Esileht Lapse ootamine Kuklavoldi mõõtmise/Oscar test hea lõpuga! ????

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Kuklavoldi mõõtmise/Oscar test hea lõpuga! ????

Postitas:

Kirjutan oma lühikese loo siia selleks, et ehk annab see lohutust kellegile, kes kogeb kohutavat hirmu ja kurbust pärast oma u 12 nädalat vana kõhubeebi normidest väljas kuklavoldi mõõdu pärast.
Meie beebi kuklavoldi mõõt oli 5 mm. Normi piirmäär on vist 3 mm. Pandi väga kõrged riskid Downi, Edwardsi ja Patau sündroomidele. Ootasime kokku 4 nädalat tulemusi, lootust väga ei antud aga tglt oli kõik lõpuks hästi. Kromosoomi anomaaliaid ei leitud ja südamega oli ka kõik ok. Miks ma sellest siia kirjutan, on see, et need 4 nädalat, mul tulemusi ootasin, olid just kõik need positiivse lõpuga lood erinevates foorumites, mis mulle lootust ja jõudu andsid! Laps on täna 1,2 vana ja hetkel tundub kõik korras olevat ????
Parimat!

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.03 22:36; 06.03 00:33; 06.03 09:24; 07.03 10:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib-olla kohatu küsimus, aga kas arstid seletasid ka, miks esialgne mõõt nii suur oli?millest se tuleneb? Et ehk vale loote asend vms? Või sellele küsimusele ei olegi meditsiinilist vastust?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole kohatu. Ma ise küsisin sama küsimuse Dr. Šoisi käest, kelle juurde kohe läksin pärast esialgsete tulemuste teada saamist, et lapse süda üle vaadata (kõrge /suur kuklavolt võib viidata ka südame defektile vms). Ma ei mäleta täpselt aga ta ütles, et see võib olla seotud lümfisõlmede moodustumisega, et looted arenevad erinevalt vms ja sinna võib tekkida rohkem vedelikku. ITKs ma ei mäleta, kas seal UHs mulle räägiti midagi..ma olin siis suht šokis. Aga pärast seda ei rääkinud keegi. Nad pigem rõhutasid ka pärast tulemusi, et mingi risk ikka jääb aga see on see sama risk, mis kõigil. Screening ise on ju hea eks aga see valetulemuste teema on päris karm ja raske. Teise rasedusega ma laseks selle ikka teha aga jah…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.03 22:36; 06.03 00:33; 06.03 09:24; 07.03 10:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kuklavolt püsis suurena järgmises UH-s, või oli juba normi lähedal? 4ndl ei ole ju lõppkokkuvõttes pikk aeg, kui sulle LA UH-s juba öeldakse et kõik on korras. Aga ega nad ka kõiki võimalikke väärarenguid ka ei näe, ja geneetilisi haigusi on palju rohkem kui need kolm mida uuritakse. Loodame et laps sünnib tervena, kuid kuklavolt 5cm oleks minu jaoks ka väga muret tekitav ja lool on õnnelik lõpp siis kui laps on tervena sündinud. Edu!

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kuklavolt püsis suurena järgmises UH-s, või oli juba normi lähedal? 4ndl ei ole ju lõppkokkuvõttes pikk aeg, kui sulle LA UH-s juba öeldakse et kõik on korras. Aga ega nad ka kõiki võimalikke väärarenguid ka ei näe, ja geneetilisi haigusi on palju rohkem kui need kolm mida uuritakse. Loodame et laps sünnib tervena, kuid kuklavolt 5cm oleks minu jaoks ka väga muret tekitav ja lool on õnnelik lõpp siis kui laps on tervena sündinud. Edu!

Kui olid kv-s nii kõrged riskid siis tal tehti ikka koorionibiopsia või LVU, kus saab juba 99.99% tõenäosusega teada kas laps terve, mitte ei tehtud uut UH

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koorionbiopsiaga tehakse kindlaks, kas on kromosoomi anomaalia vōi mitte. Kui see ok, siis kuklavolti jah mainitakse 20ndal nädalal u jah korras. Aga oluline on siis teha süvendatud südame kontroll UHs, mida ma kusjuures küsisin ise ITKs, sest ämmaemand mul väga ei teadnud sellest kuklavoldi asjast rohkem midagi kui, et see viitab kromosoomhaigustele.
Laps on tänaseks 1,2 a vana ????.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.03 22:36; 06.03 00:33; 06.03 09:24; 07.03 10:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igaks juhuks infoks kõigile uutele rasedatele, kes siia lugema tulevad ja tahavad adekvaatset infot saada: kuklavolti siiski mõõdetakse millimeetrites, mitte cm ja normväärtuseks loetakse kuni 3 mm.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oih jah…Väga vabandan. Aitäh parandamast ???? Muutsin ära oma tekstis ka.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.03 22:36; 06.03 00:33; 06.03 09:24; 07.03 10:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea teemaalgataja!

Kui tohib küsida (ei pea vastama), siis kes oli KV ultraheli teinud arst? Olin ka ise ITKs arvel, KV mõõdeti üle 6mm, seda mõõtnud arsti kindel arvamus oli, et laps on haige ja rasedus tuleks katkestada, kuigi edasised uuringus olid korras, v.a see, et talle paistsid teatud tursed ultraheliaparaadi montitorilt. Kuna kõik uuringud olid korras ja minu süda nii ütles, siis kandsin raseduse lõpuni. Nüüd on mul nelja-aastane imevahva ja terve poeg, kelleta ma oma elu ettegi ei kujutaks!
Mul on hea meel, et ka Sul läks hästi!

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli sama lugu, 12. nädala UH andis väga kõrge Downi ja Edwardsi riski. Looteveeuuringust ja koorionibiopsiast keeldusin, kuna oleksin niikuinii sünnitanud, olgu mis sündroom tahes ja ei tahtnud mingit katkemise riski. Lasin paar lisa UH-d teha, lõpuks selgus, et kõik oli täiesti ok. Meile selgitati, et UH on ju olemuselt kaja põhjal tekkiv kujutis, mitte n-ö üks ühele pilt, seega, kui miski seda kaja segab, võib ka tekkida mingi lisakujutis millestki, mida tegelikult ei eksisteeri.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul rasedust 13+0 ja kuklavolt mõõdeti 5,9 mm..downi risk 1:9 ja teised samuti kõrged…nüüd ootan koorionbiopsiat 01.06.19. Kõik muud näitajad ja analüüsid oli korras. Jube hirm on pisikese pärast…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lilleke1710 hoian sulle pöialt, et kõik sujuks õnnelikult! See, et riski selliseks hinnati on ainult hinnang. Suured kallid, et saaksid kiirelt vastuse!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind ajavad need testid segadusse. Viimati seletas üks ämmaemand, et noh selle ju paneb kokku arvuti. Ma siis küsisin, et kui usaldusväärne see siis on… ja noh ega sealt mingit vastust ei tulnud. Seega jah loodan, et saad kiirelt südamerahu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Homme lähen teen fertilytases kordus kuklavoldi…et saada kinnitust ja kui see ka sama siis esmasp teen ikka selle koorionbiopsia ära 🙁 .

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea kas siia õnneliku lõpu alla on sünnis kirjutada aga kahjuks minu UH Fertilitases lõppes väga halva uudisega 🙁 minu kõhubeebi on kahjuks väga tõsiste riketega juba visuaalsel nägemisel…ja kuklavolt oli küll väiksem 4,3 (ITK mõõtis 5,9) aga kahjuks raseduse katkestamine on siin ainus mis tundub õige teguviis võttes arvesse lapse seisundit – tundub, et on Edwardsi sündroom…visuaali järgi. Lihtsalt süda tahab sees murduda nii raske tunne on sees :(. ITK ei vaadatud üldse korralikult…tundubki, et ainult rahaeest saab hoolimist ja inimlikku suhtumist. Kohe märkas Dr.Laasik, et lapse süda on vales kohas, magu ja neerud jne..kahepoolne huulelõhe ja olematu lõug ning samuti suur turse kaelaümber + veel südames oli koetükk…ja song…üldiselt kõik kõige hullem. Loodan, et teistel ikka jätkuvalt hästi läheb ja sellusest diagnoosist pääsevad. Nüüd ootab ees veel katkestamine mis on minu jaoks midagi väga jubedat…ma nii kardan ..kardan, et äkki kõhubeebi tunneb sel hetkel valu või midagi ja see tunne lihtsalt sööb mind seest…kahju on kohutavalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lilleke1710 ma tunnen sulle kohutavalt kaasa! Mul on väga kahju!
Vabanda, et küsin kuid kas katkestamine on kirurgiliselt või tabeltiga?

Endal selgus täna Oscaris, et visuaalselt UHs on kõik korras. Kuklavolt 2,5mm ja ninaluu olemas, teised asjad ka kõik õiges suuruses ja kohas, kuid vereprooviga tuli risk Downile 1:96. Esmaspäeval lähen koorionbiopsiasse. Teised riskid olid madalad. Kohutav hirm ja paanika on sees.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lilleke väga kurb lugu! Pea vastu! Kui tohib küsida kes ITK-s tegi Oscar uuringu?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tegi ITK Tuuli Haabpiht Oscarit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma lähen esmaspäeva hommikuks arstile ja siis alles paneme katkestamise paika. Ma hetkel ei tea kumba katkestamise meetudit tehakse…või saab seda ise valida aga loodan, et arst viib mind kurssi. Loodan, et teil ikka kõik hästi läheb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lilleke1710
Ma tahan sulle kirjutada, sest ma tean mida sa tunned ja praegu läbi elad. Kui ma ise olin selles olukorras, siis ma väga oleks tahtnud rääkida kellegiga, kes on asja läbi teinud, aga ma ei teadnud kedagi. Nüüd olen mõelnud, et jagan oma kogemust, kui vaja, sest äkki on kellegil sellest natukenegi tuge.
Mina olen kahjuks elanud üle sarnast olukorda kahel korral. Mõlemal korral tuvastati I trimestri UH uuringul kõrvalekalded – esimene kord oli lootel füüsiline väärareng ja teine kord Downi sündroom. Mõlemad korrad lõppesid raseduse katkestamisega.
Ma ei tea millises staadiumis sinu rasedus on, aga minul olid mõlemad katkestamised (12n ja 13+5) tabletiga ja haiglas. Mõlemal korral oli oluline loode lahangule saatmiseks kätte saada, seetõttu siis ka haiglas ja järelevalve all. Teise korra eel arutlesin arstidega pikalt selle üle, et kas ikka oleks võimalik teha kirurgilist katkestamist, aga üldiselt seda ikka ei tehta. See oleks muidugi selles mõttes kergem, et pannakse magama ja tehakse ära, aga kehale on parim tabletiabort. Eriti veel siis, kui soovid pärast lapsi saada. Sest siis toimub kõik loomulikult, kirurgiliselt on alati võimalus midagi kahjustada.
See kõik on kurb ja valus ja peamiselt muidugi psühholoogiliselt. Sa lihtsalt ela ja tunne oma tunded kõik läbi, anna endale aega ja otsi soovi korral toetust. Mind toetas väga palju raseduskriisi nõustaja, keda sulle kohe haiglas pakutakse. Ning peale esimest korda avastasin sellise koha nagu Vaikuse laste puhkepaik. Peale seal käimist sain rahu.
Kui sul on küsimusi, kirjuta mulle julgelt!
Soovin sulle rahu ja usu mind – sellest on võimalik üle saada! See lihtsalt võtab aega ja kogu protsess tuleb enda sees läbi tunda ja elada ja nutta, et siis edasi liikuda.
Kallistan!!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mai Kelluke, tänan sind jagamast oma lugu…minu siiras kaastunne sulle kaks korda selline asi läbi teha on ikka paganama raske. Ega hetkel ei oskagi muud kui nutan, magan vaheldumisi. Kuna ma käisin täiendavat UH tegemas fertilitases siis alles esmaspäeval lähen kohe hommikul 8.00 oma ITK naistearsti uksetaha ja loodan, et ta mu ikka vastu võtab kuigi aega pole kirjas. Viin näidud talle. Aga kell 11.00 on mul ka koorionbiopsia aeg…ma isegi ei tea kas ma pean sinna veel minema või mitte aga eks arst oskab sellele siis esmasp vastata. Sest hetkel on välisel vaatlusel kindel väärareng aga tahsks ka täpsemalt teada kas geenidest või kromosoom haigus. Minu rasedus on täna 13+6 ja vanust 38. Mul on ka kaks tervet poega ja plaanisime mehega viimast pesamuna. Aborti pole ma kunagi teinud ja isekeskisi lootsin ilma selleta elu ära elada aga näed saatus otsustas teisiti. Tahtsin küsida, et kui kiiresti rasedus sul katkestati kui said teada väärarengust? Kas kui esmasp lähen arstile suunatakse kohe järgmine päev seda tegema?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Korraldus käib kõik väga kiiresti õnneks küll. Kui kõik on selge, siis minul on olnud nii et ülejärgmisel hommikul haiglasse. 24 tundi varem pead võtma ise kodus ühe tableti ja siis haiglas annavad järgmised (suu ja tupe kaudu). Kui sa oled kaks last sünnitanud, siis on protsess sulle ja su kehale tuttav. See on põhimõtteliselt minisünnitus. Minu jaoks oli esimene kord just selles mõttes õudne, et ma üldse ei teadnud mis toimuma hakkab (lapsi mul ei ole, sünnitanud ei ole). Teine kord oli kõik juba kergem.
Kui UH-s on selgelt tuvastatud kõrvalekalded, siis ma usun et koorionibiopsial ei ole enam mõtet. Selle vastustega läheb ka aega – kiirtest 1 päev, analüüsid 2 nädalat. Lahang annab nagunii väga täpselt kõik vastused.
Arst selgitab sulle homme kindlasti kõike ja saad teha otsused.
Mõtlen su peale!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ohh, sügav kaastunne teile, kes te olete sellise üliraske situatsiooni üle elama või elate praegu.
Ma tahtsin ainult oma kogemuse pealt öelda, et ei maksa väga karta seda kirurgist puhastust. Moraalselt on see ikka väga-väga palju kergem, kui medikamentoosne. Kui muidugi pakutakse üldse seda võimalust.
Mina tegin kirurgilise puhastuse läbi jaanuari viimastel päevadel. Diagnoos viljatus, esimene IVF õnnetus, kuid haigestusin seagrippi ja raseduse peetumine tuvastati 11+ nädalal. Selgus UH-s ja see uudis lõi mind arsti kabinetis täiesti rivist välja. olen vana kah ja see IVF tundus mulle absoluutselt viimase võimalusena. Kuna olin gripist nii põdur ja tüsistustes, siis arst pakkus kõigepealt tabletipuhastust, siis vaatas mind haledalt ja ütles, et teie vist seda üle ei ela. Järgmisel päeval sain kirurgilise, esimene abort minu elus. Kuigi surnut loodet on 100 x hingeliselt kergem lahti lasta, kui elavat, siiski kartsin üliväga. Lõpuks oli see ikka väga lühike ja kerge protseduur, kehaliselt. Hingeliselt, ütlen ausalt, siisamaani on jätnud oma jälje. Aga olen ülitänulik oma arstile selle kirurgilise pakkumise eest, sest see oli selles olukorras ikka väga inimlik.

Küsisin arstilt, et kuigi olen vana ja sekundaarse viljatuse diagnoosiga (aastaid proovitud), siis kuidas see mõjutab rasestumist (mul jäi munarakke veel külma), arst ütles, et tänapäeva kirurgiline on ikka küllalti ohutu, et ei maksa selle pärast muretseda.
No ja Jumal andis mulle suure üllatusena ülejärgmisel tsüklil posit. testi. Ma ei julge üldse ära sõnuda, kuid praegu on kõik korras. Kuigi värin on ikka sees, kas kõik lõpeb hästi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lubatakse valida, siis oleksin ka kirugilise poolt. Minul oli esialgu tabletipuhastus, mis lõppes suure verejooksuga ja sain kirurgilise ka veel otsa.
Pigem kirurgiline, kus kõik tehakse puhtaks (tabletika puhul võimalus, et midagi jäi ikka emakasse ja ikkagi vaja kirurgilist).
Ah, ma ei teagi, see kõik on läbitegijale nii raske ja valus teema, et kas siin ongi üldse õiget varianti.

Lilleke, soovin sulle jõudu ja jaksu. Maakera tiirleb ikka edasi ja elu ei jää seisma, peale seda kogemust on taas lootust jääda lapseootele. Minul õnnestus 3 kuud peale kirurgilist puhastust uuesti rasestuda, kuigi kartsin samuti, et kirurgilisega tehti nüüd emakale suur kahju. Tegelikult ongi nii, et tänapäevane kirurgiline ei ole võrreldav nõukaajaga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul toimus katkestamine 12. n paiku. Esialgu oli ka tabletiga: esimese tbl sain kohe samal päeval kui koorionisse minnes selgus, et tema südameke oli seiskunud. Paar päeva hiljem sain haiglas teised tbl-d. Mingi aeg hakkasid kerged tuhud , siis puhkesid looteveed ja nii ta sündiski. Meie beebit lahangule ei saadetud. Kahjuks vajasin ise hiljem ka kirurgilist järelpuhastust, kuna osa platsentast jäi sisse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Lapse ootamine Kuklavoldi mõõtmise/Oscar test hea lõpuga! ????

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.