Esileht Väikelaps Külas käies mänguasjade omale nuiamine

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Külas käies mänguasjade omale nuiamine

Postitas:
Kägu

Meil käis eile üks tuttav perekond oma viieaastase tütrega külas. Meil endal on 2,5-aastane poiss ja beebi. Üsna kohe tahtis külaliste tütar minu poisi mänguasju näha ja siis me läksimegi koos minu lapse ja külalise emaga neid vaatama. See tüdruk hakkas kohe erinevate asjade kohta kuidagi ümber nurga küsima, et kas minu laps mängib ka üldse selle või teise asjaga. Ema siis lahkelt seletas, et ta küsib, kuna tahaks neid endale saada. Ma olin veits ehmunud sellise lähenemise üle ja ütlesin, et mängib küll. Need polnud eriti odavad mänguasjad, mis minu laps oli jõuludeks alles saanud (puust klaver ja hot wheelsi treiler). Siis võttis ema minu poisi silme all ühe ta monsterauto ja arvas, et sellest ta võiks küll loobuda. Mu laps on üsna väike ja totu veel ning oma asjade (eriti autode) suhtes väga kaitsev ega taha neid eriti kellegagi jagada. Ma ütlesin, et ta mängib ka selle asjaga palju ja juhtisin nad oma lapse toast välja.

See tüdruk oli kogu ülejäänud külaskäigu üsna hapus tujus ja mul oli ausalt öeldes üsna paha tunne. Kas ma tegin midagi valesti? Meil on kindlasti kodus ka mänguasju, millega eriti hetkel ei mängita aga need on pigem sellised, mis on 2,5-aastasele juba titekad ja viieaastasele ammugi igavad. Ma olen need alles hoidnud kuna meie oma beebi hakkab nendega varsti mängima. Ja kui kellelgi väga vaja, võiks ma oma poja asjadest ka midagi ära anda aga mitte tema silme all ja asju, millega ta tõesti mängib.

Need tuttavad teenivad ise hästi ja majanduslikes raskustes kindlasti ei ole. Kodus on neil hästi vähe ruumi küll ja ema ei luba tüdrukul eriti asju omada. Kui nende juures oleme käinud, siis ta võtab tavaliselt mingid oma tütre asjad, ütleb talle, et ta pole nendega mitu päeva mänginud, ja üritab neid külalistele kaasa sokutada. Tüdruk ilmselt sellepärast püüab teiste juurest omale samamoodi asju koju juurde tekitada. Kas see on tavaline käitumine? Ma oma lapsepõlvest küll ei mäleta, et keegi oleks niimoodi otse teiste asju omale küsinud.

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole tavapärane käitumine. Mina enam neid inimesi koju endale ei kutsuks, käiks ise külas või saaks üldse kuskil kolmandas kohas kokku.

+23
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul käis lapsel samasugune sõber külas. Ja kui nad tulid lapse toast, siis sõber oli kolm mänguasja kaasa võtnud, et ta küsis ja minu laps olevat nõus olnud ära andma, et eriti ei mängi. Lapse ema muudkui noogutas kaasa, et jajaa, ei ole mõtet hoida, kui ei mängi. Eks see kodust tuleb, et kogu aeg vaja kelleltki midagi küsida ja saada.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sina oleks võinud siis oma kodu külastamise reegleid kehtestada selle külalise ja tolle lapsega ja öelda, et võib küll nendega mängida, aga teiste asju endale ei küsita, ammugi endale kaasa ei kaubelda. Sellist külalist ei kutsuks enam kordagi külla. Teeks vist tagasi. Läheks neile külla ja revideeriks näiteks köögikappi, et seda tassi te ju ei kasuta, selle võtame endale.

+3
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis lollus see veel on, kindlasti ei ole tavapärane asi. Minu meelest on lausa elementaarne lastele seletada, et kõike, mida silm näeb, ei saa omale. Saaksin veel vastupidisest situatsioonist aru, kui see kahene tahaks mingit viiesele ammu liiga titekaks jäänud asja omale, siis oleks veel kuidagigi loogiline küsida, kas sellega veel mängitakse.

Mina ütleks lihtsalt ja konkreetselt ei, liigselt arutama ja emotsioonitsema ei hakkaks.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hmm, äkki need on inimesed, kes pramiselt on käinud külas ainult sugulastel ja tõesti ka meil on ette tulnud, et õde lausa määrib pähe oma laste seisvaid asju, et lahti saada. Õnneks pole sõpradel külas käies küll lastele seda tunnet jäänud, et nii käivadki asjad….

Sellises olukorras tuleb ikka julgelt öelda, et ei anna midagi ära. Et isegi kui täna ei mängi, siis paned kuuks ajaks ära ja hiljem taasavastamisrõõm (meil nt käivad osad suuremad auto- ja rongirajad niimoodi garaaživahet, korraga ainult 1 rada toas)

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui nende juures oleme käinud, siis ta võtab tavaliselt mingid oma tütre asjad, ütleb talle, et ta pole nendega mitu päeva mänginud, ja üritab neid külalistele kaasa sokutada.

Seda on küll valus lugeda. Ma ei kujuta ette, mida see laps peab üle elama.
Minu laps on ka 5 ja me isegi ei pane kodus tema asju ilma temaga kokku leppimata teise kohta. Meil on kolm tuba. Elutoas on kaks alumist riiulivahet tema raamatute ja lauamängudega, tema enda toas on mänguasjariiul ja magamistoas on üks kastikestega väike riiul, kus on meisterdamisvahendid, vildikad jm selline pudi-padi. Kirjutuslaud on magamistoas ja seal me meisterdame ja joonistame ka jms, nii et siis on hea kõrvalt riiulist kohe nodi võtta. Õhtul korjab ta ise oma kraami põrandalt ja voodilt kokku ja paneb oma äranägemise järgi õigesse kohta, sest need on ju tema asjad ja tema riiulid.
Ei tule kõne allagi, et ma suvakalt krahman mingi tema asja ja annan ära, sest pole ju mitu päeva mängitud. PÄEVA? Wtf? Lapsed ei mängi vahel mitu kuud mõne asjaga ja siis leiavad jälle üles ja on jälle huvitav. Kui lapsele on mingi asi ostetud, siis teadmine, et see on tema oma, tema vastutus ja tema kontrollib, mida sellega teha, annab lapsele olulise kindlustunde, et tal on ka oma igapäevaelu üle mingi kontroll. Ja ühtlasi õpetab see, et ka teiste asjadest tuleb lugu pidada, sest ka nemad kontrollivad oma asju ise ja sellega tuleb arvestada.
Muidugi koguneb ka meil mängiasju, mis pole enam eakohased või ei huvita. Siis küsin lapselt, kas ta tahab neid veel hoida või anname ära. Meil on üks väike sugulane, kellele lähevad siis titekad pusled vms. Tähtis on, et laps valib ise, millest ta loobuda tahab, paneb selle ise äraandmiseks kasti ja teab ka, mis tema asjadest edasi saab. Kui ta aga otsustab, et ei taha midagi ära anda, siis ka ei anna ja kui ikka edasi seisab, küsin millalgi uuesti.
See tüdruk aga ei tea kunagi, kas mänguasi, millega ta parasjagu mängib ka järgmisel korral veel alles on. Ema on nagu mingi vääramatu jõud, kes annab ja võtab suvaliselt. Selle lapse turvatunne ja enesekindlus on päris kindlasti kahjustada saanud. Nii ei tehta! Kuidas endale meeldiks, kui sinu pereliige mõne su isikliku asja ära annab, sest sa pole seda ju juba mitu päeva kasutanud?
Ja loomulikult ei käida küla peal teiste mänguasju endale pressimas. Jube, et lapsele on üldse õpetatud selline muster, et teise lapse asja võib endale võtta. Minu laps vist sellist asja üldse küsida ei oska. Ta muidugi ka näeb teisel asju, mis talle meeldivad, aga siis ta ütleb, et tahab endale KA sellist. Ehk siis samasugust asja, mitte konkreetset seda teise lapse asja ära võtta.
Hirmus lugemine, mida mõned vanemad oma lastele korraldavad…

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõnikord on juhtunud, et külas “kingib” laps mõne asja ära, või vahetavad kaisukaid jms, aga seda siiski teevad palju suuremad, kes saavad ise aru, kas nad tahavad mõnest asjast loobuda või et ei vaja seda enam, vahel vahetavad jälle tagasi, et “laenati” teisle emängimiseks midagi. Aga nemad on juba koolilapsed ja probleeme sellistest “omandivahetustest” pole tulnud, kõik asjaosalised rahul.

Antud juhul ikka pommitakse juba asju välja väiksemalt lapselt, mis pole nagu ok. Tuleb lihtsalt olla kindlameelne ja keelduda, lihtne ju. Küllap see kodust tuleb ja on selline “taaskasutus”, et kui ei mängi, anna ära või vahetavad pered mänguasju, aga see käib ikka kõikide nõusolekul, sh asjade 2,5a omaniku nõusolekul, kes sellega päri ei tahtnud ju olla. Allakolmene kohe kindlasti seda kontseptsiooni ei jaga ja tema OMA asju ei taha niimoodi ära anda, siis nii on.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik on ju õige. Kui tahad midagi, tuleb küsida. Ema seisab ka lapse eest ja küsib ka. Sina seisad oma lapse eest ja otsustad kas annad või ei. Kui ei anna, tuleb teisel leppida. Keerulisem on siis kui oma laps lubab ja sina keelad. Asi on ju nagu tema oma. Kuigi sina keelaks.

Tänapäevase maailmareostuse valguses polegi see halb et asjad liiguvad pärast ostmist edasi ja neid vahetatakse. Kuigi laenamise või vahetamise korral võib asi pärast katki olla ja tagasi seda enam ei saa. Võib olla on see pere just selline maailma päästja tüüpi laste mänguasjade osas. Aga jah, teistele tekitab see ebameeldiva tunde nagu peaks ära andma et teiste ootusi mitte petta.

+1
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellist asja peaksin enam kui kummaliseks, et ema toetab seda. Jah, laps võib küsida, aga lapse ema peaks olema see, kes selgitab, et võõrast kohas mängiasju endale ei küsita.

Minul on lapsed suured ja kui käivad väikeste lastega sõbrad külas, siis küsin oma lapselt, kas ta annaks oma mänguasja sellele lapsele ja kui temal ei ole selle vastu, siis  pakungi, et võtku päriselt endale.

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tahad midagi, tuleb küsida.

Võiks olla elementaarne õpetus kodust, et teiste asju ei küsita endale. Sina oled vist ka selline ema, kes on uhkegi veel, et näe, tahtis ja küsis, tubli. Äkki lähed sõbrannale ka külla ja muudkui küsid tema asju endale, äkki loll annabki, kui tahad midagi, tuleb ju küsida.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui järgmine kord mänguasju endale küsivad, siis ütle näiteks, et jaa, Prismas müüakse neid 100 euroga, väga hea mänguasi, kindlasti ostke ka.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh vastajatele! Siis mul ikka oli õige sisetunne, et niisugune käitumine päris normaalne ei ole. See naine oli mu ülikooliaegne korterikaaslane ja suhtlema oleme jäänud kuna ta abiellus mu mehe sõbraga. Ma olin omal ajal temaga koos elamisest tõsiselt traumeeritud tema veidruste tõttu (siis küsisin ka oma teistelt tuttavatelt mitmete asjade kohta, et kas see on normaalne). Nüüd on kontakt harvem ja see üleeilne asi mõjus lihtsalt ootamatult.

Neil on muidu ka mingi põhimõte, et lapsele peaks kuluma võimalikult vähe raha (ja ei, nad ei ole vaesed ja endale vanemad ostavad poest uusi asju). Lapse riided, jalanõud ja mänguasjad on kõik second hand ja tihti kuskilt tasuta saadud. Ilmselt nendel mänguasjadel, mis neil kodus on, pole mingit väärtust ema silmis ja seetõttu neid niimoodi laiali jagataksegi. Tüdruk kas tahab või ei taha seda teha, aga valikut tal ei ole.

Edaspidi püüan neid mitte koju külla kutsuda või olen täiesti konkreetne asjade mitte äraandmise osas. Muidu ma olen ise ka oma laste väikseks jäänud beebiriideid ja muid kasutuseta asju ära jaganud. Ise oleme ka sugulastelt ja ühelt naabrilt nende laste vanu mänguasju saabud. Neid asju on aga ise pakutud kuna pole enam kasutust leidnud.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh vastajatele! Siis mul ikka oli õige sisetunne, et niisugune käitumine päris normaalne ei ole. See naine oli mu ülikooliaegne korterikaaslane ja suhtlema oleme jäänud kuna ta abiellus mu mehe sõbraga. Ma olin omal ajal temaga koos elamisest tõsiselt traumeeritud tema veidruste tõttu (siis küsisin ka oma teistelt tuttavatelt mitmete asjade kohta, et kas see on normaalne). Nüüd on kontakt harvem ja see üleeilne asi mõjus lihtsalt ootamatult.

Neil on muidu ka mingi põhimõte, et lapsele peaks kuluma võimalikult vähe raha (ja ei, nad ei ole vaesed ja endale vanemad ostavad poest uusi asju). Lapse riided, jalanõud ja mänguasjad on kõik second hand ja tihti kuskilt tasuta saadud. Ilmselt nendel mänguasjadel, mis neil kodus on, pole mingit väärtust ema silmis ja seetõttu neid niimoodi laiali jagataksegi. Tüdruk kas tahab või ei taha seda teha, aga valikut tal ei ole.

Edaspidi püüan neid mitte koju külla kutsuda või olen täiesti konkreetne asjade mitte äraandmise osas. Muidu ma olen ise ka oma laste väikseks jäänud beebiriideid ja muid kasutuseta asju ära jaganud. Ise oleme ka sugulastelt ja ühelt naabrilt nende laste vanu mänguasju saabud. Neid asju on aga ise pakutud kuna pole enam kasutust leidnud.

Mis veidrused emal küljes olid siis ülikooliajal?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis veidrused emal küljes olid siis ülikooliajal?

See läheb veits teemast kõrvale aga näiteks:

Käisin nädalavahetusel kodus ja tõin sealt tavaliselt omale kotitäie sööki kaasa. Pühapäeva õhtul tulin ja kolmapäeva õhtul teatas korterinaaber, et ta “aitas mul juustu ära süüa, et muidu läheb pahaks”. Tegu oli avamata juustupakiga, mille parim enne oli mitme nädala kaugusel. Pani omale toidu sisse vms, kogu pakk oli läinud, mulle seda toitu ei pakkunud. Nii ikka mitu korda ja mina tema toitu ei võtnud kunagi. Või kui võtsin, ostsin samasuguse asemele. Ja seda ka ainult siis kui ta oli nädalavahetuseks kodus ja siis ma asendasin võetud asja enne kui ta koju tuli.
Käisin nädalavahetusel kodus ja kui tagasi tulin, leidsin oma voodist musti pikki juuksekarvu ja voodi lõhnas võõra parfüümi järgi. Kui küsisin selle kohta, ütles ta, et ta sõbranna käis koos oma peikaga külas ja et nad magasid minu voodis. Mulle ta seda ei öelnud ja linu ei vahetanud. Tema meelest normaalne.
Lõhkus tihti minu asju ära ja ütles alati, et ei pannud tähele. Kuna ei pannud tähele, siis pole suur asi ja sellest pole vaja numbrit teha.
Ostis omale tihti poest täpselt sama asja, mis mina olin omale just ostnud. Näiteks riideid siis.
Ja alati tundus mulle, et mina olen see hull või imelik, et mind sellised asjad häirivad. Võibolla ma reageerisin selle mänguasja asja peale ka tugevalt kuna ma ei taha, et ta mu last kiusaks ????

 

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Neil on muidu ka mingi põhimõte, et lapsele peaks kuluma võimalikult vähe raha (ja ei, nad ei ole vaesed ja endale vanemad ostavad poest uusi asju).

Tahab korralikku kommunisti kasvatada 😀

Tundub, et natuke imelik inimene neh.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis veidrused emal küljes olid siis ülikooliajal?

See läheb veits teemast kõrvale aga näiteks:

Käisin nädalavahetusel kodus ja tõin sealt tavaliselt omale kotitäie sööki kaasa. Pühapäeva õhtul tulin ja kolmapäeva õhtul teatas korterinaaber, et ta “aitas mul juustu ära süüa, et muidu läheb pahaks”. Tegu oli avamata juustupakiga, mille parim enne oli mitme nädala kaugusel. Pani omale toidu sisse vms, kogu pakk oli läinud, mulle seda toitu ei pakkunud. Nii ikka mitu korda ja mina tema toitu ei võtnud kunagi. Või kui võtsin, ostsin samasuguse asemele. Ja seda ka ainult siis kui ta oli nädalavahetuseks kodus ja siis ma asendasin võetud asja enne kui ta koju tuli.

Käisin nädalavahetusel kodus ja kui tagasi tulin, leidsin oma voodist musti pikki juuksekarvu ja voodi lõhnas võõra parfüümi järgi. Kui küsisin selle kohta, ütles ta, et ta sõbranna käis koos oma peikaga külas ja et nad magasid minu voodis. Mulle ta seda ei öelnud ja linu ei vahetanud. Tema meelest normaalne.

Lõhkus tihti minu asju ära ja ütles alati, et ei pannud tähele. Kuna ei pannud tähele, siis pole suur asi ja sellest pole vaja numbrit teha.

Ostis omale tihti poest täpselt sama asja, mis mina olin omale just ostnud. Näiteks riideid siis.

Ja alati tundus mulle, et mina olen see hull või imelik, et mind sellised asjad häirivad. Võibolla ma reageerisin selle mänguasja asja peale ka tugevalt kuna ma ei taha, et ta mu last kiusaks ????

????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See läheb veits teemast kõrvale aga näiteks: Käisin nädalavahetusel kodus ja tõin sealt tavaliselt omale kotitäie sööki kaasa. Pühapäeva õhtul tulin ja kolmapäeva õhtul teatas korterinaaber, et ta “aitas mul juustu ära süüa, et muidu läheb pahaks”. Tegu oli avamata juustupakiga, mille parim enne oli mitme nädala kaugusel. Pani omale toidu sisse vms, kogu pakk oli läinud, mulle seda toitu ei pakkunud. Nii ikka mitu korda ja mina tema toitu ei võtnud kunagi. Või kui võtsin, ostsin samasuguse asemele. Ja seda ka ainult siis kui ta oli nädalavahetuseks kodus ja siis ma asendasin võetud asja enne kui ta koju tuli. Käisin nädalavahetusel kodus ja kui tagasi tulin, leidsin oma voodist musti pikki juuksekarvu ja voodi lõhnas võõra parfüümi järgi. Kui küsisin selle kohta, ütles ta, et ta sõbranna käis koos oma peikaga külas ja et nad magasid minu voodis. Mulle ta seda ei öelnud ja linu ei vahetanud. Tema meelest normaalne. Lõhkus tihti minu asju ära ja ütles alati, et ei pannud tähele. Kuna ei pannud tähele, siis pole suur asi ja sellest pole vaja numbrit teha. Ostis omale tihti poest täpselt sama asja, mis mina olin omale just ostnud. Näiteks riideid siis. Ja alati tundus mulle, et mina olen see hull või imelik, et mind sellised asjad häirivad. Võibolla ma reageerisin selle mänguasja asja peale ka tugevalt kuna ma ei taha, et ta mu last kiusaks

Appi… ma olen elu jooksul nelja erineva korterikaaslasega elanud ja selliseid asju pole juhtunud. Ma ka imestaksin sellise käitumise peale ja häiriks. Minu üks korterikaaslane lõhkus ühe tassi ära ja siis vabandas ja lubas uue osta, aga mul polnud vaja. Neljast üks oli selline, kellega ma eriti läbi ei saanud ja me lihtsalt hoidsime omaette ja ei suhelnud. Mingeid probleeme ta mulle ei korraldanud peale selle, et ei viitsinud taarat ära viia ja kogus seda kottide viisi kööki seisma. Kui jõulupuhkusele sõitis, siis ikka oli nii viisakas, et peitis enda taarahunnikud vahelduseks enda tuppa. 😀 Ma olin meeldivalt üllatunud, sest polnud temalt seda palunud. Ma juba arvasin, et ta oli ära viinud, aga kui pärast pühi tagasi tuli, siis olid taarahunnikud köögis tagasi. Inimesed ikka peaksid oskama loomulikust intelligentsist teistega arvestada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võiks olla elementaarne õpetus kodust, et teiste asju ei küsita endale. Sina oled vist ka selline ema, kes on uhkegi veel, et näe, tahtis ja küsis, tubli. Äkki lähed sõbrannale ka külla ja muudkui küsid tema asju endale, äkki loll annabki, kui tahad midagi, tuleb ju küsida.

Kui küsida siis näeb et ei anta ja on selge.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võiks olla elementaarne õpetus kodust, et teiste asju ei küsita endale. Sina oled vist ka selline ema, kes on uhkegi veel, et näe, tahtis ja küsis, tubli. Äkki lähed sõbrannale ka külla ja muudkui küsid tema asju endale, äkki loll annabki, kui tahad midagi, tuleb ju küsida.

Kui küsida siis näeb et ei anta ja on selge.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul näiteks arvas kooliskäiv sõber, et võibki 5-aastaselt peotäie sentide eest mänguasja “ära  osta”.  Sai viisakalt selgeks tehtud, et lasteaia laps vanemate teadmata oma asju ei müü, eriti kui müüdi 10x alla asja väärtuse.

Seega otsustab lapse mänguasjade üle vanem, kui laps isegi soovib seda ära anda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, see ei ole normaalne. Kuidas saab üldse külla minnes selline idee pähe tekkida, et äkki saaks võõralt lapselt mõned mänguasjad endale? Puhas ahnus. See oleks hoopis teine lugu, kui sinu laps oleks suurem ja külas on väiksem laps, ning sina ise teed ettepaneku, et ta võib endale mõned sinu lapse vanad mänguasjad kaasa võtta, mis on sinu ja sinu lapse poolt eelnevalt välja valitud ja kokku lepitud!

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See meenutab mulle ühte perekonda, kus lapsevanemad teenivad mõlemad mitmekordseid keskmist palka, kindlasti jääb neil kuus tuhandeid eurosid üle. Nüüd on perekonda haaranud investeerimise hoog, et iga euro tuleb investeerida, loodavad saada kümne aasta pärast miljonärideks nagu paljud edulood meedias räägivad.

Kahjuks on olukord selline, et nende laps käib meil heameelega külas ja kuna ma teen alati korralikult süüa ja pakun laste sõbrale samuti, siis ta käib üha tihedamini meil ja küsib tihti ise süüa ja kui toit ei ole valmis, siis võtab kapist ise küüa. Vahel on ta ka öösel ja sööb päris palju, kuigi on pisikest kasvu. Minu lapsed läksid talle samuti ööseks külla, aga tema ei pakkunud mitte midagi, ainult juua anti, aga mitmed lapsed jäid veel ööseks, neid oli päris palju koos.  Lõpuks pidi minu mees neile pizzasid viima, sest kõigil olid kõhud tühjad, aga vanemad läksid hoopis mujale külla ja lastel midagi eriti süüa polnudki. Kui see korduma hakkas ja teine pere lausa hakkas teatama, mis pizzasid või muud toitu tuua, siis me enam omavahelisi ööbimisi enam ei korraldanud.

Kahjuks asjad nii ei lõppenud, sest lapsed on omavahel klassikaaslased, nüüd on kooli sööklas huvitav olukord tekkinud. Minu lapsed ostavad vahel kohvikust süüa, kui nad ei jõua järjekorras seista või on koolisööklas toit mida nad ei söö, erinevat loomaliha nad ei söö, muud ikka söövad.  Seda juhtub õnneks harva, aga ikka juhtub. Laste sõber, poiss kes isaga hommikust õhtuni investeerimisest räägib, ei söö üsna tihti koolitoitu ja nüüd sööb minu laste taldrikutelt. Algul lapsed lubasid, aga nüüd enam ei luba, on öelnud otse, et võta koolitoitu või osta ise süüa. Tema süüa ei osta, sest hoiab kokku, aga kuna talle koolitoit ei maitse, siis ta võtab loata oma klassikaaslaste toitu mida nad oma rahaga ostavad. Seda ei juhtu enam harva, vaid peaaegu iga päev.

Minu mõistus on nõu andes otsa saanud, sest minu lapsed ütlevad, et sööklas tuleb lausa vahel valvata, et toitu niikaua ära ei sööda kui nad piima või vee järel käivad.  Tegemist on hästi kindlustatud pere lapsega ja nagu teemaalgatajagi, peab lõpuks oma asju ja toitu kaitsma.

Ma saan aru, et kokkuhoid on mõitlik, kuid kui see paneb teiste toitu ära sööma, siis ei ole tegemist normaalse olukorraga.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
Neljast üks oli selline, kellega ma eriti läbi ei saanud ja me lihtsalt hoidsime omaette ja ei suhelnud. Mingeid probleeme ta mulle ei korraldanud peale selle, et ei viitsinud taarat ära viia ja kogus seda kottide viisi kööki seisma. Kui jõulupuhkusele sõitis, siis ikka oli nii viisakas, et peitis enda taarahunnikud vahelduseks enda tuppa. ???? Ma olin meeldivalt üllatunud, sest polnud temalt seda palunud. Ma juba arvasin, et ta oli ära viinud, aga kui pärast pühi tagasi tuli, siis olid taarahunnikud köögis tagasi. Inimesed ikka peaksid oskama loomulikust intelligentsist teistega arvestada.

See kartis lihtsalt et võid pika aja peale ise ta putlid ära viia ja ta jääb taararahast ilma

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See meenutab mulle ühte perekonda, kus lapsevanemad teenivad mõlemad mitmekordseid keskmist palka, kindlasti jääb neil kuus tuhandeid eurosid üle. Nüüd on perekonda haaranud investeerimise hoog, et iga euro tuleb investeerida…

Toredad inimesed küll, kes teiste arvelt (laste arvelt!) nõnda nahhaalselt rikastuda plaanivad. Võta peast kinni ja karju appi: kui kole asi on selline ihnus.

Saan aru, et sellistel inimestel on natuke säärane mentaliteet, et küsida tuleb ja ustele tuleb suruda – aga sellisest sõbra-suhte vaatevinklist tekitab see ikka väga palju ebameeldivaid olukordi – ma küll ei taha, et mu sõber mind pidevalt sellisesse olukorda paneb – eriti teades, et tal pole just vajadust sente lugeda…

Rotid.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma teemaalgataja. Ilmselt on jah asi ihnsuses ja vajaduses igalt asjalt kokku hoida. Elame Helsingis ja siin on ühistransport vankri/käruga vanemale tasuta. Kusjuures sõbranna tuli tol õhtul meile viieaastane kärus, öeldes rõõmsalt, et see käru on ta bussipilet (maksab 2,80€, sõbranna palka täpselt ma ei tea aga arvestades ta töökohta ja kogemust, siis teenib ilmselt 5000 € ringi).

Ma midagi ei öelnud aga beebi emana ajab mind hirmus närvi kui on vaja kuskile minna bussiga ja bussi ei mahu kuna see on juba kärusid täis. Saan aru, et ongi teised vanemad beebide või väikeste lastega, see on ok ja juhtud nii, et mina ei mahu. Aga kui selle ruumi võtavad ära viieaastastele laste vanemate “bussipiletid”, teeb küll kurjaks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahjuks asjad nii ei lõppenud, sest lapsed on omavahel klassikaaslased, nüüd on kooli sööklas huvitav olukord tekkinud. Minu lapsed ostavad vahel kohvikust süüa, kui nad ei jõua järjekorras seista või on koolisööklas toit mida nad ei söö, erinevat loomaliha nad ei söö, muud ikka söövad. Seda juhtub õnneks harva, aga ikka juhtub. Laste sõber, poiss kes isaga hommikust õhtuni investeerimisest räägib, ei söö üsna tihti koolitoitu ja nüüd sööb minu laste taldrikutelt. Algul lapsed lubasid, aga nüüd enam ei luba, on öelnud otse, et võta koolitoitu või osta ise süüa. Tema süüa ei osta, sest hoiab kokku, aga kuna talle koolitoit ei maitse, siis ta võtab loata oma klassikaaslaste toitu mida nad oma rahaga ostavad. Seda ei juhtu enam harva, vaid peaaegu iga päev.

Minu mõistus on nõu andes otsa saanud, sest minu lapsed ütlevad, et sööklas tuleb lausa vahel valvata, et toitu niikaua ära ei sööda kui nad piima või vee järel käivad. Tegemist on hästi kindlustatud pere lapsega ja nagu teemaalgatajagi, peab lõpuks oma asju ja toitu kaitsma.

Ma saan aru, et kokkuhoid on mõitlik, kuid kui see paneb teiste toitu ära sööma, siis ei ole tegemist normaalse olukorraga.

Kuule, mis mõttes mõistus on otsa saanud? Sellisest asjast tuleb kindlasti teavitada kooli, õpetajaid, kui nad veel midagi märganud ei ole. Laps on ilmselt koduse olukorra tõttu sundseisus. Talle kas tõesti pole raha antud kaasa, et süüa osta või ta kardab/häbeneb seda kulutada, sest kodus on nii kõva drill tehtud kokkuhoiu teemadel.
Ma saan aru, et tegu on põhikooliga ja koolitoit on tasuta? Siis tulebki tollele lapsele seletada, et kokkuhoiu nimel ponnistades tuleb ikka süüa ka seda toitu, mis vbl ei ole just kõige lemmikum. Mitte teiste sööki varastada. Kui koolitoit ikka üldiselt normaalne on ja tegu on tema isikliku pirtsutamisega. Igatahes ei tohi kesta selline olukord, et lapsel on tegelikult koolipäeva jooksul kõht tühi ja siis ta peab käima endale teiste taldrikutest ampse korjamas. See on õudne! Ilmselt talle endale ka tegelikult.
Palun, ära jäta seda olukorda niisama, kool peab vanemate ja lapsega rääkima!

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Väikelaps Külas käies mänguasjade omale nuiamine