Näitan 16 postitust - vahemik 151 kuni 166 (kokku 166 )

Teema: Külakost

Postitas:
Kägu

Mind ajab ka see nii närvi alati, kui inimesed õhtisöögile mingit mõttetut soga kaasa veavad. Nagu kas sa rsk restorani minnes paned oma toidu lauale? Ei pane! Ja sa ei roni ka kööki, mis ei kuulu sulle. Punkt.

Milline fuuria sa siis veel reaalsete probleemidega kokku sattudes oled, kui juba külaliste poolt toodud kook või vein sind alati närvi ajab?

Inimesed võtavad külla minnes kaasa enda arust ikka midagi “paremat” kui päris igapäevane toit-jook. Kui sina seda mingi mõttetu soga kaasavedamiseks nimetad, siis ehk oleksi sobilik end sedasi juba kutset esitades väljendada. Üks osa inimestest võtab kindlasti rõõmuga “tühjade kätega” kohaleilmumise kutse vastu ja see teine osa saab otsustada, kas nad üldse sellise nõudliku võõrustaja poole tulla tahavad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Teil pole kodus kombeks väga peeni pidusid pidada ja seega sa käid endale vaikselt kraanist vett laskmas?

Teinekord paku teistele ka. Ja veinist õpi ära ütlema (pea-aegu täiskarsklane siin).

Mäh? Sa ei loe teksti? Nagu ma ütlesin, ei tee ma seda vaikselt vaid ütlen, et sooviksin vett ja kas tohin seda ise võtta. Ei, ma ei paku teistele, see on pererahva asi otsustada, et i jah, toon kohe kõigile vee ka lauale või siis lasta mul käia ise endale vett võtmas.

Ja vein ei puutu üldse asjasse. Vee lasen ikka morsi-mahla klaasi ja veini joon lisaks või kui ei soovi, siis ütlen, et ma ei soovi. Tavaliselt soovin.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Eeee…miks sa ometi suud lahti ei tee. “Aitäh, ära mulle veini vala. Ehk saaksin klaasi vett?”. Ah et hakkavad liiga küsitlema, et miks? Nii vastadki, kas et lihtsalt ei soovi või et hetkel väike ravikuur pooleli. Ikka küsitlevad? Kuule, suur inimene, sa oskad ju vaadata küsijale otsa pilguga, mis ütleb: “Palun jäta”.

Ee.. Kui ma lähen lauda, kus vett laual ei ole, siis ma ka pigem lähen toon endale selle vee ise, mitte ei jooksuta pererahvast. Emal on mul näireks alati pidulaudadel magus morss. Mina ja õde käime kraani juures oma klaasi täitmas, miks peaks ema meie päras jooksma.

Ja veinist keelduda ei oska? Mismoodi see on, et sa ei oska.

Veest. Okei, ema muidugi. Lihtsalt külas ei ole vast kena tormata kööki ja kraanist vett hakata kulistama, kui pererahvas hea meelega serveerib selle ise.

Minu arust just see on pererahva sulaselge solvamine, näidates, et unustasite vee (soola, leiva, suurätiku vm), eks ma siis lähen ise ja toon…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

No vaata, kui sul on eelroaks veiselihasalat rohelisel padjal, pearoaks grillitud lambaribi ja magustoiduks creme brulee, siis tõesti ei soovi lauale heeringat munaga või sefiirikorvikesi. Päriselt!

Ja kui sul on sinusugused inimesed lauas, siis tõenäoliselt ei ole ka probleemi, et keegi sefiirikorvikesi sellise laua juurde toob. Aga kui külla on kutsutud teistsuguse maitsega inimesed (sa ikka tead, et inimeste maitse on erinev?), siis võib tõesti sinu pakutud menüüga nälga jääda. Sest sinu pakutavad toidud ei maitse, ollakse harjunud teistlaadi toitu sööma ja maitsevad teistsgugused asjad. Iga inimene ei pruugi lambaribi või creme bruleed süüa suuta. Mina nt creme bruleed tõesti ei armasta. No ei ole minu maitsele magustoit, olgu ta nii peen kui tahes. Ja tegelikult on ju kurb, kui tädi Maali läheb su külast ära näljasena, sest sa ei lubanud tal tema kaasatoodu kartulisalatit sööa, aga lambaribi talle ei maitse? On sulle ikka oluline, et su külalised ennast hästi tunneks?

Mina näiteks väga võõristan padja pealt söömist. Veiseliha padja peal?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mittesnoob käib siis ostoksil *, sest tal ei kõlba eestikeelset vastet – ostlemine/ostureis – kasutada. Need on need 2-3 aastat Soomes koristajana ära töötanud vaevatud hinged, kes korraga enam emakeelt ei mäleta.

Ma elasin Soomes 1992-1993 aastal, kui Sinusugune polnud Eestist ninagi välja saanud. Koristamisest on ikka asi väga kaugel 😀

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Milline fuuria sa siis veel reaalsete probleemidega kokku sattudes oled, kui juba külaliste poolt toodud kook või vein sind alati närvi ajab?

Korra olen sellise “fuuriaga” kohtunud. Olin endale kodus restoranist toitu tellinud ja sellele ise järele läinud. Neil polnud kõik veel valmis ja niisiis istusin baariosas ja ootasin oma toitu. Restorani saal oli samal ajal kellegi sünnipäevaks reserveeritud. Peagi saabuski keegi daam ja tema taga üks vanapaar. Daam palus vanapaaril istuda ja vuhises ise, lilled käes, baarinurka, mis oli saali suhtes L-kujuga, st saalist baari otse ei näinud. Ja kohale jõudes oli see naine tulivihane, virutas lilled baarilauale ja kääksatas baaridaamile “Vaas” ning kukkus omaette vanduma ja närviliselt asju pilduma. Selgus, et ta olla konkreetselt ära keelanud igasuguse lillede toomise, aga ei, ikka toodavat ja nüüd olla kogu õhtu rikutud. Minust ta sinna omaette vahutama jäigi, aga tõepoolest imestasin, et mida inimene. Loodan, et vanapaar ellu jäi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üks hästi konkreetne küsimus vahele. Ma hiljuti käisin ühel juubelipeol, kus külalised olid palju kimpe toonud ja siis juubilasi tütred ja miniad oli kõik ametis nende kimpude eri vaasidesse paigutamisega. Kuna mul on ka järgmisel aastal ümmargune tähtpäev ja plaanis suurem pidu korraldada, siis kas oleks väga peenutsevat(?) muljet jättev, kui ma paluksin kõigil tuua 50 cm pikkuseid lahtisi roose? Kas teie külalisena saaksite aru selle soovi mõttest (või arvaksite, et võõrustaja tahab lihtsalt ennast tähtsaks teha)? Kas te arvestaksite selle sooviga?
Kas 50 cm, või 60 cm või 70 cm, ma peaks siis vaatama, mis pikkusele mul kõige rohkem vaase on. Aga põhimõte , et toodaks ühepikkuseid ühest liigist lilli. Liik võib olla ka vale sõna, ärge selle kallal hakake keelt teritama.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas teie külalisena saaksite aru selle soovi mõttest (või arvaksite, et võõrustaja tahab lihtsalt ennast tähtsaks teha)? Kas te arvestaksite selle sooviga?

Mulle küll sobiks, kui oleks ette teatatud, et tuleb “ainult rooside pidu”.

Etteantud pikkusest peaks kah kinni, ainult sordi suhtes saaks laamendada.
Püüaks ehk isegi sellist sorti tuua, mida teised (tõenäoliselt) ei too…
Niisama, et endal huvitavam oleks.

P.S. Siis kannataks ehk ka sellised tuua, mis aasta seisavad? Juubilaril oleks hea tyng, miks ühed ei kustu ega kustu…

Please wait...
Postitas:
kitah

No suurema ja mitte väga valitud seltskonna puhul leidub alati keegi, kes tahab ikkagi originaalitseda ja et kõiiik üüühesugused liilleed … ja toob sulle just päevalille või suvalised kobarnelgid või gerbera. eriti hull on veel siis, kui korjab oma aiast sulle kireva kimbu, siis esiteks need ei sobi omavahel juba füüsiliselt, kuigi värvide poolest ehk sobiksid. eks lilledel on ka omad eelistused, millise paarilisega olla, nt nelk, nartsiss ja piibeleht suretab teised lilled samas vaasis ruttu välja. siis seal kimbus iga taim närtsib ise ajal ja ajavad ka vee haisema – siis olgugi juba see üks päevalill kui selline kimp. aga ikkagi dissonants ja lugupidamatus, kui on ekstra öeldud, et ainult ja ainult vot sellised roosid.

ma olen ka üritanud nt töö juures öelda, et ainult ühte sorti lilled, sest see patarei erisuguseid vaase igasuguste erisuguste lilledega, mis laual ja seina ääres maas seisab, on ääretult tüütu. ja oleks siis, et pandaks nt roosid kõik ühte vaasi, nelgid teise, gerberad kolmandasse, iirised neljandasse jne, ei siis keegi võtab oma ühe roosi jaoks kõige suurema vaasi ja kümne nelgi jaoks enam vaasi ei jätku. siis hakkab see ümbertõstmine või segamini toppimine …brrr!
ja siis pean ma nende kõikide eri sorti lilledega koju minema ja uuesti kombineerima hakkama, kuskohta ma nad panen ja paigutan (nii vaaside kui tubade mõttes). ühe või kaks suurt vaasi ühesuuruste roosidega paigutaks kenasti ära ja ehk mul siis ka see üks-kaks suurt vaasi leidukski.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ja toob sulle just päevalille või suvalised kobarnelgid või gerbera. eriti hull on veel siis, kui korjab oma aiast sulle kireva kimbu, siis esiteks need ei sobi omavahel juba füüsiliselt, kuigi värvide poolest ehk sobiksid.

Sa viska selline kimp kapi otsa. Kuna ise armastan väga ilusaid suvelillekimpe ja ka mulle on vastu kingitud samasuguseid, siis ma ei teadnudki et mõni nendest ei hooli ja mu kimp lendas kapi otsa. Minu jaoks lill on lill, kõik on kaunid.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

ja toob sulle just päevalille või suvalised kobarnelgid või gerbera. eriti hull on veel siis, kui korjab oma aiast sulle kireva kimbu, siis esiteks need ei sobi omavahel juba füüsiliselt, kuigi värvide poolest ehk sobiksid.

Sa viska selline kimp kapi otsa. Kuna ise armastan väga ilusaid suvelillekimpe ja ka mulle on vastu kingitud samasuguseid, siis ma ei teadnudki et mõni nendest ei hooli ja mu kimp lendas kapi otsa. Minu jaoks lill on lill, kõik on kaunid.

Mina küsisin, mis arvataks, kui sünnipäevalaps paluks tuua ühesuguseid lilli. Tegelikult mulle ka väga meeldivad sellised kirjud kimbud ja kui on väiksem pidu, siis ise ka hea meelega kingin just selliseid. Aga mõtle nüüd, kui on suur pidu, 50 külalist, ja mitu inimest kingivad need kirjud kimbud? Kui on üht liiki lilled, ühe pikkused ka, siis on neid kergem vaasidesse paigutada. Lõpuks saab ka ühepikkustest roosidest ju ilusad kirjud kimbud 🙂
Veelkord, vähemalt mina selle küsimuse esitajana ei suhtu küll kirjutesse lihtsatest lilledest kimpudesse kuidagi halvasti, lausa vastupidi!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
kitah

mul ei ole kirjude aia- või põllulillede vastu kõigevähematki, aga ma vaatan asja praktilist külge. kui mul oleks üks või kaks sellist kimpu ja ei midagi muud, ok, aga kui sulle tuuakse kaks tosinat erinevat lille ja kimpu, siis jookseb juhe kokku. ma olen siis nad töö juurde jätnud – mis kapi otsa viskamine – imelik oled vä? – sest nagu ütlesin, mul pole kodus nii palju vaase ega kohti, kus neid eksponeerida, ja kassid suusataksid nagunii kõik laiali. aga kui kõik need kaks tosinat oleks nt roosid, eriti kui igaüks nt kaks lille toob – vaat see oleks juba imponeeriv!

Please wait...
Postitas:
kägulane

mul ei ole kirjude aia- või põllulillede vastu kõigevähematki, aga ma vaatan asja praktilist külge. kui mul oleks üks või kaks sellist kimpu ja ei midagi muud, ok, aga kui sulle tuuakse kaks tosinat erinevat lille ja kimpu, siis jookseb juhe kokku. ma olen siis nad töö juurde jätnud – mis kapi otsa viskamine – imelik oled vä? – sest nagu ütlesin, mul pole kodus nii palju vaase ega kohti, kus neid eksponeerida, ja kassid suusataksid nagunii kõik laiali. aga kui kõik need kaks tosinat oleks nt roosid, eriti kui igaüks nt kaks lille toob – vaat see oleks juba imponeeriv!

Aga kassid suusataksid (nagu sa ise ütled) ju need roosid samamoodi laiali nagu teised lilledki.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hea elu tekitab nõmedaid pseudoprobleeme. Ole tänulik, et Sul sõbrad on, kes külla tulevad. Kuigi….sellise suhtumise juures…IMELIK, et nad sul on, teemaalgataja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hea elu tekitab nõmedaid pseudoprobleeme. Ole tänulik, et Sul sõbrad on, kes külla tulevad. Kuigi….sellise suhtumise juures…IMELIK, et nad sul on, teemaalgataja.

Palun copy mulle koht, kus ma räägin oma küllatulnud sõpradest. Kohe väga ootan seda!

Funktsionaalse lugemisoskuse-kägu, ae! Kus sa oled?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
kitah

Aga kassid suusataksid (nagu sa ise ütled) ju need roosid samamoodi laiali nagu teised lilledki.

selle ühe suure roosivaasi ma panen tahatuppa luku taha.

Please wait...
Näitan 16 postitust - vahemik 151 kuni 166 (kokku 166 )