Esileht Ajaviite- ja muud jutud Külla minnes kõigis tubades ringi kolamine

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 86 )

Teema: Külla minnes kõigis tubades ringi kolamine

Postitas:
Kägu

Mina küsin ka alati, kas tohib uut kodu vaadata, aga kui vihjatakse, et seal toas pole midagi vaadata, siis edasi ei tungi. Endal aga samasugune kohemus ühe tuttavaga, kes minu vihjetest ülemisele korrusele mitte minna, ei hoolinud ja käis lihtsalt omal initsiatiivil ka need ruumid läbi. Suht kummaline🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kunagi oli siin teema, et külalised käivad ise külmkapist asju võtmas ja siis peeti seda väga normaalseks. Et välismaal (jah, ikka sellel PK-le omasel nimetul välismaal) kõik nii teevadki.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kunagi oli siin teema, et külalised käivad ise külmkapist asju võtmas ja siis peeti seda väga normaalseks. Et välismaal (jah, ikka sellel PK-le omasel nimetul välismaal) kõik nii teevadki.

See oli see vaidlushull. Ta soovitas kõigil areneda, sest väljamaal kõik võtvatki külmkapist kõike ise. Sama inimene oli ka see, kes armastas ette teatamata külas käia, hüüdes kohale jõudes TERE!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ema veel elus oli, siis mäletan, et tema sõbrannad-juhututtavad käisid. See oli kuidagi nii elementaarne, et üks ei küsinud ja teine ei heitunud. Pubekana käis närvidele küll, kui sinu toa uks lahti löödi ja mingid mutid su tuba takseerisid.

Ise olen ka kuidagi automaatselt esimest korda tulijale elamise ära näidanud. Ei teagi, miks. Isegi oma eksile ja ta uuele naisele, kui need last tooma tulid. Kusjuures, välismaalastele ei ole näidanud, ainult eestlastele. Elasin pikalt ka välismaal.

Otseselt ise pole minu külalistest siiski tube inspekteerima hakanud, aga mingi sissejuurdunud komme see on küll, et tuleb nagu elamist näidata. Võimalik, et see on üks nõuka ajast tekkinud komme, kus polnud ju eriti väljapoole näidatavaid edu sümboleid ja elamistingimused suht napid. Ja siis näidatigi seda, mis on. Uut kahetoalist Mustamäe korterit, kuhu oli sul õnnestunud uus sektsioonkapp leti alt hankida.

Oi minu emal oli sama komme, kui kodus elasin. Kõigile esimest korda külastajatele tehti maja ekskursioon ja ma vihkasin, et mul polnud privaatset pelgupaika, kuhu pugeda ega sõnaõigust omale nurgale, kuhu võõraid vaatama ei lasta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sain sellest teemast teada, et olen ebanormaalse privaatsusesooviga inimene. Ma ei kannata neid, kes pressivad ennast tubadesse, kuhu neid pole kutsutud ja ausalt öeldes, mulle ei meeldi ka, kui keegi hakkab mulle oma elamises ekskursiooni tegema, kuigi ma selleks pole soovi avaldanud. Mul on siis millegipärast nii piinlik alati, see tundub täieliku ekshibitsionismina.
Mõned ütlevad, et neil polegi selliseid tuttavaid, kes piire ületaksid. Pean paraku tunnistama, et neid ikka satub sekka. Uued naabrid, kauged sugulased, kes ühel hetkel avastavad, et nad on möödasõidul ning polegi sul külas käinud. Tean, inimlik uudishimu, aga võtan seda kui piiride rikkumist ja keeldun kindlameelselt sellisest ruumide näitamisest.
Samas – kui kutsun külalised näiteks jaaniõhtule ja on kokku lepitud ööbimine, sel juhul on kõik ruumid välja arvatud mu isiklik magamistuba, külalistele avatud. Aga sellisel juhul on see nii planeeritud ja kokku lepitud ning see on minu teadlik otsus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui on soolaleivapidu, siis ma küsin, et noooh näita nüüd kõik ette!

Minu meelest on see ääretult ebaviisakas ja pealetükkiv.
Puhtalt minu arvamus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas need inimesed ronivad ka pesusahtlitesse ja kirjutuslauasahtlitesse, mustapesukasti, riidekappi ja sahtlisse, kus on ehtekarp? Ei. Esmalt on nii meil kokku lepitud, et nad seda ei tee. Teeiseks on mul kontrollimehhanism.

? Kuidas see välja näeb?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Puhtalt minu arvamus.

No see on teine, perekooli teema kraavikaldumise ekstreem.

Ehitate uue maja, saate selle valmis, elate pisut sisse ja organiseerid soolaleivapeo.
Saadad parimatele sõpradele kutsed või helistad, vahet pole.
Ühtlasi vihjad, et kui teil ideid pole, siis Jura kohvimasin on teil puudu.
Külalised tulevad küll, kingivad kohvimasina, sina pakud esikus neile kooki ja kohvi ja poole tunni möödudes hakkad nihelema, et pidu nüüd läbi.

Keegi arglikult küsib, et kas maja ja aeda ei tutvustatagi?
Selle peale arvad, et pealetükkivust ja ebaviisakust sa ei salli.
Hakake juba minema!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Õnneks mu külalised ei kola mööda minu maja ja ma ise teiste kodudes ka mitte. Üks naljakas kogemus siiski on. Mul olid külas mu kauaaegsed sõbrad, lobisesime. Ja siis tuli mu poja sõbra isa oma lapsele järgi ja mu laps nurus, et tema ka kohvi jooma kutsuksime (no eks tahtis kauem sõbraga koos olla. Kutsusime siis, elutuppa esimesel korrusel.Aga mees teatas uksel – oi, ma ei ole teie teist korrust näinudki ja tormas trepist üles. See oli nii ootamatu, et ma ei jõudnud reageeridagi. Vahtisime sõbrannaga teineteisele üllatunult otsa ja lasime tal siis kolada. Ma ise olen oma pojal selle mehe juures ka järgi käinud, olen alati õuel oodanud, kuni laps välja tuleb. Tuppa pole mind kutsutud ja ise pole ka tungi minna.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Puhtalt minu arvamus.

No see on teine, perekooli teema kraavikaldumise ekstreem.

Ehitate uue maja, saate selle valmis, elate pisut sisse ja organiseerid soolaleivapeo.

Saadad parimatele sõpradele kutsed või helistad, vahet pole.

Ühtlasi vihjad, et kui teil ideid pole, siis Jura kohvimasin on teil puudu.

Külalised tulevad küll, kingivad kohvimasina, sina pakud esikus neile kooki ja kohvi ja poole tunni möödudes hakkad nihelema, et pidu nüüd läbi.

Keegi arglikult küsib, et kas maja ja aeda ei tutvustatagi?

Selle peale arvad, et pealetükkivust ja ebaviisakust sa ei salli.

Hakake juba minema!

Heldeke, kui elav fantaasia! Põhineb see sinu tõsielusündmustel? Ausalt öeldes ei oleks ise niisuguse asja peale tulnudki. Vbl sellepärast, et mul on pisut avatum mõtlemine, st “näita kõik ette!” ja “vastuvõtt esikus” vahele mahub minul veel hulk muid variante.

Üldiselt on mul ka mulje jäänud, et need ekskursioonid oma uues kodus on miskitpidi nõukaajaga seotud. Kas kuskile seal müstilisel Välismaal samasugune komme on, ei tea, mina olen elanud 24 aastat Soomes ja pole kordagi näinud, et külalised viiakse mööda elamist jalutuskäigule. Tavaliselt on väike (just väike, st tagasihoidlik) laud toas/ aias, inimesed vaatavad just seda ruumi/ ümbrust kus ollakse ja keegi kuskile kondama ei lähe. Eriti mõttetu oleks see korteris. Mina isiklikult olen selle aja sees elanud ühes üürikas ja edasi oma korteris. Külalisi käis, aga keegi ei rändanud ringi. Mõistan, et minu kogemused on puudulikud, aga ausalt öeldes muu maailma kombed väga ei huvitagi – katsuks siinsetegagi hakkama saada 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Külla minnes kõigis tubades ringi kolamine

On inimesi, kes kolavad ja on inimesi, kes kunagi ei kola.

Teemaalgataja, su sõnakasutusest selgub, et sa ise oled pigem sellise lihtsama sõnakasutusega lihtne inimene, siis sa ei saa ju ka nõuda, et su tutvusringkond koosneks mingitest teistsugustest.

Ma ei pane pahaks, tunnen niisama huvi, mis minu sõnakasutuse juures viitab sellele, et olen lihtsama sõnakasutusega inimene? Ma ei tee inimestel haridustaseme järgi vahet, seega pole see tegelikult üldse tähtis, lihtsalt kuna sa juba jutuks võtsid, toon välja, et eranditult kõik need luusijad on olnud kõrgharidusega. Üks neist ka kõrgkooliõppejõud, doktorikraadiga.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

kõik need luusijad

Sinu sõnakasutuse “kolavad ringi” ja “mitte tuttavad”, tekkis kohe silme ette pilt, kus pizzapoiss, DHL kuller, esimesele korrusele kööki kutsutud torumees jne, NIIPEA, kui ta alt uksest sisse lastakse, panevad kohe jooksuga trepist üles teisele korrusele, välisjalatsid jalas; mingi hetke pärast kuuled, kuidas kukub kolinal ümber su magamistoa lillepostament ja trepist näed alla veeremas oma lemmiklõhnaõlipudelit…
Kirsiks tordile ta kukub kuskil üleval pikali ka ise, täies pikkuses ja kõva matsuga.

Ja selle asemel, et talle järgi minna, naeratada ja käega näidata, et alla tagasi (lisades viisakalt “palun”) saab sedakaudu, tormasid sina arvuti juurde ja trükkisid klõbinal perekooli teema.
See kolistaja on seal teisel korral veel siiani ja ei leia väljapääsu…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas need inimesed ronivad ka pesusahtlitesse ja kirjutuslauasahtlitesse, mustapesukasti, riidekappi ja sahtlisse, kus on ehtekarp? Ei. Esmalt on nii meil kokku lepitud, et nad seda ei tee. Teeiseks on mul kontrollimehhanism.

? Kuidas see välja näeb?

Oh taevas. Kuna mul oli aastaid peres erivajadustega kasulaps, on kõik magamistoa kapid-sahtlid lukus (ta peitis sinna sööki ja kakat). Ja on kaamerad, millest loomulikult on abilised teadlikud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Soomes

muu maailma kombed väga ei huvitagi – katsuks siinsetegagi hakkama saada 😀

Sealsetekagi.

Please wait...
Postitas:
talent

Sinu sõnakasutuse “kolavad ringi” ja “mitte tuttavad”, tekkis kohe silme ette pilt,…

Minu arust jälle üks kägu, kes ei korruta kogu aeg samu sõnu. Noh, et eesti keel on rikas küll, aga Perekoolis VISATAKSE toite ahju, VOHMITAKSE süüa, nutetakse LAHINAL, HING ON KATKI jne., st üle ühe kasutaja kasutab samu väljendusi ja sõnu. Mitte mingit originaalsust! Siinkohal saab Nyah teenitult virtuaalse pärja kaela, kuna tema sõnaseadmisoskust ja sõnavara üldse on meeldiv lugeda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sealsetekagi.

Nonoh 😀

Mu jaoks on soolaleivapeod kõige tüütumad asjad üldse. Enamasti ongi peo tähtsaim osa giidiga ekskursioon mööda maja. Kahjuks on need suures osas tavalised uusehitised, külaliste puhuks läikima nühitud, sobilikes kohtades lillevaasid ja puuviljavaagnad nähtavale seatud (olen ka vets-vannitoas viinamarju näinud, ime, et roosilehti vannis polnud). No eriti ei huvita.
Ühe sugulase maakodus olen käinud, mida tõesti oleks võinud vaatama jäädagi, kuna teadsin, et seda on 20 aastat ainult oma kätega tehtud. See oli küll väga põnev, kuidas sajanditagune stiil oli ühendatud tänapäevaste mugavustega, kui hästi see kõik kokku sobis ja millised vahvad maalingud kõikjal! Inimeste maailmataju paistis igast nurgast.
Nii et ise ma võõraste kodude vastu huvi ei tunne üldse.
Ainult aiad pakuvad huvi, kui seal on vahvaid kooslusi. Aga kui just pererahvas ise ei ütle, et minge ja konnake aias ringi, siis väga harva lähen grillialast kaugemale.

Meie sõbrad-sugulased pole ka enamasti alumisest korrusest kaugemale läinud. Kuna meil pole ka päris tavaline maja, siis mõni esmakordselt külla tulnu on ikka küsinud, kuidas ülemine korrus lahendatud on. Oleme siis rääkinud, ainult mõnele üksikule näidanud ka. Ise ei kipu keegi kuskile ronima.

Aga mul on selline tore ämm – vaat kui tema külas on, siis võtab sugulased ritta ja juhatab igasse nurgatagusesse 😀 Oma poja ehitatud maja ikkagi! Peab näitama!

Aga mulle endale on aastaid tagasi tuttav teinud vastostetud majas niisuguse ekskursiooni, et siiani tekitab külmavärinaid: ei näidatud mitte lastetuba, kus ka lapsed mängisid, vaid lahti löödi ka ema magamistoa uks, kus ema parasjagu magas! Vaat see oli jube. Ja nagunii olid kõik need 8 tuba täiesti ühesugused…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Külla minnes kõigis tubades ringi kolamine

On inimesi, kes kolavad ja on inimesi, kes kunagi ei kola.

Teemaalgataja, su sõnakasutusest selgub, et sa ise oled pigem sellise lihtsama sõnakasutusega lihtne inimene, siis sa ei saa ju ka nõuda, et su tutvusringkond koosneks mingitest teistsugustest.

Nendest, kes ei kola, kes on empaatiavõimelised ja kes küsivad sinu kodus viisakalt luba jne.

Seega, pigem kehtesta end, kui et üldse loobud omataoliste inimestega suhtlemisest. Ega see perekoolist “samasuguste” leidmine su enesetunnet paremaks ei tee, ikka on ju ebameeldiv, kui magamistuba on segamini ja mingi moor seal luba küsimata “kolab”.

Hobikaaslase poole sattudes mine ühtlasi ja vaata, mis tal külmkapis on. Kui küsitakse, et miks, tee suured silmad.

Ma ei saanud küll aru, et teemaalgataja tekst kuidagi lihtsa(meelse)m oleks olnud, sinu enda tekst seevastu küll intelligentsemat sorti keelkasutusega ei hiilga.

Mulle samuti ei meeldi, kui mööda minu elamist iseenesestmõistetavalt ringi kolatakse, seepärast panen alati need uksed kinni, kuhu külalistel asja ei peaks olema. Siiani on õnneks kõik kinnise ukse vihjest aru saanud ja seda respekteerinud.

Kõige enam on ehk üllatanud mehe tädipoja naine, kes meile esimest korda külla tulles ise köögisahtlist lisalusikat otsima läks. Mitte et mul seal midagi varjata olnuks, aga ma ise pooltuttavate juurde esimest korda küll sattudes kindlasti nii ei teeks, seega mulle tundus see pisut kummaline. Suu on peas, küsi, ei ole vaja ilmtingimata ise teiste köögisahtlitesse sobrama minna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle küll meeldib teiste elamisi vaadata, aga seda muidugi mõista mitte ise kolama minnes. Vaid küsides. Mul siiani olnud kõik tuttavad, kes hakkavad räägima vaimustunult oma remondinippidest ja kus uus maal saadi ja jne. Ja ise vaatan sama pilguga, et kuidas mulle meeldiks elada sellises kodus. Samamoodi võivad külalised mu koďus ringi käia, sest külaliste ajaks ma teen kodu korda ja midagi privaatset ei vedele. Samas neid kodusid kus ma ise küsin kodu ekskursiooni, on need inimesed keda ma hästi tunnen ja ma tean et nad ei solvu selle peale. Mingi kauge tuttava või sugulase kodu ekskursiooni ma muidugi ise ei küsi, kui pakutakse, siis ikka vaatan.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga mul on selline tore ämm – vaat kui tema külas on, siis võtab sugulased ritta ja juhatab igasse nurgatagusesse 😀 Oma poja ehitatud maja ikkagi! Peab näitama!

😀 Minu ämm teatas kord pidulauas, et jumal tänatud, et lapsed isata kasvasid – mõlemal on nüüd oma maja! 😀
Seosest keegi väga aru ei saanud, aga vot see MAJA oli/ on tema arvates ülioluline.

Please wait...
Postitas:
Kägu

? Kuidas see välja näeb?

Oh taevas. Kuna mul oli aastaid peres erivajadustega kasulaps, on kõik magamistoa kapid-sahtlid lukus (ta peitis sinna sööki ja kakat). Ja on kaamerad, millest loomulikult on abilised teadlikud.

Laps OLI ja kaamerad ON? See viitab mingile nuhkimisvajadusele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, mis imelike inimestega te suhtlete…aga mina teiste elamistes ei kola. Samuti ei kola keegi minu elamises. Tutvumine toimub vaid juhul kui koduomanik ise soovib näidata, tutvustada..

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle küll meeldib teiste elamisi vaadata, aga seda muidugi mõista mitte ise kolama minnes. Vaid küsides. Mul siiani olnud kõik tuttavad, kes hakkavad räägima vaimustunult oma remondinippidest ja kus uus maal saadi ja jne. Ja ise vaatan sama pilguga, et kuidas mulle meeldiks elada sellises kodus. Samamoodi võivad külalised mu koďus ringi käia, sest külaliste ajaks ma teen kodu korda ja midagi privaatset ei vedele. Samas neid kodusid kus ma ise küsin kodu ekskursiooni, on need inimesed keda ma hästi tunnen ja ma tean et nad ei solvu selle peale. Mingi kauge tuttava või sugulase kodu ekskursiooni ma muidugi ise ei küsi, kui pakutakse, siis ikka vaatan.

Rääkima.

Minu meelest igasugune ise küsimine on ebaviisakas. Ka nende niinimetatud heade sõprade puhul. Ma lihtsalt ei tule selle pealegi, et öelda – kuule, näita nüüd oma kodu! Miks ta peaks ja miks ma peaks? Aga siit teemast saan aru, et uudishimu on suur ja inimesed ei suudagi kannatada, küsivad ise. Aga kordan – see kõik on minu arvamus ja minu kasvatus.
Kodu on alati korras. Ekstra külaliste pärast ei pea küll koristama hakkama. Kord ja puhtus on mu enda pärast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuule, ära nori. Miks ühe käo elukorraldus sind nii häirib? On hirm, et kui sa teiste kodusid koristades kuskil isiklikes asjades kolad, saadakse tänu kaameratele teada? Ta ütles ju, et koristajad on kaameratest teadlikud ja neile sobib. Pole sinu asi siin torkida.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Rääkima.

Minu meelest igasugune ise küsimine on ebaviisakas. Ka nende niinimetatud heade sõprade puhul. Ma lihtsalt ei tule selle pealegi, et öelda – kuule, näita nüüd oma kodu! Miks ta peaks ja miks ma peaks? Aga siit teemast saan aru, et uudishimu on suur ja inimesed ei suudagi kannatada, küsivad ise. Aga kordan – see kõik on minu arvamus ja minu kasvatus.

Kodu on alati korras. Ekstra külaliste pärast ei pea küll koristama hakkama. Kord ja puhtus on mu enda pärast.

Siis on hästi, kui sa selle peale ei tule, ega ei peagi tulema. Ma olen uudishimulik, ebaviisakas, kasvatuseta jäänud – mis teha 😀 ja mis peamine, hea et ma su tuttav pole 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kaamerad on paljudes kodudes, need on ju elementaarsed turvameetmed. See ei peaks küll tänapäeval kelleski imestust tekitama. Nii mitmedki kindlustusfirmad nõuavadki varakindlustuslepingu sõlmimisel ka kaameraid, kui nt tegu maakoduga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, laps sai aprillis vanaisaks ja tema kohta ma ei saa kuidagi öelda, et ta peidab kakat kappidesse või on üldse mu peres kuidagi lapseks. Tal on oma pere.

Kaamerad kahes toas on turvakaalutustel ja on juba vääääga ammu esimese korruse kahes magamistoas. Pole hakanud maha võtma.

Sinu kirjastiil aga viitab meie vaidluskäole. MIne ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis krdi lumehelbekese teema? Suud pole peas, et öelda nendele juhuslikult külla tulijatele, et sa ei soovi, et nad ringi kondaksid?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mu jaoks on soolaleivapeod kõige tüütumad asjad üldse. Enamasti ongi peo tähtsaim osa giidiga ekskursioon mööda maja. Kahjuks on need suures osas tavalised uusehitised, külaliste puhuks läikima nühitud, sobilikes kohtades lillevaasid ja puuviljavaagnad nähtavale seatud.
Ühe sugulase maakodus olen käinud, mida tõesti oleks võinud vaatama jäädagi, kuna teadsin, et seda on 20 aastat ainult oma kätega tehtud. See oli küll väga põnev, kuidas sajanditagune stiil oli ühendatud tänapäevaste mugavustega, kui hästi see kõik kokku sobis ja millised vahvad maalingud kõikjal!

Enamus elamisi ongi igavad. Kui kinnisvara lehed lahti lüüa, siis midagi ägedat leiab harva. Tihti võetakse sisustamise osas üksteise pealt malli, näiteks vahepeal oli populaarne panna aiad täis kummikutesse või kändudesse istutatud lilli ja aiapäkapikke. Üks teeb midagi ja teised kohe järgivad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

inu kirjastiil aga viitab meie vaidluskäole. MIne ära.

Ei viita, mina olen vaidluskägu.
Ja kaamerad kodus on ok, peaks ka panema.
Hea ju vaadata, mis toimub, kui alarmi numbrilt tuleb monotoonse naisehäälega kõne, et “teie objektil registreeriti liikumine”, kui ometigi peaks kõik kodust ära olema.
(kuigi, seda pole veel juhtunud, aga mine sa tea. Vitautased pidada taas Eestis liikvel olema)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul on sõbrad. Sõbrad võivad ringi konnata, vajadusel duši all käia, mõni uinak. Laenan ka puhta särgi selga, kui vaja.
Võin ka võõra tualetti pissile lasta, ei minesta ära.
Eu tea, kes teil on. Kuidaa teil üldse sõpru on, kui “privaatsusvajadus on suur” ja keegi midagi teha ei tohi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 86 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Külla minnes kõigis tubades ringi kolamine