Esileht Beebi ja mitmikud Külili või selili magamine

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Külili või selili magamine

Postitas:

Tere

Proovisin küll sarnast teemat otsida ka varasematest postitustest, aga vist olen nii saamatu, et ei leidnud midagi asjalikku. Soovin aga küsida teadjamatelt/kogenumatelt (olen ise esmakordne ema), millises asendis magavad öösiti teie beebid (0-3kuud eriti) – kas selili või külili? Sünnitusmajas ämmaemandad ja lastearst ütlesid, et kindlasti külili, samas olen kuulnud, et osadel arstidel on siiski arvamus, et beebid peaksid magama selili. Selili magamist soovitavad ka kõik USA ja UK spetsialistid ning väidavad, et ka selili magades pole toidu tagasiheitega probleeme. Kas on ehk kellelegi Eesti arstidest soovitanud samuti hoopis selilimagamist külili asendi asemel? Külili magades peab nendele ju alati midagi toetavat selja taha panema ja kui näiteks juba 1kuune beebi suudab end öösel nii palju nihverdada, et on lõpuks ikka selili, siis need rullikeeratud tekid/rätikud vmt tunduvad tema voodis juba lihtsalt üleliigsed ja isegi võimalikud ohuallikad. Kuigi beebi peaks küll olema nö poolkülili asendis, võib siiski gravitatsioon aidata kaasa külili asendist ka hoopis kõhuli asendisse veeremisele.
Hea oleks kuulda, kuidas teised on enda beebidega toiminud ????

Aitäh vastajatele

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.11 23:41; 24.11 18:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellili magades keerasin alati ta pea kõrvale, sest pabistasin väga, et kui magades toit peaks üles tulema, et ta siis ära ei lämbuks. Õnneks toit kurku ei läinud kordagi, kuigi magades tuli mõnikord varsti peale sööki piima üles. Kuna oli suht pehme madrats, siis kui ma ta kõrval magasin, siis mõnikord ta vajus sellili asendist veidi sellili/poolküllili asendisse. Kuna tal oli automaatne liigutus, et paneb ise oma käe pea või keha ette, et ta kõhuli ei vajuks, siis ma ei pidanud pabistama ja olin rahulikum. Ei tahtnud, et ta kõhuli ka vajuks. Kui ta oleks enneaegne olnud, siis ma oleks vist rohkem pabistanud. Mu ema nt pani oma lastele rulli keeratud lina selja taha, aga mulle selle tegimine väga ei sümpatiseerunud. Peaasi, et nina, suu ja hingamisteed vabad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundus külili beebit panna parem. Saab toit välja tulla, kui peaks juhtuma üles tulema. Magas nõnda ilusti, ei keeranud kõhuli, pigem vajus selili. Kasutasin rullikeeratud tekki selja taga ka. Aga esimestel elukuudel ta väga ei rahmeldanud, jäi enamasti sellisesse asendisse, kuidas pandi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alguses panin kindlasti külili. Ja püsis ilusti. Kui leidsin ta mingis teises asendis magamast, siis järelikult oli ise vajunud või keeranud ja ma ei muretsenud, küllap siis oli juba nii palju kasvanud, et sättis ise ennast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka lugenud erinevaid soovitusi ning sanud aru, et Eestis soovitatakse pigem küljel magamist ja USAs/UKs seljal…sellest järeldatuna ilmselt on mõlemad variandid sobivad.

Enda vanemat last panin alati külili ning vahetasin külgi kordamööda piinliku täpsuse ja algaja vanema agarusega. Sellegipoolest ütlest lastearst, et peakujust on näha, et laps on ühel küljel rohkem maganud. Mina tema peakujus seda jälgida ei osanud.

Teist last olen algusest peale pannud nii selili kui ka külili, aga alates kahenädalaseks saamisest on ta maganud meditsiinilise probleemi tõttu selili ja see on täpselt sama hea kui külili magamine. Pea on ta ise enamasti keeranud küljele ja kui täheldasin, et eelistab pead hoida pigem ühele poole, siis keerasin ise uinunud lapse pea teisele poole.

Ma usun, et enamus emad ärkavad selle peale kui lapsel midagi kurku läheb. Selili magamine on lapsevanemale mugavam, siis ei pea meelde jätma, et kummal küljel laps viimati magas ning ei ole vaja ka tekirulle selja taha sättida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule öeldi vähemalt ITK-s eelmisel aastal, et esimene nädal külili, siis selili. Külili magades on see oht, et vajub kõhuli ja kõhuli magades suureneb äkksurma sündroomi oht ja tegelikult ka lämbumisoht. Kui sa uurid lämbumisohu kohta, siis beebi suudab selili olles edukalt kõik välja köhida, see on automaatne refleks, aga just kõhuli olles on köhimine raskendatud, lisaks siis see, et ta võib lämbuda, sest hingamisteed on kinni.

UK ja USA arstid soovitavad tõesti selili magamist (back to sleep), uuringute järgi vähenesid pärast sellise soovituse andmist oluliselt äkksurma sündroomist tulenevad surmad. Ma usun, et külili on ka ok, aga siis sa peaksid teda toestama pigem eestpoolt, et ta kõhuli ei vajuks. Kui beebi juba ise keerab, siis võib magada mis asendis tahab.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen palju inglise keeles lugenud neid soovitusi ja ka põhjendusi juba enne sünnitamist. Kui aga sünnitusmajas küsisin lastearstilt üle, siis tema ütles, et ikka külili, kuna külili asendis polevat toidu tagasiheitega probleeme (sama korrutasid ka haigla ämmaemandad). Mind aga häirivad väga need rullikeeratud tekid jmt voodis. Lisaks on tõesti ka kõhuli keeramise oht. Ei saa ka päris täpselt aru, et kuidas muu maailma spetsialistid soovitavad selili ja meil vähemalt paljud arstid külili magamist ???? Igaljuhul tänud kõigile, kes arvamust avaldasid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.11 23:41; 24.11 18:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alguses külili. Kuskil 3k hakkas eelistama selili magamist aga alati keerab ise pea külili ja tagasiheitega saab ka hakkama.

Miks te neid rulli keeratud tekke kardate? Keerake tekike või vannilina rulli ning siduge paelaga kinni korralikult. Ise kasutasin viimast varianti ja oli väga mugav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

🙂 sinu küsimus teeb nostalgiliseks – olin beebi esimestel elunädalatel ikka selle pärast ilma liialdamata vaikses paanikas (hormoonid tegid oma töö ju).

jah, usa, suurbritannia, rootsi, austraalia jne ametlik tungiv soovitus on, et beebi tuleks magama panna AINULT selili. külili magades olla oht, et beebi vajub kõhuli ja lämbub. eesti ämmaemandad soovitavad panna külili ja tõesti veel midagi selja taha, et selili ei vajuks, muidu jällegi lämbumisoht. värske emana tundub, et lämbub järelikult igal juhul.

ma lugesin selle kohta ööde viisi uuringute kokkuvõtteid jm kirjandust. piima tagasiheite pärast ei ole vaja muretseda – selili magamine ei suurenda lämbumisohtu. lugemise tulemusel olin kindel, et minu laps magagu selili – see ohutum. AGA minu beebi esimestel elunädalatel põhimõtteliselt keeldus selili magamast, ma ei saanud teda teisiti unne kui külili… lõpuks harjusin ära ja rahunesin maha, ja mõne nädala pärast omakorda hakkas laps ise selili uinuma 🙂 niipea kui hakkas kõhuli keerama, magas hoopis kõhuli, siis närvitesin jälle, sest algul ta veel ise tagasi selili minna ei osanud.

põhiline, mida teha saad: hoolitse, et voodis poleks patju, tekke jm asju, mis võivad lapse hingamist takistada, kui ta peaks keerama selili, külili või isegi kõhuli vajuma. ka madrats ei peaks hirmus pehme olema. sel põhjusel mina mingisuguseid rulli keeratud rätikuid vms küll voodisse ei paneks. ole eriti ettevaalik, kui laps on haige ja seetõttu nõrk ja uimane. kui magad titaga, pane pigem pikkade varrukatega pluus selga ja võta peale võimalikult õhuke tekk, et raske vatitekk kogemata öösel tema nägu katta ei võiks. kui mees on raske unega, võiksid olla mehe ja beebi vahel.

palju õnne ja kasvage kenasti!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Beebi ja mitmikud Külili või selili magamine