Esileht Ajaviite- ja muud jutud Külaliste kombed

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )

Teema: Külaliste kombed

Postitas:
Kägu

Minul käib külaline, kes istub max 1h, siis kargab diivanilt või toolilt püsti ja edasi peab temaga suhtlema pea kuklas, sest ta seisab nagu post keset tuba. Mulle on räägitud, et ka kohvikus ja restoranis hüppab ta järsku püsti ning jääb lauaotsa seisma. Plaanin ta järgmisel korral koju saata peale tõusmist, lihtsalt liiga häirivaks on muutunud. Millised on teie külaliste veidrad kombed?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ehk tasuks enne uurida, kas tal pole mingid terviseprobleemid, näiteks ei kannata pikalt sundasendit?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Äkki su külalisel hakkavad pikalt istudes selg või põlved või magu valutama ja seepärast on ta lihtsalt sunnitud püsti tõusma? Koju laua ääres seismise pärast ma külalist küll ei saadaks.

Minu külalistel vist ei olegi eriti veidraid kombeid. Vast see, et üks külaline tahab meile tulles peaaegu alati vannis käia:) Algul pani imestama, aga nüüd olen harjunud – tal on kodu ahjuküttega ja saun üle hoovi, kraanist tuleb vaid külma vett … mulistagu siis pealegi mõnuga meie juures:)

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Heldeke, ma ei teadnudki, et külas olles on selline etikett, et pead nagu nukk mitu tundi samas asendis diivanil istuma! Mina liigun külas olles pidevalt ringi, kõnnin toas, lähen perenaisega kööki kaasa, istun kord tugitooli, kord diivanile, kui tahan, seisan. Ma muidugi käin külas ainult sõpradel, peentes residentsides ega kuninglikel üritustel pole olnud au viibida.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tema vastus on, et ei jaksa istuda.Terviseprobleeme tal pole, aga minul pärast pea ja kael valutavad. Ma isegi mõtlen, et äkki ta tahab üleolev või tähtsam olla seistes. Mingi psühholoogiline nõks hoopis?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Su külalise kohta ei oska arvata, aga mina näiteks töötan päevad läbi arvuti taga istudes. Teen küll 3-4 korda nädalas trenni, aga see pole piisav. Mul on pisut deformeerunud parem õlg ja konkreetselt ristluud hakkavadki istudes valutama. Käin massaažis regulaarselt ja püüan rohkem jala käia. Vabal ajal ma tõesti ei saa liikumatult paigal istuda. Külas muidugi just raidkujuna ei seisa või ringi ei vehkle, aga proovin vabamalt istuda ja aeg-ajalt tõusta ja sirutada mingil ettekäändel.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tema vastus on, et ei jaksa istuda.Terviseprobleeme tal pole, aga minul pärast pea ja kael valutavad. Ma isegi mõtlen, et äkki ta tahab üleolev või tähtsam olla seistes. Mingi psühholoogiline nõks hoopis?

On sul endal mingid tervisprobleemid, et pead tingimata istuma ühes kohas ja kaela käänama, et ei saa mujale istuda või samuti ringi jalutada? Ratastoolis oled ehk? Vaata siis mujale kasvõi – kui ikka mitu tundi koos veedetakse, ei pea ometi kogu seda aega teisele otsa vahtima.

Või on see hoopis sinu psühholoogiline nõks – sundida külalised diivanile istuma, ehk ka prožektor näos, või muidu saadad koju? 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul ühel tuttaval hakkab selg valutama, kui pikalt istub. Tal on mingi seljaoperatsioon olnud jne. Ma küll ei pahanda, kui ta vahepeal püsti tõuseb ja veidi ringi jalutab. Vahel jalutame koos ja vestleme. Ma ei saa aru, kuidas ma saaks pahane sellise asja peale olla.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mingid suht võõrad inimesed käivad su juures külas? Miks sa ei küsi, mis toimub? Miks sa ei ütle, et sulle käib närvidele. Te pole siis sõbrad või?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul käib külaline, kes istub max 1h, siis kargab diivanilt või toolilt püsti ja edasi peab temaga suhtlema pea kuklas

saab ka nii jätkata https://youtu.be/h8YPu1vkyXY?t=1m33s

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mingid suht võõrad inimesed käivad su juures külas? Miks sa ei küsi, mis toimub? Miks sa ei ütle, et sulle käib närvidele. Te pole siis sõbrad või?

Mulle ka tundub kummaline, et ei saa sel teemal rääkida. Ilmselt käib sul siis väga palju külalisi, kes pole eriti lähedased inimesed.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ei soovi külalisi, kel alla 6-7 aastane laps kaasas. Neil pole kombeid ollagi ja eelnevalt peab väga palju asju ära panema/kòrgemale tòstma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ära sa selle mõtlemisega endale liiga tee, pole nagu sinu teema 🙂
Kas see messengeris kaastundeavaldamise teema on ka sinu algatus?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võibolla on hemorroidid või mõni muu pikantne probleem ega taha küsitlusele vastata.
Sulle ei tule ju ka kahjuks vahepeal jalgu sirutada. Ei usu, et ta sul tundide kaupa seal seisab.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mida rohkem ma mõtlen (vabandust! katsun endale mitte liiga teha!), seda rohkem mulle tundub, et teemaalgatajal ilmselt ON mingi liikumispuue, et ta on näiteks ratastoolis või voodihaige. Sest mõelda, et külaline katsub toas ringi kõndimisega oma üleolekut näidata, saab minu meelest küll vaid see, kel endal on see tegevus võimatu. Ehk peaksid sa tausta rohkem avama, aga ma tõesti arvan, et enamik kõndida suutvatest inimestest ei kõnni sinu juuresolekul mitte selleks, et oma kõndimisvõimet sulle nina alla hõõruda – arusaadavalt oled sa ise selles osas tundlik, aga vaevalt, et teised midagi halba mõtlevad või üldse selle peale tulevad, et see sind kuidagi haavata võiks. Tund aega on minu meelest ikka vägagi pikk aeg selleks, et ühe koha peal istuda ja silmsidet hoida (mida sa paistad eeldavat); kui külaskäik kestab pikemalt, siis seda enam.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Alles siin määriti kellelegi vale postitus kaela. Selline püüd teemast teemasse sama kirjutajat tuvastada on nagu tagakiusamine.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina küll ei viitsiks külalisega silmast silma vestlust terve õhtu teha. Ikka käid ringi jne. Mõnikord teen köögis süüa ja tema istub diivanil (mul avatud köök).
Aga… veidrusi on küll. Pigem on küsimus, kas kombeid pole. On sõbranna, kellega 5a oleme lävinud. Tal on rumal komme tulla ja asuda minu köögis ilma ühegi sõnata ringi asjatama. Teeb kohvi jne. Olen algul vihjamisi öelnud, et ma ikka teen ise, aga siis tuleb vastus pole vaja, ma ei taha ja kui selja pöörad juba asjatab. Olen ka öelnud, et mulle ei sobi nii, aga ikka, kui selja keerad jälle möllab. Väga harva kutsun külla viimasel ajal teda. Kuna ta pikk siis ka tihti seisab ja sirutab, aga mind ei häiri, mul sama teema vahest. Lisaks kuna ta maainimene ja mina linnast kolind maale, siis käib see aknal kõlkumine ja külaelu jälgimine ka närvidele. Kui liiga hullult kõlkuma kukub, siis olen küll käratanud, et mis ma olen mingi küla piilur või, et kõlgu oma aknal, sest mõni võib arvata, et ma mingi sala piilur 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei ole kunagi kohvikus ega restoranis näinud, et keegi lauaääres püsti seisaks. Kõik istuvad, peale ettekandja. Istuvad isegi 3-4h. Uskumatu, et hoopis mind peetakse imelikuks. Katsin külalistele ilusa piduliku jõululaua, kõik istusid ja sõid-jõid. Mina loll, arvasin, et see on normaalne. Teie vastuseid lugedes on normaalne püsti seista ja siis toitu krabada ja pudistada.

0
0
Please wait...

Postitas:
kitah

jah, kui külalisi armastad, äkki tasuks siis mugavamasse diivanisse investeerida 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei tasu nii paranoiline olla ja igal pool kiusamist näha. Täiesti siiras küsimus kägude ajastul.
Kui tabad mingi mustri teemades/postitustes, siis tead neid edaspidi vältida.
Näiteks ei võta ma kunagi sõna teemades, kus on juttu üksimhehest või kuhu ta kommenteerima saabub – varem või hiljem hakkab jutt ümber tema käima. Ja jumal sellega, on teisigi teemasid.
Minu jaoks sarnaneb kiusamisele siin teemas hoopis teemaalgataja “ratastooli surumine” ja selle ümber heietamine.

Alles siin määriti kellelegi vale postitus kaela. Selline püüd teemast teemasse sama kirjutajat tuvastada on nagu tagakiusamine.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

äkki on tal aktiivsusmonitor ja see sunnib

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kägu 7.42. Väga hirmutav sõbranna! Òudne missuguseid inimesi on olemas. Lähedusvajadus. Kas tal elukaaslast pole? Või saadetakse ta kodust sinu juurde, et seal puhata veidi?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul näiteks ajab toolil istumine kogu keha valutama, see on selline tuim taustavalu, mille kohta ka ütleksin, et ei jaksa istuda. Miks te siis istute, paku välja, et läheme, ajame jalutades juttu. See pidev istumine võtab ka minu jaoks kogu rõõmu külas käimisest, eestlastel on nii veres see süldilaua taga istumine, et muud valikut ei tulegi pähe. Kas sul on endal tervisehäda, et sa ei suuda püsti seista? Sa võid ju ka püsti tulla, ei pea kael õieli ülespoole vaatama.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ei soovi külalisi, kel alla 6-7 aastane laps kaasas. Neil pole kombeid ollagi ja eelnevalt peab väga palju asju ära panema/kòrgemale tòstma.

Mul käivad sünnist saadik kaks nüüdseks 4-aastast külas. Pole siiani pidanud midagi ära panema ega kõrgemale tõstma. Kui ma näen, et nende vanemad hätta jäävad ja põngerjad neid ei kuula, siis astun ise juurde ja selgitan lapsele, et ega ikka ei ole vaja puutuda küll. Reeglina mõjub.
Kui aga vaikselt toanurgas selle üle mossitada, et Sinu asju käpitakse, siis pole midagi teha tõesti.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mingi psühholoogiline nõks hoopis?

Mulle tundub, et see psühholoogiline nõks on sul endal pigem.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui mulle tulevad külalised, siis olen ette valmistunud ja köögi-toa vahet sapsima ei pea. Küll aga on mul 1 erand, sõbranna, kes alati tuleb minuga koos linnast ja meie viime ta järgmisel päeval tagasi. Ehk siis me jõuame meile koos. Temal on küll täiesti talumatu komme.

Ta ei istu mitte diivanile maha, vaid hiilib minu järel ringi. Einoh, arusaadav, käib vetsus, peseb käsi vms. Aga meil on nii, et kuhu lähen mina, tema hiilib järgi ja kui ma siis äkki ringi pööran, siis ta seisab otse minu selja taga. Oi ma olen talle vett sülle kallanud ja võileivataldriku talle vastu kõhtu litsunud, sest ma ju keeran normaalse hooga, nagu seal poleks kedagi. Ühesõnaga, ta kõnnib hiirvaikselt mul järel ja seisab 20 cm kaugusel mu selja taga.

Oi ma olen ta peale käratanud, et palun, istu maha, ma jooksen need 10 minutit toa ja köögi vahet ära, katan laua, ja siis jutustame. Vastasel korral kulub mul 30 min, et ümber sinu aerutada püüdes sinuga mitte kokku põrgata, sest sa seisad mul tee peal ees. Nagu saab aru, istub maha…ja varsti hingab mulle taas kuklasse, kui ma parajasti, kuum pann käes, püüan pliidi juurest ümber keerata.

Ise ta ütleb, et on suure lähedusvajadusega inimene. Ka toas alustame olemist nii, et algul tema tugitoolis ja mina diivanil (meil on 1 tugitool). Varsti tema minu kõrval diivanil. Siis juba mina diivaninurgas ja tema tihedalt vastu mind. Ja õhtu lõpuks olen mina tugitoolis ja tema selle käetoel. Ei, ta ei ole lesbik. Ta on lihtsalt selline “päikest!”, “Kalla”, “teen sulle mõttes pai” tüüpi inimene.

Mul on koer selline. Terved päevad jälitab mind, igale poole, vetsus tahab ka koos minuga käia. Olen ka ringi keeranud ja ta otsa komistanud kogemata .
Ja õhtud lõppevad meil ka nii, et koer alustab põrandal magamaisega, aga lõpuks liibub mu vastu nagu kleepekas diivanil 😀

Nii et tuleb väga tuttav ette. Ma muidugi olen selle jälitustegevusega harjunud, kuid vahel on ikka väga tüütu. Just kui kiire on ja midagi veel otsin mööda maja- siis ta käib igas toas minuga kaasas, trepist alla-üles, jääb konutama tuppa, kui tahan ukse sulgeda jne.

Kui nuputad välja, kuidas sõbrannale suudad uusi kombeid õpetada, siis pane siia ka kirja. Äkki saan koeralt ka rumala kombe väljajuurida 😀

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui mulle tulevad külalised, siis olen ette valmistunud ja köögi-toa vahet sapsima ei pea. Küll aga on mul 1 erand, sõbranna, kes alati tuleb minuga koos linnast ja meie viime ta järgmisel päeval tagasi. Ehk siis me jõuame meile koos. Temal on küll täiesti talumatu komme.

Ta ei istu mitte diivanile maha, vaid hiilib minu järel ringi. Einoh, arusaadav, käib vetsus, peseb käsi vms. Aga meil on nii, et kuhu lähen mina, tema hiilib järgi ja kui ma siis äkki ringi pööran, siis ta seisab otse minu selja taga. Oi ma olen talle vett sülle kallanud ja võileivataldriku talle vastu kõhtu litsunud, sest ma ju keeran normaalse hooga, nagu seal poleks kedagi. Ühesõnaga, ta kõnnib hiirvaikselt mul järel ja seisab 20 cm kaugusel mu selja taga.

Oi ma olen ta peale käratanud, et palun, istu maha, ma jooksen need 10 minutit toa ja köögi vahet ära, katan laua, ja siis jutustame. Vastasel korral kulub mul 30 min, et ümber sinu aerutada püüdes sinuga mitte kokku põrgata, sest sa seisad mul tee peal ees. Nagu saab aru, istub maha…ja varsti hingab mulle taas kuklasse, kui ma parajasti, kuum pann käes, püüan pliidi juurest ümber keerata.

Ise ta ütleb, et on suure lähedusvajadusega inimene. Ka toas alustame olemist nii, et algul tema tugitoolis ja mina diivanil (meil on 1 tugitool). Varsti tema minu kõrval diivanil. Siis juba mina diivaninurgas ja tema tihedalt vastu mind. Ja õhtu lõpuks olen mina tugitoolis ja tema selle käetoel. Ei, ta ei ole lesbik. Ta on lihtsalt selline “päikest!”, “Kalla”, “teen sulle mõttes pai” tüüpi inimene.

õudne. ma ei suhtleks sellise inimesega, kes sedasi käitub. ma lööks maha kui keegi mulle kuklasse hingaks hiirvaikselt.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Appikene, ma olen vist ka mingi lollakas. Mul nimelt on kombeks istuda üldse kas maas või mingi kõige madalama kõvapinnalise asja otsas. Hädapärast diivaninurgas saan ka hakkama, aga siis ma pean jalad enda alla kerima ebaviisakalt. Mul on haige selg ja sabakont, opereeritud on ka – diivanid, tugitoolid ja normaalkõrgusega toolid ei sobi kohe mitte, kohe on valu kohal.
Õnneks on mul head sõbrad (või siis vähemalt tagasihoidlikud), kes ei ole mulle märkusi tegema hakanud, et ma nende vaipa või põrandat oma tagumikuga rikun. Või kurtnud, et neil hakkab kael valutama, sest nad peavad mulle ülalt alla vaatama.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on koer selline. Terved päevad jälitab mind, igale poole, vetsus tahab ka koos minuga käia. Olen ka ringi keeranud ja ta otsa komistanud kogemata .
Ja õhtud lõppevad meil ka nii, et koer alustab põrandal magamaisega, aga lõpuks liibub mu vastu nagu kleepekas diivanil 😀

Nii et tuleb väga tuttav ette. Ma muidugi olen selle jälitustegevusega harjunud, kuid vahel on ikka väga tüütu. Just kui kiire on ja midagi veel otsin mööda maja- siis ta käib igas toas minuga kaasas, trepist alla-üles, jääb konutama tuppa, kui tahan ukse sulgeda jne.

Kui nuputad välja, kuidas sõbrannale suudad uusi kombeid õpetada, siis pane siia ka kirja. Äkki saan koeralt ka rumala kombe väljajuurida 😀

Mul on ka koer selline, labrador, armastab inimeste lähedust. Päev otsa käib mul järel, nuusib ja nuhib, vaatab ja ootab uste taga, millal teisest toast välja tulen või vannitoast ja tualetist. Mõned inimesed ja koerad vajavadki rohkem lähedust.
Mis puutub teemaalgatusse, siis kahjuks mina ka ei suuda paigal istuda, käin perenaisega koos köögis, aitan, kui vaja. Tundide kaupa diivanil istumine on täielik piin, seetõttu mulle terrassil istumised meeldivad, saab õues ringi käia ja püsti seistes grillida. Toas istumine on piin.

0
0
Please wait...

Postitas:
kitah

Kui nuputad välja, kuidas sõbrannale suudad uusi kombeid õpetada, siis pane siia ka kirja. Äkki saan koeralt ka rumala kombe väljajuurida

mul suur hundikoer tahtis täpselt sama teha – kööki ja vetsu järele tulla ja igale poole, et kas koperda otsa või mis iganes. ma kohe ei salli sellist järel, jalus ja ees tolgendamist, esiteks ohtlik ja teiseks tüütu. pereliige küll, aga khasssvathatud peavad koerad olema!
selle vastu aitas, kui ütlesin püsti tõustes: koht, istu! kuulas. kohe nii hästi, et küllatulnud ema imestas, et appike, kui hästi kuulab. kui sul koer on muidu koolitatud, siis peaks see ju töötama. muidugi, eks nad hakkavad varsti vaikselt jälle imbuma, aga siis tuleb lihtsalt käsklust korrata. ja diivanile ma koera kohe kindlasti ei lubanud (voodisse ammugi).
äkki peaks sõbrannale ka ütlema (nali muidugi).
või kui istuda ei jaksa, võib ka lamada natuke aega. seda ikka peaks tohtima?

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Külaliste kombed

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.