Esileht Ajaviite- ja muud jutud Külla minnes kõigis tubades ringi kolamine

Näitan 26 postitust - vahemik 61 kuni 86 (kokku 86 )

Teema: Külla minnes kõigis tubades ringi kolamine

Postitas:
Kägu

Minul on sõbrad. Sõbrad võivad ringi konnata, vajadusel duši all käia, mõni uinak. Laenan ka puhta särgi selga, kui vaja.

Võin ka võõra tualetti pissile lasta, ei minesta ära.

Eu tea, kes teil on. Kuidaa teil üldse sõpru on, kui “privaatsusvajadus on suur” ja keegi midagi teha ei tohi.

Mul sama tunne. Las käivad ja vaatavad. Seletan ja näitan hea meelega. Privaatsusvajadus on ka mul suur, aga no mis juhtub, kui keegi mu magamistuba näeb? Ei ole maailma lõpp ju, inimesed on erinevad ja annavad erinevaid hinnanguid. Sahtlist või külmikust otsimise kohta ei oska ka halba sõna öelda – nii väike asi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tundub jah, et keegi jõlgub neil magamistoas 24/7/365. Et pole kunagi üksi ja kui keegi nende ikea patja näeb, võtab see padja erlisuse ära.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina ise teiste tubadesse ei tungi, aga samas, kui on uus elamine, siis nagu eeldaks küll, et tehakse väike ekskursioon. Tegelikult rohkem huvitavad mind teiste aiad, kuna aiandus on minu hobi. Ma ise olen pärit perekonnast, kus külla minnes käidi kõigepealt kõik peenrad ja kasvuhooned läbi ja siis alles mindi tuppa. See komme on säilinud meil siiani. Ema juurde minnes ikka tehakse kõigepealt tiir aias. Õega sama teema.
Meil ka uus elamine ja kui keegi külla tuleb, siis mul küll pole probleemi, et keegi magamistuppa piilub. Mingeid alasti fotosid seinal pole. Meil pigem probleem selles, et keegi ei tule külla. Tuttavatest ma ei hakka rääkimagi, aga lähisugulasedki ei saa külla tuldud. Abikaasa juba ütles, et lõpeta see kutsumine ära. Imelik juba hakkab. Kui me ise oma (lähi)sugulastel külas ei käiks, siis ma näeks neid vaid matustel ehk. Nii et kui keegi paar korda aastas meile juhtub, siis pole probleem elamine korda teha.
Maal meil maja pole, aga on aed. Ikka nii suur, et kilomeeter kõndimist, et erinevaid kohti näha. On inimesi, keda aiailu ei huvita karvavõrdki ja kui nendega jalutad, siis saad aru, et nad ei saa mitte muhvigi aru loodusest ja ilust. Ekskursiooni tasub teha inimesele, kes tõesti huvitub sellest, mida sul näidata on. Ja ega me kadedad pole. Samas oleme ka vägagi privaatsust armastavad inimesed.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul on sõbrad. Sõbrad võivad ringi konnata, vajadusel duši all käia, mõni uinak.

Ja naised võivad vabalt vannitoakapist tampoone võtta ning lapsed külmikust jäätist.

* kui tihti tuleb inimene külla, vajab pesu ja puhtaid riideid ning jääb magama? Päris huvitavad “sõbrad”…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minul on sõbrad. Sõbrad võivad ringi konnata, vajadusel duši all käia, mõni uinak.

Ja naised võivad vabalt vannitoakapist tampoone võtta ning lapsed külmikust jäätist.

* kui tihti tuleb inimene külla, vajab pesu ja puhtaid riideid ning jääb magama? Päris huvitavad “sõbrad”…

Need, kes tulevad rattaga, nt. Kaugelt. Või kuskilt maratonilt. On tulnud linna jooksma kuskilt mujal, hea pärast sõbra juures duši all käia. Kasvõi tantsupeo ajal käivad, teadagi kui suured need järjekorrad duširuumis on, kui vaja saab ka riideod pestud-kuivatatud.
Jäätis ei saa, seda mul pole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Raske on siis varuda omale?
Inimene tuleb teisest Eesti otsast tantsupeole, pole aimugi, kus pood on, kiire kogu aeg ja sina teatad, et “pole”?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Loomulikult saavad sõbrad minu juures nii riideid vahetada, duši all käia kui ka magada. Selle viimase jaoks on külalistele 2 magamistuba, mis kõlbavad ka riiete vahetamiseks. Tualeti külastamiseks ja dušitamiseks on külaliste magamistubade kõrval spets neile võimalus allkorrusel, pole mingit vajadust minna trepist läbi meie magamistoa meie vannituppa.

See just ju ongi külalislahkus – külaline ei pea vahtima minu kuivavat aluspesu ega nägema minu tampoonikarpi, vistrikukreemi ega kondoomikollektsiooni. Ta ei pea nuputama, millisesse käterätikusse peremees viimati oma riista kuivatas.

Külalistel on selleks omad ruumid ja kui see pole võimalik, siis väga selgelt osundatud puhas spetsiell sulle, külaline rätik.

Duši- ja tualettruumides on ju käterätikud vastavalt ruumi kasutusele. Ainult külalistele mõeldud pesuruumis on rätid nagu hotellis – kõik kasutamata.

Tualetis, kus käivad pereliikmed ja ka külalised, on miinimum ühel nagil silt juures: külalistele. Või mina perenaisena näitan, et näe, see rätik on täna sulle. Muidu on see nagi tühi, külalistest teadasaamisel paneme sinna räti või kaks. Seega püsikülalised juba teavad, et see on puhas ja just eraldi neile (või mitu, kui külalisi palju). No kui mõni loll just kutsumata ja ette teatamata elutuppa ei saabu ja seal TERE ei röögata – siis ei pruugi külaliste rätikuid olla jõundud paigaldada :-).

Pererahva magamistoas, kuni me grupikat ei harrasta, külalistele rätte ka pole, sest neil pole sinna asja.

Söögi serveerin ma külalistele ikka ise, nii palju ma siiski võõrustamisest tean, et ei saada külalisi endaale kapist erinevatest arusaamatutest toosidest, potsikutest, totsikutest ja karpidest midagi hamba alla kombineerima. Mul on sama lihtne sõbrale see võileib teha kui temal mulle, kui tema pool olen.

Ja no täiesti kindlasti ei tõuse mõni aspiriini, plaastrit, salvrätti või hambatikku vajav külaline vaikides lauast ja ei asu kõiki lähiruumide kappe ja sahtleid avama. Ta küsib, sest ta teab, et ma vastan.
Selline vaikiv sahtlilappija, kes ei julge sõbralt salvakat vms küsida, parem tuustib 15 sahtlit läbi, oleks küll kummaline.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Raske on siis varuda omale?

Inimene tuleb teisest Eesti otsast tantsupeole, pole aimugi, kus pood on, kiire kogu aeg ja sina teatad, et “pole”?

Ära muretse, “meil linnas” on poode palju ja nad on üsna äratuntavad. Üks mul hoovis, saab sobiliku jäätise 4 minutiga kätte.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ära muretse, “meil linnas” on poode palju ja nad on üsna äratuntavad. Üks mul hoovis, saab sobiliku jäätise 4 minutiga kätte.

Eramaja hoovis on pood?
Siis sa elad samas külas, kus minagi, pole see mingi linn.

Mis sest, et nimi nagu pakub, et oleks linn (pelgulinn), aga tegelt on küla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mul on kõik sellised tuttavad, kes tahaks ekskursioonitada teiste kodudes ja näitavad ka oma kodusid, aga mina jälle pole huvitatud teiste kodudes ringi kolama ja ei tahaks, et minu kodus ekskursioonitatakse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eramaja hoovis on pood?

Siis sa elad samas külas, kus minagi, pole see mingi linn.

Mis sest, et nimi nagu pakub, et oleks linn (pelgulinn), aga tegelt on küla.

Näita mylle kohta, kus ma räägin eramajast.

Tõsi, ongi küla. Lilleküla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Näita mylle kohta, kus ma räägin eramajast.

Ei näita.
Võin näidata vaid statistikat, mis ütleb, et mingi vaid 2% Tallinna korteritest on läbi kahe korruse. Ja kui ongi, siis need on pigem “külades” nagu Lille-, Pelgu-, Kala-, Kelmi- jne + vanalinn.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul kolavate täiskasvanutega kogemust pole, aga mõnikord käib meil külas üks kauge sugulane oma lapsega, kellel on ääretult ebameeldiv komme meie kodus hakata kõikvõimalikke kappe ja sahtleid avama.
Elutoast see laps küll üksinda maja peale kolama ei lähe, aga ta lihtsalt käib elutoas ja köögiosas ringi ja kisub kapiuksi ja sahtleid lahti.
Ei ole enam väike laps – tänaseks on juba 7-aastane, aga see komme ei paista kuhugi kaduvat.

Ema teda ei keela ka. Kunagi pole keelanud. Istub aga rahulikult oma juttu veeretades edasi ja ei tee märkamagi.
Ma tavaliselt ootan närviliselt mõnda aega ja jälgin silmanurgast, aga siis teen ise lapsele märkuse, et need on meie kapid ja niimoodi pole viisakas.
Ema ütleb selle peale siis, et “Ega ta midagi ära ei lõhu, ainult vaatab. Ta mul selline uudishimulik.”, ja siis naerab ise rõõmsalt selle peale.

No mis vabandus see on?
Täiesti arusaamatu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kes on esimest korda päris külas (mitte koera toomas ja last viimas ja tuld toomas), sellele teen grand tuuri ise kindlasti, las vaatavad üle. Ja kes on korraks sisse astunud, need küll magamistuppa pole trüginud ega teise korruse vannituppa jne. Aga kui nii suur privaaaatsusvajadus oleks, siis hoiaks uksi lukus, kui on oht, et keegi külla tuleb.
Tundub, et tänapäeval vist väga enam ei õpetata, et tubades ei kolata, kappe ei revideeri külas jne, ehk et inimesed ilma keelamiseta ise ei saa arugi, et see ei sobi, keegi pole kunagi öelnud, kui ema omal ajal ei taibanud õpetada. Lapsele ütlen ise julgelt (aga sõbralikult), täiskasvanud taluks vist niisama ära, imelik oleks omavanuse kallal targutama hakata- ja nii nad ei saagi aru.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No mis vabandus see on?

Pole lihtsamat asja, kui vastata, et vaadake, mul pole selle vastu absoluutselt mitte midagi, kui ta uudishimulik on ja kuskil mujal seda teeb. Aga minu kodus on minu reeglid ning siin ta seda edaspidi enam ei tee. Kas on arusaadav?

…..jaa jätkad vestlust naeratades täpselt sealt, kust pooleli jäi.

Võimatu missioon sinu jaoks?
Minu jaoks on samuti arusaamatu see massiline suuorgani mittetoimimine.

P.S. Sa võid ju sõbrannale veel lisaks sosistada, et su mehel on kiiks panna kuhugi kappi sinu kasutatud alukad ja laetud relv kõrvuti.
Ja poleks ju lahe, kui su uudishimulik laps seda näeb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas on arusaadav?

Möh?
Kas ma kirjutasin kusagil, et ma ei saa selle situatsiooni lahendamisega hakkama ja vajan nõuannet?
Ei kirjutanud ja mul pole selle lahendamisega probleemi.
Mul on “suuorgan” täiesti olemas ja töökorras ka.

Nagu kirjutasin, ütlengi, mis sellest asjast arvan. Iga kord ütlen, juba aastaid ütlen 🙂
Mis aga muidugi ei tähenda, et järgmisel korral uuesti ütlema ei peaks.
Eriti, kui lapse emal puudub igasugune arusaamine, et ta võiks tehtud märkusest midagi õppida ja last ise ka natuke suunata ja kasvatada.

Minu lugu oli pigem kogemuse jagamise mõttes siia toodud.
Et on olemas sellist sorti inimesi, kes peavad täiesti normaalseks, et nende laps võõras kohas omatahtsi ringi kolab ja suletud uksi ja sahtleid avab. Veelgi enam – need lapsevanemad suisa julgustavad teda selliselt käituma kiites oma lapse uudishimulikku meelt.
Ning neil ei ole häbi, kui sa otsesõnu ütled, et nende käitumine ületab viisakuse piirid.

Ja seetõttu tuleb see laps järgmine kord ja käitub jälle täpselt samamoodi.
Suureks kasvades ilmselt ei piirdu ta ainult elutoa kappidega, vaid läheb meie magamistuppa ka.

Please wait...
Postitas:
kitah

järelikult halvasti ütled, kui iga kord peab uuesti ütlema. ma oleks selle peale juba ammu kas röögatanud või seda inimest ja/või tema last enam mitte sisse lasknud. krt 7-aastane on juba piisavalt suur, et aru saada.
mulle ei meeldi matslikud täiskasvanud, aga kasvatamatutel lastel ma endale pähe istuda ka ei lase. kusjuures minu kogemus on, et lapsed saavad piisavalt konkreetsest ütlemisest isegi paremini aru ja jätavad meelde.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selline haiglane uudishimu viitab sisemisele harimatusele. Neile võib vaid kaasa tunda, sest ega nad oma käitumishäirest aru ei saa ning seda ei paranda. Mats on mats, mis tast ikka tahta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, su sõnakasutusest selgub, et sa ise oled pigem sellise lihtsama sõnakasutusega lihtne inimene

Kui keegi tarvitab sõna “sõnakasutus”, enamasti ikka kriitiliselt, siis minul on diagnoos olemas: maksimaalselt õhtukeskharidus. Ja seda ilma irooniata. Muidugi võib tal olla selle juures Tallinna Ülikooli diplom taskus, aga ega paber pole haridus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kasvatuse värk. Nagu minu mehe laps, tuli meile külla, hüppas meie voodis ja soris elutoas lauasahtlites. Kurjalt küsisin, et MIDA sa teed, vaatas süütult otsa ja vastas, et “ma ju ainult vaatan”. Kodune kasvat(amat)us.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selline haiglane uudishimu viitab sisemisele harimatusele. Neile võib vaid kaasa tunda, sest ega nad oma käitumishäirest aru ei saa ning seda ei paranda. Mats on mats, mis tast ikka tahta.

Columbus ja Darwin olid ka haiglase uudishimuga matsid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Columbus ja Darwin olid ka haiglase uudishimuga matsid.

Kas nad kolasid ka võõrastes sahtlites ja teiste kodudes ringi? Kui jah, siis olid tõesti haiglase uudishimuga matsid. Aga ma kahtlen, et sul selle kohta infot on ja neid tõesti matsiks nimetada võib.

Uurimine ja teaduslike avastuste tegemine ei ole sama, mis haiglane uudishimu kellegi magamistuppa või sahtlisse piiluda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

ostsime kunagi uue riidekapi. mees lõpetas just selle kokkupanemise ja asjad olid kõik voodi peal laiali, kui helistas ämm, et tema tuleb külla kohe. meil oli selline lahtine elamine, kus kõik toad läbikäidavad ja ust kinni panna ei saanud, seega viskasin kõik riided voodilt ülepeakalea kappi hunnikusse ja surusin ukse kinni. saabus ämm ja rõõmustas, et oi, teil nii ilus kapp ja tõmbas kõik uksed lahti ning jäi riidehunniku alla 😀

Please wait...
Postitas:
kitah

ostsime kunagi uue riidekapi. mees lõpetas just selle kokkupanemise ja asjad olid kõik voodi peal laiali, kui helistas ämm, et tema tuleb külla kohe. meil oli selline lahtine elamine, kus kõik toad läbikäidavad ja ust kinni panna ei saanud, seega viskasin kõik riided voodilt ülepeakalea kappi hunnikusse ja surusin ukse kinni. saabus ämm ja rõõmustas, et oi, teil nii ilus kapp ja tõmbas kõik uksed lahti ning jäi riidehunniku alla 😀

uudishimu tappis kassi 😀

Please wait...
Postitas:
kitah

mul oli kunagi kolleeg, olgu muld talle kerge, kellel oli üks igavene neetud näpuluu poeg. ega ta ei varastanud, aga soris ka kõik kolleegide sahtlid ja kapid läbi ja naised olid maruvihased, mammale aga midagi öelda ei võinud. siis tekkis meile sinna üks kleptomaan ja keegi tõi politseist (või oli siis veel miilits äkki) mingit sellist lillat pulbrit, et kui kisub karbi lahti, siis see paiskub talle vastu vahtimist ja see värv enam maha ei tule (äkki oli kaaliumpermanganaat? plekid olid küll pärast sedamoodi ja kõik lauad olid neid täis, andis alles nühkida).
no ja siis see nagamann kord jälle, kui ta mamma oli õhtuses vahetuses, kakkus selle karbi lahti (väga sedamoodi, kus nad rahasid hoidsid), ja muidugi sai selle sähmaka omale näkku ja kätele ja igale poole. oi nad olid vihased, aga naised irvitasid, et vot paras. aga ma ei mäleta, kas see võõrutas poisinoka sellest süüdimatust käppimisest või ei.

Please wait...
Postitas:
Kägu

seega viskasin kõik riided voodilt ülepeakalea kappi hunnikusse ja surusin ukse kinni.

Miks seda vaja teha oli?
Ja miks ei võinud sealt ilma ukseta koha pealt ämmale öelda, et palun ära tule siia, näed ju ise, et töö on veel pooleli. Mine istu seal ja lahenda ristsõna. Kui sa just hirmsasti külla end pressisid.
(kuna mul polnud suuorganit, et öelda, et praegu pole hea aeg külastuseks)

Please wait...
Näitan 26 postitust - vahemik 61 kuni 86 (kokku 86 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Külla minnes kõigis tubades ringi kolamine