Esileht Ajaviite- ja muud jutud Külaliste kombed

Näitan 14 postitust - vahemik 31 kuni 44 (kokku 44 )

Teema: Külaliste kombed

Postitas:
Kägu

Tema vastus on, et ei jaksa istuda.Terviseprobleeme tal pole, aga minul pärast pea ja kael valutavad. Ma isegi mõtlen, et äkki ta tahab üleolev või tähtsam olla seistes. Mingi psühholoogiline nõks hoopis?

äkki peaks teda mitte külla kutsuma, laskma, kui sul endal pärast terviseprobleemid on? Sinu nõks järgmine kord on suletud uks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Katsin külalistele ilusa piduliku jõululaua, kõik istusid ja sõid-jõid.

Aga miks sa ülejäänud kaks-kolm tundi just seda seisjat vahtisid, kui sul teisigi külalisi oli? Suhtle siis nendega, kes lauas edasi istuvad, jäävad sul kaelaprobleemid olemata, las see üks jalutab omaette vahepeal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Tema vastus on, et ei jaksa istuda.Terviseprobleeme tal pole, aga minul pärast pea ja kael valutavad. Ma isegi mõtlen, et äkki ta tahab üleolev või tähtsam olla seistes. Mingi psühholoogiline nõks hoopis?

a sul endal jalad ei kanna, et ka püsti tõusta? Kui nii kangesti kardad alanduvat sellest, et pead teisele istudes alt üles vaatama, siis kellel siin on psühholoogiline kiiks? Nii otsitud põhjuse peale koju saadetuna ma arvan, et sa oled tast tõkikus ajaks lahti, aga seda sa ju soovidki. Hea ja kalli külalise puhul selline asi ei häirikski.

0
0
Please wait...

Postitas:
kitah

on eriline kunst vaadata alt üles nii, nagu vaadatakse ülevalt alla. äkki peaks teemaalgataja hoopis seda õppima, kui kardab nii kangesti oma hingeõnnistuse pärast.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Heade sõpradega mul probleemi pole, nad võivad minu juures istuda diivanil või põrandal, käia minuga kaasas, kui mul mingi asjatoimetus pooleli on või mis iganes. Nad on ju sõbrad.
Küll aga häirib see, kui suhteliselt võõras inimene, sisse astunud kolleeg või naaber näiteks ajab kaela õieli ja tahab kangesti piiluda teistesse ruumidesse kui see, kus ma tal istet võtta palusin. Mulle on lausa öeldud: “Oi, ma pole su magamistuba veel näinudki”. See tundub mulle nii šokeeriva ebaviisakusena, et võin väga jämedalt vastata.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil on ühe sugulasega omamoodi probleem. Üle keskea mees. Ja vist olenevalt tujust, on kordi, kus on algul normaalne, ja on kordi, kus kohe on oma tujus.
Siis lähevad asjad nii: Kõik on hoos ja räägivad, ja äkki see mees ütleb selge ja kõlava häälega, et me vait jääks ja sellest enam ei räägiks, et kas see ei sobi, pole kohane või temale ei meeldi ja käsib jutu lõpetada ja muu teema võtta. On olnud ka nii, et mingi aja pärast selgub, et ka mingi muu teema teda häirib ja jälle mees käsib vakka jääda ja milestki muust rääkida. Lõpuks on kõik kohmetunud ja vait ja ei osata midagi rääkida. Tema naine siis hakkab sussutama ja kussutama ja meid manitsema, et “on vist parem, kui midagi muud räägime, ei pea ju täna seda rääkima ..”
Minu arust imelik eriti, kui see mees on ise külas ja teiste juures nii ei kamandata, isegi, kui ta oma kodus nii teeb. Ta on ka teiste sünnale tulles oma plaadi oma muusikaga kaasa võtnud ja seda tahab ta kedrata õhtu läbi.
Meie, teised, omavahel arvame, et ta on ära pööranud hull.
Ärakeelatud teemadega on nii ka olnud, et kui ükskord meile keeld peale pandi, siis me vakatasime algul, paari minuti pärast läks jutt sujuvalt uuesti samale teemale ja hullemini, kui enne oli. Lõpuks oli nii, et mida rohkem teadsime, et ei või rääkida, seda rohkem me hoogu läksime.
Kord oli vanade sugulaste arutamine midagi, et kaua see elas ja kellega ja millises kohas ja mida ja kes ja kus, et mida keegi mäletab. Siis anti meile käsk – vaikida. See käsk tuli meist veidi eemalt, diivani teisest otsast, meie olime laua taga. Vakatasime korraga ja siis tema naine soovitas meile, et jah, äkki räägiks täna siiski midagi muud. Meie(no mis meie, meie käsualuste punt, mis koosnest kolmest naisest ja ühest mehest) püüdsime kuidagi olla ja siis küsis peale pausi üks keskealine naine suure huviga meilt – “aga kas keegi mäletab, millal selle Laine mees suri, nad olla enne surma veel lahku läinud ja kes seal majas nüüd elab”- midagi taolist. Siis me korraks tegime veel juttu ühe pausi ja kõik vada hakkas suurema hooge uuesti peale. Sellele õhtul meile diivaninurgast enam käsklusi ei jagatud.
Ma ootan põnevusega uut kogunemist.

0
0
Please wait...

Postitas:
kitah

kas just hull, aga psühhopaat kindlasti. ja naine pole ka parem, kui sellist käitumist veel õigustab ja teid manitsema kukub. paras suss. võiks onukese enda jutule ka sedasi poolelt sõnalt sisse sõita, et jää vait, ma/me ei taha seda juttu enam kuulata – näis, mis ta siis teeb. ja iga jumala kord sedasi, või vahetult tema käratamist.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui nuputad välja, kuidas sõbrannale suudad uusi kombeid õpetada, siis pane siia ka kirja. Äkki saan koeralt ka rumala kombe väljajuurida

mul suur hundikoer tahtis täpselt sama teha – kööki ja vetsu järele tulla ja igale poole, et kas koperda otsa või mis iganes. ma kohe ei salli sellist järel, jalus ja ees tolgendamist, esiteks ohtlik ja teiseks tüütu. pereliige küll, aga khasssvathatud peavad koerad olema!
selle vastu aitas, kui ütlesin püsti tõustes: koht, istu! kuulas. kohe nii hästi, et küllatulnud ema imestas, et appike, kui hästi kuulab. kui sul koer on muidu koolitatud, siis peaks see ju töötama. muidugi, eks nad hakkavad varsti vaikselt jälle imbuma, aga siis tuleb lihtsalt käsklust korrata. ja diivanile ma koera kohe kindlasti ei lubanud (voodisse ammugi).
äkki peaks sõbrannale ka ütlema (nali muidugi).
või kui istuda ei jaksa, võib ka lamada natuke aega. seda ikka peaks tohtima?

Mis ideaalset aksessuaari sa endale kasvatad? Miks peab koer olema täiuslik?
Me võtsime peresse sõbra ja uue pereliikme, kes pereelu rõõmsaks ja toredaks teeb, oma krutskite ja olemusega, mitte überhästi käituva käekoti, mida nurka seisma panna ja ei tohi liigutada.
Oleme koolitanud koera ainult väljas käsku täitma, et ta teisi koeri ja inimesi niisama ei tülitaks, samuti oskaks viisakalt ja vaikselt kohvikus või mõnes muus avalikus kohas olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
kitah

ta ei olnud kaugeltki täiuslik ja enamus aega ei käitunud sugugi überhästi. st ta polnud rumal ja oskas nii mõndagi, aga eelistas sageli mitte hästi käituda. see oli üks väheseid asju, mida ta tõesti tegi ja jumal tänatud sellegi eest.
igasuguste retriiverite ja nende “krutskitega” oleks ma ammu hulluks läinud, ma eelistan iga kell distsiplineeritud ja väärikat sakslast kui mingit hüperaktiivset loikamit, kes ei mõista õigel ajal järele jätta. möllata võib aias või heinamaal, mitte aga kitsas ruumis, kus sel oleks efekt nagu elevandil portselanipoes. pealegi poleks lõbus ei mulle ega koerale, kui eespool kirjeldatud juhtumil sa keerad ringi koos kuuma panniga, komistad sul rõõmsalt jalus tolknevale koerale ja valad teda ja ennast üle kuuma kastme või kotlettidega. ja ma ei taha vetsu minna koos koeraga – no mida tema seal teeb – vaatab pealt, kuidas sa end kergendad? no tule ansip appi! ja veelgi vähem tahan ma, et lapsed ja loomad mul jalus on, kui ma süüa teen (kuigi muul ajal nad meeldivad mulle väga).
kui sina nii suudad, siis good for you. mina mitte ja seepärast kasvatasingi oma koera paigal püsima, kui ma korraks toast välja lähen. ei juhtu temaga midagi, kui ta see kaks minutit paigal püsib.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oleme koolitanud koera ainult väljas käsku täitma, et ta teisi koeri ja inimesi niisama ei tülitaks, samuti oskaks viisakalt ja vaikselt kohvikus või mõnes muus avalikus kohas olema.

Oledki kohe spetsiaalselt koera õpetanud, et kodus ei pea käske täitma??

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
kitah

jah, paistab, et kodus võib ta kõik pereliikmed, lapsed ja kotletipannid hunnikusse kokku joosta, diivanil aeleda, vetsus istudes sul sabaga üle näo tõmmata ja mis kõik veel, sest need on ju nii “armsad krutskid”. keegi kunagi kasutas siin foorumis väljendit “peast spanjel”. no see oli veel hästi öeldud. ma parafraseeriks seda -“peast retriiver” ning sugugi mitte heas mõttes.
a noh, kui see neile endile ja nende külalistele sobib, siis mis on minul kobiseda. eks ma võtan ja koolitan kõik oma koerad ja muud pudulojused “käekotiks” ja olen sedasi rõõmus 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul käib külaline, kes istub max 1h, siis kargab diivanilt või toolilt püsti ja edasi peab temaga suhtlema pea kuklas, sest ta seisab nagu post keset tuba. Mulle on räägitud, et ka kohvikus ja restoranis hüppab ta järsku püsti ning jääb lauaotsa seisma. Plaanin ta järgmisel korral koju saata peale tõusmist, lihtsalt liiga häirivaks on muutunud. Millised on teie külaliste veidrad kombed?

Kui pikk see inimene siis on, et pea kuklasse peab ajama. Kui ma istun ja keegi seisab, siis piisab ju sellest, et vaatad kergelt ülespoole, et inimesega silmsidet säilitada ja ta vaateväljas oleks. No ja ega endalgi ju halba tee, et korraks tõusta, toas ringi liikuda ja vestlust jätkata.

Selle, et ei meeldi, et keegi püsti seistes suhtleb, liigitaks pigem selle inimese veidruseks, kes selliseid asju tähele paneb.

0
0
Please wait...

Postitas:
kitah

mis nüüd sellesse pea kuklas ja kange olemisse puutub, siis tegelikult teatud mõttes saan ma teemaalgatajast aru. natuke offtopic, aga ma olen juba väga ammu vaadanud vanades ameerika filmides (ja mõnedes teistes ka) armastajapaaride suurt pikkusevahet ja see on mind kohutavalt häirinud. st niisama mitte, vaid just embuse puhul. klassikaline näide, mida ilmselt enamik on näinud, on Rhett Butler ja Scarlett O’Hara, ehk siis
Clark Gable ja Vivien Leigh klassikaline sedasorti armastajate poos.
Vahel on see vahe veelgi suurem, et naine sügab mehel kusagil kõhu kandis, ja naisel on pea alati kohutavalt ebamugavalt kuklas, mees aga vahib otse tema ninaaukudest sisse. ma saan aru, et tollastes filmides selline rõhutatult liibuv poos näitas naise jäägitut andumist mehele ja temast sõltuvust, mis mehe “machotismusele” hädavajalik oli. aga kui nad selles poosis püsisid kauem kui kümme sekundit, siis hakkas mul paljast pealtvaatamisest endal kukal talumatult valutama.
samas mind ka häirivad pikad inimesed, kes räägivad, kui mina istun ja nemad seisavad, eriti kui nad on ligidal, et tõesti tuleb silmsidemeks pea kuklasse ajada. kaugemal, st suurema kui meetrise vahemaa puhul on see natuke lihtsam, vaatenurk ei ole nii terav. loomulikult on mugavam vestelda, kui teine ei siiberda, vaid püsib paigal ja soovitavalt samal kõrgusel kui sina.
teisalt olen harjunud erinevate inimeste erinevate veidrustega ning kasvatus ei luba neid niimoodi põlustada (kui just mingi väga vastik komme ei ole, nagu eespool kirjeldatud onuke, kes kõiki jõhkralt vait kamandab, kuna vestlusteema talle ei meeldi – aga temagagi saaks hakkama, kas teda ümber kasvatades või ignoreerides). seda enam, kui teisel – pealegi nagu sõbral, kui ma õigesti aru sain, on terviseviga, mis ei lasegi tal pikalt istuda või ühes asendis püsida. kes siis veel kui mitte sõber peaks seda respekteerima. süüdistada teist aga üleolevuses või krt teab milles on küll inetu. ma muidugi ei eita, et mõni inimene võib isegi nii mõelda, aga no oma sõpra peaks ju tundma, et tal sellist kavatsust ei ole, vaid on justnimelt tervisehäda.
maitia, mina oma sõbrale, kellega peaks ju saama avameelselt rääkida ilma, et teine solvuks, mainiks küll, et äkki ta tahaks pikali heita, teisele istmele istuda, või mingi aja möödudes uuesti istuda, sest tema seismine ja siiberdamine häirivad jälle omakorda mind. ühesõnaga, et oleks nö kirik keset küla – hundid söönd ja lambad terved.
vastasel juhul, kui ikka selline seismine on niiiivõrd häiriv, et seal juba mingeid vastikuid tagamõtteid kahtlustatakse, ja et suhtlemine selle inimesega on muutunud piinarikkaks (ja ilmselt ega seisjal endalgi mugav ole), siis äkki võiks suhtlemise lõpetada või mõneks ajaks katkestada, vähemasti algataja kodusel pinnal, kuni mõlema närvid ja adekvaatsus on taastunud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oledki kohe spetsiaalselt koera õpetanud, et kodus ei pea käske täitma??

Olengi õpetanud, et kodus võib ta end täiesti vabalt tunda. Õues ja koolis treenin, toas on vabalt. Meil on labradori retriiver, õpib kiiresti ja teab hästi, mis on lubatud ja mitte. Ta on koguaeg hästi rõõmus, kodus saame perega palju naerda, kui õnnelik koer meil on ja meile on ta suureks eeskujuks, kuidas õnnelik olla ja end hästi tunda.
Kodus ta jookseb ja hüppab, magab kus soovib ja teeb, mis soovib. Labrador ei ole pahatahtlik, kedagi ei häiri, aga tal peab olema vabadus, et õnnelik olla. Väljas jalutades on korralik ja viks, samuti koolis. Kohvikus teab, kuidas käituda ja tajub hästi olukordi, kui võõrad tulevad ligi. Üks tore ja vahva koer, keda me ei taha maha suruda ainult käskude ja keeldudega, laseme tal olla oma iseloomu ja tegudega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Näitan 14 postitust - vahemik 31 kuni 44 (kokku 44 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Külaliste kombed

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.