Esileht Kodunurk Kuldsete kätega mehed-pesumasina kuullaager.

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Kuldsete kätega mehed-pesumasina kuullaager.

Postitas:

Tere hommikust , vabandan et risustan teemat aga tahtsin küsida, kas keegi on saanud ise hakkama pesumasina kuullaagri vahetamisega ? (otsisin netist ja kodu alafoorumist, kuid konkreetset infot ei leidnud)Nimelt hakkas mu pesumasin kolksuma. Tegin tagumise paneeli lahti arvates oma naisearuga, et ju on jälle midagi trumlit ringi keerutava rihmaga. Siis avastasin, et trumli ümbrise keskelt \”kettast\”, no seal , kus on kuullaager, jookseb välja mingit kummalise lõhnaga kleepjat löga (tavott äkki ?).See oli juba kogunud nii pesumasina põhja ja ka alla põrandale, niiet palju löga.Keerasin lahti ka metallketta ja mees sikustas selle ära. Avastasime, et kuullaagri kuulid on sõna otseses mõttes pooleks ja need sai kuidagi kruvikeerajaga sorkides lahti. Mis aga ära keeldub tulemast on see kuullaagri ümbris, mis on väga tihedalt \”toru\” ümber kinni. Kas on võimalik, et mingi ainega \”lahti sulatada\” ? Või kas on olemas mingi spetsiaalne töövahend-no see peaks olema u. nagu õhukese metallosaga näpitsate stiilis-peab mahtuma nii 3 sm \”toru\” ümber . Vba ruumis selle toru ümber vähe-tavaliste näpitsatega midagi ära ei tee.
Tuli pikk ja segane jutt, niiet need, kes pesumasinat lahti pole võtnud ei saailmselt mütsigi aru.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.01 09:54; 21.01 10:35; 21.01 14:53; 21.01 15:15; 23.01 12:20; 23.01 14:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul on kodus tõmmitsad, ainult korraks pole osta vaja, siis saab ise ka hakkama. Ma, vedasin trumli töökotta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 10:03; 21.01 15:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niipalju sain ise ka targemaks , et tõmmitsaid vaja :). Siiski vaja enne välja sikutada, et teada kuullaagri mõõte. Laenutus on 3.83, niiet ei tapa. Mees läheb hoopis autotöökotta ja küsib sealt laenuks…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.01 09:54; 21.01 10:35; 21.01 14:53; 21.01 15:15; 23.01 12:20; 23.01 14:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen vahetanud.Katsuge algul kruvikeeraja või peenem meisel laagri südamiku taha lüüa, et seda paigast nihutada.Hiljem saate juba tagant millegagi edasi peksta , nii et maha tuleb.Arvan aga et peate mõlemad laagrid vahetama.Seal on vist tihendid ka veel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas selleks peab trumli tõesti pesumasinast kätte saame, me mehega arvasime , et saab niisama ka -kõik ju paistab sealt ?
No tegelikult paar remondimeest ütlesid mõlemad, et on vaja kätte saada.Olevat mitme päeva töö ( trumli lahtiühendamine ja tagsipanek võtvat juba mitu tundi).
Arvestama peab nii 70 EUR-ise väljaminekuga.
Ei taha ropendada, aga meie pere kolm sõpra näivat olevat masu, täpe ja pupu :).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.01 09:54; 21.01 10:35; 21.01 14:53; 21.01 15:15; 23.01 12:20; 23.01 14:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul oli kuullaagri ümbris katki ja ostsin uue pesumasina. vahetus oleks läinud mõttetult palju maksma. mul oli ka 11 a vana brandt ja kogu kupatus oli ühes tükis. st oleks pidanud välja vahetama ka trumli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pesumasina laagri vahetamine on tõesti üsna keerukas ettevõtmine, vajab ka spetsiaalseid tööriistu ning teadmisi.

Kui peres on naine, kes keerab kruvisid ja mees, kes vaatab pealt, siis nad võiksid pisut seksi teha ning seejärel seada sammud lähimasse kodumasinate kauplusesse, et oma kodu kaunistada uhiuue pesumasinaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]ahv kirjutas:[/small]
[tsitaat]Pesumasina laagri vahetamine on tõesti üsna keerukas ettevõtmine, vajab ka spetsiaalseid tööriistu ning teadmisi.

Kui peres on naine, kes keerab kruvisid ja mees, kes vaatab pealt, siis nad võiksid pisut seksi teha ning seejärel seada sammud lähimasse kodumasinate kauplusesse, et oma kodu kaunistada uhiuue pesumasinaga.[/tsitaat]

😀 Pagan, ma just keeldusin seksist.Võib-olla aitaks mees sel viisil ka laste jalgrattaid remontida :).
See pesumasin maksis 6000 EEK ja on nii 3 aastat vana, parandamine (70 EUR) vast siiski odavam. Ma ise süüdi pesumasina rikkumises-pesin seal korduvalt üht vaipa, selline raskus ilmselt mõjuski hävitavalt, õnneks trumlil pole midagi häda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.01 09:54; 21.01 10:35; 21.01 14:53; 21.01 15:15; 23.01 12:20; 23.01 14:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas selleks peab trumli tõesti pesumasinast kätte saame, me mehega arvasime , et saab niisama ka -kõik ju paistab sealt ?
No tegelikult paar remondimeest ütlesid mõlemad, et on vaja kätte saada.Olevat mitme päeva töö ( trumli lahtiühendamine ja tagsipanek võtvat juba mitu tundi).
Arvestama peab nii 70 EUR-ise väljaminekuga.
Ei taha ropendada, aga meie pere kolm sõpra näivat olevat masu, täpe ja pupu :).[/tsitaat]
Jeerum mida nad seal nii kaua nikerdavad ja veel sellise raha eest. Meil läks kogu lahtivõtmine, remondi töökoja otsimine, vahetamine ja masina kokkupanek aega 3 tundi ja kroonide ajal küsiti 250.- ootetööna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 10:03; 21.01 15:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tõmmitat pole vaja ,aga trummli peab välja võtma küll Vähemalt nendel kahel margil millel mina vahetanud olen (eestlaetavad)Siis tuleb see roostevaba pesutrummel koos võlliga ära .Nõõd saad korpusest ümarmeisliga laagrid kahele poole välja lüüa .Siis uued laagrid vastavalt numbrile sisse ja uus zimmerling tihend ka kindla peale Laagrite vahetus pole midagi hullu ,kõige rohkem kulubki aega trummli kätte saamisele ja tagasi panekule .Kui on plastiktrummel juba siis neid klambreid suht tüütu tagasi panna .

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

laager istub võllil alati pinguga, seega palja peoga seda maha ei tõmba.

laagri mahavõtmise järel tuleb ka uus laager leida. mina soovitaks remotni viia ja mitte ratast leiutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks laagrile tuleks vahetada ka tihendid.Vahel lähevad läbi enne tihendid ja alles siis laagrid.Vahel aga on remont keerukam,kui on laagrisaale ringi tõmmanud.Tõsi,ma pole pesumasinaid sel sajandil remontinud,aga ega eelmise aastatuhande pesumasinad eriti selle aastatuhande masinatest ei erine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]ahti kirjutas:[/small]
[tsitaat]tõmmitat pole vaja ,aga trummli peab välja võtma küll Vähemalt nendel kahel margil millel mina vahetanud olen (eestlaetavad)Siis tuleb see roostevaba pesutrummel koos võlliga ära .Nõõd saad korpusest ümarmeisliga laagrid kahele poole välja lüüa .Siis uued laagrid vastavalt numbrile sisse ja uus zimmerling tihend ka kindla peale Laagrite vahetus pole midagi hullu ,kõige rohkem kulubki aega trummli kätte saamisele ja tagasi panekule .Kui on plastiktrummel juba siis neid klambreid suht tüütu tagasi panna .[/tsitaat]

Remondimees ütles jah, et kõige suurem töö trumli lahti võtmine ja pärast kokkupanemine, lisaks pidavat ta peale parandamist lausa 3 korda masinal mingi programmi järgi pesu pesta. Kontrolliks.
Meie anname alla, palgapäeval läheb pesumasin remonti ja meie pankrotti :).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.01 09:54; 21.01 10:35; 21.01 14:53; 21.01 15:15; 23.01 12:20; 23.01 14:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleks ma ka nii ettevõtlik naine! Tõõriistad seisavad muidu hästi käes ja ka kergemat elektritööd ei ole siiamaani probleemiks olnud. Aga hetkel suure kõhuga ja pesumasinat ei taha hakata üksi lammutama lapsekaotusega riskides. Mees kaugemal tööl ja pesumasin teeb tsentrifuugimisele eelnevalt ja sel ajal jubedat häält, nagu hakkaks kohe elevant vannituppa koolema. Kojukutse ka hirm kallis. Eriti kui selgub, et ei saagi kohapeal midagi teha ja vaja ikka töökotta viia. Uue ostu ei pea eelarve praegu vastu, sest beebile vajalikud asjad alles kõik ostmata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Oleks ma ka nii ettevõtlik naine! Tõõriistad seisavad muidu hästi käes ja ka kergemat elektritööd ei ole siiamaani probleemiks olnud. Aga hetkel suure kõhuga ja pesumasinat ei taha hakata üksi lammutama lapsekaotusega riskides. Mees kaugemal tööl ja pesumasin teeb tsentrifuugimisele eelnevalt ja sel ajal jubedat häält, nagu hakkaks kohe elevant vannituppa koolema. Kojukutse ka hirm kallis. Eriti kui selgub, et ei saagi kohapeal midagi teha ja vaja ikka töökotta viia. Uue ostu ei pea eelarve praegu vastu, sest beebile vajalikud asjad alles kõik ostmata. [/tsitaat]

Siis suure tõenäosusega sama probleem :(.
Kui sul juhuslikult pesumasin kolisedes mööda tuba ringi \”jalutab\” , siis võib olla, et pesumasin on tasakaalust väljas. Pesumasina sees (usu või ära usu) on selline kivi(mitte põllukivi moodi, vaid konkreetse kujuga ja lihvitud :)), mis peab kogu seda kremplit tasakaalus hoidma. See selline ülileebe viga- vaja mutrid uuesti kinni keerata.Seda kivi rase tõsta ei tohi !
Parandamine on kirvehinnaga muidugi, aga kui ma mõtlen, mis maksab remonditöökoja ülalpidamine, siis on klaar.Usun, et selle trumli saaks ka mu mees kätte, aga ta ei viitsi jännata. Kui ainult trummel kaenlas töökotta minna siis tuleb ilmselt tunduvalt soodsam. Kojukutsumine on mõttetu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.01 09:54; 21.01 10:35; 21.01 14:53; 21.01 15:15; 23.01 12:20; 23.01 14:20;
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Kodunurk Kuldsete kätega mehed-pesumasina kuullaager.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.