Esileht Kodunurk Kuivatiga pesumasin.

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Kuivatiga pesumasin.

Postitas:

Tere.
Pöördun siia. Äkki kellelgi on kogemusi pesumasin-kuivatiga.
Soovin osta kuivati-pesumasina just seetõttu, et kodus (korteris) ei ole nii palju ruumi, et kahte eraldi masinat osta. Ainus koht, kuhu see mul mahuks oleks vannituba, kuid ka seal on ruum päris kitsuke. Masina kuivatiga soovin osta ka seetõttu, et siis ei pea õues niiskuse käes pikalt kuivatama. KUivatit läheks mul sisuliselt vaja ainult talvel, suvel eelistan siiski pesu õues kuivatada.
Aga ikkagi minu küsimus, et kas selline 2in1 masin on üldse hea? Teeb ta oma töö vähemalt rahuldavalt ära? Olen kahevahel, kas osta ikkagi tavaline pesumasin või koos kuivatiga.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaks masinat üksteise peale ei mahu?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

guugelda. Kord kuus neid teemasid siin ja ka fb jutugruppided

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostsime paar kuud tagasi pesumasin -kuivati ja nii rahul. Ruumipuudust meil pole, aga ei taha mitut masinat. Siin on mitu teemat olnud nendest masinatest. Üldiselt on nii, et siin laidetakse see mõte maha osta niisugune masin. Kiidavad aga need, kellel masi olemas. Minu masin kuivatab sama hästi kui tavaline kuivati. Müüja sõnul on need kaks ühes masinad tänapäeval väga head kuivatajad, tehnoloogia ju pidevalt areneb. Üks artikkel ka:
https://kasulik.delfi.ee/news/uudised/muudid-ja-tode-kuivatiga-pesumasinast?id=80088662

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.02 18:36; 02.02 00:05; 02.02 12:30; 02.02 12:31; 03.02 15:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu abikaasa remondib kodumasinaid ja tema kogemus on, et pesumasin-kuivatiga peaks ikkagi iga paari kuu pärast kuivatama ka, muidu kipub kuivatussüsteem tuksi minema

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks enamik toob seda miinust välja, et kogu see pesemise ja kuivatamise protsess võtab palju aega ja samal ajal, kui esimene täis kuivatuses on, ei saa teist täit pesta. Ma nt lapsega pere, aga eks ise kulutame ka palju riideid (trennid jne), lisaks lapse riidest mähkmed. Väga tihti on päevas vaja 3-4 masinatäit pesta ja see toimibki vaid nii, et kohe, kui üks täis lõpetab, läheb uus peale. Kui kuivatama ka veel hakkaks, ei jõuaks eriti midagi valmis. See on siis ühismasina omamise miinus, otseselt kuivati omamisel miinust polegi. Aga noh, ega siis kuivatusfunktsiooni olemasolu tähenda, et seda iga kord ka kasutama peaks, restil kuivatamise võimalus jääb ju ikka alles, nii et võib ka kaks-ühes-masin olla, millega iga kord lihtsalt ei kuivata. Sellest ei ole küll kuulnud, et kaks-ühes-masina pesemisfunktsioonid kuivatusfunktsiooni olemasolu tõttu kuidagi halvemad oleks, nii et uut masinat ostes kaaluksin ka ise sellist, millega vajadusel ikkagi kuivatada saab.

Paljudel masinatel pidi midagi sellist ka olema, et pesta saab a la 5 kg, aga kuivatada vaid 3 kg korraga. Täpseid näiteid ei oska tuua.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 21:49; 02.02 12:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie kaalusime ka pikalt, põhiprobleem, et vannituppa lihtsalt ei mahu (väga halva planeeringuga) ehk siis oli valikus, kas 2masinat vannituppa ja akent ei saa enam avada või kuivati elutuppa. Panime elutuppa ja oleme rahul.
2-1 masinat ei ostaks, kuna see tolm, mis pesust tuleb jääb kõik sisse ja pärast terve masin täis, just sellepärast on paljud tuttavad 2-1masinatest loobunud ja sõber, kes parandab neid, ei soovitanud ka, kuna 2-1 lähevad kiiremini läbi, kuna kasutus suurem.

Seega leia kodus muu koht, kui vannituppa ei saa, meie kaalusime ka magamistuppa, paaril tuttaval on esikus kapis, lastetoas jne.

+1
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 23:08; 02.02 10:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

2-1 masinat ei ostaks, kuna see tolm, mis pesust tuleb jääb kõik sisse ja pärast terve masin täis, just sellepärast on paljud tuttavad 2-1masinatest loobunud ja sõber, kes parandab neid, ei soovitanud ka, kuna 2-1 lähevad kiiremini läbi, kuna kasutus suurem.

Seega leia kodus muu koht, kui vannituppa ei saa, meie kaalusime ka magamistuppa, paaril tuttaval on esikus kapis, lastetoas jne.

Mul on olnud kuivatiga pesumasin 19 aastat ja ei tea, mis tolmust sa küll räägid? Kuivati magamistoas või elutoas on minu puhul küll välistatud.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.02 18:36; 02.02 00:05; 02.02 12:30; 02.02 12:31; 03.02 15:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka mõlemad masinad vannituppa ei mahu. Pesumasin on meil vannitoas ja kuivati on suures, lükandustega esiku kapis. Olen sellise lahendusega väga rahul.

2in1 masinat ei ostaks mingil juhul.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.02 10:36; 02.02 10:39; 02.02 17:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on olnud kuivatiga pesumasin 19 aastat ja ei tea, mis tolmust sa küll räägid? Kuivati magamistoas või elutoas on minu puhul küll välistatud.

Tänapäevastel masinatel on tolmufilter, kuhu kuivatamise ajal koguneb riidetolm. See filter tuleb pärast iga kasutuskorda puhtaks teha. Minul tuleb sealt filtrist alati suur peotäis tolmu.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.02 10:36; 02.02 10:39; 02.02 17:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljudel masinatel pidi midagi sellist ka olema, et pesta saab a la 5 kg

Mida see a la siin tähendab?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on olnud kuivatiga pesumasin 19 aastat ja ei tea, mis tolmust sa küll räägid? Kuivati magamistoas või elutoas on minu puhul küll välistatud.

Tänapäevastel masinatel on tolmufilter, kuhu kuivatamise ajal koguneb riidetolm. See filter tuleb pärast iga kasutuskorda puhtaks teha. Minul tuleb sealt filtrist alati suur peotäis tolmu.

Just, aga 2-1 masinates seda pole ja kõik see tolm jääb sisse ja riideid peab klopima ja masinat puhastama.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 23:08; 02.02 10:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänapäevastel masinatel on tolmufilter, kuhu kuivatamise ajal koguneb riidetolm. See filter tuleb pärast iga kasutuskorda puhtaks teha. Minul tuleb sealt filtrist alati suur peotäis tolmu.

Huvitav, et mul ei tule. Puhastan filtrit paari kuu tagant ja pole seal mingit märkimisväärset tolmu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.02 18:36; 02.02 00:05; 02.02 12:30; 02.02 12:31; 03.02 15:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljudel masinatel pidi midagi sellist ka olema, et pesta saab a la 5 kg, aga kuivatada vaid 3 kg korraga. Täpseid näiteid ei oska tuua.

Minu masinaga saab pesta 9kg ja kuivatada 5kg, mulle sobib. Enamasti pole üle 5 kg niikuinii masinas

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.02 18:36; 02.02 00:05; 02.02 12:30; 02.02 12:31; 03.02 15:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljudel masinatel pidi midagi sellist ka olema, et pesta saab a la 5 kg

Mida see a la siin tähendab?

Et sellise skeemi moodi on see nn loogikaviga.

Noh, polnud jah kõige täpsem väljendikasutus ja sõnastus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 21:49; 02.02 12:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on olnud kuivatiga pesumasin 19 aastat ja ei tea, mis tolmust sa küll räägid? Kuivati magamistoas või elutoas on minu puhul küll välistatud.

Tänapäevastel masinatel on tolmufilter, kuhu kuivatamise ajal koguneb riidetolm. See filter tuleb pärast iga kasutuskorda puhtaks teha. Minul tuleb sealt filtrist alati suur peotäis tolmu.

Just, aga 2-1 masinates seda pole ja kõik see tolm jääb sisse ja riideid peab klopima ja masinat puhastama.

Mul oli 20 a tagasi pealtlaetav 2-1 masin ja see tolmufilter oli täiesti olemas.
Samas kui masin ise kestis ca 11 aastat siis kuivati vist pool sellest. Ei viitsinud parandusse viia tookord.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänapäevastel masinatel on tolmufilter, kuhu kuivatamise ajal koguneb riidetolm. See filter tuleb pärast iga kasutuskorda puhtaks teha. Minul tuleb sealt filtrist alati suur peotäis tolmu.

Huvitav, et mul ei tule. Puhastan filtrit paari kuu tagant ja pole seal mingit märkimisväärset tolmu.

Ilmselt pole see sul tolmufilter, vaid mingi muu filter. Mul on ka masina küljes veel mingi väikee filter ja seda ma puhastan ka harva, sest sinna ei kogune suurt midagi. Ma isegi ei tea täpselt, mida see filtreerima peaks.

Aga tolmufilter on päris suur kobakas, mis on masina sees. Kui pesu sees ketrab, siis koguneb riietelt sinna väga korralik tolmuhunnik. Näeb välja nagu vilditud materjalist kangas.

Vaata leidsin pildi ka. See kahe auguga asjandus ongi tolmufilter.

https://pood.e-sisustus.ee/shop/kodutehnika/pesukuivatid/aeg-vaikne-prosense-8kg-pesukuivati-t8dbg48s/ Keskmisest reast esimene pilt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.02 10:36; 02.02 10:39; 02.02 17:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmm, ma ka 2-ühes masinaid vaadanud. Kollegil on juba üle aasta ja kiidab. Kas neil siis tõesti seda tolmufiltrit ei ole? Kuna meil ka kass siis eelistaks küll, et kuivati kassikarvad kokku koguks nagu eraldi olev masin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänapäevastel masinatel on tolmufilter, kuhu kuivatamise ajal koguneb riidetolm. See filter tuleb pärast iga kasutuskorda puhtaks teha. Minul tuleb sealt filtrist alati suur peotäis tolmu.

Huvitav, et mul ei tule. Puhastan filtrit paari kuu tagant ja pole seal mingit märkimisväärset tolmu.

Ilmselt pole see sul tolmufilter, vaid mingi muu filter. Mul on ka masina küljes veel mingi väikee filter ja seda ma puhastan ka harva, sest sinna ei kogune suurt midagi. Ma isegi ei tea täpselt, mida see filtreerima peaks.

Aga tolmufilter on päris suur kobakas, mis on masina sees. Kui pesu sees ketrab, siis koguneb riietelt sinna väga korralik tolmuhunnik. Näeb välja nagu vilditud materjalist kangas.

Vaata leidsin pildi ka. See kahe auguga asjandus ongi tolmufilter.

https://pood.e-sisustus.ee/shop/kodutehnika/pesukuivatid/aeg-vaikne-prosense-8kg-pesukuivati-t8dbg48s/ Keskmisest reast esimene pilt.

Emal ja mul mõlemal 2in1 masin ja kummalgi pole kuskil sellist tolmufiltrit. Ja see on tõesti tüütu, et masinast seda tolmu kokku korjata. Muidu tipp-topp. Ise ei kasuta ka iga pesukorraga kuivatust, pigem lähevad kuivatusse ainult suuremad asjad, mida ebamugav restil kuivatada ja teiseks asjad, mida ei julge kuivatisse panna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 23:44; 03.02 19:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja see on tõesti tüütu, et masinast seda tolmu kokku korjata.

kuskohast masinast sa seda tolmu korjad? trumlist? tolm koguneb ju ainult tihendi peale v vahele, sealt lapiga v käega iga 3-4 korra tagant tõmmata pole kuigi raske.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.02 00:28; 03.02 15:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuskohast masinast sa seda tolmu korjad? trumlist? tolm koguneb ju ainult tihendi peale v vahele, sealt lapiga v käega iga 3-4 korra tagant tõmmata pole kuigi raske.

Ma olen vist pime, mul pole mingit tolmu peale kuivatamist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.02 18:36; 02.02 00:05; 02.02 12:30; 02.02 12:31; 03.02 15:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuskohast masinast sa seda tolmu korjad? trumlist? tolm koguneb ju ainult tihendi peale v vahele, sealt lapiga v käega iga 3-4 korra tagant tõmmata pole kuigi raske.

Ma olen vist pime, mul pole mingit tolmu peale kuivatamist.

mul ka eriti pole, aga aegajalt siiski jääb midgai tihendile. eks tolmu kogunemine oleneb ka pesu materjalist. kunstkiud ei aja kindlatsi mingit tolmu, kaua kasutatud puuvillased esemed jällegi ajavad. eriti kaua kasutatud froteerätikust jaäb arvatavasti suur osa masinasse :)))

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.02 00:28; 03.02 15:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuskohast masinast sa seda tolmu korjad? trumlist? tolm koguneb ju ainult tihendi peale v vahele, sealt lapiga v käega iga 3-4 korra tagant tõmmata pole kuigi raske.

Ma olen vist pime, mul pole mingit tolmu peale kuivatamist.

mul ka eriti pole, aga aegajalt siiski jääb midgai tihendile. eks tolmu kogunemine oleneb ka pesu materjalist. kunstkiud ei aja kindlatsi mingit tolmu, kaua kasutatud puuvillased esemed jällegi ajavad. eriti kaua kasutatud froteerätikust jaäb arvatavasti suur osa masinasse :)))

Jah, tihendilt ja tihendi vahelt korjan seda. Ei nõua palju aega, aga tüütu. Ja ideaalselt puhtaks ei saa kunagi. Nt lapse riidest mähkmetelt on kohe näha, et ükskõik kui korralikult proovin seda riidetolmu ära korjata, siis ikka on see tema mähkmete küljes. Kõik riided tõesti ei aja, aga nt froteerätikud küll.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 23:44; 03.02 19:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on mitu aastat olnud kuivatiga LG ja olen ülirahul. Paar korda olen lasknud mehel lahti harutada, et see vildistunud tolm välja võtta, kuna ei kuivatanud enam. Aga kuna lapsi on vahepeal juurde tulnud ja mina muutun järjest mugavamaks, siis järgmiseks võtan ilmselt eraldi masinad, siis saab samal ajal pesta ja kuivatada erinevat pesulaari. Miinusteks on ka see, et kui peale kuivatamist tahan mingi laari nii pesta, et ei kuivata (või mõne asja sealt), siis jääb pesu selliseks topiliseks (eelmisest kuivatusest masinasse jäänud tolmurullid). Enne tuleks teha trumlipesu, siis saab näiteks jopesid või õrna pesu vms pesta. Aga plussiks on näiteks see, et panen õhtul riided pessu ja hommikul võtan masinast puhtad kuidav riided, ei pea neid öösel teise masinasse tõstma. Ideaalne oleks hoopis kaks masinat – kuivatiga pesumasin + kuivati.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on nüüd olnud 2 aastat kuivatiga LG pesumasin. Ostsin selle kuna toad on väga niisked ja suure pere puhul tuleb pesu palju.
Minu masinal ei ole ka filtrit. Tolm jääb tihendile. Rullin suurema osa näppuga maha ja järgmise pesuga loputab selle ülejäänud masinast välja. Pesud nö tolmused ei jää. Kasutan kuivatit nii, et pesen riided ära ja siis panen 1,5h kuivatama, et suurema niiskuse välja saaks ja kuumad niisked riided siis restile vannituppa kuivama panna. Kui pesu vähem tuleb, siis ei kuivata üldse ja päikesepaisteliste ilmadega kuivatan õues. Eriti voodipesu.
Neljal pereliikmel on 220*240cm tekid ja pesu tuleb palju.
Täiesti kuivaks ei kuivata kunagi, sest pesu jääb nii ropult kortsu, et neid kortse ei saa kunagi enam välja.
Ootasin sellest masinast rohkem, aga ajab asja ära ja suurema niiskuse saan ikka kuivatades välja, mitte toa õhku lendlema.
Pesumasina ees allääres asub pesumasina enda filter, mille kaudu vesi masinast välja läheb. Seda tasub aegajalt lahti teha ja sinna kogunenud sodi tiiviku ümbert ära võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mulle meeldib, et ühes masinas koos, ei pea vahepeal pesu ringi lappama

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuskohast masinast sa seda tolmu korjad? trumlist? tolm koguneb ju ainult tihendi peale v vahele, sealt lapiga v käega iga 3-4 korra tagant tõmmata pole kuigi raske.

Ma olen vist pime, mul pole mingit tolmu peale kuivatamist.

mul ka eriti pole, aga aegajalt siiski jääb midgai tihendile. eks tolmu kogunemine oleneb ka pesu materjalist. kunstkiud ei aja kindlatsi mingit tolmu, kaua kasutatud puuvillased esemed jällegi ajavad. eriti kaua kasutatud froteerätikust jaäb arvatavasti suur osa masinasse :)))

Jah, tihendilt ja tihendi vahelt korjan seda. Ei nõua palju aega, aga tüütu. Ja ideaalselt puhtaks ei saa kunagi. Nt lapse riidest mähkmetelt on kohe näha, et ükskõik kui korralikult proovin seda riidetolmu ära korjata, siis ikka on see tema mähkmete küljes. Kõik riided tõesti ei aja, aga nt froteerätikud küll.

Need pulstid seal filtris on suures osas ikka riidekiud, mitte tolm.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on juba 5aastat 2in1 pesumasin ja kuivati, peseb 9kg ja kuivatab 7kg. Kuivatit kasutan voodipesude ja saunalinade kuivatamiseks. Pluusid, püksid, sokid kuivatan kenasti resti peal. Need, kes kurdavad, et pesu pluss kuivatus võtab kaua aega, soovitan kõigepealt pesta need asjad, mis kuivatus ei vaja ja viimasena visata masinasse need, mis tahavad ka kuivatamist, kuivati võib vabalt ööseks jääda oma tööd tegema, hommikul saab kenasti kuivad asjad välja võtta ja kokku voltida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul kuivatiga mansin olnud 4 aastat. Kahte eraldi masinat ei mahuks ja elu- või magamistuppa ega kappi ma kuivatit ei taha.
Minu jaoks on suureks plussiks see, et pesu ei pea vahepael ringi tõstma – panen masina ööseks tööle ja hommikul võtan kuivatatud pesu välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Kodunurk Kuivatiga pesumasin.