Esileht Ajaviite- ja muud jutud Külla minnes kõigis tubades ringi kolamine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 86 )

Teema: Külla minnes kõigis tubades ringi kolamine

Postitas:
Kägu

Kas teie lähete külas ise ruumidesse, kuhu võõrustajad pole teid kutsunud? Kui keegi teile külla tuleb, kas siis häirib, kui külaline käib kõigis tubades? Kui keegi tuleb külla esimest korda või kolite, kas siis näitate kõik ruumid ette? Küsin nende külaliste kohta, kes pole nii omased, et on loomulik igal pool käia (oma lähisugulased).
Kolisime hiljuti uude koju. Kui kutsume häid sõpru soolaleivale, siis loomulikult näitame kogu kodu ette. Tean sellega arvestada ja olen valmis kõikidesse ruumidesse külalistega minema.
Vahel tulevad aga külla ka inimesed, kes pole nii lähedased või kes tulevad külla juhuslikult. Sel juhul mind väga häirib, kui külaline ise ütleb, et vaatab nüüd majas ringi ka. VÕi isegi ei ütle, hakkab lihtsalt magamistubade uksi lahti tegema. Isegi heade sõpade puhul ma eeldaks, et sinna tubadesse ei minda, mille uksed on kinni.
Kuna ma ise kunagi nii ei tee, siis ei osanud algul selle pealegi tulla, et külaline omal käel ringi käima hakkaks. Ja tundsin end jube ebamugavalt. Asi pole selles, et kõik teised toad peale elutoa segamini oleks (aga isegi kui oleks, siis – oma tuba, oma luba). LIhtsalt kui ma ei ole külalisi sinna oodanud, on seal privaatsemad asjad nähtaval ja mul on väga ebamugav, kui neid vaadatakse. Ja ka lihtsalt niisama ka – ma olen suure privaatsusvajadusega inimene ja mulle ei meeldi, kui mu isiklikku ruumi tungitakse.
Näiteid:
Hobikaaslane tuli korraks läbi. Meesterahvas – ja ütles, et ohoh, vaatan nüüd maja ka – ja käis kõik kohad läbi alates meie magamistoast, lõpetades tehnoruumiga.
Lapse sõbranna ema tuli lapsele järele, kutsusin korraks kohvile – ja kuna lapsed mängisid veel lapse toas, jalutas sinna – ning möödaminnes piilus ka teistesse tubadesse.
Tuttav tõi oma koera meile hoida ja rääkisime mõne sõna juttu. Hakkas vaatama, mis ilutaimed meil kusagil pool maja kasvavad ja selleks, et igas suunas paistaks, astus lihtsalt tubadesse sisse, et akendest välja vaadata.
Sõbranna tuli väikeste lastega külla. Olin magamistoa ukse kinni pannud, sest koristasin parasjagu kappi. Kui olin ise kohvi keetmas, märkasin, et tema astus magamistoast välja – ta käis seal riideid vahetamas.
Oleks üks juhtum, arvaks, et ühe inimese omapära, aga juba nii palju, et tundub üldlevinud. Äkki on lihtsalt minu privaatsussoov ebaharilikult suur ja teisi ei häiri, et igal pool käiakse?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Hahaa, selle peale tuli meelde kui olime just kolinud ja mehe õde oma mehega tulid külla, no ja siis ma viisakusest ütlesin et kas tahate maja vaadata ja mehe õde ütles et võta nüüd rahulikult, küll me jõuame.
Ok hea küll, enam ei pakkunud sest tõesti, mida ma siin eputan, eks ole.
Kuna mees ka enam maja vaatamist ei pakkunud ja mina ka enam mitte siis jäigi neil maja vaatamata. Siiamaani teeb mehe õe mees talle etteheiteid et maja jäi ülevaatamata.
Pole ka sagedased külalised seega jäigi neil vaatamata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on magamistoad eraldi ukse taga, külalised on elutoas ja sinna taha teistel asja ei ole. Võõramaid inimesi käib harva, kedagi üksinda tube inspekteerimas pole tabanud. Võibolla tuleb see sellest, et võõramatel on konkreetselt asja ja mööda maja kolada pole põhjust. Lisaks on need võõramad tavaliselt mehe sõbrad-tuttavad ja kõik meesterahvad. Need nii uudishimulikud ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sul on imelikud tuttavad. Ei käi ise teiste majas uitamas ega lase ka poolvõõrastel oma magamistuppa minna.
Mul reaalselt ei olegi olnud ühtegi külalist, kes ütleks ” Vaatame nüüd selle maja ka üle.”

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sul on imelikud tuttavad. Ei käi ise teiste majas uitamas ega lase ka poolvõõrastel oma magamistuppa minna.

Mul reaalselt ei olegi olnud ühtegi külalist, kes ütleks ” Vaatame nüüd selle maja ka üle.”

Sugulased ikka tavaliselt tahavad ekskursiooni. Tuttavad mitte nii väga. Tuttavaid ei kutsugi oma koju, ikka sõpru ja sugulasi (kuigi seal ka kummalisi).
Pole teemaalgataja muide.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei, mina ei kola omapead teiste inimeste kodudes. Ei eelda ka, et kõik ette näidatakse. Oma kodus ei kutsu ka igaühte igasse tuppa ja ei pea normaalseks, kui omatahtsi ringi kolatakse (õnneks mul selliseid kodus ei käigi).
Kuna restaureerime vana maja, siis tuleb seda tegelikult liigagi tihti ette, et külla kutsutud sugulased (kes ei ole lähisugulased) vaatavad uuriva pilguga ringi, et kas siin on midagi muutunud ja kas seal. Uudishimu on ühelt poolt arusaadav ja olen selleks valmis ka, aga teisalt on tülikas kõiki ruume ideaalsesse korda saada, kuna mul on 3 last, koer, kass ja korra suhtes kõrged standardid.

Tuttavaid või ka sugulasi, kes juhuslikult külla satuvad, ma igasse tuppa ei kutsu. Magamistoa ukse panen näiteks kinni kui külalised tulevad ja mul pole kavas sinna ringkäiku teha.

Please wait...
Postitas:
Goji

Näitan ette alumise korruse, sest tube (st uksi) on palju ja ei taha esmakordsele külalisele ebamugavust valmistada, kui ta küsima peab kus wc asub. Minu arust on see ebamugav küsimus, tavaliselt on seda vaja ka küsida kui mingi huvitav vestlus üleval on. Seega ainult juba sp näitan ette kus mis asub. Teisele korrussele ei lähe tavaliselt keegi, ütlengi, et seal on magamistoad. Aga kui tahetakse ringi vaadata, saab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Inimesed on väga erinevad. Mul on endal reegel, koju kutsun nii vähe inimesi kui võimalik ja kõik kutsutud võivad vabalt ringi liikuda minu kodus. Sellist olukorda, et mõni selline inimene, kes tõesti satub ilma kutsumata koju ( mõni küsitleja), hakkab mööda elamist ringi vaatama, pole esinenud. Mida soovitada oskaks – õpi ennast kehtestama. Sul tuleb öelda, kohapeal, otse sellele inimesele, et sulle ei sobi kui ta käib majas ringi. Riideid saab vahetada vannitoas, ei pea minema magamistuppa jne. Loota, et teine saab aru, mis sulle sobib ja mis mitte, ei tasu. Ja südamesse võtta teiste käitumist ka pole mõtet. Teised ei muutu, saab ainult ise õppida piirde seadma ja neid ka ise kehtestama. Ja mitte tagantjärgi, vaid ikka siis kui asi toimub.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Käin sugulastel tihti külas ja ma ei käi nende muudes ruumides neile ütlemata (v.a. wc ja vannituba samuti köögi ja elutoa vahel on uksed lahti). Näiteks kunagi oli suur peegel vaid õe magamistoas. Või kui õde palus majas lilli kasta, siis küsisin tema lapselt, kas võin tema tuppa minna või ta kastab ise.
Ei kujuta ette, et hakkaksin kellegi elamises omapäi ringi vaatama. Sellistele poolvõõrastele võiks kohe uksel ütelda, et ei näita oma elamist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Külla minnes kõigis tubades ringi kolamine

On inimesi, kes kolavad ja on inimesi, kes kunagi ei kola.

Teemaalgataja, su sõnakasutusest selgub, et sa ise oled pigem sellise lihtsama sõnakasutusega lihtne inimene, siis sa ei saa ju ka nõuda, et su tutvusringkond koosneks mingitest teistsugustest.
Nendest, kes ei kola, kes on empaatiavõimelised ja kes küsivad sinu kodus viisakalt luba jne.

Seega, pigem kehtesta end, kui et üldse loobud omataoliste inimestega suhtlemisest. Ega see perekoolist “samasuguste” leidmine su enesetunnet paremaks ei tee, ikka on ju ebameeldiv, kui magamistuba on segamini ja mingi moor seal luba küsimata “kolab”.

Hobikaaslase poole sattudes mine ühtlasi ja vaata, mis tal külmkapis on. Kui küsitakse, et miks, tee suured silmad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Enne Perekooli ma ei teadnudki, et on olemas nii kummalisi inimesi, kellest siit lugeda saab ning kes ikka ja järjest ennast nädalavahetusel teistele külla pressivad või kes külas olles teiste elamisi inspekteerivad. Ja mis kõige kummalisem: mõnele kohe satuvad kõik tuttavad sellised! Ei teagi, kas tõesti kõik tuttavad imelikud või inimene ise imelik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sul vist jah kummalised tuttavad sattunud. Minu tutvuskond palub mul kodu näidata ja saan valida, kuhu lasen ja kuhu mitte ning keegi ise kuhugi ei trügi. Enda magamistuppa ma väga külalisi lasta ei taha. Ma olen ka mõelnud, miks see nii on. Midagi erilist mul nähtaval pole, segamini ka pole, aga see on kuidagi minu isiklik pelgupaik. Samas kui keegi tuleb väikelapsega, keda vaja vahepeal magama panna või beebiga, keda vaja imetada, siis olen enda magamistuppa lubanud küll.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ei kola võõrastes tubades ringi, aga raamaturiiuli juures käin küll lähemalt raamatuselgi vaatamas. Lihtsalt huvitab, mida teised loevad. 🙂 Muide, minu arust on siin perekoolis olnud korduvalt teema, et külalised kisuvad kapiuksi lahti, olete juba ära unustanud? 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

See oli küll juba aastaid tagasi aga on mulgi üks sarnane kogemus. Olin haiglas ja sealt üks palatikaaslane tuli hiljem külla. Kohvitasime ja lobisesime aga mul laps ärkas ja läksin lapse juurde. Tagasi tulin lapsega siis külaline teatas, et käis võttis vahepeal külmikust puuviljad ja sõi ära.
Lapse puuviljad olid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ole selliseid tuttavaid. Kui maja ehitasime, siis oli küll neid, kes soovisid maja näha, aga siis me ei elanud veel ise sees ja see ei olnud probleem. Aga nüüd hiljem küll keegi omapead kuskile uitama ei ole läinud. külmkapi kallal ei käi ja midagi muud imelikku ei tee. Mul ei käi isegi kutsumata külalisi ja ka grillima ennast vägisi ei suruta. Ei tea, mul vist on normaalsed tuttavad sattunud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Näiteid:
Hobikaaslane tuli korraks läbi. Meesterahvas – ja ütles, et ohoh, vaatan nüüd maja ka – ja käis kõik kohad läbi alates meie magamistoast, lõpetades tehnoruumiga.
Lapse sõbranna ema tuli lapsele järele, kutsusin korraks kohvile – ja kuna lapsed mängisid veel lapse toas, jalutas sinna – ning möödaminnes piilus ka teistesse tubadesse.

Kummaline jah, et kas tõesti kõik tuttavad on imelikud või on inimene ikka ise ka imelik? Miks peaks lapse sõbranna ema, hobikaaslane korraks läbi tulema ja elamises ringi patseerima? Sama hästi võiks laps olla vanema tulekuks valmis ja vanem piirdub autos, koridoris ootamisega. Kui vaja midagi rääkida, siis saab elutoas või köögis kõik jutud ära pidada või kohvikusse minna.
Kui külalisi koju ei soovita või hambad ristis ära kannatatakse ja pärast pahurad ollakse, siis tuleks teema oma peres selgeks rääkida ka lastega, et igal ajal külalisi ei kutsuta, ainult tähtpäevadeks ja eelneva kokkuleppega.
Võimalik, et osade inimeste pidevad probleemid külalistega on seotud nende lapsepõlvega, nõukogude ajaga, kui vanematel ette teatamata külas käidi ja korraks läbi astuti ning see ei meeldinud neile ja häirib siiani.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kunagi küsisin ühelt tuttavalt, kes ka sättis sammud magamistubade korrusele, et kas soovib sisse kolida või soovib ära osta maja. et miks ta tahab maja üle vaadata? solvus 😛 rohkem külas käies pole tunginud kuskile mujale, kuhu mina teda kutsunud olen .

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hahaa, selle peale tuli meelde kui olime just kolinud ja mehe õde oma mehega tulid külla, no ja siis ma viisakusest ütlesin et kas tahate maja vaadata ja mehe õde ütles et võta nüüd rahulikult, küll me jõuame.

Ok hea küll, enam ei pakkunud sest tõesti, mida ma siin eputan, eks ole.

Kuna mees ka enam maja vaatamist ei pakkunud ja mina ka enam mitte siis jäigi neil maja vaatamata. Siiamaani teeb mehe õe mees talle etteheiteid et maja jäi ülevaatamata.

Pole ka sagedased külalised seega jäigi neil vaatamata.

Küll pisut teemast välja, aga sõna “eputama” pani kohe pliiatsi liikuma: minu arust kõik kodu- ja aiapildid on puhas eputamine. Eriti veel kuni ajakirjandusse minemiseni. Meie aeda taheti ka tulla pildistama – naabrid, va “toredad”, olid mingi väljaande kutsunud. Õnneks ikka helistati enne ja ütlesin kohe ära. Ma ei näe sel mingit vajadust.
Oma kodu ka ei eksponeeri, lolle külalisi ei kutsu. Elamine on mul alati korras, head inimesed võivad käia kus tahavad, aga õnneks on sattunud intelligentne pere ja tutvusringkond, kes ei käigi niisama ringi. Ka mind ennast eu huvita teiste mööbel või paigutus – mina olen see, kes käib külas inimeste, mitte söökide või asjade pärast.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lapse 4a sünnipäevapeol üks sama vana sünnipäevakülaline ütles, et ta tahab teisele korrusele ka minna. Ma vastasin, et pole mõtet, seal meil mänguasju pole, meie lapsel pole oma tuba, kõik asjad elutoas (külalislapsel jällegi on oma tuba ka, eks seepärast ta arvaski, et osad asjad puha mängimata). Kas ta sellega just rahule jäi, aga üles enam ei kippunud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ema veel elus oli, siis mäletan, et tema sõbrannad-juhututtavad käisid. See oli kuidagi nii elementaarne, et üks ei küsinud ja teine ei heitunud. Pubekana käis närvidele küll, kui sinu toa uks lahti löödi ja mingid mutid su tuba takseerisid.

Ise olen ka kuidagi automaatselt esimest korda tulijale elamise ära näidanud. Ei teagi, miks. Isegi oma eksile ja ta uuele naisele, kui need last tooma tulid. Kusjuures, välismaalastele ei ole näidanud, ainult eestlastele. Elasin pikalt ka välismaal.

Otseselt ise pole minu külalistest siiski tube inspekteerima hakanud, aga mingi sissejuurdunud komme see on küll, et tuleb nagu elamist näidata. Võimalik, et see on üks nõuka ajast tekkinud komme, kus polnud ju eriti väljapoole näidatavaid edu sümboleid ja elamistingimused suht napid. Ja siis näidatigi seda, mis on. Uut kahetoalist Mustamäe korterit, kuhu oli sul õnnestunud uus sektsioonkapp leti alt hankida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui on soolaleivapidu, siis ma küsin, et noooh näita nüüd kõik ette!
Ja ise näitan ka siis, kui on uus elamine.
Kui keegi on kodus remonti teinud ja sellest on juttu olnud, siis tahaks ka näha ja küsin.
Ma ise tegin kodus vannitoa remondi, siis näitasin seda külalistele, kes tahtsid näha. harilikult mu külalistel sellesse vannituppa asja ei ole, WC on meil eraldi ja sellest vannitoast eemal.

Aga kui on niisama külaskäik, mis siis et ma kuskil esimest korda olen, siis ma küll ei eelda, et mulle hakataks mingit ringkäiku tegema ja ma ei hakka ka ise kuskile mujale trügima kui elutuba/köök, vastavalt sellele, kus parasjagu istume. Aias vaataks küll ringi, aga seda ma enne ka küsin, mitte ei lähe niisama uitama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lapse 4a sünnipäevapeol üks sama vana sünnipäevakülaline ütles, et ta tahab teisele korrusele ka minna. Ma vastasin, et pole mõtet, seal meil mänguasju pole, meie lapsel pole oma tuba, kõik asjad elutoas (külalislapsel jällegi on oma tuba ka, eks seepärast ta arvaski, et osad asjad puha mängimata). Kas ta sellega just rahule jäi, aga üles enam ei kippunud.

Lapse puhul on see uudishimu minu jaoks arusaadav. Ma mäletan, et isegi lapsena mõtlesin, mis põnevaid asju küll tubadesse ära peidetud on ja kui lahe nendega mängida oleks. Aga mingi hetk kasvab inimene suureks, saab aru, et tegelikult ei peideta tubades eriti lahedaid mänguasju ja suletud ustega ruumidesse on ilma kutsumata ebaviisakas minna. Või noh, ilmselt siis mõni ikka sellest aru ei saa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil on reegel, et kinniseid uksi külas ei avata, muidugi välja arvatudd WC uks. Külalist, kes oleks hakanud ise niisama erinevaid uksi avama ja sisse vaatama, pole olnud. Ise ka külas k’itun samamoodi. On küll küsitud, et kas seal selle ukse taga on magamistuba, aga siis piisab, kui võimalikult külmalt vastata, et jah on küll. Kui ikka teeb veel liigutuse sinnasuunas, saab lisada et sinna meie magamistuppa pole põhjust teil minna, sest me oleme ju siin.

Mul ühel vennal on kaks maja ja suvila. Üheski nendest pole me mehega nende magamistubadesse end surunud ja seda 30 aasta jooksul. Mis huvi peks mul olema vadata teiste inimeste seksi- ja magamisruumi? Kabinetti veel, saan aru, vaataks raamatuid jne, aga milleks mul teada, milline voodikate neil on ja mis pilt voodist avabneb.
Sama meil. Ei minu vennad ega õde ega mehe vend pole trepist üles hakanud ronima. Lihtsalt jutuks on olnud, et mis ruumid seal on. Oleks seal eksootiline terraarium või tonnine akvaarium, ehk siis huvitakski, aga mis huvi saab neil olla vaadata meie magamistubasid, anda hinnang sealsele seinakattematerjalile ja veenduda, mis värvi on pererahva privaaatpesuruumides kempsuhari…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ja kuidas on lood teie kodukoristajate või lapsehoidjatega? Olete te nii kindlad, et nad ei tassi ka oma sugulasi teie elamist uudistama, kus iga nurk ja kapisahtel läbi uuritakse?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ise teiste kodudes ringi ei nuhi ning ilma kutsumata uitama ei lähe. Kui tualetti vaja minna siis küsin pereahvalt, ise uurima ei lähe. On endal ka kogemus kui peale kolimist üks tuttav meile külla tuli. Tüüp marssis talvesaabastega meie magamistuppa ja hakkas kritiseerima, mis seal kõik valesti on. Minu meelest väga matslik kuna magamistuba on minu jaoks privaattsoon ning ma ei küsinud kriitikat.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind näiteks ei huvita teiste kodud ega remondud. Just tüütu, kui hakatakse mõõda maja ringi vedama. Piisab, kui tean peldiku asukohta, muu ei koti väga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on nagu selles kutsumata külaliste teemas ehk lastetoa küsimus. Ma ise kellelegi kutsumata külla ei lähe ja see laieneb ka kutsumata privaatsfääri tubadesse astumisele. Samas paljud seda teevad ja mullegi satub aeg-ajalt kutsumata külalisi, kes rõõmsalt mööda maja ringi astuvad. Eks igasuguste ebaviisakustega tuleb elu jooksul leppida ja kohaneda. Mina ainult vaikselt imestan, miks pealtnäha haritul inimesel kodune kasvatus ära jäi.

Please wait...
Postitas:
kitah

ma küll ei arva, et ebaviisakustega peaks leppima ja kohanema. hea küll, et kuskil avalikus ruumis ei saa sa end vbl kaitsta, aga sinu omas kodus – no tule ansip appi, seal peaks ju SINU reeglid kehtima, mitte matsliku külalise omad. hea küll, et esimesel korral sa polnud selleks valmis ja ma saan aru küll, et selline asi võib esimese ehmatusega natuke oimetuks võtta, aga edaspidi ometi. või vähemasti sa oled nüüd perekoolist hoiatatud, et sellised asjad võivad juhtuda, kui sa enne ehk ei teadnud ega tulnud selle pealegi.

Please wait...
Postitas:
nyah nyah

Lapsepõlves oli mul ka sõbranna, kes kylla tulles kogu korteri läbi tormas & kõik kapid-sahtlid lahti tiris. Aga tema kasvas ATHst välja. Ju siis mõni pole välja kasvanud ega õige arsti juurde sattunud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja kuidas on lood teie kodukoristajate või lapsehoidjatega? Olete te nii kindlad, et nad ei tassi ka oma sugulasi teie elamist uudistama, kus iga nurk ja kapisahtel läbi uuritakse?

Lapsehoidjaid pole, aga on 2 korda aastas suurpuhastus, mil meie läheme perega spaasse või lühemale nädalavahetusereisile ja 2-3 täispäeva küüritakse meie maja, aknaid jms, kõik alates põrandatest kuni köögikappideni, lülitite ja kapipealseteni. WC pottide tagustest kraanikausijalgade ja jalatsiriiulite ja riidekapini koridoris. Iga nurk käiakse läbi ikka, sest iga nurk tuleb ka ära koristada. Tehakse ka pisemad nö remonditööd, kas kuskilt liist lahti või aknalaud vajab poleerimist.

Kas nad avavad ka sahtleid – jah, muidugi. Kõik köögikapid ja KÕIK köögisahtlid tõstetakse puhtaks, pestakse pealt, seest ja eest, nugade-kahvlite hoidik sahtlis pestakse, noad-kahvlid vajadusel poleeritakse, pannid vaadatakse üle, kuivainetele visatakse pilk peale, kapid-sahtlid kuivatatakse ja pannakse asjad tagasi. Aegunud tooted on luba ära visata. Mõlemad vannitoakapid samamoodi šampoonipudelitest, hambapastadest, kreemidest tühjaks, kapid seest puhtaks, tagasi. Raamaturiiulid väiksem tuba maast laeni 3 seina ja elutoas 1 pisike riiul – raamatud välja, tolm võtta, tagasi.

Aknapesu.

Tekid ja diivanikatted, padjad elutoas, õuetoolide katted jne tuulutatakse, klopitakse või materjali sobivuse korral pestakse ning paigutatakse tagasi. Kardinad, mida olen soovinud vahetada, vahetatakse, vanad pestakse ja kuivatatakse ja triigitakse ning pannakse hoiuruumi.

Sahver puhastatakse, külmik ka – kui peaks olema midagi aegunut – välja (külmikus enamasti pole, sahvris võib olla). Saun pestakse. Suured lõikelauad (meil raiutakse ise liha nt) lihvitakse kiht õhemaks ja desinfitseeritakse võimalusel päikese käes.

Koerte ja kasside esemed pestakse, tuulutatakse, kuivatatakse.

Kas need inimesed ronivad ka pesusahtlitesse ja kirjutuslauasahtlitesse, mustapesukasti, riidekappi ja sahtlisse, kus on ehtekarp? Ei. Esmalt on nii meil kokku lepitud, et nad seda ei tee. Teeiseks on mul kontrollimehhanism. Kolmandaks ma juba usaldan neid 100%. Koristamas käivad kaks naist ja ühe neist väimees, kokku kolm inimest. Maksame neile muidugi rahas – seni 750 eur kamba peale ((töövahendid on meilt) + nad saavad külalistubades magada ja külmikust süüa, mis hing igatseb. Juba 11. aastat.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 86 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Külla minnes kõigis tubades ringi kolamine