Esileht Beebi ja mitmikud Kukkus selili köögi kivipõrandale- reageerin üle?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Kukkus selili köögi kivipõrandale- reageerin üle?

Postitas:

Eile õhtul kella 6 ajal valmistasin titale putru, tema sikutas mind mu pikast seelikusabast ning seda tema käest ära tõmmates kaotas ta tasakaalu ning kukkus istukil olles selili, kuid köögipõrand koosneb kiviplaatidest. Nutma hakkas kohe, võtsin ta sülle ning ta rahunes paari minutiga. Muhku ei tekkinud, heleroosa laik kadus hommikuks. Kas peaksin siiski muretsema? Ei tea, mis mulle küll sisse läks, et ma sellega ei arvestanud, et ta võib ju kukkuda. Tol hetkel polnud ka turvamütsi peas, sest plaan oli ta kohe söögitooli ringi tõsta. Rumal mina. Olen kohe väga vihane enda peale.

Laps ei ole loid, öösel ärkas 3 x nagu ikka, et süüa saada. Tegu 7-kuusega. Ei ole oksendanud. Kurvameelne ja vigisev on ta küll, aga parasjagu tulevad hambad ka.

Mida teie teeksite?

Ainus võimalik tüsistus peale peapõrutuse oleks ilmselt koljuluumurd, eks? Aga saab ta sedasi tekkida, kui ühtegi muhku ei ole?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

midagi ei teeks. selliseid maas istuli ümberkukkumisi peaga kusagile vastu on mu lapsel olnud kümneid. sinikaid ja muhke on ka juhtunud. ei saa ju käsi kogu aeg lapse ümber hoida. turvamütsi ei ole tal ammugi olnud.

kui laps oksendaks, röögiks, käituks imelikult, siis muidugi peaks kohe arsti poole pöörduma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene laps sul?

Esimene laps, poeg, oli nii ettevaatlik, et ei teinud kunagi ühtegi liigutust, milles kindel polnud. Ühe korra kukkus väiksena ümber. Ja siis meid tabas sama mure- et appi, laps kukkus!

😀

Minu teine laps, tüdruk, kukkus püstitõusmise ja kõndimise õppimisel aga pidevalt. Ta oli täiesti hull ronija, püstitõusja, ei kartnud mitte midagi. Jooksis siis ka, kui joosta ei osanud. Kogu aja oli kuskil muhk, no tegelikult on siiani (praegu saab varsti kolmeseks). Turvasime teda küll, käed olid pea kogu aja ümber, aga no ei jõua pidevalt, sest ta millegi muuga ei tegelenudki, kui katsetas uusi ja põnevaid ettevõtmisi.

Ehk- kukkumine selles eas hakkab tõenäoliselt olema üsna igapäevane (kui just ei ole väga ettevaatlik laps). Pole mõtet paanikasse minna ja ennast süüdistada. See käib lapse iseseisvumise juurde, et mõnikord sa komistad ja mõnikord sa kukud…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tean, mida sa tunned – mul 5 ja poole kuune kukkus mõni päev tagasi voodist välja. Panin küll võrevoodi suurele voodile ette, aga kuidagi õnnestus tal seal vahelt põrandale kukkuda. Samamoodi nuttis paar minutit, mul jalad värisesid, esimene mõte oli kiirabisse helistada, siis tuli mõistus tagasi 😀 Aga igaks juhuks helistasin perearsti nõuandetelefoni. Sealt öeldi, et kui laps ei oksenda, on kontaktne, enam ei nuta, õhesõnaga, kui käitumine ei erine tavapärasest, siis on kõik korras. Muhku/sinikat ma kusagil ei näinud, ju siis \”oskas\” kukkuda. Aga kerge süütunne närib ikka veel…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimane kord, kui lastearsti juures käisin plikaga, siis küsisin ka, et kui laps kukub (siis õppis käputamist), kas peaks mretsema. Arst üles, et lapsel oma jala kõrgusel kukkumised ei ole ohtlikud. Ma ei mäleta, kuidas see teaduslik termin oli, aga pmst on kolju ja aju vahel ruum, mis töötab nagu amort 🙂
Meil ka prgu ajab en toe najae püsti ja kaotab tasakaalu ning. Kukub selili nagu kirjamark. Mõnikord ehmatab, siis hakkab nutma, mõnikord vaatab sellise näoa ringi, et mis see siis nüüd oli. Plika ka 7-kuune

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole vaja muretseda. Laps peab ka kukkuma (loomulikult mitte kõrgelt). Turvamütsi ma üldse ei kasutaks – kuidas laps siis õpib. Lihtsalt sellises vanuses lapsega pead kogu aeg valvel olema. Väiksemad vopsud on okeid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui oksendama hakkab siis kohe kiirabisse! Aga nüüd juba nii mitu tundi möödas et suurt ohtu enam ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lapsega oleks midagi halvasti, siis oleks seda tema olekus näha. Oleks midagigi, mis erineb tavalisest. Loidus, isutus (rinnalaps ei ime rinda, pudelilaps ei võta pudelit), oksendamine on peapõrutuse sümptomid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Misasi on turvamüts ja paljud seda kasutavad? Oma 8-kuune ka hull ronija, aga tahaks siiski selle mütsita läbi ajada…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Mida teie teeksite?

Ainus võimalik tüsistus peale peapõrutuse oleks ilmselt koljuluumurd, eks? Aga saab ta sedasi tekkida, kui ühtegi muhku ei ole?[/tsitaat]

Kannaksin lühemat seelikut. Ja ei rabaks pika seelikuäärt lapse käest niimoodi ära, et viimane maha kukub!!!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pea ära löömisel tuleb jälgida järgmiseid asju:
1. unisus – kui inimene muutub peale trauma saamist järsult uniseks ja loiuks ja tahab magama jääda. Võib viidata peapõrutusele. Vahest lapsed jäävad ka peale suurt ehmatust ja nutmist uniseks.
2. oksendamine – see on selge märk tugevast peapõrutusest.
3. pupillide jälgimine – lapsel tuleb mõne tunni vältel jälgida pupille. Kui pupillid on ühesuurused ja reageerivad valgusele ühtemoodi (lähevad korraga väiksemaks või suuremaks, vastavalt valgusele), siis on kõik korras. Kui aga üks pupill on suurem kui teine (valgus peab silmadesse ühtlaselt langema), siis peaks minema kontrolli.

Koljupõhimikumurd võib tekkida ka kerge koksu tagajärjel. Aga selle tunnusmärkideks on ruttu tumedaks värvuvad silmaalused ja kõrvatagused. Üks juhus nt. kus naisterahvas pesi käpakil olles kirjutuslaua all põrandat ja püstitõustes arvestas natuke valesti ning lõi pea vastu kirjutuslauda ära, nii et võttis lihtsalt \”kukalt sügama\”. Ja ta enesetundel ei olnud erilist midagi viga. Kui tütar teda mõne aja pärast nägi, siis ehmatas ära, kuna emal olid silmaalused sinised nagu oleks just tänavakaklusest osa võtnud. Pöörduti EMOsse ja diagnoosiks koljupõhimiku murd.
Võib kaasneda ninast või kõrvast verejooks, aga ei pruugi.

Üldiselt on lapsed nagu lõngakerad, nende luud on paindlikud ja ei purune nii kergesti. Aga kui on ikka suur kukkuja, siis turvamüts on igati asjakohane. Aju peab inimene ikka sünnist surmani kasutama, mitte vaid nii kaua kuni kõndima õpib 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina oleks selle kivipõrandaga ettevaatlik. Kui sul laps üldse kipub palju kukkuma, aga sul vaja köögis toimetada, siis muretse sinna näiteks puslematt. Ma ei ole selle koha pealt muidu kanaema, kõik lapsed kukuvad kõndima õppides, aga kivipõrandal võib pea katki kukkuda. Meil on kivid ainult vannitoas ja sinna ma last üksinda praegu ei lasegi, tal ka parasjagu see ronimise ja kukkumise aeg.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.08 15:53; 08.08 11:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No puzlematil traageldis ei püsi. See on enda oma peal äsja järgi proovitud.
Turvamüts (see on selline paksudest riidevorstidest kiiver) on küll abiks ja igatahes mõistlik kasutada. Meie 7-kuune traageldis on mitu korda selili kukkunud. Ja müts ei sega õppimist, ehmatuse saab laps sellega ka kätte ning pigem on asi ju tasakaalu harjutamises ja see tuleb lihtsalt ajaga, olgu siis mõtsiga või ilma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puslemati soovitamisel ma pidasin silmas seda, et selle võiks panna nt kraanikausi või töötasapinna juurde, kui ema seal ühe koha peal pikemalt toimetab ja laps kipub mööda jalga üles ronima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.08 15:53; 08.08 11:16;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Beebi ja mitmikud Kukkus selili köögi kivipõrandale- reageerin üle?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.