Esileht Kodunurk kuivati ja triikimine

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: kuivati ja triikimine

Postitas:

Olen lugenud siit-sealt, et kuivatis kuivatades ei pea suuremas jaos pesu enam triikima, et on mingi spetsiaalne triikimisfunktisoon.

Kuidas see siis toimib? Kui pesu on seal kuivatis kõik käkras, milmoel ta siledaks saab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

mul kodus kuivatit ei ole, aga reisil oleme hotellides kasutanud – no kõik on ikka imepehmed ja kenad asjad seal tulles, teksased ka. Laudlinade -rätikute osas kogemus puudub.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veeretab seal ühtpidi ja teistpidi, et pesu kortsu ei vajuks. Kui lõpetab, võtad kõik soojalt välja ja paned sirgelt kokku või rippu. No päris triigitud tulemust ei ole, aga kortsus kindlasti mitte.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.11 11:30; 06.11 21:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole spets triikimisfunktsiooni, kuivati teeb seda programmi lõpus. Nagu eelmine vastaja ütles, loksutab riided sirgu, samas klopib igasugu ebemed ja karvad (mul koer) lahti. Sukkpükse, sokke ja aluspesu ei pea sirgeks saputama, ongi sirged. Rätikud on pehmed ja kohevad. Põhiline mugavus minu jaoks -ei ole tüütuid pesureste toas ja jääb ära triikimine, voldidki kokku ja otse kappi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt öelda voodipesu on sealt välja võttes küll sirgest ikka väga kaugel. Muud asjad jah, saab enam-vähem triikimata jätta.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praeguse kuivatiga panin tähele, et kui voodipesu vähem panna, nii pool kogust, siis on veits sirgem. A jah, triikimine on küll suht tinglik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.11 11:30; 06.11 21:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt öelda voodipesu on sealt välja võttes küll sirgest ikka väga kaugel. Muud asjad jah, saab enam-vähem triikimata jätta.

Kui neid praktiliselt ükshaaval nö triigid, siis tuleb küll täitsa sirge välja, vähemalt minu masinaga. Kui juba rohkem kraami, siis mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb sellest ka, mis materjalist asjad sul on. Mul on näiteks mõned voodipesud sellised, mis tulevad alati veidi kortsulisena välja (aga siiski kõvasti sirgemana kui restil kuivades) ja teised, mis tulevad täiesti siledate ja veatutena.

Ma isegi ei tea, kas mu kuivatil mingi triikimisfunktsioon on, aga asjad tulevad siledate ja pehmetena välja, ma ei triigi mitte ühtegi asja üle. Mehe non-iron triiksärgid saavad ka sirgeks. Ja väga pehmeks teeb pesu nagu keegi juba mainis, eriti rätikud näiteks. Aga ka muu – mul just juhtus, et üks sokk oli maha kukkunud ja riputasin selle hiljem restile kuivama, aga paarilisega kokku pannes oli väga selgelt aru saada, kumb kuivatist tuli ja kumb nöörilt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Njaa, mul voodipesud jäävad kuivatis ikka väga kortsu, nööri peal kuivades jäävad oluliselt sirgemad. Muud asjad jäävad okeid, aga päris triikimisega ei saa siiski võrrelda.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puuvillase voodipesu puhul jäävad mul servad kortsu, samas keskel on üsna sile. Sokid ja froteerätikud teeb küll kuivati mõnusalt pehmeks ja kohevaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asendamatu asi meie peres kolme lapsega. Vanasti triikisin kõik t-särgid ja dressipüksid ära. Peale kuivati ostmist triigin ainult poiste triiksärgid ja tüdruku peenemad kleidid.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei triikinud pesu juba siis, kui toas restil kuivasid. Ainult meeste päevasärke ja osasid enda särkisid triikisin. Praegu kuivati kodus ja samuti ei triigi midagi. Laste koolivormi polosärgid tulevad ikka suht sirged masinast välja. Voodipesu ei triigi enam ammu. Kui on ikka kolm last, siis sellisteks mõttetusteks aega ei ole. Mul täiesti savi, kui kortsus voodipesu on. Kõik ikka oleneb sellest, kui korralikult kokku voldid.
Mingist triikimisfunktsioonist ei tea ma midagi. Teemaalgataja äkki ajab segi triikimisfunktsiooniga, mis tagab pesu paraja niiskuse, et on hea triikida. Seal jah triikraua märk peal. Mina kuivatan absoluutselt kõiki asju cottonile mõeldud kapikuiva režiimiga. Tegu suhteliselt uue Boschi masinaga.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei triikinud pesu juba siis, kui toas restil kuivasid. Ainult meeste päevasärke ja osasid enda särkisid triikisin. Praegu kuivati kodus ja samuti ei triigi midagi. Laste koolivormi polosärgid tulevad ikka suht sirged masinast välja. Voodipesu ei triigi enam ammu. Kui on ikka kolm last, siis sellisteks mõttetusteks aega ei ole. Mul täiesti savi, kui kortsus voodipesu on. Kõik ikka oleneb sellest, kui korralikult kokku voldid.

Mingist triikimisfunktsioonist ei tea ma midagi. Teemaalgataja äkki ajab segi triikimisfunktsiooniga, mis tagab pesu paraja niiskuse, et on hea triikida. Seal jah triikraua märk peal. Mina kuivatan absoluutselt kõiki asju cottonile mõeldud kapikuiva režiimiga. Tegu suhteliselt uue Boschi masinaga.

Hea postitus võtmaks kokku kuivati ja triikimise teemad, miks mõned arvavad, et on triikraua asemel ja teised mitte – inimestel on erinevad standardid.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on ikka kolm last, siis sellisteks mõttetusteks aega ei ole.

Nii naljakas, et ühekski asjaks ei ole tänapäeval aega, välja arvatud internetis istumiseks. Selleks on aega küll ja küll.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle kuivati ei meeldi, tolmutab riidetolmu lahti. Käterätid meeldivad just karedana, peale duši hea massaaž. Triigin väga väheseid lasteriideid, mees triigib oma särgid ise ja mina omad.

Restil väljas kuivatades jääb värske lõhn ka külge, see on parim.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

on mingi spetsiaalne triikimisfunktisoon.

Triikimisfunktsioon ei tähenda seda, et ta triigiks pesu, vaid seda, et kuivati ei kuivata pesu krõbekuivaks, vaid jätab imevähe niiskeks, et oleks kergem triikida.
Aga muidu voodipesud jne ei kuiva kõvaks ega jää sisse kortse, võtad masinast sooja ja pehme kuiva lina ja paned voodisse või kappi. Teksasid mulle kuivatis kuivatada meeldib, need on kohe pehmed, muidu pestud teksad esimest korda jalga pannes on nii vastikult kõvad, riietu nagu võlur ozi tinamees…
Aga ikkagi olen ma seisukohal, et kuivati lõhub iga korraga natuke riideid, sest klopib puuvillast välja koos tolmuga ka riidekiude, iga kord on filter täis valgeid ebemeid, mis muidu püsiks kenasti froteeräti ja voodilina sees. 2-3 aastaga on see froteerätik poole õhem ja karedam, ilma kuivatita peaks kauem vastu. Ja ärge tulge mulle väitma, et see seal filtri vahel on ainult riidetolm, mis ükskord on valge, teinekord punane ja sinine…

Ma ei triikinud voodipesu ka siis, kui mingit kuivatit ei olnud, kui panna pesu kohe pesumasinast sirgelt kuivama, ei jäägi mingeid kortse sisse. Praegu kütteperioodil ei kasutagi kuivatit, kuna toas on niigi ülikuiv õhk, pigem pesen pesu õhtuti ja panen ööseks tuppa kuivama, hommikuks on pesu kuiv ja toaõhk ööseks ca 8% niiskem paugupealt, kergem hingata.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.11 13:36; 12.11 12:06; 12.11 13:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Triikimise funktsioon ei ole iseenesest ilu, vaid ohutus. See tapab baktereid ja viiruseid. Nagu tuleks ka pesu pesta 60 kraadiga.

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.11 19:10; 11.11 20:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Triikimise funktsioon ei ole iseenesest ilu, vaid ohutus. See tapab baktereid ja viiruseid. Nagu tuleks ka pesu pesta 60 kraadiga.

Milliseid baktereid ja viiruseid, jeerum küll!!

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neid, mis maailmas eksisteerivad.
Listeeriat ja salmonellat me kuuleme alles ka siis, kui paar inimest maha kooleb. Muidu neid ju ei ole.
Või miks me hakkame asju triikima alles siis, kui täid saame…kogu aeg on myidu mingi täiepideemia

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.11 19:10; 11.11 20:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Avaldan saladuse. Mul on pesumasin, pesukuivatusrest ja vannitoas kuumaks keeratud põrandaküte,
mis kuivatab 1-2 restitäit ööpäevas. Ma ei triigi juba aastaid pesu. Triikraua võtan välja umbes korra kuus. Nipp on selles, et pesu tuleb masinast KOHE välja võtta ja korralikult ning sirgelt restile riputada. Isegi enda nööpidega nö triiksärke ei triigi. Need riputan kuivama riidepuule. Hetkel kuivatil mõtet ei näe.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Triikimise funktsioon ei ole iseenesest ilu, vaid ohutus. See tapab baktereid ja viiruseid.

Miks sa ajad ila välja, kui sa kuivatist ega tema programmidest midagi ei tea?
Triikimsfunktsioon on easy-iron ehk kergema triikimise funktsioon: Easy iron programmes alternate between warm and cool air during the cycle to ensure your clothes are as crease-free as possible. See EI triigi ega ole triikimise aseaine, see võimaldab kergemat triikimist.

60-kraadine täiskuivatus on eraldi programm ja see on jah abiks täide, viiruste, pisikute ajal, nt parasiitide tõrje ajal pesta ja kuivatada pesu vähemalt 60 kraadiga, tolmulestade vastu jne, on ka 90-kraadine kuivatusprogramm.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.11 13:36; 12.11 12:06; 12.11 13:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Triikimise funktsioon ei ole iseenesest ilu, vaid ohutus. See tapab baktereid ja viiruseid.

Miks sa ajad ila välja, kui sa kuivatist ega tema programmidest midagi ei tea?

Triikimsfunktsioon on easy-iron ehk kergema triikimise funktsioon: Easy iron programmes alternate between warm and cool air during the cycle to ensure your clothes are as crease-free as possible. See EI triigi ega ole triikimise aseaine, see võimaldab kergemat triikimist.

60-kraadine täiskuivatus on eraldi programm ja see on jah abiks täide, viiruste, pisikute ajal, nt parasiitide tõrje ajal pesta ja kuivatada pesu vähemalt 60 kraadiga, tolmulestade vastu jne, on ka 90-kraadine kuivatusprogramm.

sa ise räägid aiaaugust praegu. too kägu rääkis triikimise funktsioonist – triikrauaga triikimise funktsioonist, põhjustest, miks seda tehakse. ja tal on õigus. omaette teema on see, et tänapäeval, kui parasiite on märkimisväärselt vähem kui 100 a tagasi ja pesu pestakse pesumasinaga, kus saab veetemperatuuri reguleerida, on triikimine oma esialgse funktsiooni suuresti minetanud ja järele on jäänud vaid esteetiline pool ehk kortsude silumine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.11 12:50; 12.11 20:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teema rääkis triikimisfunktsioonist, KUIVATI triikimisfunktsioonist, mitte triikimise funktsioonist, seega aiaaugust räägivad ikka kaks muud kägu hetkel, mitte mina.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.11 13:36; 12.11 12:06; 12.11 13:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teema rääkis triikimisfunktsioonist, KUIVATI triikimisfunktsioonist, mitte triikimise funktsioonist, seega aiaaugust räägivad ikka kaks muud kägu hetkel, mitte mina.

loe teema tervikuna läbi, tuleb kasuks. kui sisse tuleb teema, et triikida pole vaja, sest pesu on piisavalt sirge, siis on täiesti asjakohane öelda,et triikimise funktsioon on hävitada parasiite (või mida iganes, eks ole). mitte ainult sirgendada pesu.

võid ka mõtiskleda pesukuivati triikimisfunktsiooni ja triikimise funktsiooni lingvistilise erinevuse üle.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.11 12:50; 12.11 20:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

täidest vabanemine triikimise teel võib põhjustada aju ülekuumenemist.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Kodunurk kuivati ja triikimine