Esileht Kodunurk Külalised ja voodipesu

Näitan 25 postitust - vahemik 31 kuni 55 (kokku 55 )

Teema: Külalised ja voodipesu

Postitas:

kõige jubedam asi mu meelest on pakkuda külalisele linu, mille vahel mingi eelmine külaline on (kasvõi ühe öö) maganud. See on rõve. Milleks siis üldse linad?

Linu kasutatakse selleks, et kaitsta voodit ning tekki-patja inimese kehaeritiste ja mustuse eest. Mitte selleks, et inimest ennast millegi eest kaitsta 😀

Täiesti elementaarne on minna ööbima oma voodipesuga või kui külalised ise selle peale ei tule, neilt seda viisakalt paluda. Meil eriti palju külalisi ei käi ning kuna meil olemas eraldi külalistemajake, siis selle olen varustanud nii tekkide-patjade, voodipesu, rätikute kui hommikumantlitega. Aga need siiski lähedaste külaliste pärast, suvalisematele võõrastele hotelli küll mängida ei tahaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie külalised on õnneks piisavalt jõukad ja ööbivad majutusasutustes.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga mõistlik on seda paluda. Minu mehepoolsed sugulased käivad ka tihti meie juures ja mind hakkas täpselt sama asi häirima. Ise kusjuures ööbime ka alati kusagil majutuses. Ütlesin neile ilusti, et loodan, et ei pahanda, aga ma tõesti ei jõua, jäksa ega taha iga kord kui tulete voodiriideid vahetada,pesta,triikida..ei ole midagi selle vastu kui tulete, aga võtke oma voodiriided kaasa. Kusjuures külastamist on vähemaks jäänud pärast seda…

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul käib külaliste voodipesu heal juhul kord kvartalis pesus. Jah, saite õigesti aru – ei saa igaüks uut komplekti.

Täpselt sama siin. Ja mitte kellegi voodipesu pole ma triikinud juba vähemalt 20 aastat või isegi kauem.. Miks peaksin enda elu mõttetute lisategevustega keeruliseks elama?

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see üks kord kasutatud voodipesu probleem on mul enamasti lapse sõpradega, kes ööbima jäävad.

Probleem? Raiskamine? Tule taevas appi! Kiirpesu, max 30 min, mitte liiga kuum vesi, õuekuiv pesu kohe kokku lappida, pole triikimist vajagi. Mis überraske töö see saaks olla?
Ärge siis eputage oma suurte elamiste ja “tegelikult mul pole külaliste vastu midagi” jutuga! On ikka küll, kui isegi nii tühine asi PROBLEEM on ja/või ei oska paluda, et oma asjad kaasa võetakse. Kes teil küll ööbivad, võhivõõrad? Minu juurde jäävad eranditult omad head lähedased ja sõbrad. Julgen oma palvetega lagedale tulla küll, samas teinekord kui tuleb ette ootamatu ööbimine, ei näe mingit muret hommikul linad pessu visata.

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.03 23:18; 13.03 06:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see üks kord kasutatud voodipesu probleem on mul enamasti lapse sõpradega, kes ööbima jäävad.

Probleem? Raiskamine? Tule taevas appi! Kiirpesu, max 30 min, mitte liiga kuum vesi, õuekuiv pesu kohe kokku lappida, pole triikimist vajagi. Mis überraske töö see saaks olla?

Ärge siis eputage oma suurte elamiste ja “tegelikult mul pole külaliste vastu midagi” jutuga! On ikka küll, kui isegi nii tühine asi PROBLEEM on ja/või ei oska paluda, et oma asjad kaasa võetakse. Kes teil küll ööbivad, võhivõõrad? Minu juurde jäävad eranditult omad head lähedased ja sõbrad. Julgen oma palvetega lagedale tulla küll, samas teinekord kui tuleb ette ootamatu ööbimine, ei näe mingit muret hommikul linad pessu visata.

Ma ei tea kuidas teil see õuekuiv pesu nii kiirelt tekib. Minul siin metsa sees elades kuivasid viimased linad nädal aega õues, kuivaks ei saanudki ja seejärel läksid niiskusest haisema, nii, et pidin uuesti pesema panema.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.03 15:53; 04.03 15:56; 09.03 13:00; 16.03 15:31;
To report this post you need to login first.

Mul käib külaliste voodipesu heal juhul kord kvartalis pesus. Jah, saite õigesti aru – ei saa igaüks uut komplekti.

Väga hea! 😀

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.

ka omad linad-tekid kaasas, kuna autoga. Palume ka külalistelt enamasti sama.
Kui keegi tuleks öömajale ilma autota, siis loomulikult ei palu tal linu kaasa võtta – ämm palub öömaja enne hommikust lendu, oleks väga nõme eeldada temalt linade kaasatarimist!

Aga no ega linade pesemine ka mingi eriline raskus ei ole – masin peseb, ja ma ei triigi neid niikuinii kunagi (ainult padjapüüre).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.03 14:54; 09.03 16:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis nendel inimestel peas toimub, kes voodipesu triigivad? Miks ometi?

Minu arust on täiesti normaalne paluda võtta kaasa enda voodipesu, aga mul pole ka mingit probleemi see masinasse visata ja pärast kuivama panna. Ei võta eriti palju aega.

Mis seal peas ikka väga erilist toimida on. Minu jaoks lihtsalt on triikimata voodipesu ebameeldiv. Ju siis minu kiiks.
Nt mul mehe täiskasvanud tütar ei triigi voodipesu. Kuid kui ta peale lahkumist oma voodipesu mustapesukasti paneb, siis triigin peale pesu tema voodipesu ALATI ära, kuigi tean, et tal ei oleks selle vastu midagi, kui pesu triikimata oleks. Lihtsalt minu jaoks on see vastuvõetamatu.
Varem, kui ta meie juures elas, siis enda voodipesu triikimisel triikisin alati ka kõik tema asjad ära, kuigi tal oli kombeks otse pesurestilt kõik asjad kappi panna. Lihtsalt imelik oli tema asju triikimata jätta.
Aga ega ta selle minupoolse triikimise vastu midagi ei öelnud ka.

Ise ma võimalusel võtan kellegi juurde ööbima minnes ikka voodipesu kaasa. Eriti, kui meid ööbima jääjaid on rohkem.
Kui minu juurde jäädakse, siis külalise jaoks voodipesu ikka leian, kuid kui keegi oma pesuga tuleb, siis on see positiivseks üllatuseks.

Suvel pidas mehe tütar pulmad. Meil majutus pulmaeelselt väga palju inimesi (välismaalt). Pärast külaliste lahkumist oli küll tunne, et rohkem ma nii palju voodipesuga tegeleda küll ei tahaks.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.

Suvel pidas mehe tütar pulmad. Meil majutus pulmaeelselt väga palju inimesi (välismaalt). Pärast külaliste lahkumist oli küll tunne, et rohkem ma nii palju voodipesuga tegeleda küll ei tahaks.

kui oleks oma tütar, kas siis poleks probleemi?

Kui juba välismaa külalistele oma uksed avada, siis tasuks arvestada ka pesumaja kuluga – kui tingimata triigitud pesu taga ajada.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.03 14:54; 09.03 16:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind ka vihastab see voodipesuga mässamine, olen vana ja vererõhk kõrge, ei viitsita ise tekikotte ja püüre isegi peale panna, vajutakse niisama magama, puhas voodipesu külje all, pärast pead kõik ära pesema, ka tekid, padjad. Jah, sellist asja juhtub küll harva tõesti. Ja mul ei pea tegelikult nii palju tekke, patju olemagi, tuleb ikka neljaliikmeline perekond ja igaüks tahab veel kahte patja saada, siis on küll tunne, et kärataks kohe krõbedalt. On kenasti palutud, et palun omale vooditarbed kaasa võtta, aga ei miskit. Ja sugulasi ei saada ka kuu peale.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind ka vihastab see voodipesuga mässamine, olen vana ja vererõhk kõrge, ei viitsita ise tekikotte ja püüre isegi peale panna, vajutakse niisama magama, puhas voodipesu külje all, pärast pead kõik ära pesema, ka tekid, padjad. Jah, sellist asja juhtub küll harva tõesti. Ja mul ei pea tegelikult nii palju tekke, patju olemagi, tuleb ikka neljaliikmeline perekond ja igaüks tahab veel kahte patja saada, siis on küll tunne, et kärataks kohe krõbedalt. On kenasti palutud, et palun omale vooditarbed kaasa võtta, aga ei miskit. Ja sugulasi ei saada ka kuu peale.

Aga sa ütle “palun võtke omale vooditarbed kaasa – mul on teile nelja peale ainult kolm patja ja kaks tekki anda”? Siis saad käratamise asemel öelda, et “ma ju ütlesin, et mul rohkem pole! oioi, äkki see diivanikate sobib ka kellelegi?” jne. Ja kui küsivad, et vanasti oli küll rohkem, siis laiuta käsi, et kahjuks pidi mitu tekki ja patja ära viskama, kuna paljud külalised ei pannud neile tekikotti-padjapüüri peale ja asjad kulusid suure pesemisega läbi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui külalised saavad kasutatud haisvad pesud juba mitmendat korda, küll hakkavad siis enda omi kaasa võtma.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind ka vihastab see voodipesuga mässamine, olen vana ja vererõhk kõrge, ei viitsita ise tekikotte ja püüre isegi peale panna, vajutakse niisama magama, puhas voodipesu külje all, pärast pead kõik ära pesema, ka tekid, padjad. Jah, sellist asja juhtub küll harva tõesti. Ja mul ei pea tegelikult nii palju tekke, patju olemagi, tuleb ikka neljaliikmeline perekond ja igaüks tahab veel kahte patja saada, siis on küll tunne, et kärataks kohe krõbedalt. On kenasti palutud, et palun omale vooditarbed kaasa võtta, aga ei miskit. Ja sugulasi ei saada ka kuu peale.

mis pühad loomad need sugulased on, et mitte arusaamise korral kuu peale ei saada ja pähe lased endale istuda? Väga imelik.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis nendel inimestel peas toimub, kes voodipesu triigivad? Miks ometi?

Minu arust on täiesti normaalne paluda võtta kaasa enda voodipesu, aga mul pole ka mingit probleemi see masinasse visata ja pärast kuivama panna. Ei võta eriti palju aega.

Ma usun, et voodipesu triigivad needsamad, kes reisile nuustikud kaasa võtavad :D.

Mul oli kunagi üks ülikoolikaaslane, kelle ema tegi meile, sõbrannadele, kappi personaalsed voodipesud (kilekotis, nimesildiga). Käisime seal lihtsalt nii sageli (elas Pärnus, tiirutasime seal kogu aeg).

Mul endal ka maakodu, kus käib palju külalisi. Paaril on samamoodi meie kapis temanimeline pesukott. Aga ühekordsete visiitide puhul pesen läbi, EI TRIIGI, lapin kokku ja kappi.

Mulle meeldib külalisi vastu võtta ja nende eest hoolitseda, täitsa sündinud hotellitöötaja 🙂 Absoluutselt mitte midagi pole vaja kaasa võtta, ainult tulge!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on see pesudega reisimine võõras ja minu tutvuskonnas ei ole ka sellist kommet, vahest keegi pakub, et kas võtan kaasa – siis keeldun. Voodipesu on piisavalt ja selle pesemine ei ole keeruline. Lapse sõber on tihemini meil, temal on n.ö. oma teki koos kotiga ja padi lapse toas diivani sees ning võtab sealt.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti okei on paluda pesud kaasa võtta. Minu perekonnas võetakse alati külla ööbima minnes linad kaasa. Patju ja tekke mitte.

Kui aga külalised saabuvad linadeta, siis pesen 20min kiirpesuga linad ära, ja ei triigi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma usun, et voodipesu triigivad needsamad, kes reisile nuustikud kaasa võtavad :D.

Ma tundsin inimest, kes töö tõttu reisis väga palju, 2-4 ööd kodust eemal. Tal olid mitmed laualinikud, raamitud akvarell, küünlajalg, aknalauale kunstlilled ja voodiesine vaibake alati hotellis kaasas. Et oleks kodusem 🙂 Virus käis kunagi alt trelli küsimas, et saaks pildi seina. Ei antud ja oli pahane.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.03 19:26; 04.03 20:36; 13.03 00:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suvel pidas mehe tütar pulmad. Meil majutus pulmaeelselt väga palju inimesi (välismaalt). Pärast külaliste lahkumist oli küll tunne, et rohkem ma nii palju voodipesuga tegeleda küll ei tahaks.

Vauu, välismaalt!!!
Nagu nõukaajal, kus VÄLISMAALASE pärast joosti veri ninast välja ????????????

Ma ei tea kuidas teil see õuekuiv pesu nii kiirelt tekib. Minul siin metsa sees elades kuivasid viimased linad nädal aega õues, kuivaks ei saanudki ja seejärel läksid niiskusest haisema, nii, et pidin uuesti pesema panema.

Kas sa pole kunagi mõelnud, et alltekst võiks ka midagi tähendada? “Õuekuiva” ja hea lõhnaga pesu saad ka poolniiskena toas edasi kuivatades.
Õues haisema? Seda ma lihtsalt ei usu (kui sa seda pesu kuidagi käkki ei visanud või lauda taga ei kuivatanud).

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.03 23:18; 13.03 06:43;
To report this post you need to login first.

kuna meil on suur elamine, palutakse tihti ka öömaja. Mul ei ole tegelikult selle vastu midagi, kuid mind veidi häirib see voodipesude nö raiskamine. Inimene magab siin maksimum 2 ööd, enamasti ühe isegi, aga ometi ju järgmisele sama voodipesu kasutada ei anna.

No KUI RASKE on ühele perekoolikale lausuda need müstilised sõnad ühte lausesse:
“Muidugi saad öömaja, AGA ole hea võta oma voodipesu ise kaasa. Ma ei taha selle ühe kasutuskorra pärast oma linadega tegeleda. … Kui sa muudmoodi ei oska, siis võta oma voodist lina, tekk, padjad ja keera rulli. See rull pane suure musta kilekoti sisse ja viska autosse…Kasutad korra minu voodil ja pärast kodus edasi”

Aga ei. Ta ei suuda neid lihtsai asju oma “tuttavatele” ja “sõpradele” selgeks teha.
Ta teeb enne anonüümselt teema, kus ta nutab selle olukorra üle, aga sõnu suust välja oma tuttavatele öeldud ei saa…

Teemaalgataja, kas su ema ei armastanud sind .. tekib küsimus?

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 22:42; 18.03 11:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ta ei suuda neid lihtsai asju oma “tuttavatele” ja “sõpradele” selgeks teha.
Ta teeb enne anonüümselt teema, kus ta nutab selle olukorra üle, aga sõnu suust välja oma tuttavatele öeldud ei saa…

Mina näiteks alati ütlen külalistele, aga ikka tullakse tihti ilma vodiriieteta, öeldes, et oih unustasime, ei jõudnud, pole magamiskotte (kuigi ütlesin, et võtku linad), ei tulnud otse, tulime ringiga (kuidas see täpselt takistab linade panemist pagasiruumi ei tea) jne. Minu juures ööbib aastas mitu korda 4-14 ööbijat. Ja kui neist pooled ei võta linu kaasa ongi juba hulk tööd juures.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.03 15:53; 04.03 15:56; 09.03 13:00; 16.03 15:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand jumal, milline probleem
Meil kõikidel on pesumasinad ja enamikul ka kuivatid (v saunad)
Kui suur töö on pesta voodipesu?

Mulle on külaliste võõrustamine nii suur rõõm, et mitte iial ei tunne ma, et mingi töö jääks tegemata, kui külaliste pesu masinasse viskan.

Kellel on füüsiline vajadus voodipesu triikida, nendele tunnen küll kaasa. No ma ei tea, mediteerige või kallistage puud – voodipesu ei ole vaja triikida, jumala ausõna!

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mina näiteks alati ütlen külalistele, aga ikka tullakse tihti ilma vodiriieteta, öeldes, et oih unustasime, ei jõudnud, pole magamiskotte (kuigi ütlesin, et võtku linad), ei tulnud otse, tulime ringiga (kuidas see täpselt takistab linade panemist pagasiruumi ei tea) jne.

Vastus sellele oihile oleks: “Mul on teie eelmisest korrast veel linad pesemata ja saate neid nüüd uuesti kasutada. Vblla ka pole päris teie linad, aga teie sellest ju numbrit ei tee, eksole…”

——

Järgneb edaspidi vaid kaks varianti: 1. kas need tegelased ei külasta sind enam kunagi 2. Külastavad ja edaspidi on 100% oma riided kaasas. Tulevad otse või Veenuse kaudu ringiga.

Mulle sobiks mõlemad variandid – karm elu sorteeribki jobud sõpradest välja.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 22:42; 18.03 11:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole siiani pähe tulnud mõte, et ööbijad võik oma voodipesuga tulla.
Tegelikult võiksid nad siis juba ka oma söögi, söögiriistade ja toiduvalmistamistarvetega tulla.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole siiani pähe tulnud mõte, et ööbijad võik oma voodipesuga tulla.

Tegelikult võiksid nad siis juba ka oma söögi, söögiriistade ja toiduvalmistamistarvetega tulla.

Ju siis ei ole eriti palju külalisi korraga ja tihti külas käinud.
Mul mingi vahe käis suve jooksul mitmeid kordi ikka 6-7 inimest korraga ja kõik jäid öömajale. Alguses ikka pusisin ja tahtsin ka ise kõik ette valmistada, aga üsna ruttu lõpetasin selle pulli ära. Alati kui tuleb suurem seltskond külla ja jäävad ööbima, siis võtavad oma rätid ja vajadusel voodipesu kaasa. Muidugi on meil ka neile pakkuda vajalikke tarbeid, aga ei jaksa mina neid teenindada. Sõbrad on normaalsed ja tulevad tarvikutega külla ja kõik sujub minu jaoks palju meeldivamalt kui enne.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 31 kuni 55 (kokku 55 )


Esileht Kodunurk Külalised ja voodipesu