Esileht Pereelu ja suhted Küllakutse

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 76 )

Teema: Küllakutse

Postitas:
Kägu

Millal on teie  jaoks küllakutse piisav, et selles ka teoks teete? Saad kokku tuttavaga, et võiks kokku saada jne, siis mis hetk on sellest kinni võtate. Et arutate, et peaks ikka kokku saama ja pikemalt juttu rääkima, kuid tegelikult ikkagi kokku ei saa ja külla ei lähe. Või haarate kohe sõnast kinni – et saame järgmine laupäev kokku? Endalgi on vahest tunne, et kas nüüd oli see suusoojaks või siis tõsine kutse. Kuidas teha vahet?

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No seda õpetati minule juba algkoolis inglise keele tunnis. Et kui keegi ütleb, et peaksid külla tulema, siis on suusoojaks, aga kui räägib konkreetsetest kuupäevadest, et näiteks järgmine nädal kolmapäeval, siis on tõsine kutse. Sina küsi, et jaa, võiks, millal sulle sobib? Kui hakkab mingi üldine keerutamine, et mõtleme, võtame ühendust, vaatame, kuidas mul tööl järgmine kuu on, siis ilmselt ei mõtle tõsiselt. Aga kui sealt edasi mingi konkreetne jutt läheb, siis ilmselt on tõsine jutt.

+28
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks pole suusoojaks näiteks ükski asi. Huumor on selleks ja see mulle meeldib. Muidugi eristan huumorit. Niisama tühjade sõnade loopimist ei harrasta ja kui keegi suhtlemisel seda ütleb, et saaks kokku või tule külla, siis ma viimasel kümnendil julgen kohe talle vastata – et ma tulengi, et kas see on kutse või niisma räägid või et mina olen see inimene, kes selle teoks teeb, kui sa seda päriselt mõtled. Ma ise ei kutsu kunagi mitte kedagi külla, kui ma seda nii ei mõtle. See oleks absurd. Ja me pole inglased.

+20
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igaks juhuks tasub kasvõi mitu korda üle korrata ja veenduda, et küllakutse on tõeline. Muidu oled nö ootamatult ukse taga ja piinlikkust kui palju!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igaks juhuks tasub kasvõi mitu korda üle korrata ja veenduda, et küllakutse on tõeline. Muidu oled nö ootamatult ukse taga ja piinlikkust kui palju!

Ega vast suvaliselt etteteatamata keegi ju ukse taha ei lähe, ikka on tarvis enne mingi kokkulepe saada, mida ei tule, kui seda tõsiselt ei mõelda.

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui on aega ja trehvan kasvõi juhuslikult kutsujat, kes hõlma alt kinni võtab, et tule külla. Kui aega pole, ei lähe ja kutsumiste peale ei lähe kunagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks pole suusoojaks näiteks ükski asi. Huumor on selleks ja see mulle meeldib. Muidugi eristan huumorit. Niisama tühjade sõnade loopimist ei harrasta ja kui keegi suhtlemisel seda ütleb, et saaks kokku või tule külla, siis ma viimasel kümnendil julgen kohe talle vastata – et ma tulengi, et kas see on kutse või niisma räägid või et mina olen see inimene, kes selle teoks teeb, kui sa seda päriselt mõtled. Ma ise ei kutsu kunagi mitte kedagi külla, kui ma seda nii ei mõtle. See oleks absurd. Ja me pole inglased.

Meil on küll nii, et varsti kohtume ütleme suusoojaks (head aega viisakus) ja tegelikult ei viitsi.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

“Astu teinekord läbi” ei ole kutse. Küll aga on see kergel moel avaldus sellest, et ütlejale sa päris jälk ei ole ning teinekord võib-olla isegi kui kokku saate, lepite päriselt kutse kokku.

“Ma olen suvel Laulasmaal, võiksid külla tulla” ka ei ole kutse. Kutse on: “Olen suvel Laulasmaal, kas sulle sobiks millalgi näiteks augusti esimesel-teisel nädalal külla tulla? Või sa puhkad juulis, siis juuli teine nädalavahetus oleks ka kena. Kuidas sulle klapiks, meeldiks see sulle?”

+11
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kutsumiste peale ei lähe kunagi.

Mis see tähendab? Sa lähed ainult siis, kui ei kutsuta?

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kutsumiste peale ei lähe kunagi.

Mis see tähendab? Sa lähed ainult siis, kui ei kutsuta?

Lähen siis, kui juhuslikult keegi mind peatab või ise peatan ja on parasjagu aega. Lapsevanemana võib-olla oleks teisiti, laste sotsiaalsuse, mitte enda pärast. Mina ei ole sotsiaalne inimene ja vanas eas ei hakka seda muutma.

0
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kutsumiste peale ei lähe kunagi.

Mis see tähendab? Sa lähed ainult siis, kui ei kutsuta?

Lähen siis, kui juhuslikult keegi mind peatab või ise peatan ja on parasjagu aega. Lapsevanemana võib-olla oleks teisiti, laste sotsiaalsuse, mitte enda pärast. Mina ei ole sotsiaalne inimene ja vanas eas ei hakka seda muutma.

Okei. Kui keegi sind peatab ja kutsub homseks ning sul olekski aega, siis sa siiski ei lähe. Kui aga kohe hõlmast kinni haarab ja kaasa lohistab – mitte kustub, taeva pärast -, siis lähed, kui aega on. Kah variant. Aga siis sa ju ka ei kurda, et sõpru pole või üksindus kallal. Arusaadav.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kui kahtled, kas oli suusoojaks  või tõsine kutse, siis teedki kohe konkreetse ettepaneku. No pakud jah,  et saame nt järgmsiel laupäeval kokku? Kui ütleb jah sobib, oli tõsine kutse. Kui ütleb, et laupäev ei sobi ja pakub mõne teise aja, oli ka tõsine kutse. Kui ütleb, et laupäev ei sobi ja midagi omalt poolt ei paku, siis ilmselt ei olnud tõsine kutse. Siis vastaksin, et  ok, aga helista siis, kui mõni konkreetne päev pähe tuleb ning jätaksin asja nii. Kui ta siiski tõsiselt mõtles, siis ju helistab, kui ei mõelnud, siis ei mõelnud.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aeg ja koht konkreetselt kokku leppida, muidu ei saa.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei Kokku leppimine väsitab. Minnakse kohe, ala pärast tööd vms. Ei kurda iial. Kardan ainult kurjategijaid ja loodetavasti kaks lukku peatavad.

Ok, jälle mingi imelik, kellele tavaline suhtlus üle jõu käib.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei Kokku leppimine väsitab. Minnakse kohe, ala pärast tööd vms. Ei kurda iial. Kardan ainult kurjategijaid ja loodetavasti kaks lukku peatavad.

Ok, jälle mingi imelik, kellele tavaline suhtlus üle jõu käib.

Sinule tavaline, minule kohustav. Mida ma ikka põnevat räägin ja ega teisedki on igavad. Kvantmehaanikast nagunii ma rääkida ei mõika.

Normaalne suhtlus ei tähendagi kvantmehaanikast rääkimist.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei Kokku leppimine väsitab. Minnakse kohe, ala pärast tööd vms. Ei kurda iial. Kardan ainult kurjategijaid ja loodetavasti kaks lukku peatavad.

Ok, jälle mingi imelik, kellele tavaline suhtlus üle jõu käib.

Sinule tavaline, minule kohustav. Mida ma ikka põnevat räägin ja ega teisedki on igavad. Kvantmehaanikast nagunii ma rääkida ei mõika.

Perekoolis suhtlemine ei ole kohutav?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mõni minu tuttav oskab ennast hästi ise külla kutsuda. Tahaks ka julgeda sedasi käituda.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga siis sa ju ka ei kurda, et sõpru pole või üksindus kallal.

Pole küll see, kellega siin vaidled, aga mind huvitab, miks on raske aru saada, et kõik ei vaja alalõpmata mingit sõbrannatamist, suhtlemist ja seltskonda, et need inimesed ei kurda kunagi üksinduse üle, sest neile meeldibki omapäi olla.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui omapäi? Inimestel on pered ja sellest piisab. Täitsa üksinda pole keegi loodetavasti kaua aega järjest. Vähemalt üks pereliige või saab tööl suheldud.

No aga sellest piisabki või on isegi liiga palju, mina saan nt. oma energiat taastada ainult üksi olles. Täiesti vabalt võin olla kuu aega ja rohkemgi üksi, ilma, et hingelistiki näeks, aga seda juhtu ikka ääretult harva ja sellepärast ma ei tahagi töö ja pere kõrvalt lisa seltskonda.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga siis sa ju ka ei kurda, et sõpru pole või üksindus kallal.

Pole küll see, kellega siin vaidled, aga mind huvitab, miks on raske aru saada, et kõik ei vaja alalõpmata mingit sõbrannatamist, suhtlemist ja seltskonda, et need inimesed ei kurda kunagi üksinduse üle, sest neile meeldibki omapäi olla.

Ma ei vaielnud, miks sa nii ärev oled? Üldse mitte. Ma nentisin fakti, et siis ja ju ka ei kurda. Pigem kiitvalt.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Niisama tuttavaid ei kutsutagi ju külla, ikka väga häid sõpru. Neid nii kutsutakse külla, kui käiakse neil külas.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole tegelikult tarvis tühja juttu teha ja ajada. Mitte keegi ei nõua, et sa juhututtavaga või vana tuttavaga, keda sa pole ammu näinud, pead kokkusaamisel juhuslikus kohas tegema kohe ka küllakutse, mida sa üldse tegelikult ei taha ega ka nii ei mõtle.  Milleks sellist jama teistele ajada ja manipuleerida. See on ju täielik jura, kui mõelda. Loodan, et kõik nii ikka ei suhtu teistesse inimestesse ja ei vahuta ilma mõtteta juttu välja.
See pole eestlaslik ka üldse, ülevoolav udujutt. Samuti pole mõtet küsida – kuidas läheb või kuidas elad, kui sa tegelikult vastust ei soovi. Me  pole veidrad ameeriklased. Oleme ikka eestlased, las me olla uimased või aeglased. Peaasi, et ei võta teistelt rahvustelt nende nõmedamaid külgi juurde.
Mõistukõned sellisel moel on mõttetud.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle helistas sõber eelmisel nädalal, et no kuidas läheb ja nii, millalgi võiks ikka külla ka tulla ja. Ütlesin, et olgu, ma tulen kohe sel nädalavahetusel. Sobis, tehtud.

Muidu oleks võib-olla veel nämmutanud mitu kuud või aastat, et pole ammu näinud. Kui on esimene sobiv moment, siis võibki küllamineku ära teha, konkreetselt kokku leppida ja korras. Niisugused, saame ehk kunagi-millalgi tulevikus kokku võivad muutuda selliseks, et järgmine kord oled sõbra matustel. Pärast seda, kui ma ise olen niisugust olukorda oma elus kogenud, püüan alati esimesel võimalusel külaskäigud ära korraldada. Muidu on nii, et oh oli hea sõber, aga kohtusime viimati 10 aastat tagasi, kuidagi nii see elu läks blabla.

Endale ma selliseid inimesi külla ei kutsu, keda ma ei taha mingil põhjusel vastu võtta. Näiteks on mul hulk sõpru, kes on minust palju rikkamad, neid ma oma osmikusse kutsuda ei taha. Siis pakun pigem välja selle, et lähme välja, kohtume kuskil kontserdil/festivalil vms. Ükskord käisime seenel niisuguse pundiga, keda polnud ammu näinud.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole tegelikult tarvis tühja juttu teha ja ajada. Mitte keegi ei nõua, et sa juhututtavaga või vana tuttavaga, keda sa pole ammu näinud, pead kokkusaamisel juhuslikus kohas tegema kohe ka küllakutse, mida sa üldse tegelikult ei taha ega ka nii ei mõtle. Milleks sellist jama teistele ajada ja manipuleerida. See on ju täielik jura, kui mõelda. Loodan, et kõik nii ikka ei suhtu teistesse inimestesse ja ei vahuta ilma mõtteta juttu välja.

See pole eestlaslik ka üldse, ülevoolav udujutt. Samuti pole mõtet küsidakuidas läheb või kuidas elad, kui sa tegelikult vastust ei soovi. Me pole veidrad ameeriklased. Oleme ikka eestlased, las me olla uimased või aeglased. Peaasi, et ei võta teistelt rahvustelt nende nõmedamaid külgi juurde.

Mõistukõned sellisel moel on mõttetud.

Selline küsimus on pealetükkiv ja hirmutav.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selline küsimus on pealetükkiv ja hirmutav.

Vastus on alati ”hästi”. Seda kuulda soovitakse. Keegi ei taha kuulda, et aita mul seda, teist ja kolmandat. Eriti, kui pole tegu lähedaste inimestega.

Mul oli kunagi töökaaslane, kes küsis pidevalt :kuidas läheb? kuidas SUL läheb? kas kõik on hästi? kas kõik on korras MEIE vahel? Väga veidralt alati hakkas rääkima, ja teda ei rahuldanud vastus: hästi läheb. Siis tulid alati täpsustavad küsimused või kommentaarid. Jättis väga tüütu ja hirmutava mulje endast ja endast kunagi midagi ei rääkinud. Appi milleski absoluutselt ei tulnud, alati vabandused. Väga imelik oli ja lõpetasin suhtlemise.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli kunagi töökaaslane, kes küsis pidevalt :kuidas läheb? kuidas SUL läheb? kas kõik on hästi? kas kõik on korras MEIE vahel? Väga veidralt alati hakkas rääkima, ja teda ei rahuldanud vastus: hästi läheb. Siis tulid alati täpsustavad küsimused või kommentaarid. Jättis väga tüütu ja hirmutava mulje endast ja endast kunagi midagi ei rääkinud. Appi milleski absoluutselt ei tulnud, alati vabandused. Väga imelik oli ja lõpetasin suhtlemise.

Arusaadav, kuhu sa sihid, sest sama kommentaari oled juba korduvalt kirjutanud ja see jääb meelde, aga isiklikult mina ei ole kunagi selliseid küsimusi küsinud ja pole ka keegi minult neid küsinud. Seega ära hakka jälle pihta.

See polnudki sulle mõeldud vaid ise tõid selle ameerikaliku suhtluse teema sisse, et seal on moes küsida, kuidas läheb ja mina tõin välja, et siin mõjub see pigem vastupidiselt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mõni minu tuttav oskab ennast hästi ise külla kutsuda. Tahaks ka julgeda sedasi käituda.

Mõni inimene oskab hästi varastada ka. Tahaksid seda ka sama hästi osata?

Mina küll ei taha osata  ise ennast külla kutsuda. Mul pole mingit soovi olla ebaviiskas ja pealetükkiv. Nojah, varastada osata ma ka ei soovi.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mulle öeldakse – astu läbi või tule külla jne. Siis ma seda ka teen. Kui küllakutsuja saab minult kõne, et millal sobiks tulla ja ma seda teengi, et helistan ja küsin aega selleks, siis jääb tal üle kas leppida sellega, mida ütles või  julgeda öelda mulle vähemalt siis otse, mis inimene ta tegelikult on ja saada ise ka aru, et võiks lõpetada oma libakutsed kord. Ja kui ta mulle kutse ära ütleb, et ta ei mõelnud seda tõsiselt, et tal ongi kombeks nii vadistada, siis selge on´, et peale seda ma enam ei viitsiks suhelda nii veidra tegelasega, kelle sõnad on vaht. Nii võib ju ülejäänud jutt ka vaht olla. Kellel on soovi ja viitsimist seda kuulata?

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tuttav ütleb, et “tule kunagi külla”, siis kui on soovi, küsingi kohe edasi, et kuna talle sobiks? Kui ei taha(pole aega/võimalust minna, naeratan ja noogutan, et no kunagi ikka. Kui juba kutse esitatakse, siis on “pall” kutsutava väravas, kas hakkab seda edasi ajama ja täpsustama-kokku leppima, või jääb sinnapaika (vaevalt, et nii sotsiaalselt ebaadekvaatseid palju on, kes kutsuvad kedagi, keda nad tegelikult külla tulemas näha ei taha, milleks siis sellist soga suust välja üldse ajada).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tuttav ütleb, et “tule kunagi külla”, siis kui on soovi, küsingi kohe edasi, et kuna talle sobiks? Kui ei taha(pole aega/võimalust minna, naeratan ja noogutan, et no kunagi ikka. Kui juba kutse esitatakse, siis on “pall” kutsutava väravas, kas hakkab seda edasi ajama ja täpsustama-kokku leppima, või jääb sinnapaika (vaevalt, et nii sotsiaalselt ebaadekvaatseid palju on, kes kutsuvad kedagi, keda nad tegelikult külla tulemas näha ei taha, milleks siis sellist soga suust välja üldse ajada).

Neid on küllaga ja selleks ei pea olema sotsiaalselt või muidu ebaadekvaatne. See on lihtsalt selleks, et jätta endast hea mulje ja lükata vastutus suhtlemise eest küllakutsutava kaela suhete jahenemise korral, et näe mina üritan temaga suhelda ja kutsun teda külla, aga tema ei tule kunagi, ta vist ei salli mind, tema on seega süüdi ja mina see hea.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 76 )


Esileht Pereelu ja suhted Küllakutse