Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 166 )

Teema: Külakost

Postitas:
Kägu

Käisin peol, kus oli kaunilt ja stiilselt kaetud laud maitsvate roogadega. Kõik oli väga kenasti planeeritud. Siis aga tulid mõned inimesed, kes tõid kaasa poekooke, mingeid vorste-sinke jm. Perenaisega vesteldes selgus, et seda tehakse alati ja palumata, see aga väga segavat teda, kuna siis oodatakse, et see kraam ka lauale pannakse: otsi taldrikud-liuad, söögiriistad, lõika ja paki pool toojale tagasi või endale kappi. Ja nii iga kord, kuigi on palutud mitte tuua või vähemalt mitte tahta seda oma peolauale. Mõistetav, kui sul on udupeened praed ja küpsetised ning korraga on seal mingi Selveri tort vm.

Hakkasin mõtlema, et tegelikult on ka minu üks sugulane selline: elades maal, satub ta “suurde linna” harva ning siis toob ka meile toite, mida tema näinud ei ole, aga mida meie oleme söönud.
Minu peolauad nii peened ei ole, kuigi jah – kui nüüd mõelda, siis tegelikult parajat sebimist see põhjustab küll: sooviksin külalistega tuppa minna, aga siis lõigu mingeid tooteid lahti, vala salatit kaussi, koori puuvilju vm. Teised toas ootavad, soojad toidud jahtuvad, tahetakse sööma hakata, sest kõlab küll lihtsalt, aga koogilõikamisega ju asi ei piirdu – tooja tahab jutustada, vbl maitsta jne.
Mind isiklikult pole see veel nii segama hakanud, et kellelegi kurtma peaks või inimesele ütlema läheks, aga jah – niisugused isetegevuslikud külakostid ei pruugi kõigile meeldida.

Kuidas teie suhtute kosti, mida te pole palunud tuua, aga tuuakse ja nõutakse ka lauale (teie peente ja omavahel harmoneeruvatele toitudele lisaks)?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sa oled kas ise veider võõrustaja või on sul puhta segased külalised, kui nad nõuavad sult tordi lahtilõikamist ja maitsmist ajal, kui teises toas soe söök jahtub.

Suurem osa külalistest toob mulle külakosti. Jah, aeg-ajalt põhjustab see peavalu küll, et kõik ei mahu lauale ära. Aga vähemalt pole keegi nõudnud, et ma tema tordi vms tingimata lauale paneksin ja eriti mitte just saabumise hetkel.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Imelik probleem. Meil tuuakse ka alati külakost kaasa ja meesterahvas toob ka napsu kaasa tavaliselt, aga kohe ei pea küll kõike serveerima kukkuma. Küll õhtu jooksul jõuab, kui lauale ruumi tekib. Ja kui ei jõuagi, siis pole ka miskit lahti. Tavaline on ka see, et poole peo pealt hõiskab perenaine, et selle või teise toodud see või teine hõrgutis on vaja nüüd lauale tal tuua ja siis kogu külaliskoor vastab, et appi ära too enam midagi, meil kõhud täis, homme oma perega naudite neid hõrgutisi!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ütleksin, et toodu ei sobi minu täna pakutava menüüga ja paneksin kõrvale. Kui on soovi, võivad pärast kaasa võtta. Minu külalised muidugi teavad, et mul on asi läbi mõeldud ja juurde ma midagi ei pane.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma ka ei saa aru, miks on aurava prae juurest vaja kööki midagi lõikuma ja valama joosta? Paned rahulikult külakosti köögilauale v külmkappi ja vaatad, kuidas õhtu kulgeb.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina ütleksin, et toodu ei sobi minu täna pakutava menüüga ja paneksin kõrvale. Kui on soovi, võivad pärast kaasa võtta. Minu külalised muidugi teavad, et mul on asi läbi mõeldud ja juurde ma midagi ei pane.

Mida meeldivat sa veel külalistele ütled? Et sinu varbad ei sobi minu täna pakutava menüü all oleva laua alla?
Või et külakosti toov külaline ei sobi sinu menüüga?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida meeldivat sa veel külalistele ütled? Et sinu varbad ei sobi minu täna pakutava menüü all oleva laua alla?

Või et külakosti toov külaline ei sobi sinu menüüga?

Pole vaja nõmetseda. Tegelikkuses ma ei pea midagi sellist ütlema, sest mil kontvõõrad külas ei käi. Minu poolt kutsutud külakised ei too midagi kaasa, kui ma just pole palunud mingit konkreetset asja. Alati võib tuua lilli.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei vii kunagi midagi, kui pole palutud tuua. Küsin alati eelnevalt, kas võtan midagi kaasa.
Sama enda poolt- tuletan meelde, et kõike on piisavalt ja palun sööki mitte juurde tuua.

On ka üritusi (nt. ühine grillimine), kus tuuakse toit külaliste poolt kaasa ja see on ok, kui nii on kokku lepitud.

Minu jaoks on ka arusaamatu, et kutsud külalised, teed toidud ja siis tullakse Selveri kartulisalat ja kook näpus. Miks küll? Puudu pole kunagi jäänud ja tegu pole eritoiduga, mida peaks enda tarbeks kaasa võtma. Ma ei oskaks selle Selveri saltiga midagi peale hakata- minu pakutav toit maitseb, seda süüakse. Kas panen lauale või mitte? Mille kõrvale või juurde see sobiks?

Kes ei oska tühja käega minna, võtku siis kasvõi mõni pudel kaasa, küllap see ära juuakse või kui mitte saab hiljem tarbida/ edasi kinkida. Salati ja tordiga seda ei tee.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Alati võib tuua lilli.

Sulle võibolla. Paljudele inimestele lõikelilli mitte. Inimestel on ka sisekujundus läbi mõledud (sinul ainult söögilaud), sinna iga jorjen ei sobi.
Enamik lilli oleks minu elamises nagu sea seljas sadul.

Lõpuks on lõikelill ideeliselt paljudele vastuvõetamatu – kui tahetakse lilli kinkida, kingitakse elus taim potis, aga mitte surnud lill. Kuhu sa aga need potid siis kõik paned?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kes ei oska tühja käega minna, võtku siis kasvõi mõni pudel kaasa, küllap see ära juuakse või kui mitte saab hiljem tarbida/ edasi kinkida

Kasvõi? Nii et ikka käiakse täitsa tühjade kätega? Ei pea siin silmas sünipäevi, kuhu tuuakse kingitus, aga niisama koosviibimisi, kus võõrustaja poolt toidud-alkohol.
Miinimum lilled ja vein peaks ikka ju näpus olema…Süüa tõesti pole viisakas kaasa vedada, kui pole just teisiti kokku lepitud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Inimesed on heast elust lolliks läinud. Süüakse-juuakse ägisemiseni, toitu on üleliia, miski ei kõlba, kõike jääb üle. MIKS on vaja nii palju süüa pidevalt? Kas tõesti kõik perekoolikad, nii mehed kui naised, ja nende külalised on käsitsi kraavikaevajad?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa oled kas ise veider võõrustaja või on sul puhta segased külalised, kui nad nõuavad sult tordi lahtilõikamist ja maitsmist ajal, kui teises toas soe söök jahtub.

Suurem osa külalistest toob mulle külakosti. Jah, aeg-ajalt põhjustab see peavalu küll, et kõik ei mahu lauale ära. Aga vähemalt pole keegi nõudnud, et ma tema tordi vms tingimata lauale paneksin ja eriti mitte just saabumise hetkel.

Nii et kui sinuga pole nii juhtunud, olem mina veider ja minu külalised (kusjuures ainult üks!) segased?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii et kui sinuga pole nii juhtunud, olem mina veider ja minu külalised (kusjuures ainult üks!) segased?

Ei-ei, sa said valesti aru – mina väitsin vaid, et üks neist, kas sina veider või külaline segane. Eks sa ise tead, kumb õige on, või ehk tõesti mõlemat korraga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil tuuakse ka alati külakost kaasa ja meesterahvas toob ka napsu kaasa tavaliselt, aga kohe ei pea küll kõike serveerima kukkuma.

Jah, nii minu tädi kui külas nähtud inimesed palusid KOHE toodu lauale panna. Et polevat pärast jooksmist.
Mulle isiklikult tundub natuke nagu kiituse norimisena, et näete, mina tõin, hakake nüüd kõik proovima (ja kes siis ikka otse ütleb, et fui, ei maitse, on ju?).
Minu tädi toob just Prismast ja Selverist midagi, mida ta varem näinud ei ole ja tahab kohe lauale saada. Tema põhjendus on, et ta ise tahab seda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Püha issanda juma, heast elust lolliks läinud.

Inimene toob kaasa tavaliselt heast meelest, olgu või vinkud. Sätin lauale, leian ruumi, kes tahab, maitseb, igaüks otsustab, mida suhu pistab.

Tänan kõige eest, kui midagi tuuakse ja pakun hea meelega kõigile. Eriti tore kui ta ise küsida märkab, mul lihtsam mitte ebaviisakas olla (asi kappi panna ja ära unustada).

Iseäranis viisakas on kaasa viia tavalisele koosviibimisele midagi, mis just endale maitseb.. et perenaine, ei peaks iga külalise peale eraldi mõtlema.
Tema teeb, mis talle maitseb, ega suudagi iga külalise maitsemeele järele olla. Ülimalt nõme on jagada hinnanguid külakostile.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kes ei oska tühja käega minna, võtku siis kasvõi mõni pudel kaasa, küllap see ära juuakse või kui mitte saab hiljem tarbida/ edasi kinkida

Kasvõi? Nii et ikka käiakse täitsa tühjade kätega? Ei pea siin silmas sünipäevi, kuhu tuuakse kingitus, aga niisama koosviibimisi, kus võõrustaja poolt toidud-alkohol.

Miinimum lilled ja vein peaks ikka ju näpus olema…Süüa tõesti pole viisakas kaasa vedada, kui pole just teisiti kokku lepitud.

Jah. Täna võõrustan mina oma sõpru, nädala pärast mõni sõpradest mind ja nii see ring läheb. Milleks ma peaks lilli viima, kui sõbranna kutsub laupäeval õhtusöögile? Ei meeldi nagunii mürkide peal ja inimeste tervise hinnaga kasvatatud lõikelilled. Veini pakub sõbranna oma kodus mulle ja mina oma kodus talle, oma jooki ei pea ise kaasa võtma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Püha issanda juma, heast elust lolliks läinud.

Inimene toob kaasa tavaliselt heast meelest, olgu või vinkud. Sätin lauale, leian ruumi, kes tahab, maitseb, igaüks otsustab, mida suhu pistab.

Tänan kõige eest, kui midagi tuuakse ja pakun hea meelega kõigile. Eriti tore kui ta ise küsida märkab, mul lihtsam mitte ebaviisakas olla (asi kappi panna ja ära unustada).

Iseäranis viisakas on kaasa viia tavalisele koosviibimisele midagi, mis just endale maitseb.. et perenaine, ei peaks iga külalise peale eraldi mõtlema.

Tema teeb, mis talle maitseb, ega suudagi iga külalise maitsemeele järele olla. Ülimalt nõme on jagada hinnanguid külakostile.

See on arutu tarbimise musternäide. Vedage aga kõike kokku- võetakse võib-olla paar ampsu ja läheb prügikasti. Ise oled ju laua teinud, arvestanud kõigiga ja kui igaüks veel salati, paki viinerite ja tordiga tuleb, mis kohe laule pannakse, siis selge, et enamus sellest visatakse hiljem minema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ah. Täna võõrustan mina oma sõpru, nädala pärast mõni sõpradest mind ja nii see ring läheb. Milleks ma peaks lilli viima, kui sõbranna kutsub laupäeval õhtusöögile?

Kui see nii tihti ringleb, siis küll. Mulle tühjade kätega minna ei meeldi. Meil kolmene punt tavaliselt istub ning kui see pole minu juures ja ma ei jõua kusagilt midagi kaasa haarata, olen korraldajale 50.- kandnud palvega osta midagi vajalikku ka minu poolt. See on selline keskmine kulu ühe kohta, olen ise aru saanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ainuke külakost, mis mulle vastukarva on, on arbuus. Ise ma seda ei söö, lõigata ja serveerida on tüütu, lapsed lagastavad kõik kohad täis. Kõik muu on teretulnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on arutu tarbimise musternäide. Vedage aga kõike kokku- võetakse võib-olla paar ampsu ja läheb prügikasti. Ise oled ju laua teinud, arvestanud kõigiga ja kui igaüks veel salati, paki viinerite ja tordiga tuleb, mis kohe laule pannakse, siis selge, et enamus sellest visatakse hiljem minema.

Igaüks ei tule nagunii. Enamik ei tule. Aga mu arust on inetu ka õiendada, et mis sa tõid, arutu tarbimine jne. Inimese tunded on ka midagi väärt. Ja samas on muidugi inetu õiendada, et pange kohe seee lauale, mis te passite. Ma nüüd ei saanudki aru, teisel soe laud, süüakse praadi ja siis keegi tahab, et tema puuvilju ilmtingimata nüüd kooritaks, nii et perenaine ei saagi omatehtud toitu soojalt süüa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Saage tuttavaks – sellised inimesed on matsid.
Nad ei taju, et perenaisel võib olla koostatud menüü, kus kõik asjad omavahel sobivad. On läbi mõeldud, milline jook ja magustoit toidu juurde ja järele sobivad jne.
Sellised inimesed lajatavad oma Selveri kihilise lauale ja kritiseerivad veel sinu pakutavatki stiilis, oi, mina küll seda haput veini ei saa juua või mis heina sa meile jälle pakud.
Inimesed, keda selline käitumine ei häiri ning kelle peolauale suvaline viinerikarp sobib, on ise lihtsalt samasugused matsid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõistetav, kui sul on udupeened praed ja küpsetised ning korraga on seal mingi Selveri tort vm.

Kuidas teie suhtute kosti, mida te pole palunud tuua, aga tuuakse ja nõutakse ka lauale (teie peente ja omavahel harmoneeruvatele toitudele lisaks)?

Inimestel on ka sisekujundus läbi mõledud (sinul ainult söögilaud), sinna iga jorjen ei sobi.

Minu jaoks on ka arusaamatu, et kutsud külalised, teed toidud ja siis tullakse Selveri kartulisalat ja kook näpus. Miks küll? Puudu pole kunagi jäänud ja tegu pole eritoiduga, mida peaks enda tarbeks kaasa võtma. Ma ei oskaks selle Selveri saltiga midagi peale hakata- minu pakutav toit maitseb, seda süüakse. Kas panen lauale või mitte? Mille kõrvale või juurde see sobiks?

Häda, kui mõned on juba nii peeneks muutunud, et ei kõlba enam Selveri salat ega ka iga lilleõis ta veelgi peenemasse kodudisaini.
“Me pole kunagi nii hästi elanud!” ütles välismaa udupeenesse undrukusse mässitud tädi Maali, kui ta Selveri salati põlastavalt prügikasti viskas..

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma võin küll kutsudes öelda või kirjutada, et söödavat pole kindlasti vaja tuua, aga kui keegi toob, siis ma ennast sellest segada küll ei lase ja mingit probleemi ei tee. Tahtsid, tõid, mis siis sellest ikka.
Kui pidutseme külmal ajal toas ja mul on laud juba kaetud, siis tavaliselt sinna midagi juurde ei mahugi ja panen toodud asjad köögipoolele. Kõigile arusaadav, et sealt võib võtta, mul on seal vahel muudki külmlaua kraami.
Suvel pole üldse muret, õues laudu jagub ja kõik mahub ära, inimesed jalutavad ringi ja võtavad ise, mis meeldib.
Kui torte tuuakse, siis kohvi ajal küsin külalistelt, kes mida tahab, võin ju igaühest kasvõi tüki lõigata. Ei pressi just enda “meistriteost” peale. Vahel ongi keegi just mõnd poetorti maitsta soovinud, pole probleem. Kui mõni jääb täitsa lahti lõikamata, pole ka hullu – kõigi käest on küsitud, kes mida soovib, kõik on öelnud – ju siis tooja ise aru saab, et polnud hea mõte. Pole minu asi.
Ei lase tujul sellest langeda, et keegi külakosti kaasa võtab. Ja noh, vanemad sugulased, kes harva linnapoode näevad, ikka vaimustuvad lihtsalt mõne koogikese nimest või välimusest – saan sellest täiesti aru. Keegi ei taha midagi halba ometi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

No need kodus tehtud koogid ei ole alati paremad kui Selveri tort. Mul töökaaslased tarivad peaaegu iga päeva kodus tehtud kooke kaasa, aga harva on see midagi muljet avaldavat.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ainuke külakost, mis mulle vastukarva on, on arbuus. Ise ma seda ei söö, lõigata ja serveerida on tüütu, lapsed lagastavad kõik kohad täis. Kõik muu on teretulnud.

Oi ma ka ei kannata arbuusi. Ema kipub seda perele ja lapsukestele ostma. Aga kõik söövad seda kuskil püsti jalu ja lödistades.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui just ei ole sünnipäev, siis meie sõpruskond teeb tavaliselt nii, et igaüks toob midagi kaasa, kas poest või kodu tehtud. Nii on palju, palju lihtsam ja soodsam. Mees on mul ameeriklane ja kui on tänupühad, siis tal on nimekiri, mis laual võiks olla – igaüks valib sealt, mida tema teeb või toob ja kui midagi nimekirjast võtmata jääb, siis selle eest hoolitseme ise ning mees teeb alati ise ka täidetud kalkuni.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oi ma ka ei kannata arbuusi. Ema kipub seda perele ja lapsukestele ostma. Aga kõik söövad seda kuskil püsti jalu ja lödistades.

Olen lõiganud arbuusi ca 2×2 cm kuubikuteks. Saab kiiresti otsa, kuid seda mahla ikkagi ka sellisel kujul veidi tilgub.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul õnneks nii peeneid toite ei ole, et külaliste toodu minu tapeedi ja suupistetega ei harmoneeruks:) Loomulikult läheb külaliste toodu lauale – vaagnaid, kausse ja taldrikuid mul on ja külakosti laualepanek ei kesta ometi tunde.

Väga hädine perenaine, kes sellisest asjast suure teema välja suudab heietada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Saage tuttavaks – sellised inimesed on matsid.
Nad ei taju, et perenaisel võib olla koostatud menüü, kus kõik asjad omavahel sobivad. On läbi mõeldud, milline jook ja magustoit toidu juurde ja järele sobivad jne.
Sellised inimesed lajatavad oma Selveri kihilise lauale ja kritiseerivad veel sinu pakutavatki stiilis, oi, mina küll seda haput veini ei saa juua või mis heina sa meile jälle pakud.
Inimesed, keda selline käitumine ei häiri ning kelle peolauale suvaline viinerikarp sobib, on ise lihtsalt samasugused matsid.

Vabandust, aga mats on ikka see, kes oma külalisi kommenteerib.

Võimalik, et külalised juba teavad, et sinu udupeened ja läbimõeldud s…anikerdised kõhtu ei täida ja seepärast tulevadki külla oma viinerikarbiga:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Saan teemaalagatajast suurepäraselt aru. Ma olen ka samasugune friik, mulle meeldivad ilusad ja head asjad ning valmistan oma kodustel koosviibimistel kõik viimse peensuseni ette. Ma teen väga hästi süüa ning alati kvaliteetsest toorainest, mis ei pea ilmtingimata kallist tähendama, aga tahan, et toit oleks puhas ja hea. Vot ja siis on kõige hullem minu jaoks, kui keegi tuleb mingi kartulisalatiga, eeldades, et selle muude toitude kõrvale lauale panen, kuhu see absoluutselt ei sobi. Mitte mingis mõttes ei sobi. Õnneks mu külalised vist tajuvad mu pühendumust ning hindavad head maitsemeelt ja oskusi ega tihkagi üldjuhul midagi sellist teha (ning tegelikult pole ju vajagi), vaid naudivad hoole ja armastusega valmistatut.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 166 )