Esileht Koolilaps Külla kippuva lapse koju saatmine

Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )

Teema: Külla kippuva lapse koju saatmine

Postitas:

Nii kurb lugeda. Teine väike inimene ilmselt võtab sinu lapse sõprust tõsiselt. Sinu lapse käitumist ma aga ei mõista. Kuidas tuleb ukse taha see, keda pole kutsutud? Järelikult sinu laps ta sinna kutsuski. Mis mõttes saadab siis minema 10 minutiga? Kas on siis sõbrad või pole?

Lapsest, kes ula peal, on kahju muidugi. Samas, nad tulevad tõesti ilma kutsumata ja kavõi 10x päevas, isegi kui ütled viisakalt, et täna ei sobi. Kui mul endal kogemust poleks, siis vb ka ei usuks.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.01 09:44; 31.01 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii kurb lugeda. Teine väike inimene ilmselt võtab sinu lapse sõprust tõsiselt. Sinu lapse käitumist ma aga ei mõista. Kuidas tuleb ukse taha see, keda pole kutsutud? Järelikult sinu laps ta sinna kutsuski. Mis mõttes saadab siis minema 10 minutiga? Kas on siis sõbrad või pole?

See tulebki nii, et mõtleb, et läheb külla ja ongi sul ukse taga. Minu laps oleks siis unes pidanud igal hommikul ta külla kutsuma. Õhtul me saime ta välja ainult kurjustades ja minu laps oli selleks ajaks juba nii tüdinud, et mingit plaani teda järgmiseks päevaks tagasi kutsuda küll polnud. Samuti teeb see laps ilma küsimata või kellegi poolt palumata lahti sinu külmakapiukse ja võtab endale süüa, ronib sinu voodisse teki alla mängima, ta ronibki kasvõi üle aia, sest teda pole kutsutud aga tema tahab tulla ja kõik. Arvad, et kõik sellised “tõelised sõbrad”, kes ennast sekundiks ka unustada ei lase ja teistele mingitki hingamisruumi ei anna on tõeline aare ja igal juhul tuleb ennast alla suruda ja ära kannatada? Minu laps soovis küll väga vahepeal ka üksi või teiste sõpradega mängida, mitte, et mingi naaber, keda ta tegelikult endale sõbraks valinud ei olnud, istus alati juures. Kusjuures see laps passis palju ka all korrusel minu juures, sest nad läksid mu lapsega riidu ja koju ta sellepärast ikkagi ei plaaninud minna. Sellist sõbrannat, kes hommikul kell 9 platsis ja kelle õhtul enne voodisse minekut suure riiuga välja saan ma endale eladeski ei sooviks, ükskõik kui tõsiselt ta seda sõprust võtaks.

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.01 19:34; 31.01 14:11;
To report this post you need to login first.

See küllapressija ei pruugi sugugi su last oma suureks sõbraks pidada. Meie juhtumi puhul tahtis laps minuga pikalt, pikalt jutustada. Eks omal ema/isa ei viitsinud temaga olla ja otsis täiskasvanu seltsi. Aga ma teen kodus tööd ja naabrinaise laiskuse tõttu ei tahaks oma plaane ümber teha.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 20:06; 31.01 15:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellises olukorras on üks variant ka nendele rongavanematele teatada, et teie ei ole lapele lapsehoidjad. Ja kui laps jätkuvalt edasi teile tuleb, siis esitate vanematele lapsehoidmise eest arve: no ütleme 15-20EUR tunnis. Kui on oma firma või FIE, siis saaks seda ju isegi ametlikult esitada. See võib ehk lapsevanema erksaks teha…

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.01 13:09; 28.01 20:21; 31.01 15:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastele võiks siiski selgeks teha, et tänapäeval ilma kutsumata ja kokkuleppimata külas ei käida. Telefonid kõigil olemas, saab alati helistada ja luba küsida ja peab arvestama ka sellega, et “ei” on “ei”.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii kurb lugeda. Teine väike inimene ilmselt võtab sinu lapse sõprust tõsiselt. Sinu lapse käitumist ma aga ei mõista. Kuidas tuleb ukse taha see, keda pole kutsutud? Järelikult sinu laps ta sinna kutsuski. Mis mõttes saadab siis minema 10 minutiga? Kas on siis sõbrad või pole?

Olen teemaalgataja – tegu on 12 aastase poisivolaskiga, kes uksest sisse pressib ja enam välja ei lähe! Ei ole kutsutud, piisab, et näeb, et toas tuli – kui on uksest sees. Kui jõuan ukse peale – siis sisse ei lasegi, ütlen, et laps sööb, magab, on haige. Aga, kui uks on lahti – on ta kõpsi toas – siis saadangi minema 10 minuti pärast, tihti eelneb see, et laps tuleb ja sosistab – saada ta minema.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.01 13:27; 27.01 11:33; 27.01 15:28; 31.01 18:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttav teema.
Tüütu kui ümbruskonna lapsed pidevalt ukse taga on. Paned väikest last magama või oled just vetsu läinud. Tahad tukkuda või vajad millegi tegemiseks rohkelt ruumi. Häiriv on ka kui naabrite lapsed lihtsalt sul elutoas roomavad. Peitusemängud kus kappi ronitakse. Kas ma olen lastevihkaja? Kõlab vist jah nii. Omas kodus tahaks aga siiski mugavalt olla, mitte pidevalt külalistega arvestada. Ja see koju saatmine see on minule ebameeldiv. Olen öelnud, et iga laps sööb omas kodus kõhu täis aga ma ei kannata ka seda kui snäki ajal kõik puuviljad nahka pannakse.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii kurb lugeda. Teine väike inimene ilmselt võtab sinu lapse sõprust tõsiselt. Sinu lapse käitumist ma aga ei mõista. Kuidas tuleb ukse taha see, keda pole kutsutud? Järelikult sinu laps ta sinna kutsuski. Mis mõttes saadab siis minema 10 minutiga? Kas on siis sõbrad või pole?

Eksid. Minu laps ei ole kutsunud! Nt saadakse kuskil pargis või mänguväljakul või lasteaias tuttavaks ja siis see laps kutsub ennast ise meile külla. Ütleb, et tahab tulla. No eks alguses lubad, miks mitte.

Tuleb üks kord, kohtleme teda hästi, ikkagi ju külaline majas! See hakkab talle meeldima, tuleb jälle ja jälle. Lõpuks on pererahvas juba tüdinud. Ega ta oma lastele ka midagi ei paku, neil ei ole temaga eriti huvitav ja lõpuks tulevad ise minult vaikselt küsima, et kuule, millal X koju läheb? Mis kõige olulisem – see külakorda käiv laps ei võta minu lapsi sõpradena! Nad pole sõbrad. Jah, suhtlemisest oleks võinud pikapeale välja areneda sõprus, aga seda ei juhtunud. Tõelisest sõprusest on asi tegelikult väga kaugel. Saad aru, see “väike inimene” tahab lihtsalt käia külakorda, sest külas on huvitavam, huvitavad mänguasjad, kodus pole midagi teha. Ja ta läheb sinna, kuhu ta kuidagi sisse pääseb, kus on mänguasju ja saab ehk ka kommi (luba küsimata muidugi) ja sööki. Minu laps teda tegelikult ei huvita üldse.
Räägin siis minevikust, praegu mul lapsed juba teismelised ja suvalisi külakorda käijaid me sisse ei lase.

Kusjuures, ka lastekaitse ei saa selliseid lapsi tegelikult aidata. Lastekaitse mõte on sekkuda ikkagi siis, kui lapsel konkreetselt on peksmisjäljed kehal või on vanemad nii juua täis, et on kontaktivõimetud või ei käi laps kuude kaupa üldse koolis vms. See, kui täiesti tavalise toimetuleva pere laps kipub külakorda käima, siin lastekaitse tegelikult aidata küll ei saa. Jah, nad võivad ju vanematega pisut vestelda, ent reeglina on sellistel vanematel argumendid võtta, et nemad peavad ju tööl käima ega saa päevade viisi kodus istuda ja lapsega mängida. Lastekaitseametnikud ei saa sõita sellele lapsele iga päev pärast kooli autoga järele, viia teda mängutuppa mängima ja maksta mängutoa arveid.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.01 13:13; 06.02 11:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures, ka lastekaitse ei saa selliseid lapsi tegelikult aidata. Lastekaitse mõte on sekkuda ikkagi siis, kui lapsel konkreetselt on peksmisjäljed kehal või on vanemad nii juua täis, et on kontaktivõimetud või ei käi laps kuude kaupa üldse koolis vms. See, kui täiesti tavalise toimetuleva pere laps kipub külakorda käima, siin lastekaitse tegelikult aidata küll ei saa. Jah, nad võivad ju vanematega pisut vestelda, ent reeglina on sellistel vanematel argumendid võtta, et nemad peavad ju tööl käima ega saa päevade viisi kodus istuda ja lapsega mängida. Lastekaitseametnikud ei saa sõita sellele lapsele iga päev pärast kooli autoga järele, viia teda mängutuppa mängima ja maksta mängutoa arveid.

Otseselt ei saa jah, aga saab soovitada huviringe ja aidata nt kohaliku omavalitsuse poolt makstava huviringi toetuse taotlemisel, kui rahaline pool on see, et lapsele mitte mingit huvitegevust pole pakutud ja ta kogu aeg üksi kodus on. Sageli võib sellise hooletusse jäetud lapse puhul olla üldse parem variant õpilaskoduga kool, on vähemalt nädala sees hoolitsetud ja tegeletud. Selliste perede puhul ei tea iial, mis sealt tegelikult välja võib tulla. Eks lõplik otsus on ikka vanema teha ja kui ta huvitatud pole, siis pole jah miskit teha.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.01 20:23; 30.01 19:37; 08.02 18:42;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )


Esileht Koolilaps Külla kippuva lapse koju saatmine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.