Esileht Kodunurk Külaliste ööbimine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 52 )

Teema: Külaliste ööbimine

Postitas:
Kägu

Kuidas olete korraldanud ööseks jääva pere magamise? Kuidas oleks kõige praktilisem 2-3 toalises korteris? Ja mida te arvate allpool kirjeldatud olukorrast, kui tehakse ettepanek, et tulles võtke AirBNB ööbimine?

Nimelt 2 õde peredega, mina elan Helsingis, õde Tallinnas, lapsed samavanad, suhted ok, väiksemate hõõrdumiste-solvumistega. Oleme käinud üksteisel külas paari kuu tagant näd vahetuseks ehk 2 ööd ja 1 täispikk päev, mil teeme koos midagi lastele huvi pakkuvat. Külaskäigu eesmärk on siis 100% õele külla tulek ja laste koos mängimine. Õde eile lahkus külast just. Ja viimasel päeval tõstatas teema, et korter väike ja talle ei meeldi ruumi võtvad madratsid, tahab ära visata ja kui ma tulen järgmine kord, siis meil endil oleks palju mugavam võtta AirBNB ööbimine. Mina ei arva, et see oleks mugav, siis käi kahe koha vahet väikeste lastega. Praegu suur mäng on ju madratsitel hüppamine koos ja põrandal magamine üldse jne lapsed väiksed. Ja no rikkad me ka ei ole just… Ja miks ta ise siis ei võtnud AirBNB Helsingis kui selline ettepanek oli plaanis? Mul ka võtavad madratsid ruumi. Ma saan temast ratsionaalselt aru, aga emotsionaalsel tasandil on ikka tunne, et ei taheta külla enam eriti. Kuidas teil see kaugete külaliste ööbimine on lahendatud ja mida sellest ettepanekust arvata, et majutage ennast ise. Vanasti lastena käisime ka nii külas ja oli tavaline. Kas praegusel ajal enam pole kombeks? Minu pere on 5 liikmeline ja tal 4 liikmeline, aga plaanis lisa. Sageli jätame mehed koju, aga vahest terve perega, nii tema kui mina.

+6
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

muidugi oleks pidanud õde korteri sulle andma ja ise airbpeesse kolima.elementaarne viisakus.

+6
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma arvan, et see on normaalne soov õe poolt. 5-liikmelist sugulastepere mahutada 2-toalises (“2-3-toaline” on ikka vaks vahet) on keeruline ja kas madratseid peab esktra selle jaoks ainult väikses korteris hoidma?
Aga kui sul rahaliselt pole võimalik, siis ütle õele seda.

+16
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kuidas olete korraldanud ööseks jääva pere magamise? Kuidas oleks kõige praktilisem 2-3 toalises korteris? Ja mida te arvate allpool kirjeldatud olukorrast, kui tehakse ettepanek, et tulles võtke AirBNB ööbimine?

Nimelt 2 õde peredega, mina elan Helsingis, õde Tallinnas, lapsed samavanad, suhted ok, väiksemate hõõrdumiste-solvumistega. Oleme käinud üksteisel külas paari kuu tagant näd vahetuseks ehk 2 ööd ja 1 täispikk päev, mil teeme koos midagi lastele huvi pakkuvat. Külaskäigu eesmärk on siis 100% õele külla tulek ja laste koos mängimine. Õde eile lahkus külast just. Ja viimasel päeval tõstatas teema, et korter väike ja talle ei meeldi ruumi võtvad madratsid, tahab ära visata ja kui ma tulen järgmine kord, siis meil endil oleks palju mugavam võtta AirBNB ööbimine. Mina ei arva, et see oleks mugav, siis käi kahe koha vahet väikeste lastega. Praegu suur mäng on ju madratsitel hüppamine koos ja põrandal magamine üldse jne lapsed väiksed. Ja no rikkad me ka ei ole just… Ja miks ta ise siis ei võtnud AirBNB Helsingis kui selline ettepanek oli plaanis? Mul ka võtavad madratsid ruumi. Ma saan temast ratsionaalselt aru, aga emotsionaalsel tasandil on ikka tunne, et ei taheta külla enam eriti. Kuidas teil see kaugete külaliste ööbimine on lahendatud ja mida sellest ettepanekust arvata, et majutage ennast ise. Vanasti lastena käisime ka nii külas ja oli tavaline. Kas praegusel ajal enam pole kombeks? Minu pere on 5 liikmeline ja tal 4 liikmeline, aga plaanis lisa. Sageli jätame mehed koju, aga vahest terve perega, nii tema kui mina.

käite autoga? Võtke ise täispuhutavad madratsid, tekid- padjad kaasa, meie sugulased Soomest käivad nii külas. Muud nõu ei oska anda, kui raha paneb piirid paika ja autot näiteks pole.

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui võimalik, oleksin nõus. Endal ju ka lihtsam, kui õde Helsingis teil ei ööbi vaid võtab hotelli/hosteli või külaliskorteri. St nagu teie Tallinnas nii tema Helsingis, mõlemal ju samaväikesed korterid kui ma ei eksi?

Ilmselt, jah, käiks pisut harvem kui kord kuus sel juhul ja v-o pikemalt.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul küll maja ( 3 magamistuba)  aga elame Pärnus ja suviti on ikka külalisi palju ja nt suviste sünnipäevade ajal oleme ikka mitmeid -mitmeid peresid enda juurde korraga ööbima mahutanud  🙂  Näiteks on meil endal 180 cm lai voodi – madrats + kattemadrats – kui on palju külalisi, siis meie voodi kattemadratsi olen tõstnud lastetoa põrandale – mahub väikese lapsega pere kolmekesi magama . Elutuppa mahub üks diivanile ja kaks põrandale madratsitele (jälle lastevoodite pealmised kattemadratsid käigus).  Teises teismelise magamistoas 14o lai madrats – kui selt kattemadrats eraldi põrandale tõsta mahub sinna veel 4 inimest.  Supermugav ei ole, aga paar ööd elab ju üle ja keegi pole kunagi nurisenud ja hotelli võtnud 🙂

+9
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kehv väljendus ehk. Madratsite mahutamine on väikses korteris teema küll – isegi kui on keldriboks vms olemas, siis selliseid asju seal pikalt hoida ei saa, pikapeale võib kopitama minna. Teine asi on see, et kui omal on juba 4-5-liikmeline pere, siis võib see majutamine ja võõrustamine väsitav olla küll. See ei tähenda, et koos ei tahetaks olla, lihtsalt kui sinna juurde käib madratsite ja voodipesuga (pesemine, kuivatamine), iga toidukorraga topeltsuure perega arvestamine jne, siis lõpuks võib-olla ei ootagi külalisi nii väga, kui on teada, et lisaks igapäevasele kodu korrashoiule on veel nii palju lisatööd. AirBNB võib leida samasse piirkonda ja võib ka päris soodsalt leida, nii et sinu asemel täitsa mõtleksin sellele. Ütle otse, kui sul raha ei ole, aga kui nii hull asi pole, uuri hindu ja paku välja, et teeme siis kahepoolselt nii. Kuigi tundub alguses, et külla ei taheta ja tahaks isiklikult võtta, siis sellisel korraldusel võib olla mõlemale eeliseid. Ise olen ka seda tüüpi, et eriti mugav see külaliste majutamine mulle pole, olgugi lähedased sõbrad või sugulased. Peab ikka arvestama, et kas ta magada saab, ega kassid, lapse ärkamine, pesumasin, nõudepesumasin vms ei sega, mis kell on ise loogiline toimetama ja häält tegema hakata, kui ise teeks hommikusöögi mõnikord kähku igaühele valmis ja sööks käigu pealt, siis külaliste korral peab ikkagi korralikult laua katma jne.

+9
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

TA olen. Kattemadratsid on küll väärt mõte, aitäh! Mul endal ei ole praegu, aga võiks ju täitsa osta. Saaks lahti nurgas rullis seisvatest ja külalisi magama panna ka. Mis kattemadratsid need muidu on? Silikoon?

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

TA olen. Õde ei viitanud küll kuidagi sellele, et ta ise kavatseks AirBNB võtta. Korterid on ruutm poolest sarnased, mul on lihtsalt üks vahesein rohkem. Eks see eeldus on vist, et te ju Soomes rikkad, kuigi Helsingis on elada kallis ja mina lhp praegu. Eks ikka leiaks raha, millegi muu arvelt siis. Ja käiks kindlasti harvem. Praegu on selline solvumise tunne peal, et kas ja kuna tahangi minna.

+4
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina võtaks külla minnes sellises olukorras vastuvaidlemata AirBnB, kuid kui õde hakkaks küllatulekut plaanima, siis ütleks talle, et viskasin ka madratsid ära, et oleks rohkem ruumi ja vaadaku mõnda majutusasutust.

+15
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen õe poolel. Väga tüütu on hoida kuskil panipaigas mingeid ruumivõtvaid asju külaliste jaoks. Kuis a ei taha mujal ööbida, paku algatuseks, et võtad madratsid ise kaasa. Vaata, mis vastab.

Võibolla on selline terve ööpäev võõrustaja mängimine ka väsitav õele? ta lihtsalt ei taha öelda, et see lärm väsitab. Ta tahaks piirduda paar tundi müramisega, mitte aga terve pika päeva. Sana aru, et tal ka perelisa tulemas – väikese beebi kõrvalt ongi stressirohke, kui kari lapsi terve päeva kuskil madratsitel möllab…

Meil äi solvus, kui 4-toalisesse majja kolides palusime, et nad võtaksid ise voodiasjad kaasa. Pakkusid, et ostavad siis meile, millest keeldusime – just hoiupaikade pärast. Kuidas siis ei ole ruumi? No ei ole meil neid panipaiku nii palju. Nemad lähtuvad sellest, et neil on maja tühi, sest lapsed enam ei ela seal, aga meil tuleb lapsi järjest juurde. Tegelikult on meil olemas juba 2 külaliste komplekti, aga 1 neist on kasutusel mehe vanima poja poolt ja tihti on ta äia-ämmaga samal ajal külas. Kohe läheb ka üks panipaik likvideerimisele lisatoa saamise nimel.

Äi isegi kobises siis, kui meie esimese ühise lapse 1,5aasta vanuselt muutsime senise külalistetoa lastetoaks. Et mismõttes nüüd ei olegi enam neil eraldi privaatset tuba… (teine “lastetuba” oli mehe vanima poja oma). ta muidugi kommenteeris autovahetust ka, kui üle 10aasta vanuse 7-kohalise vahetasime uuema, aga ka väiksema vastu, et nüüd ei mahugi enam kõik (st tema ja ämm) ühte autosse ära)… Hetkel on meil küll jälle suurem auto, aga ma kujutan ette, et peale perelisa tuleb jälle mingi sapine märkus, et nemad ämmaga enam ei mahugi meie autosse, kui kõik lapsed on peal (ootan 3. ja mehe 4. last)

Igaüks korraldab oma elu ise ja sinu asi ei ole solvuda, kuidas keegi soovib elada ja kui palju träni oma kodus hoida, rääkimata siis, kui suur on kellegi stressitaluvus.

+7
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ausalt öeldes ma ise magaksin hea meelega vanemate pool käies jalutuskäigu kaugusel külaliskorteris, aga seda lihtsalt ei ole. Ja samamoodi ei ole meie külas enamad kui kahe inimese jagu pakkuda, nii et me ise katsume kõik oma külalised kuhugi ära mahutada – aga need, kes tahavad/vajavad mugavamat, võivad ka mujale toa võtta (aga siis paratamatult tõesti jääb koosolemise aega vähemaks).

Minu arust on sul täiesti võimalik pakkuda välja, et maksab see, kellele senine variant ei sobi – ehk et kui sina oleksid nõus ka edaspidi elutoas madratsi peal magama, aga õde tahab kangesti jalust ära saada, siis maksab õde, aga kui sina ise tahad mugavamates tingimustes magada, siis sina. Ja kui mõlemad tahate, siis pooleks. 🙂

0
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ausalt öeldes ma ise magaksin hea meelega vanemate pool käies jalutuskäigu kaugusel külaliskorteris, aga seda lihtsalt ei ole. Ja samamoodi ei ole meie külas enamad kui kahe inimese jagu pakkuda, nii et me ise katsume kõik oma külalised kuhugi ära mahutada – aga need, kes tahavad/vajavad mugavamat, võivad ka mujale toa võtta (aga siis paratamatult tõesti jääb koosolemise aega vähemaks).

Minu arust on sul täiesti võimalik pakkuda välja, et maksab see, kellele senine variant ei sobi – ehk et kui sina oleksid nõus ka edaspidi elutoas madratsi peal magama, aga õde tahab kangesti jalust ära saada, siis maksab õde, aga kui sina ise tahad mugavamates tingimustes magada, siis sina. Ja kui mõlemad tahate, siis pooleks. 🙂

Miks peaks õde maksma? Kas võõrustamine on mingi kohustus? Ei ole ju. Kui just õde ise külla ei kutsu, ainult sellisel juhul võiks kõne alla tulla. Kui aga teemaalgataja soovib ise külla minna, siis oleks imelik ju, kui õde peab maksma.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks peaks õde maksma? Kas võõrustamine on mingi kohustus? Ei ole ju. Kui just õde ise külla ei kutsu, ainult sellisel juhul võiks kõne alla tulla. Kui aga teemaalgataja soovib ise külla minna, siis oleks imelik ju, kui õde peab maksma.

Ei, ei pea muidugi õde külla tahtma. Eks sellest see teemaalgataja solvumine ka tuleb.

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

TA taas. Ma lootsin rohkem kommentaare küsimusele, et kuidas te majutate külalisi. Aga ju siis enamik ei majutagi? Täpsustuseks veel, et meie peres ei ole autot, õe peres on. Ja lapsi on õel 2 ja minul 3 nagu sai kirjutatud, nii et lärmi tase ja muu võõrustamise vaev on üsna samal tasemel. Nüüd kui ma pikemalt mõtlesin, siis ilmselt asi on ka selles, et meil käib ka teisi ööseks jäävaid külalisi, mu ema, ämm, mõni Helsingi kaudu lendav peresõber jt, aga õde külastades minnakse ööseks koju tagasi, sest see on võimalik. Minul pole külaliste vastu midagi, tore, et viitsitakse tulla ja lastel on ju supertore laevareis ja mängumaad ja üksteisega mängida. Nii et solvumine läheb üle nagu ka varasemad. Lootsin saada mõtteid, et mismoodi teised korraldavad ööbimisi. Ja sain ka, kattemadratsid põrandale.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil on küll maja, aga väike ja meil ka pole asju eriti kusagil hoida. Selles mõttes võib olla õe jutt täiesti siiras. Aga ei saa välistada ka, et madratsite hoidmise jutt on ettekääne, tegelik põhjus on midagi muud. Mõeldes, kui palju siin Perekoolis on lastekasvatuse teemal eriarvamusi – äkki näiteks on TA-l rohkem vabakasvatus, tema lapsed ei kuula sõna, teevad rohkem lärmi ja pahandust, mida õde ei talu? Äkki ei meeldi õe mehele, et TA pere on 24h nende pool?

Meie tutvusringkonnas on nii, et kõik võtavad kõigi poole oma voodipesud ise kaasa. Siis ei pea perenaine pärast aega kulutama voodipesude pesemisele. Ja ei ole vaja öelda, masin peseb. Ka tekikottide teki ümbert ära võtmine, püüride padjalt ära võtmine, masinasse panek, kuivama panek, pärast kokku lappamine ja kappi tagasi panek – kõik need tegevused võtavad küll alla viie minuti, aga kokku tuleb oma 45 minutit.

Me oleme sellised mugavad inimesed ja rahaprobleemi ka pole, et kui võõrustajal poleks häid tingimusi pakkuda, läheksime ise hea meelega hotelli. Aga need meie sõbrad, kes elavad väljaspool Tallinna, on suurte majade ja omaette külalistetubadega, nii et saab hakkama. Vanemate pool läheks küll hea meelega lähimasse võõrastemajja, aga siis vanemad kindlasti solvuksid. Seepärast kannatame ära.

+9
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oot aga kes neid kõiki toitma peaks, oma toidu ikka võtate kaasa või loodate teiste külmkapile oma kolme jõmpsikaga? Minu meelest on siia koer maetud hoopiski.

+1
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

TA taas. Ma lootsin rohkem kommentaare küsimusele, et kuidas te majutate külalisi. Aga ju siis enamik ei majutagi? Täpsustuseks veel, et meie peres ei ole autot, õe peres on. Ja lapsi on õel 2 ja minul 3 nagu sai kirjutatud, nii et lärmi tase ja muu võõrustamise vaev on üsna samal tasemel. Nüüd kui ma pikemalt mõtlesin, siis ilmselt asi on ka selles, et meil käib ka teisi ööseks jäävaid külalisi, mu ema, ämm, mõni Helsingi kaudu lendav peresõber jt, aga õde külastades minnakse ööseks koju tagasi, sest see on võimalik. Minul pole külaliste vastu midagi, tore, et viitsitakse tulla ja lastel on ju supertore laevareis ja mängumaad ja üksteisega mängida. Nii et solvumine läheb üle nagu ka varasemad. Lootsin saada mõtteid, et mismoodi teised korraldavad ööbimisi. Ja sain ka, kattemadratsid põrandale.

Meil ei ole kombeks külas ööbida. Mingeid madratseid kellelgi toanurgas külalisi ootamas ei ole. Vanematel on suur maja ja seal vahel ööbime, kuid  harva, pühade ajal. Kui läheks sugulasele või sõbrale teise Eesti otsa külla (Pärnu, Tartu), siis ei tuleks selle pealegi, et tema juures ööbimisega arvestada – võtaksin kohe hotellitoa või Airbnb. Ma tahan ise natuke privaatsust ja rahu, seda nii võõrustaja kui külalisena.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen õe poolel. Väga tüütu on hoida kuskil panipaigas mingeid ruumivõtvaid asju külaliste jaoks. Kuis a ei taha mujal ööbida, paku algatuseks, et võtad madratsid ise kaasa. Vaata, mis vastab.

Võibolla on selline terve ööpäev võõrustaja mängimine ka väsitav õele? ta lihtsalt ei taha öelda, et see lärm väsitab. Ta tahaks piirduda paar tundi müramisega, mitte aga terve pika päeva. Sana aru, et tal ka perelisa tulemas – väikese beebi kõrvalt ongi stressirohke, kui kari lapsi terve päeva kuskil madratsitel möllab…

Meil äi solvus, kui 4-toalisesse majja kolides palusime, et nad võtaksid ise voodiasjad kaasa. Pakkusid, et ostavad siis meile, millest keeldusime – just hoiupaikade pärast. Kuidas siis ei ole ruumi? No ei ole meil neid panipaiku nii palju. Nemad lähtuvad sellest, et neil on maja tühi, sest lapsed enam ei ela seal, aga meil tuleb lapsi järjest juurde. Tegelikult on meil olemas juba 2 külaliste komplekti, aga 1 neist on kasutusel mehe vanima poja poolt ja tihti on ta äia-ämmaga samal ajal külas. Kohe läheb ka üks panipaik likvideerimisele lisatoa saamise nimel.

Äi isegi kobises siis, kui meie esimese ühise lapse 1,5aasta vanuselt muutsime senise külalistetoa lastetoaks. Et mismõttes nüüd ei olegi enam neil eraldi privaatset tuba… (teine “lastetuba” oli mehe vanima poja oma). ta muidugi kommenteeris autovahetust ka, kui üle 10aasta vanuse 7-kohalise vahetasime uuema, aga ka väiksema vastu, et nüüd ei mahugi enam kõik (st tema ja ämm) ühte autosse ära)… Hetkel on meil küll jälle suurem auto, aga ma kujutan ette, et peale perelisa tuleb jälle mingi sapine märkus, et nemad ämmaga enam ei mahugi meie autosse, kui kõik lapsed on peal (ootan 3. ja mehe 4. last)

Igaüks korraldab oma elu ise ja sinu asi ei ole solvuda, kuidas keegi soovib elada ja kui palju träni oma kodus hoida, rääkimata siis, kui suur on kellegi stressitaluvus.

Oi mina olen ema poolel. Ninetaksin ka neid halvasti kasvatatud lasteks, kes kaklevad omavahel elutühiste asjade pärast ja otsivad varianti kuidas teisele käru viisakalt keerata. Kui teist segab mingi ese tema enda kodus siis ta likvideerib selle. Kuitulijal pole ööbimiskohta peab ta selle leidma või loobuma tulekust. Need kattemadratsid on ju 5 cm pehmet porolooni mille alla panekuks ostmine on raha raiskamine. Sama hästi võib põranda peal vaibal magada.
Meie sugulased on korra meie korteris elanud aga siis oli meil suvi ja ise saime suvilas olla. Ülejäänud korrad on sugulased kõik ise omas tarkusest hotelli toa võtnud ja pole pressinud külla ööbima.

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle ei meeldi ise kuskil võõras kohas ööbida ja ei meeldi ka see, kui teised perekonnad meile jäävad. Täitsa ok mõte, et mõlemad võtate külaliskorteri, kui külla lähete.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ise ei jää kunagi eestis olles kellegi juurde ööbima, vahemaad piisavalt väikesed. jah, ka 180km on mu jaoks väike, et saabuda oma koju magama.

soomes ja uk-s külas käies, võtan alati ööbimiseks bookingust öömaja. ei kujuta ettegi , et peaksin kellegi juurde jääma ööbima või siis, et 5liikmeline pere jääks meile :-S

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina luban kõik külalised oma põrandatele ööbima. On jah ebamugav. Ja siis? Kogu elu iga hetk ei peagi olema mugav. Tähtis on ju õde, temaga kokku saamine ja see, et lastel on madratsitel koos tore hüpata. Keegi mu tuttavatest pole soovi avaldanud külaliskorteris ööbida. Kõik ööbivad alati meie põrandal madratsitel või saunas või telgis. Minu põrandal on isegi riigi tipppalgal inimesi ööbinud, et saaks mõnusalt õhtul saunas istuda ja ei peaks kusagile ära kiirustama.

Mina vaataksin kaine pilguga oma eelarvet ning kui see ikka ebaproportsionaalselt suure tüki mu eelarvest võtab, siis käiksin edaspidi õel külas harvem. Õega ilmselt vägikaigast vedama ei hakkaks kuigi kiusatus oleks. Tal on õigus oma arvamusele. Aga oma rahakoti võimalusi tuleb tunda ja vastavalt sellele külastuste sagedusi muuta.

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

TA taas. Ma lootsin rohkem kommentaare küsimusele, et kuidas te majutate külalisi. Aga ju siis enamik ei majutagi? Täpsustuseks veel, et meie peres ei ole autot, õe peres on. Ja lapsi on õel 2 ja minul 3 nagu sai kirjutatud, nii et lärmi tase ja muu võõrustamise vaev on üsna samal tasemel.

No kui sa nii pikantselt viitad oma pidevale solvumisele (nüüd juba tuleb välja, et seekordne on “nagu eelnevad) siis sa ei saa ometi eeldada, et me selle kohta midagi ei arva 🙂

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil on elutoas lahtikäiv diivan, kuhu külalised magama paneme. Ega meile keegi peale mehe vanemate ja minu ema ööbima ei jäägi, sest me elame sellises kohas, et kõigil teistel, kellega rohkem suhtleme, on läheduses oma ööbimisvariant olemas. Kui minu ema pool ööbime, siis magame ka lahtikäival diivanil. Ämma-äia juures on kujunenud nii, et kui me seal ööbime, siis loovutavad nad oma magamistoa meile ja ise magavad elutoas lahtikäival diivanil. Kui teises linnas minu sõbrannal (elab koos mehe ja lapsega) külas käime, siis nemad ka paigutavad meid oma magamistuppa ja ise magavad teises toas madratsitel. Igaks juhuks mainin ära, et mina ise kellegi voodisse ei trügi, ma võin vabalt maas vaiba peal ka magada, pole üldse probleemi! Lihtsalt lähen sinna magama, kuhu pererahvas õigemaks peab. Mina arvan, et te võiksite õega ausalt ja sõbralikult läbi rääkida, kuidas mõlemale kõige parem oleks. Võibolla tõesti ei olegi asi otseselt madratsite hoiustamises, vaid hoopis muus, nagu juba eespool pakutud. Pole ju mõtet asjatult suhteid rikkuda, sellised asjad saab selgeks rääkida!

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oot aga kes neid kõiki toitma peaks, oma toidu ikka võtate kaasa või loodate teiste külmkapile oma kolme jõmpsikaga? Minu meelest on siia koer maetud hoopiski.

Üks kord ühe õe pool toidab üks õde, teine kord teise õe pool teine õde, mida sul hädaldada?

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

TA taas. Ma lootsin rohkem kommentaare küsimusele, et kuidas te majutate külalisi. Aga ju siis enamik ei majutagi?

Meil on ühe lapse toas lahtikäiv diivan, teise lapse toas välivoodi, lisaks kapis umbes neli-viis täispuhutavat madratsit. Kui külla tulevad laste nõod, siis kolib kogu see kamp suuremasse (diivaniga) tuppa ja kaasasolevad täiskasvanud lähevad väiksemasse. Kui muu rahvas, siis kolib diivaniga toast laps venna tuppa välivoodile ja suurem tuba jääb külaliste käsutusse.

Külla tullakse meile oma voodipesuga. Muidugi on see sul keeruline, kui autot ei ole, aga voodipesuks võib olla ka näiteks magamiskott – see võtab üsna vähe ruumi.

Kui ise külla läheme, pakime autosse needsamad täispuhutavad madratsid ja oma voodipesu.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui teises linnas minu sõbrannal (elab koos mehe ja lapsega) külas käime, siis nemad ka paigutavad meid oma magamistuppa ja ise magavad teises toas madratsitel.

Ma ei ole kunagi aru saanud, miks inimesed nii teevad. Minu meelest omas kodus peab pererahvas ikka saama omas voodis magada, vastasel juhul küll väga sageli külalisi vastu võtta ei tahaks.

Muuseas mina ka eelistan, et inimestel on oma voodipesu kaasas. Näiteks kõige odavam väike magamiskott ajab asja ära. Kaks lina ja padjapüür ei võta ka tegelikult palju ruumi. Tekid ja padjad ja madratsid ma leia. Asi ei olegi niivõrd hoidmisruumis, vaid vahel venib mul külaliste voodipesude pesemine-kuivatamine mitme nädala peale, kuna neid ei mahu korraga kuigi palju kuivama ja oma pere viie inimese riided ka vaja kuivatada. ja loomulikult toovad külalised ka sööki kaasa. Suure perena reisides ei oota ma ise iial, et pererahvas kogu külasoleku aja kogu seltskonda toidab. Kui aga minnakse õe juurde ja mõlemad käivad teineteise juures sama palju, on muidugi teine lugu.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui teises linnas minu sõbrannal (elab koos mehe ja lapsega) külas käime, siis nemad ka paigutavad meid oma magamistuppa ja ise magavad teises toas madratsitel.

Ma ei ole kunagi aru saanud, miks inimesed nii teevad. Minu meelest omas kodus peab pererahvas ikka saama omas voodis magada, vastasel juhul küll väga sageli külalisi vastu võtta ei tahaks.

Ma saaksin aru juhul, kui lasteta paarile (või suurte/täiskasvanud lastega, näiteks vanavanematele külla minnes) on külla läinud väikelastega pere, siis läbikäidavas elutoas on täiskasvanutel vähem ebamugav.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui pered ja elamised on enam-vähem võrdsed, siis olgu võrdne ka kohtlemine. Ehk kui õel ei mahu madratsid, ei mahu ju ka sinul. Paku välja, et ta ka võtku AirBnB kui järgmine kord tuleb.
Meil tutvusringkonnas lapsed suured ja seetõttu kõigil rahaliselt kergem, kuid eelistame siiski just rohkem koosolemise pärast vahel ka ööbida küllakutsujate pool. siis lihtsalt saab palju rohkem suhelda ega pea öösi kuskil seiklema. Aga selle eelduseks on omad linad-padjad-tekid kaasas. Kui autot pole, siis on keerulisem, aga saabki ehk lahendada nii, et sina võtad korteri (kuna autot pole, millega madratseid tekke linu vedada), õde aga tuleb oma madratsikoormaga ja linadega, sest tal on ju auto.
Praegu tundub mulle, et õde on mugavusega harjunud (külalised lähevad ööseks koju), sind aga peab rikkaks, kes võiks korteri võtta, ennast aga vaeseks kallis Soome riigis. Natuke ebaõiglane.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii on meie puhul praktilisem. Ämma-äia juures panen lapsed varem magamistuppa magama, täiskasvanud siis saavad veel elutoas telekat vaadata ja juttu ajada. Sõbrannal on korteris toad niimoodi jaotatud, et vanemate tuba on lapse toast kaugel, aga uksed on lahti, nii et kuulevad, kui laps nutma hakkab. Kui meie seal oleme, siis nad on ise lapsega samas toas ja ei pea teda teise tuppa kolima. Ju neile sobib nii paremini. Ahjaa, nende juurde minnes on meil alati oma voodiriided ja rätikud kaasas.

+4
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 52 )

Esileht Kodunurk Külaliste ööbimine