida sa siiani oled oodanud? Kas alati, kui laps peksa saab, oled sina eestist ära ja ei saa minna appi lapsele?

On see teema nüüd liba või sa tõesti oled see tüüp, kes ainult halab, aga reaalseid lahendusi ei otsi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.01 12:17; 17.01 12:33; 17.01 12:46; 17.01 14:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub jälle libateema olevat. Kellelgi on täna vist igav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Missuguse valla oma ma võtan siis? Minu kodulinnas öeldi, et pole nende mure see. [/tsitaat]
pöördu lapse elukohajärgse lastekaitseametniku ÜLEMUSE poole. teata ametiseisundi kuritarvitamisest ja töö hooletusse jätmisest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )


Esileht Pereelu ja suhted Kuidas võtta laps ära vägivaldselt emalt?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.