Esileht Kodunurk Külalised ja voodipesu

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 55 )

Teema: Külalised ja voodipesu

Postitas:

Meil käivad üsna tihti külalised, kes jäävad ka ööseks. Ei liialda, suvel 4 nädalavahetusest 2-3 on ikka keegi külas ja kuna meil on suur elamine, palutakse tihti ka öömaja. Mul ei ole tegelikult selle vastu midagi, kuid mind veidi häirib see voodipesude nö raiskamine. Inimene magab siin maksimum 2 ööd, enamasti ühe isegi, aga ometi ju järgmisele sama voodipesu kasutada ei anna. Suurte voodipesude pesemine (jah, masin peseb, tean-tean) ja triikimine ei ole ka minu arust kõige lihtsamate killast kodutöö, kindlasti mitte minu lemmiktöö 🙂 Ja tundub lihtsalt selline raiskamine pärast ühte ööd neid jälle pesema hakata.

Kas oleks väga ebaviisakas, kui paluksin järgmistel kordadel külalistel endal voodipesu kaasa võtta? Kuidas teie, külalisena, suhtuksite?

Igaks juhuks mainin ära, et ise ööbime alati kas kuskil majutusasutuses või tõesti haruharva tuttavate juures olles võtamegi enda voodipesud kaasa, kuna näen, kui tüütu see voodipesu pesemine iga kord on.

+41
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.03 11:59; 04.03 12:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes see neid provokatiivseid teemasid vorbib ja miks? Tegid juba maja vs korter teema, nüüd tahad järgmist kätši?

+3
-38
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui külalised tulevad autoga, siis on täiesti okei paluda neil linad kaasa võtta. meie omad enamasti võtavadki.

see üks kord kasutatud voodipesu probleem on mul enamasti lapse sõpradega, kes ööbima jäävad.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes see neid provokatiivseid teemasid vorbib ja miks? Tegid juba maja vs korter teema, nüüd tahad järgmist kätši?

Mina ei teinud seda teemat, milleks sellised alusetud süüdistused?

+15
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.03 11:59; 04.03 12:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on sõpruskonnas küll nii, et kui kellegi maakoju külla minnakse, siis võetakse enda voodiriided kaasa. Teeb pererahva elu oluliselt lihtsamaks. Nii et ma arvan, et kui keegi on külla tulemas, siis ütle julgelt, et nad enda voodipesud kaasa võtaks. Enamasti tullakse ju autoga, ei ole ju suur vaev oma magamisasjad kaasa võtta. Meil endal on käinud külalisi, kes ka oma tekid-padjad kaasa võtavad. Ise oleme samamoodi sõpradel maal külas käies, kui mitte kogu pere jaoks tekid-padjad, siis vähemalt osad kaasa võtnud + voodipesu.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes see neid provokatiivseid teemasid vorbib ja miks? Tegid juba maja vs korter teema, nüüd tahad järgmist kätši?

Mina ei teinud seda teemat, milleks sellised alusetud süüdistused?

Ära pane tähele, see on see Perekooli “valvedetektiiv”. Iga kord pakub huupi ja loodab, et kunagi ehk näkkab ka. Küll tuvastab ta siin igas teemas pr Iluselu, siis Mallukaid-Eveliise-Marimelle jne jne.

+19
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me võtame kaasa mitte vaid linad, aga ka padjad ja tekid, millel juba püürid ja kotid ümber. No ei viitsi mina külas olles hakata tekikottide ja padjapüüridega sahmima. Kodust kaasa ja korras. Aga meil on suuremat sorti sõiduk kah.
Meie juures käiakse samamoodi. Kui keegi tuleb ilma autota, siis muidugi ei eelda, et tal riidekraam kaasas oleks.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult ei ole selles midagi ebaviisakat, kui paluda külalistel oma voodipesu kaasa võtta. Ega’s te neile mingit majutusteenust ei paku, tasuta veel pealegi. Ma ütleks nii, et mõistlik külaline võtab juba ilma ütlematagi oma asjad kaasa, võimalusel isegi tekid-padjad, nagu siin juba kirjutatud on. Ma võtan ka enda vanemate juurde minnes kõik kaasa, ehkki ei lähe kunagi sinna vaid 1-2 ööks, vaid alati pikemaks, sest nad elavad kaugel.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on suht sama seis. Me pole pidanud enam palumagi, see on elementaarne, et võetakse kaasa. Muidugi siis ei võta, kui tullakse nt enne lennukile või laevale minekut meile ööbima või ilma autota.

Ka laste sõbrad võtavad kaasa oma magamiskoti.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures see on vägagi mõistlik palve, eriti kui inimene tuleb oma autoga ja mitte ei pea voodipesu käe otsas vedama. Mõni inimene ei tule selle pealegi (polnud elus selle peale tulnud, alles nüüd võtan oma 3 lapse voodipesud vanemate juurde kaasa, et need pärast kodus edasi kasutada või ise ära pesta ja mitte musta pesu laadungit vanematele pesta jätta, nüüd on see komme omal juba sees), et seda teha, aga paluda seda pole küll imelik.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei triigi juba ammu enam voodipesu, ka harvade külaliste oma mitte. pesen 60 kraadiga – keegi pole nina kirtsutanud ja pesemine pole probleemiks. julgen alati külalistele ka lähimat ööbimispaika vajadusel soovitada.

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Linast ja puuvillasatiini pole vaja triikida. Ma ei triigi üldjuhul ka puuvilla.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil pole vist kunagi ükski külaline voodipesu kaasa võtnud. Ja ma ei eeldaks ka, pigem oleks imelik. Samas meil pole ka neid jah iga nädal, korra kuus ja selle ma jõuan pesta küll, ei mingit kaasa tassimist. Ise olen küll võtnud või vähemalt küsinud. Majades ja korterites elavad sõbrad pole lasknud kaasa võtta aga kui on suvila, maamaja või telkimine aga ma ei ööbi ka väga võõraste juures vaid pigem lähedaste juures.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult oma voodipesu kaasa. Mind võtan kodust ka oma suleteki-ja padjad, kui kellegi juures ööbimine(mega harva, kasutame võimalusel ikka hotelli). Ma ei kannata vatitekke ja suvamaterjalist patju.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Linast ja puuvillasatiini pole vaja triikida. Ma ei triigi üldjuhul ka puuvilla.

Ma olen pigem korrafriik, aga vot voodipesu ma küll ei triigi. Vahel ainult padjapüüre. Perse triigib, nagu öeldakse.

+21
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis nendel inimestel peas toimub, kes voodipesu triigivad? Miks ometi?

Minu arust on täiesti normaalne paluda võtta kaasa enda voodipesu, aga mul pole ka mingit probleemi see masinasse visata ja pärast kuivama panna. Ei võta eriti palju aega.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie tutvusringkonnas toimitakse nii juba aastaid! Olen seda korduvalt ka Perekoolis vastavates teemades reklaaminud. Mõtlen ka just säästlikkuse seisukohalt, aga samuti oma aja kokkuhoiu seisukohalt. Läheme ise oma voodipesuga, tullakse meie juurde oma voodipesuga. Meil on isegi spetsiaalne suur riidest kott voodipesu pakendamiseks. Kuna me võtame voodipesu kaasa oma voodist ja pärast paneme sinna tagasi, siis ei hakka tekikotte-padjapüüre ümbert ära kiskuma, vaid pakime kõik koos kokku ja pärast samamoodi tagasi.
Kui keegi tuleks bussiga, siis oleks muidugi teine asi. Aga meil käib bussiga külas ainult ämm.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pooldan seda ka igati. Meie juures käiakse ka eelkõige nii. Ise oleme autota ja seetõttu oma voodipesu kaasa ei vea, küll aga saame sama voodipesu (vanemate juures) mitu korda kasutada, sest pesu jagub ja teisi ööbijaid nii tihti ei ole.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan aru, mis sa tunned, minul on ka sama jama. Mul on suur pere ja pesumasin huugab käia kogu aeg niikuinii, mul on pidevalt külaliste linad ootamas suures kuhjas, millal ometi tekib saunas kuivatamise ruumi, õues on pidevalt nii märg, et seal ei kuiva ja maja läheb seest hallitama, kui me majas seda kogust kuivatada proovime. Lihtsalt on mingi seltskond inimesi, kellele tundub, et oma linade tõstmine auto peale on nii keeruline, et nad pigem eiravad seda voodiriiete kaasavõtmise palvet. Annan andeks, kuna muidu mulle need inimesed meeldivad, aga kergelt kihvatab sees, sest mulle ei meeldi nädalate kaupa seda linadekuhja vannitoas jõllitada.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.03 15:53; 04.03 15:56; 09.03 13:00; 16.03 15:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma võtsin ka varem ilma autota elades kaks lina ja padjapüüri külla minnes endale kaasa, need ei kaalu üldse palju.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.03 15:53; 04.03 15:56; 09.03 13:00; 16.03 15:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peaksid neile ütlema.

Ise ei võta kaasa ega eelda seda ka külalistelt, kuid kui keegi paluks seda teha, siis ei peaks teda kuidagi imelikuks ning võtaks kenasti enda asjad kaasa 🙂

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kutsun kedagi külla ja kokkulepe on, et pakun talle öömaja, on linad endastmõistetavalt minu poolt. Aga kuna ma valdavalt eelistan, et külalised õhtul koju lähevad ja öömaja pakun vaid väga üksikutele headele sõpradele ja lähedastele, siis pole see mulle koorem vaid puhas rõõm. Ja loomulikult lähevad need linad kohe pessu, kui külalised lahkunud. Sest kõige jubedam asi mu meelest on pakkuda külalisele linu, mille vahel mingi eelmine külaline on (kasvõi ühe öö) maganud. See on rõve. Milleks siis üldse linad?

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina julgeks küll paluda. Eriti neid, kes magavad mitmes voodis nagu lastega pered. Vb paluksin mõne voodi jagu kaasa võtta, kui mitte kõike.
Meenub, et meil paluti ka eelmine aasta midagi kaasa võtta. Laisa inimesena panin meie tekid-padjad koos samade püüridega autosse. Keegi ei pidanud midagi pesema-vahetama, sest sama teed pidi tõstsin need oma voodisse tagasi ka.

Aga väga-väga vastik on kui mulle on pandud teiste inimeste voodipesu (võõra inimese lõhn on ju sees) kord oli keegi end natuke rohkem katsunud ja pärast teki servast samade kätega kinni hoidnud… vot see oli nii ebameeldiv. Te ei tea oma külaliste und. Mõni laseb ööläbi gaase välja, teisel on mingi väike seen, kolmas katsub pissiste kätega teki serva, mõni higistab…

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui nii tihti öömaja pakud, siis on igati normaalne, et palud külalistel oma voodipesu või magamiskotid kaasa võtta.
Ütledki viisakalt, et külaliste (sõprade) üle on väga hea meel, aga kuna neid käib tihti, siis sa lihtsalt ei jaksa ja ei taha koguaeg pesu pesemise, kuivatamise ja triikimisega tegeleda.
Külla minnes ei mõtle ju keegi selle peale, kui tihti ja palju öömajalisi veel peale nende käib.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See sõna on voodipesu, mitte voodipesud. Sama on raha, mis alati ainsuses, kui ei ole mõeldud kupüüre.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tuleks selle pealegi, et paluda kellelgi oma voodipesu kaasa võtta. Kui juba külaline minu juurde ööseks jääb, siis võõrustan teda igati – kaasa arvatud puhas voodipesu. Minu jaoks ei ole see mingi vaev.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil käib ka sageli külalisi.

Väga regulaarsetel külalistel on juba aastakümneid omad linad kaasas.
Paaril eriti sagedasel külalisel on komplekt voodipesu kotiga külaliste magamistoas kapis ja nad siis ise vahetavad välja, kui vajalikuks peavad.
Harvematele külalistele pesen ise.
Ei triigi. Klopime ja venitame kahe vahel niiskena sirgemaks ja kuivatame ilusasti sirgena. Pabersirge ei jää, aga piisab.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.03 19:26; 04.03 20:36; 13.03 00:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alati oma linad kaasas, kui autoga külla läheme. Elementaarne ju. Tahame sõpradega mõnusasti aega veeta, mitte neid ennast teenindama panna. Ja külalised tulevad enamasti meile ka oma linadega, v.a. tõesti siis kui lennukile minek või bussiga tulek. Juba looduse seisukohast on see ääretult oluline, milleks koormata ja saastada ja pesta ühe öö järel linu???

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tuttavad kahjuks ei tea küll sellest midagi. Kõike eeldavad võõrustajalt. Käterätid, voodipesu jne.

Ütle neile-
Või kui sa seda ei suuda öelda, siis ütle neile vähemalt, et “ma jätan samad lina dootele, kuni järgmine kord tulete. Ei tahaks ühe öö pärast hakata pesema”. Loodetavasti sul on mõned komplektid lisalinu. Paned kotti ja kappi ning annad järgmine kord samadele inimestele.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.03 19:26; 04.03 20:36; 13.03 00:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul käib külaliste voodipesu heal juhul kord kvartalis pesus. Jah, saite õigesti aru – ei saa igaüks uut komplekti.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 55 )


Esileht Kodunurk Külalised ja voodipesu