Esileht Koolilaps Külm ja kehaline õues

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Külm ja kehaline õues

Postitas:

Kui palju teie laste koolides arvestatakse terviseameti ettekirjutusega, mis kraadidega tohib kehaline õues toimuda, arvestades tuulekülma jne?

Kas üldse peaks arvestama?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 18:59; 29.01 19:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole õues kehaline talvel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 19:13; 29.01 19:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas siis ei suusatata, kelgutata või uisutata?

Meie lapse koolis on kõik vähegi võimalikud kehalised õues. Ka eelmisel nädalal kui külma oli üle kümne kraadi.

Näis, mis sellel nädalal saab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 18:59; 29.01 19:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas siis ei suusatata, kelgutata või uisutata?

Meie lapse koolis on kõik vähegi võimalikud kehalised õues. Ka eelmisel nädalal kui külma oli üle kümne kraadi.

Näis, mis sellel nädalal saab.[/tsitaat]

Meil on suusapäevad, aga stabiilselt tunde õues ei toimu, kuna pole tingimusi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 19:13; 29.01 19:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]mare40 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Peab arvestama. Õppealajuhataja peab seda jälgima ja keka õpetajatele korraldusi jagama.
[/tsitaat]

Kui PEAB, eks siis tehaksegi. Aga lõppude-lõpuks on need ju teie endi lapsed – poisid, kes hiljem ei kõlba isegi sõjaväkke ja tüdrukud on muidu nõrgukesed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Jaagular kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]mare40 kirjutas:[/small]

Kui PEAB, eks siis tehaksegi. Aga lõppude-lõpuks on need ju teie endi lapsed – poisid, kes hiljem ei kõlba isegi sõjaväkke ja tüdrukud on muidu nõrgukesed.
[/tsitaat]

Ma olen muidu igati suusa- ja uisutundide poolt. Kuid möödunud neljapäeval, kui Tallinnas oli külma natuke rohkem kui -10 kraadi, pidas kehalise õpetaja lastele (4. klass) õues kõigepealt teooriatundi, st lapsed pidid seisma ja kuulama, kuidas suusatada. Kuigi see ei olnud nende esimene suusatund.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[tsitaat]pidas kehalise õpetaja lastele (4. klass) õues kõigepealt teooriatundi, st lapsed pidid seisma ja kuulama, kuidas suusatada. Kuigi see ei olnud nende esimene suusatund.[/tsitaat]Issand kuidas ma oleks tahtnud, et mulle oleks koolis suusatamist ÕPETATUD! Praegu pean täiskasvanuna õppima… Ja õppida on seal palju, suusatamine on päris keeruline!

Aga -10 kraadiga on see vastik. Vaevalt et lapsed sellise ilmaga kuulata viitsivad, rohkem lõdisevad ja mõtlevad, kuidas sellest jamast pääseda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil olid ka eelmine ndl tunnid väljas, tegemist 1.kl ja tunnid olid 1-2, st 8-9 ajal e praktiliselt kõige külmemal ajal, aga pole hullu, kõik elus, terved ja rõõmsa- vähemalt ükski lapsevanem ei tõstatanud seda probleemi koosolekul üles, kuigi üldiselt on jah -10o see piir.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.01 00:02; 30.01 08:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]meil olid ka eelmine ndl tunnid väljas, tegemist 1.kl ja tunnid olid 1-2, st 8-9 ajal e praktiliselt kõige külmemal ajal, aga pole hullu, kõik elus, terved ja rõõmsa- vähemalt ükski lapsevanem ei tõstatanud seda probleemi koosolekul üles, kuigi üldiselt on jah -10o see piir.[/tsitaat]

Kui lapsel on huvitav, ei heiduta teda mingi -10, sest lapsed, erinevalt täiskasvanutest armastavad liikuda ja rabelda. Normaalse riietusega ei ole see ju mingi ekstreemtemperatuur.
Tavaliselt sisendab igasugused hirmud lapsele ikka muretsev ja külmetav ema:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]meil olid ka eelmine ndl tunnid väljas, tegemist 1.kl ja tunnid olid 1-2, st 8-9 ajal e praktiliselt kõige külmemal ajal, aga pole hullu, kõik elus, terved ja rõõmsa- vähemalt ükski lapsevanem ei tõstatanud seda probleemi koosolekul üles, kuigi üldiselt on jah -10o see piir.[/tsitaat]
Ja minu lapse kehalise õpetaja tõi kevadel neljandal veerandil mulle põhjenduseks, miks tunnid ei saa väljas toimuda selle, et esimene tund ja õues liiga külm veel. Ma nimelt ei suutnud aru saada, miks neil pidevalt tunnid sees toimuvad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru miks lapsed ei võiks õues käia, kui just lapsed tegemist pole -18 kraadi ja jubeda tuulega.
Mul on palju rahulikum meel, kui laps käib klassiga kelgutamas ja uisutamas, selle asemel, et higisena saalis hüpata….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mina veel põhikoolis käisin, siis toimusid meil suusatunnid isegi 20 miinuskraadiga ja polnud kellelgi häda midagi..Ometi polnud see ka mingil kiviajal, tänapäeva inimesed on ikka nii abituks ja nõrgaks jäänud kuidagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui mina veel põhikoolis käisin, siis toimusid meil suusatunnid isegi 20 miinuskraadiga ja polnud kellelgi häda midagi..Ometi polnud see ka mingil kiviajal, tänapäeva inimesed on ikka nii abituks ja nõrgaks jäänud kuidagi.[/tsitaat]kuigi mul polnud mitte miskit selle vastu, et mu 1.kl tirts eelmisel ndl õues kekas käis, siis täna ma loodan küll, et neid 2. tunni ajal välja ei saadeta. hetkel on ikka üle -20o ja tuulekülm lausa -25 peal, seda on ikka veidi liiga palju, eriti minu külmavarese jaoks

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.01 00:02; 30.01 08:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.terviseamet.ee/keskkonnatervis/haridus-ja-sotsiaalteenused/koolid.html

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Koolilaps Külm ja kehaline õues

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.