Esileht Kodunurk Kukeseened

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Kukeseened

Postitas:

Veidi kummaline küsimus, aga kas turul müüakse 10-15 kg kukeseeni korraga või tulevad need seened paari kasti kaupa müüki? Tahaksin külmutada, et jätkuks terveks talveks ja hind praegu samuti hea, aga mul ei ole aega osade kaupa teha, sest kuumutan enne külmutamist. Kas oskate soovitada, kas keegi müüb netis Eesti kukeseent sellistes kogustes?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.07 11:44; 26.07 15:23;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Mine turule, saad teada. Võid ju mitme erineva müüja käest osta, kui ühel seda kogust korraga olemas ei ole.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga mul ei ole aega osade kaupa teha,

Ära siis torgi seda teemat, kui sul aega pole…

0
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.07 13:30; 28.07 14:05; 28.07 18:06; 28.07 21:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõmme turul oli täna vähemalt 15 kukeseenemüüjat, leti peal olevatest silma järgi vaadates võis vabalt 120 kilo seeni turu peale kokku saada

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingist Delfi galeriist oli näha, et kukeseene kilohind on lausa 8 euroni langenud. Teemaalgataja ei pea ju kogu vajalikku kogust ühelt ostma. Müüjaid on turul palju.

Iseasi on see, et kukeseen ei ole sügavkülmutatuna enam suurem asi. Minu meelest. Seda on ikka värskena hea tarvitada. Ja siis isu nõrkemiseni täis süüa, et talv üle elada 🙂

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.07 15:07; 26.07 15:26; 28.07 15:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingist Delfi galeriist oli näha, et kukeseene kilohind on lausa 8 euroni langenud. Teemaalgataja ei pea ju kogu vajalikku kogust ühelt ostma. Müüjaid on turul palju.

Iseasi on see, et kukeseen ei ole sügavkülmutatuna enam suurem asi. Minu meelest. Seda on ikka värskena hea tarvitada. Ja siis isu nõrkemiseni täis süüa, et talv üle elada ????

Talvel kuivab lettidel seenevalik väga kokku, enamasti ainult shampinjonid, portobellot on vahel, kahjuks Eestis müüdav portobello on maitsetud, shiitake seent on ainult kuivatatult. Taimetoitudes on seen asendamatu.
Kui õigesti külmutada või kuivatada, on kukeseenel talvel samuti hea maitse, muidugi mitte nii hea kui värskelt, aga ikka talvel vahelduseks.
Lähen käin Nõmme turu läbi, sealt ehk leiab mitme peale suurema koguse.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.07 11:44; 26.07 15:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingist Delfi galeriist oli näha, et kukeseene kilohind on lausa 8 euroni langenud. Teemaalgataja ei pea ju kogu vajalikku kogust ühelt ostma. Müüjaid on turul palju.

Iseasi on see, et kukeseen ei ole sügavkülmutatuna enam suurem asi. Minu meelest. Seda on ikka värskena hea tarvitada. Ja siis isu nõrkemiseni täis süüa, et talv üle elada ????

Talvel kuivab lettidel seenevalik väga kokku, enamasti ainult shampinjonid, portobellot on vahel, kahjuks Eestis müüdav portobello on maitsetud, shiitake seent on ainult kuivatatult. Taimetoitudes on seen asendamatu.

Kui õigesti külmutada või kuivatada, on kukeseenel talvel samuti hea maitse, muidugi mitte nii hea kui värskelt, aga ikka talvel vahelduseks.

Lähen käin Nõmme turu läbi, sealt ehk leiab mitme peale suurema koguse.

Lihtsalt mõtlen seda, et tegelikult on metsaseeni, mida saab väga edukalt talveks säilitada. Kas siis kuivatada, sügavkülmutada või soolata. Talvel on need sobivad kastmesse, supi sisse või piruka tegemiseks.

P.S. See Delfi galerii (kus oli 8 -eurone hind) oli mu meelest keskturust ja Balti jaama turust. Nõmme turul on kukekad kindlasti kallimad.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.07 15:07; 26.07 15:26; 28.07 15:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kukeseen on ainuke, mis külmutada sobib ja sedasi kasutada kõlbab. Ma ei ole kukeseeni hulgi ostnud, korjan oma metsast ja puuduva osa ostan kilo kaupa turult (ei viitsi korraga suurt laari puhastada). Aga maasikaid olen küll nii ostnud, et lähen laupäeval peale lõunat turule ja pakun, et kui võtan 3 kasti ära, siis soodsama hinnaga. Müüakse heameelega, teavad, et maaskas eriti ei seisa. Sama kaupa saab ka kukeseenega teha.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.07 15:51; 26.07 18:26; 30.07 07:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kukeseen on ainuke, mis külmutada sobib ja sedasi kasutada kõlbab.

See ei vasta tõele. Ka puravikud ja riisikad on omas mahlas sügavkülmutatuna väga head. Puravikke ka kuivatan, kui muidugi neid nii palju saab üldse. Lisaks on hea ka mingit nn seeneseljankat põhjadena valmis teha, kas sügavkülma või purki.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võis läbikuumutatuna säilivad kukekad sügavkülmas ideaalselt.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kukeseen on ainuke, mis külmutada sobib ja sedasi kasutada kõlbab.

See ei vasta tõele. Ka puravikud ja riisikad on omas mahlas sügavkülmutatuna väga head. Puravikke ka kuivatan, kui muidugi neid nii palju saab üldse. Lisaks on hea ka mingit nn seeneseljankat põhjadena valmis teha, kas sügavkülma või purki.

Männiriisikas küll ei jäänud hea, aga ma panin kupatatult, on võimalik teistmoodi ka? Muidu soolan neid.
Kuuriisikaid ei ole ka mitte, need teen marinaadis.
Puravikke olen koos kukekatega praadinud ja sügavkülmutanud, kuna neid on vähem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.07 15:51; 26.07 18:26; 30.07 07:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi pole selles, et ei säili. Säilib küll, aga tekstuur ja maitse ei ole enam suurem asi. Sama vôib öelda marineeritud kukeseente kohta.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võis läbikuumutatuna säilivad kukekad sügavkülmas ideaalselt.

Või hakkab pikapeale rääsuma, seega ei soovitata seeni sügavkülmutamiseks võis praadida. Või kui, siis 3-4 kuu jooksul ära tarvitada.
Kukeseened omas mahlas ilma rasvaineta säilitavad hea maitse palju kauem.
Ma enamasti panen koos kergelt soolatud vedelikuga purki, aga osa ka külmutan.
Kasutama hakates saan võis läbi praadida, kui tahan. Ei näe põhjust seentele enne külmutamist või lisamiseks.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.07 00:47; 29.07 12:18; 29.07 15:19; 30.07 09:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

eidi kummaline küsimus, aga kas turul müüakse 10-15 kg kukeseeni korraga või tulevad need seened paari kasti kaupa müüki? Tahaksin külmutada, et jätkuks terveks talveks ja hind praegu samuti hea, aga mul ei ole aega osade kaupa teha, sest kuumutan enne külmutamist. Kas oskate soovitada, kas keegi müüb netis Eesti kukeseent sellistes kogustes?

Mul tekkis sinu selle teema peale selline krdi kukeseene isu, et käisin hommikul meie Mustamäe Maxima poe juures kukeka müüja juurde ja otsin pool kilo.
5€ sain selle eest trahvi. (10€/kilo oli meil siin kilo hind, lõunas on kindlasti odavam)

Nüüd on mamma jõudnud ka poes oma valgeid tosse demonstreerimas käia ja soolaliha ostmas ja õhtul läheb ilmselt peoks.

Sest kukeseen, värske kartul ja soolaliha, see tähendab ikks pidu….
Meie kandis siin Mustaka külas.

+2
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.07 13:30; 28.07 14:05; 28.07 18:06; 28.07 21:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tekkis sinu selle teema peale selline krdi kukeseene isu, et käisin hommikul meie Mustamäe Maxima poe juures kukeka müüja juurde ja otsin pool kilo.
5€ sain selle eest trahvi. (10€/kilo oli meil siin kilo hind, lõunas on kindlasti odavam)

Nüüd on mamma jõudnud ka poes oma valgeid tosse demonstreerimas käia ja soolaliha ostmas ja õhtul läheb ilmselt peoks.

Sest kukeseen, värske kartul ja soolaliha, see tähendab ikks pidu….
Meie kandis siin Mustaka külas.

Mis trahvi? Mis valgeid tosse demonstreerimas? Prr, mitte midagi ei saa aru! Kukeseentest on teema!

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.07 15:07; 26.07 15:26; 28.07 15:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis trahvi? Mis valgeid tosse demonstreerimas? Prr, mitte midagi ei saa aru! Kukeseentest on teema!

Seletan siis sinusugusele lühilausetega.

Käisin hommikul poe juures kukeseeni ostmas.
9.95 oli kilo hind, mina ostsin kokku 535g ja maksin 5€.
Õhtul sööme neid seeni ja soolaliha värske kartuliga.

Minu proual on ilusad pruunid jalad, temal pole miniseelik samuti keelatud asjade nimekirjas.
Demonstreerib neid sääri tihti.
Vanusest hoolimata.

Loomulikult, sa ei saa sellest aru, see on sinu jaoks üsna ulme.
Aga sa ei peagi kõigest aru saama.

+1
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.07 13:30; 28.07 14:05; 28.07 18:06; 28.07 21:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seletan siis sinusugusele lühilausetega.

Käisin hommikul poe juures kukeseeni ostmas.
9.95 oli kilo hind, mina ostsin kokku 535g ja maksin 5€.
Õhtul sööme neid seeni ja soolaliha värske kartuliga.

Minu proual on ilusad pruunid jalad, temal pole miniseelik samuti keelatud asjade nimekirjas.
Demonstreerib neid sääri tihti.
Vanusest hoolimata.

Loomulikult, sa ei saa sellest aru, see on sinu jaoks üsna ulme.
Aga sa ei peagi kõigest aru saama.

Keda huvitab su loba. Jälle hakkab tulema, seosetu jutt, ulme jne. Sinu targutamine igas teemas on tõsiselt ära tüüdanud.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keda huvitab su loba. Jälle hakkab tulema, seosetu jutt, ulme jne. Sinu targutamine igas teemas on tõsiselt ära tüüdanud.

Pakun, et sind huvitab.

Muidu sa ju poleks tulnud siia teemasse lugema ja lausa kommenteerima.
Sind isegi VÄGA huvitab.

………

PS: Mulle tuli praegu meelde: paar päeva tagasi sain sõbra juures kiirhapendatud kurki süüa; no pagana head olid.
Tal oli naine (elukutselt kokk) ise teinud.

Homme lähen uuesti poodi, aga kust neid mustsõstralehti osta, kui oma talukohta ei ole?

Kokalt otse küsida ei julge, sest esiteks on häbi, et nii vanalt midagi ei tea ja teiseks ei ole minu asi sõbra naisega mingit asja ajada….

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.07 13:30; 28.07 14:05; 28.07 18:06; 28.07 21:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Või hakkab pikapeale rääsuma, seega ei soovitata seeni sügavkülmutamiseks võis praadida. Või kui, siis 3-4 kuu jooksul ära tarvitada.

No tarvitataksegi ju valdavalt 3-4 kuu jooksul. Või keegi tõesti varub terve aasta koguse ja sööb aasta läbi kukeseeni, et uuest saagist jälle jätkata.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.07 09:33; 29.07 13:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Või keegi tõesti varub terve aasta koguse ja sööb aasta läbi kukeseeni, et uuest saagist jälle jätkata.

Jah, ikka nii, et jaguks aastaks, miks neid ikka metsa mädanema jätta. Ei söö kogu aeg ainult kukeseeni, ära tüütab. Puravikke, kitsemampleid ja riisikaid ka, oleneb, mis toitu teha tahame.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.07 00:47; 29.07 12:18; 29.07 15:19; 30.07 09:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Või keegi tõesti varub terve aasta koguse ja sööb aasta läbi kukeseeni, et uuest saagist jälle jätkata.

Jah, ikka nii, et jaguks aastaks, miks neid ikka metsa mädanema jätta. Ei söö kogu aeg ainult kukeseeni, ära tüütab. Puravikke, kitsemampleid ja riisikaid ka, oleneb, mis toitu teha tahame.

Selge-selge, aga siin oli jutt konkreetselt kukeseente säilitamisest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.07 09:33; 29.07 13:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selge-selge, aga siin oli jutt konkreetselt kukeseente säilitamisest.

No sellest ma eelnevalt ju kirjutasingi, et ei külmuta eelnevalt võis praetud kukeseeni, sest need säilivad lühikest aega. Aga ma tahaks ikka aprillis ka veel kasutada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.07 00:47; 29.07 12:18; 29.07 15:19; 30.07 09:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selge-selge, aga siin oli jutt konkreetselt kukeseente säilitamisest.

No sellest ma eelnevalt ju kirjutasingi, et ei külmuta eelnevalt võis praetud kukeseeni, sest need säilivad lühikest aega. Aga ma tahaks ikka aprillis ka veel kasutada.

Seeni sügavkülma pannes tuleb need omas mahlas kuivaks aurutada ja siis sügavkülma pakkida. Mingil juhul ei tohiks neile lisada võid või muud rasvainet, see muudab maitse ja säilivuse palju halvemaks. Mul tõusid lausa kulmud pealaele, kui praegu siit lugesin, et keegi võis praeb ja siis külmutab. Milleks ometi? Süüa 3 kuu pärast sügavkülmast võetud rääsunud võid?

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.07 15:52; 30.07 10:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Homme lähen uuesti poodi, aga kust neid mustsõstralehti osta, kui oma talukohta ei ole?

No ikka sealt samast turult, saad pundi hapendamiseks vajalikku kraami osta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selge-selge, aga siin oli jutt konkreetselt kukeseente säilitamisest.

No sellest ma eelnevalt ju kirjutasingi, et ei külmuta eelnevalt võis praetud kukeseeni, sest need säilivad lühikest aega. Aga ma tahaks ikka aprillis ka veel kasutada.

Seeni sügavkülma pannes tuleb need omas mahlas kuivaks aurutada ja siis sügavkülma pakkida. Mingil juhul ei tohiks neile lisada võid või muud rasvainet, see muudab maitse ja säilivuse palju halvemaks. Mul tõusid lausa kulmud pealaele, kui praegu siit lugesin, et keegi võis praeb ja siis külmutab. Milleks ometi? Süüa 3 kuu pärast sügavkülmast võetud rääsunud võid?

Kuidas hakkab või sügavkülmas rääsuma? Rääsumine on või riknemine hapniku või bakterite toimel, võid saab ka vabalt sügavkülmutada, ei juhtu mitte midagi.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.07 15:51; 26.07 18:26; 30.07 07:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaa, muidugi saab võid sügavkülmutada ja ei juhtu midagi. Aga praetud ja seentega segatud või külmutamine ei ole sama, mis värske võipaki külmutamine.

“Teine, traditsiooniline kukeseente sissetegemise moodus on nende eelnev praadimine võis. «Vanasti oli kukeseente võis säilitamine ainus viis peale marineerimise ja kuivatamise, sest sügavkülmuteid polnud. Kuid minu meelest on see meetod praeguseks aegunud,» märgib ajakirja Eesti Naine köögitoimetaja Maire Suitsu.

Võiga praadimisel tuleb värsked kukeseened tükeldada ja praadida vähese taluvõi või taimeõliga, kuni vedelik on aurustunud. Seejärel seened jahutada, pakkida sügavkülmatopsidesse ja külmutada. Tuleks vaid meeles pidada, et omas mahlas hautatud seened säilivad sügavkülmutatuna kuni 12 kuud, õliga praetult külmutatuna kuni üheksa kuud, searasvaga praetuna kuus kuud ja võiga praetult sügavkülmutatuna ainult kaks kuud, külmkapis kõigest ühe kuu.

Loe lähemalt https://toidutare.ohtuleht.ee/161734/tahad-talvel-kukeseeni-suua-aga-palun-sugavkulmuta

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.07 00:47; 29.07 12:18; 29.07 15:19; 30.07 09:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tõusid lausa kulmud pealaele, kui praegu siit lugesin, et keegi võis praeb ja siis külmutab.

Ma olen vist puuduliku maitsemeelega, sest tegin just kuu tagasi viimase paki sel moel säilitatud kukeseentega (2019 suve seened) kastet ja ma küll mingisugust erilist vahet värsketest tehtud kastmega ei tähelda (nendest tegin eelmine nädal). Paljalt sügavkülmutatud seeni tõepoolest ei söö, ainult kastmes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tõusid lausa kulmud pealaele, kui praegu siit lugesin, et keegi võis praeb ja siis külmutab.

Ma olen vist puuduliku maitsemeelega, sest tegin just kuu tagasi viimase paki sel moel säilitatud kukeseentega (2019 suve seened) kastet ja ma küll mingisugust erilist vahet värsketest tehtud kastmega ei tähelda (nendest tegin eelmine nädal). Paljalt sügavkülmutatud seeni tõepoolest ei söö, ainult kastmes.

Võib-olla siis selle kastmega ennast ära petadki. Mina näiteks söön sügavkülmutatud seeni pitsa peal, salatikorvikestes, grilljuustuga ja pirukates, mingit kastet ei tee, ja selliselt ei ole võimalik võiga külmutatud seeni süüa. Maitsevahe on suur.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.07 15:52; 30.07 10:49;
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Kodunurk Kukeseened