Esileht Kodunurk kuivkäimla majas sees

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: kuivkäimla majas sees

Postitas:

Kas kellelgi on kaasaegne kuivkäimla nt suvilas sees? Mis muljed on – ega kärbseid, haisu vm probleeme ei teki? Tootja ise muidugi kiidab oma toodet, aga mind huvitab kasutajate kogemus.

Ja veel – kes paigaldaks? Kas on firmasid, kellel on sellega rohkem kogemusi?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.05 21:12; 27.05 00:11; 27.05 07:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindel ei! Tuttavatel on, seal on vastik käia, terves 2-kordses majas on seda haisu tunda.

Miks üldse kuivkäimlat kaalud?

+5
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindel ei! Tuttavatel on, seal on vastik käia, terves 2-kordses majas on seda haisu tunda.

Miks üldse kuivkäimlat kaalud?

Meil juba on, nõukaaegne (suvilas siis). See vaja välja vahetada, sest haiseb. Või leida mingi toimiv ventilatsioonilahendus.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.05 21:12; 27.05 00:11; 27.05 07:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindel ei! Tuttavatel on, seal on vastik käia, terves 2-kordses majas on seda haisu tunda.

Miks üldse kuivkäimlat kaalud?

Meil juba on, nõukaaegne (suvilas siis). See vaja välja vahetada, sest haiseb. Või leida mingi toimiv ventilatsioonilahendus.

Sa ei räägi ju kaasaegsest paigaldatavast kuivkäimlast 🙂
Nõukaaegseid võime me kõk mäletada, samuti ka eelmise sajandi alguse  majade omi.
Meie vanas suvilas (70ndate algul ehitatud) on ka tavaline kuivkäimla majas sees, kohe ehitati korralik ventilatsioon, eluski pole midagi haisenud ega kärbseid tekkinud. Kuigi kempsuruum on tõesti otse elutoa kõrval ja majake üsna pisike.
Sama ka eelmisel sajandil pärast sõda ehitatud vanaema majas -korralik loomulik vent, ei haisu, ei kärbseid.
Teise vanaema kahekorruselises linnamajas (ehitusaasta 1925) olid ka kuivkäimlad, haisuprobleemi polnud. Alles 10 aastat tagasi ehitati ümber veeklosettideks.
Samas mu emakodus (ka kahekorruseline maja) tekkis hais kevadel ja sügisel paariks nädalaks. Väga vänge hais oli. Kärbseid polnud.
Olen elanud ja käinud tihti külas ka 4-korruselistes vanades puumajades, kus iga korruse (ja mitme korteri) peale oli koridoris üks kuivkäimla. Mõnes majas haises, mõnes mitte. Aga kärbseid ei näinud ka nendes.
Arvan, et kaasaegne kuivkäimla, mille kohta küsitakse, on ikka hoopis midagi muud.
PS: tänapäevaseid välikuivkäimlaid olen küll näinud ja kasutanud, need ei haise ka kuumimal päeval.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kodus jooksis käimlast ventilatsioon korstna ventilatsioonilõõri ja ei mingit haisu. Mehe õe ämm kasutab talvel jälle sellist käimlat – https://www.bauhof.ee/et/hugieenilist-kuivkaimlat-on-hea-kasutada

Ei haise ka.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Endal ei ole aga olen käinud piisavalt mööda Eestit ringi ja sattunud niisugustesse ja naasugustesse. On nii selliseid, mille haisu on juba kaugele tunda, kärbsed ka, kui ka selliseid, et ootamatult meeldiv puhas kogemus.

Just siin eelpool lingitud turbakäimla oli ühes turismitalus, väga okei ja oli meeldiv üllatus kõikide nende välikäimlate ja kuivkempsude jadas, mida turismitaludes kohata võib.

Kuigi ma ei tea, kuidas ja kui tihti seda tühjendama peaks, aga see tõesti ei haisenud.

Vanaema majas oli kemmerg nagu õudusfilmist, suvel ei saanud üldse minna, kärbsed lendasid parvena vastu kannikaid. See oli siis nõukaaegne versioon. Aga samas terve maja selle kempsu järgi ei haisenud, hullem probleem oli kärbestega.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindel ei! Tuttavatel on, seal on vastik käia, terves 2-kordses majas on seda haisu tunda.

Miks üldse kuivkäimlat kaalud?

Meil juba on, nõukaaegne (suvilas siis). See vaja välja vahetada, sest haiseb. Või leida mingi toimiv ventilatsioonilahendus.

Sa ei räägi ju kaasaegsest paigaldatavast kuivkäimlast ????

Nõukaaegseid võime me kõk mäletada, samuti ka eelmise sajandi alguse majade omi.

Meie vanas suvilas (70ndate algul ehitatud) on ka tavaline kuivkäimla majas sees, kohe ehitati korralik ventilatsioon, eluski pole midagi haisenud ega kärbseid tekkinud. Kuigi kempsuruum on tõesti otse elutoa kõrval ja majake üsna pisike.

Sama ka eelmisel sajandil pärast sõda ehitatud vanaema majas -korralik loomulik vent, ei haisu, ei kärbseid.

Teise vanaema kahekorruselises linnamajas (ehitusaasta 1925) olid ka kuivkäimlad, haisuprobleemi polnud. Alles 10 aastat tagasi ehitati ümber veeklosettideks.

Samas mu emakodus (ka kahekorruseline maja) tekkis hais kevadel ja sügisel paariks nädalaks. Väga vänge hais oli. Kärbseid polnud.

Olen elanud ja käinud tihti külas ka 4-korruselistes vanades puumajades, kus iga korruse (ja mitme korteri) peale oli koridoris üks kuivkäimla. Mõnes majas haises, mõnes mitte. Aga kärbseid ei näinud ka nendes.

Arvan, et kaasaegne kuivkäimla, mille kohta küsitakse, on ikka hoopis midagi muud.

PS: tänapäevaseid välikuivkäimlaid olen küll näinud ja kasutanud, need ei haise ka kuumimal päeval.

Meil ka 70ndate alguse suvila. Ma mõtlesingi panna kaasaegne kuivkäimla selle nõukaaegse asemele, lihtsam puhastada ka. Kärbseid meil sellega ei ole.

Aga vb leian haisu vastu muu lahenduse, nt uus ventilatsioonitoru katusele vmt. Kindlasti on seal algselt mingi ventilatsioon olnud, aga ei toimi juba ammu.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.05 21:12; 27.05 00:11; 27.05 07:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on ventilatsioon ja kasutusel spetsiaalne turbasegu, ei ole haisu.

Meil on kaasaegne õuekäimla aga mingit kärbseparve pole sealgi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on kaasaegne kuivkäimla turbaga õues. Aga oleneb õhurõhust ja temperatuurist, mingite ilmastikutingimustega toimiks ventilatsioon vaid siis adekvaatselt, kui oleks sundventilatsioon (elektri toel) ja ka siis viib ventilatsioon selle haisu vaid nii kaugele, kui kaugele ventilatsioonitoru ulatub. Siseruumides on mul mitmel tuttaval kaasaegsed kuivkäimlad. Enamasti on ok, aga mingite ilmade puhul ikkagi haiseb sest väljaheite lagunemise protsesside tulemusena gaasid eralduvad ning kui majas on jahedam kui väljas, siis paraku füüsikaseaduste järgi õhuvoolud ei liigu ilma lisaenergiat rakendamata kuigi efektiivselt toast õue. Sundventilatsiooni puhul on see võimalik kuid kui siis teed akna lahti ja soojad õhumassid maapinna lähedal konvekteeruvad, jõuab see hais ikkagi tuppa. Seega täiesti haisuvaba saab olla ikkagi ainult selline käimla, kus vesi laguneva aine ära viib.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.05 09:41; 29.05 22:22; 01.06 18:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie suvilas oli moodne kuivkäimla, kärbseid ei olnud, kuid madala õhurõhuga päevadel lõi küll tuppa haisu.

panime vesikloseti

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Norras nägin sellist kuivkäimlat suvemajakeses, mis oli põlemissüsteemiga. Kõige pealt tuli potti spetsiaalne paberist kohvifiltrit meenutav kott panna, kuhu asjad õiendatakse. Seejärel potikaas kinni, vajutad mingit nuppu ja kogu see kupatus kukub kuhugi alla, kus põleb ära. Aeg-ajalt tuleb siis mingist luugist tuhka välja võtta. Suurde perre ei sobi, sest mõnd aega peab ootama põlemise protsessi lõppemist, et järgmine saaks kasutada. Hmm kui kõht lahti läheb, siis on ka jama…

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.05 20:54; 16.06 21:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Norras nägin sellist kuivkäimlat suvemajakeses, mis oli põlemissüsteemiga. Kõige pealt tuli potti spetsiaalne paberist kohvifiltrit meenutav kott panna, kuhu asjad õiendatakse. Seejärel potikaas kinni, vajutad mingit nuppu ja kogu see kupatus kukub kuhugi alla, kus põleb ära. Aeg-ajalt tuleb siis mingist luugist tuhka välja võtta.  Suurde perre ei sobi, sest mõnd aega peab ootama põlemise protsessi lõppemist, et järgmine saaks kasutada.

Kas pissimise jaoks oli siis eraldi käimla?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas pissimise jaoks oli siis eraldi käimla?

Väga paljudes veeta käimlates eraldatakse paks ja vedel juba alguses.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hetkel enam pole, aga umbes 15 a tagasi oli sugulasel linnas kuivkäimla majas sees. Mingeid kärbseid polnud, aga kui poti kaane üles tõstsid, siis spetsiifiline kuivkäimla aroom oli. Mitte väga tugevalt ega häirivalt, aga ilma vist ei saagi. Kui kaas kinni, siis ei haisenud. Ja maja ka ei haisenud. Soodsa tuulega täpselt ventilatsiooniava väljumiskoha all seistes võis hõngu tunda. Majja see ei tunginud, kuna see ava polnud täpselt akende ega uste juures. Natuke suurem tüli nende enda jaoks oli poti sisust vabanemine.

Ma ei usu, et neil mingi firma pakutud valmislahendus oli, pigem enda ehitatud, aga kaasaegne, see tähendab, et senimaani kasutatakse samasuguseid süsteeme. Prill-laua all oli mahuti, kuhu väljaheited vaheliti turbaga koguti ja mahuti küljes oli ventilatsioonitoru, mis tekkivad aroomid õue ventileeris. Mahuti tühjendamine oli umbes nagu prügikasti tühjendamine, aga seda kotitäit päris tavaprügikasti vist ei panda? (ei mäleta, kuhu nad viisid, aga jutte oli, et jälle vaja viia ja see neile ei meeldinud)

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli peaaegu aasta majas kuivkäimla. Tavaline põrandal asuv pott, mille sees siis ämber ja spetsturbakott kõrval. Kõik remont oli tehtud vannitoas ja isegi õige WC-pott seisis omal kohal, aga ootasime kanalisatsiooni rajamist. Ei mingit haisu. Ja loomulikult ei mingeid kärbseid.
Nüüd meil maal on välikemmerg ja seal täpselt see sama pott kasutusel turbaga. Puhas, korras, lõhnatu. Eks mõni kärbes ikka pääseb uksest sisse, aga ei midagi hullu.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimeste lõhnataju on ka erinev. Mõni ei tunnegi seda haisu.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.05 09:41; 29.05 22:22; 01.06 18:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kodus jooksis käimlast ventilatsioon korstna ventilatsioonilõõri ja ei mingit haisu.

Sama. Lapsepõlves oli meil vist ainus majas sees olev kuivkäimla, mida ma teadsin, mis ei haisenud ja oli köetav.

Haisuvaba kuivkäimla on võimalik kui see õigesti ehitada. Selleks ei pea see isegi nn tänapäevane olema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei tea mis meie kuivkäimlas valesti oli, aga see haises nii vängelt ja teravalt et pisar tuli silma. See nagu tõmbas just haisu alt paagist üles.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

#3780979: Minu kodus jooksis käimlast ventilatsioon korstna ventilatsioonilõõri ja ei mingit haisu. Sama. Lapsepõlves oli meil vist ainus majas sees olev kuivkäimla, mida ma teadsin, mis ei haisenud ja oli köetav. Haisuvaba kuivkäimla on võimalik kui see õigesti ehitada. Selleks ei pea see isegi nn tänapäevane olema.

Kui seal korstna ventilatsioonilõõris just sundventilatsiooni ei ole, mis ühes suunas õhku liigutab, siis iga ilmaoluga see ei saa töötada sama efektiivselt. Inimesed lihtsalt harjuvad vist haisuga ära. Ega ilma asjata ei ole suvel pliiti kütta keerulisem kui talvel, ventilatsioonilõõris liiguvad gaasid samade füüsikaseaduste alusel, kui korstnalõõris.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.05 09:41; 29.05 22:22; 01.06 18:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need, kellel turbakäimla – kuhu ja kuidas seda tühjendate?

Maakodus on võimalusi mitmeid, aga linnamajas?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kellelgi on kaasaegne kuivkäimla nt suvilas sees?

Meil on ämmal suvilas nii. Mingit haisu ega kärbseid ei ole. Õigemini haiseb mingil määral seal kempsu ruumi sees, aga välja ei tungi. Kärbseid pole üldse.

Kemps asub nii, et lähed majja sisse, koridor – vasakule lähevad kaks tuba ja paremale lähevad köök, saun eesruumiga ja üks tuba. Otse ees on vaheuks. Sellest läbi on vasakul kemps korraliku uksega ja otse maja tagauks. See vaheuks seal nö tuulekojas välistab kõik haisud ja isegi selle vaheukse taga pole mingit olulist haisu. Tõsi, SEAL on aimata, et kuskil siin on kemps. Ka kempsuruumi enda sees pole hullu midagi.

Akent ei ole kempsus, on mingi propelleriga ventikavärk. Läheb käima, kui kempsus tuli süüdata ja kustub vist siis, kui tuli kustutada…või mõni minut hiljem, ei teagi. Ühtki kärbest pole ma seal näinud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Norras nägin sellist kuivkäimlat suvemajakeses, mis oli põlemissüsteemiga. Kõige pealt tuli potti spetsiaalne paberist kohvifiltrit meenutav kott panna, kuhu asjad õiendatakse. Seejärel potikaas kinni, vajutad mingit nuppu ja kogu see kupatus kukub kuhugi alla, kus põleb ära. Aeg-ajalt tuleb siis mingist luugist tuhka välja võtta. Suurde perre ei sobi, sest mõnd aega peab ootama põlemise protsessi lõppemist, et järgmine saaks kasutada.

Kas pissimise jaoks oli siis eraldi käimla?

Ei, ikka sinna samma, lased paberist koti sisse ja põlema. googelda Incinerating Toilet, vaata youtubist videot.

Põleva poti eelis on, et tuhka on lihtsam käidelda kui mingit paaki tühjendada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.05 20:54; 16.06 21:06;
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Kodunurk kuivkäimla majas sees