Esileht Ajaviite- ja muud jutud Külm tulekul

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Külm tulekul

Postitas:
Kägu

Nüüdseks juba päris mitmest kohast läbi käinud, et aasta lõpuks lubab kuni miinus 40. Puudutab see just Lõuna Eestit. Kas olete selleks valmis. Kuigi hästi uskuda ei taha, aga ilm on ettearvamatu. Peab vist suurema soojapuhuri ostma, et maja all olevad veetorud ära ei külmuks. Suurema toiduvaru muretsema, sest ega siis ei taha ka autod õieti sõita ja lastelastel ju koolivaheaeg. Mõte töötab vist üle…

0
-15
Please wait...

Postitas:
Kägu

Millise küttekontori tellitud artiklid need on?

+20
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks sa neid torusid mingi villa vms ära isoleerida ei taha?
Maksad lõppkokkuvõttes vähem, kui uus puhur + elekter.

Paar purki konservsuppi võiks tõesti varuda.
Autole uue aku ostma, kui on teada, et see on vanem kui kolm aastat.
Autole mingi lollakalt vedela õli sisse panna.
Ega muud polegi. Venelastel on teatud piirkondades kogu aeg 40 kraadi ja kah elavad.

P.S. Reklaamifoob: mismoodi sa ette kujutad? Et Tallinna Soojus palub L-Eesti inimestel kotiga koju soojust varuda? Mõtled kah üldse?

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

30 kraadi on meil ennegi olnud, aga selline ilm nagunii pikalt ei püsi. Paar päeva max. Seda, et 40 tuleb, ei usu eriti. Praegu käib klikkide nimel liialdamine ajakirjanduses.

+21
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Millal eestis on -40 olnud? Jää-aeg välja arvatud.

+14
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

?????
Kas sul vaeseke internetti ei olegi?
http://www.eestiajalugu.ee/?event=Show_event&event_id=3487&layer=207&lang=est#3487

+5
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

-40 kraadi oli viimati 1978/79 aasta talvel (Narvas oli siis -42). ’87/’88 aasta talvel päris 40 vist ära ei tulnud, aga ega suurt puudu ka ei jäänud. Tartus nt. oli -36.

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma mäletan, et eelmine aasta oli sama teema – venelased lubasid aastavahetuseks Eestisse käredat pakast, kuni 40 kraadi, aga mis oli? Tavaline Eesti talv koos lörtsi ja vihmaga.

+17
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõned hoiavad külmade ilmadega maja aknaidki lahti, et küttearved ikka suuremad oleks.

pigem ikka, et nina läbi käiks.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõned hoiavad külmade ilmadega maja aknaidki lahti, et küttearved ikka suuremad oleks.

Mõnedel maksab riik (loe: sina ja mina oma maksudest) kõik kodukulud kinni ja saavadki seetõttu puhuritega (needki riigi kulul saadud) kütta niipalju kui vaid elektrijuhtmestik välja kannatab ja samal ajal aknaid lahti hoida.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Milvi Kiisu

Homod on planeerinud aasta lõppu meeleavalduse. Kas külm nende munasid ära ei võta?

+2
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Homod on planeerinud aasta lõppu meeleavalduse.

Milf mõtleb geiseksile päevas rohkem kui homod ise.

Aga muidu plaanisid ise ka minne we?

+12
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

-40 kraadi oli viimati 1978/79 aasta talvel (Narvas oli siis -42). ’87/’88 aasta talvel päris 40 vist ära ei tulnud, aga ega suurt puudu ka ei jäänud. Tartus nt. oli -36.

87/88 oli karm talv ja väga pikalt oli ligi -40. Meie kodune kraadiklaas näitaks paar hommikut isegi -42, aga ametlikud mõõtmised jäid jah sinna -35 kanti. Tuntud külmapealinna Jõgeva kandist on jutt.
78/79 olin veel algklassides, aga mäletan ka seda jubedat külma.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Accuweather näitab +3. Niiet mida siis uskuda.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii pikalt ette pole mõtet ühtegi ilmaennustust uskuda, sest seesama venelaste gismeteo.ru, mis näitas tõesti aastavahetuseks -25 kraadi, näitab täna sinnasamasse juba +5 ja vihma.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Homod on planeerinud aasta lõppu meeleavalduse. Kas külm nende munasid ära ei võta?

mitte ainult geiseksile ei mõtle, vaid lausa geimeeste genitaalidele.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Tõutäkk

87/88 oli karm talv ja väga pikalt oli ligi -40. Meie kodune kraadiklaas näitaks paar hommikut isegi -42, aga ametlikud mõõtmised jäid jah sinna -35 kanti. Tuntud külmapealinna Jõgeva kandist on jutt.

78/79 olin veel algklassides, aga mäletan ka seda jubedat külma.

Olete nii kindel, et see 87/88 oli. Minuarust oli külm talv hoopis 86/87. 88 aastal oli kevad suht varajane, kuid virutas 21-24 aprilli paiku poolemeetrise lumekihi maha. Ma küll polnud nendel talvedel Eestis, vaid kulutasin kirsasid Kaliningradi oblastis, kuid puhkusele tulin ma just 21 aprillil(1-2 kuupäevaga võin eksida). Kui bussiga Pärnusse jõudsin tulid esimesed lumehelbed ja Tallinnas ootas ees juba valge maa.
Guugeldamine viis ühe teise perekooli teemani, kus oli link, mis kinnitas, et 87a jaanuaris oli 8 päeva jutti pakast rohkem kui 30 kraadi. https://ilmajaam.postimees.ee/393630/paukuva-pakase-rasivad-rekordid

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Homod on planeerinud aasta lõppu meeleavalduse.

Milf mõtleb geiseksile päevas rohkem kui homod ise.

Aga muidu plaanisid ise ka minne we?

Tal põle midagist karta, ta on munadeta mehe etalon.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ma ootan sajandi talve küll, sest sajandi suvi oli juba ära

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Varasemalt ma talvesid ei ole mälus väga reegistreerinud, aga
86/87 oli karm talv – mäletan, sest 86. lõpus suri vanaisa ja matustel oli -28 kraadi, talvine vaheaeg maal möödus enam-jaolt toas, sest väljas oli ikka väga külm.
Kevad tuli seevastu ootamatult ruttu ja läks soojaks kuskil mai algul ning soe püsis üsna kaua.
96/97 talv oli vähemalt Tartus suht lumevaene, aga pikalt püsis -30 kraadi.
2002/2003 talv oli külm – ootasin siis oma esimest last ja mäletan, kui kehv mul selles pakases oli olla, tõsiküll, mingil hetkel läks sulaks, aga veebruaris paukus jälle tugev pakane. 6. ja 7. aprill tuli maha paks lumi ja ma sumpasin läbi selle tuisu jalgsi tööle,s est buss sõitis kaks meetrit tunnis.
2009/2010 ja 2010/2011 olid võrdselt karmid talved: pikalt püsisid miinuskraadid, tuli korralikult lund, lõpuks ei mahtunud keegi enam hangede vahelt majani liikumagi. Viimased kaheksa aastat on olnud selline enam-vähem, vahel on olnud korralikku lund ka (2014 nt), aga muus osas suht kesised talved.

Aga praegu on gismeteo.ru andmed muutunud ja näitab plusskraade ning vihma – rehitsesin suuremad piirkonnad läbi ja erisusi kodukandiga ei märganud.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

2018 oli erakordne, kuid selliseid suvesid on olnud varasemalt ka: 2010; 2002; 1994; 1986 (iga kaheksa aastat tagant)
Selles osas pole mõtet mingeid vaidlusi hakata üles tõmbama – kontrollisin Eesti suvede ajaloo Meteoroloogia instituudist pea 40 aasta lõikes järele ja sain kinnitava vastuse oma mälule.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

2018 oli erakordne, kuid selliseid suvesid on olnud varasemalt ka: 2010; 2002; 1994; 1986 (iga kaheksa aastat tagant)

Selles osas pole mõtet mingeid vaidlusi hakata üles tõmbama – kontrollisin Eesti suvede ajaloo Meteoroloogia instituudist pea 40 aasta lõikes järele ja sain kinnitava vastuse oma mälule.

väga hea

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tal põle midagist karta, ta on munadeta mehe etalon.

Seda ma olen kogu aeg mõelnud, et päris mees ta ka ei ole. Naine muidugi samuti mitte.

Aga et eunuhh, selle peale ei tulnudki.

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tõesti, milline üllatus. Eestlane armastab paanikat – kindlasti tuleb nüüd süüa, juua varuda – olgu see siis maailmalõpp, venelaste kallaletung, immigrantide tulv või siis kanagripp.

+3
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen aru saanud, et kui sa elad kuskil maarajoonides, siis peab sul nagunii elamine olema nagu väike maailmalõpupunker, st oma elektrigeneraator, oma lumesahk, joogiveevaru, kelder hoidiseid täis, küttepuud hoovi peal, puupliit, ahiküte, akupank, isiklik wifitorn jne. iga tuuleke viib ju elektri mitmeks päevaks minema, sügisel on pori, talvel lumi… Peabki olema valmis selleks, et ootamatult kuni nädal kuidagi varude peal hakkama saada.

Ma elan linnas, aga pikk elukogemus on näidanud, et siingi peab elamises olema mingi puuküttega kolle lisaks, olgu siis kamin või ahi. Krõbeda külmaga on ikka hea kaminasse tuld lisaks teha.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegelikult ca 7a tagasi nägin tõesti Tallinna lennujaamast väljudes tablool -37,5
Külm oli küll jah, aga mingist hetkest ei tee enam eriti vahet.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

suvel rauta rege
talvel vankert

jah, ma tellisin puud kevadel, suvel kuivaSid ja nüüd kütan. ei karda 40 kraadi. see on just see,mida on vaja. tapab pisikuid ja pahalasi. annaks jumala, et see 40 ära tuleks.

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olete nii kindel, et see 87/88 oli. Minuarust oli külm talv hoopis 86/87. 88 aastal oli kevad suht varajane, kuid virutas 21-24 aprilli paiku poolemeetrise lumekihi maha.

Mina olen 1973 sündinud ja ei mäleta sellest ajast mingit erakordset pakast. Aga see on küll meeles (ja fotod kinnitavad), et 1988. aasta aprillis oli nii soe, et võtsime põhikooli lõpueksamiteks õppides päikest.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui nad väljas rongkäiku tegema hakkavad, võivad üksteise külge kinni jääda.
Küll kevadel jälle lahti sulavad.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

nüüdseks näitab gismeteo Tartusse aastavahetuseks +1 päeval ja 0 öösel.

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Külm tulekul