Esileht Koolilaps Külmade ilmadega riietus

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Külmade ilmadega riietus

Postitas:

Mainin kohe ära, et mu laps käib Soomes koolis.
Homme lubab päris külma ilma, hommikupoole näitab +2 ja lörtsi ja päeva peale pilves ja +3. Hommikul on lapsel ujulasse minek ( kõnnivad umbes 30min ).
Ning Soome koolides on ka kõik vahetunnid teatavasti õues ( hommikul tuleb õues oodata kuni kell heliseb ).
kas oleks mõistlik panna lapsele talvekombekas homme või on vara veel? Arvan, et kilekatega tal külm, sest pole peale talvekombeka muid talveasju veel jõudnud osta. Laps 6a.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.10 18:50; 18.10 21:06; 19.10 06:30; 19.10 07:41; 19.10 22:33; 20.10 10:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui näiteks jaanuarikuus oleks paar plusskraadi ja lörts, kas sa siis paneksid lapsele talvekombinesooni või kilekad? Vasta sellele küsimusele ja siis lähtu oma vastusest. Sa ei saadaks ju last kümne soojakraadiga päevitusriietes õue lihtsalt sellepärast, et on juulikuu? Miks peaks siis talveriiete puhul lähtuma kalendrikuust, mitte ilmast?

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ostaks kindlasti vahepealsed riided ka. Oma lastel on just need praegu kasutusel. Softshell joped pakkisime täna ära ning nüüd on kasutusel nö ülemineku riided. Kui sul aga muud ei ole, siis paneks lihtsalt t-särgi peale talveka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selliste soojemate talveilmade jaoks on head Nexti kombekad. Need on kerged ja ei ole nii soojad kui mingid põhjamaised talvised mudelid. Maksavad mingi 39€

no mingid sellelaadsed: https://www.next.fi/en/style/st632562/939072#939072

Külmema talveilmaga hakkab Nexti kombekaga jahe, aga praeguste ilmadega väga hea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ostaks kindlasti vahepealsed riided ka. Oma lastel on just need praegu kasutusel. Softshell joped pakkisime täna ära ning nüüd on kasutusel nö ülemineku riided. Kui sul aga muud ei ole, siis paneks lihtsalt t-särgi peale talveka.

Millised on ülemineku riided? Eelmine aasta lapsel oli eelkoolis reima sevetti kombekas, see sobiks ka praegu hästi, sest on kerge soojustusega aga kahjuks 134 suurust Reimal pole. Ja muid mudeleid selliseid ma pole leidnud.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.10 18:50; 18.10 21:06; 19.10 06:30; 19.10 07:41; 19.10 22:33; 20.10 10:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reedel oli veel +10 kraadi? Mis riietega see laps sul Soome lasteaias käis? Soome keelt üldse ei valda, et vastavas foorumis küsida? Eestis ei peal lapsed ootama koolimaja ukse taga, kuni kell heliseb ja enamus vahetunde veedavad ka siseruumides.

Ma paneks küll talvekombeka sellise temperatuuriga kui veel kusagil passima ka peab, ujulasse minek 30 minutit on ilmselt liikumine (võib-olla pole ka, ma ei tea kui pika maa need Soome eelkoolikad selle ajaga läbida suudavad), kui liiguvad siis ilmselt külm ei hakka.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui paks see talvekombekas sul on? Kui nt Reima 160g soojustusega, siis sellega ilmselt palav ei ole. Huppa 240g on ilmselt liig.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui paks see talvekombekas sul on? Kui nt Reima 160g soojustusega, siis sellega ilmselt palav ei ole. Huppa 240g on ilmselt liig.

Helly hanseni mingi rider kombekas, katsudes ei tundu üldse paks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.10 18:50; 18.10 21:06; 19.10 06:30; 19.10 07:41; 19.10 22:33; 20.10 10:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riided käivad vastavalt ilmale, mitte kuupäeva järgi. Õhem talvekombe sellise ilmaga väga sobiv kui laps palju väljas. Meil samuti algklassi poiss käib koolibussiga, pikal vahetunnil ja pikapäeva rühmas käiakse reeglina õues.

Täna seljas talvevarustus, kindad, müts, soojad saapad, seljas keskmise paksusega jope ja teksade all sukapüksid. Kombe meil paksem paneb siis kui lumi ja miinuskraadid.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.10 07:36; 22.10 10:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen TA. Panen ikka talvekombeka täna. Väljas on päris kõva tuul ka ja panen niikuinii kombeka alla ainult retuusid ja pikakäistega puuvillase pluusi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.10 18:50; 18.10 21:06; 19.10 06:30; 19.10 07:41; 19.10 22:33; 20.10 10:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minuarust teevad just Soome firmad nö ülemineku riideid. St jopesid, pükse, kombekaid millel õhem vooder. Needsamad Reima ja Lassie (Reima odavbränd) ja teisedki firmad.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu just on softshelli kandmise aeg. Üleminekuriietest pole ma kuulnudki, mis need veel on? Kilekas pole ka enam soe, aga talvekombet küll ei paneks veel. Kuidas sa pole isegi kaltsukast suutnud leida sügisjopet ja -pükse? Soomes iga nurga peal mingi kaltsupood ju.

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.10 09:37; 20.10 09:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu just on softshelli kandmise aeg. Üleminekuriietest pole ma kuulnudki, mis need veel on? Kilekas pole ka enam soe, aga talvekombet küll ei paneks veel. Kuidas sa pole isegi kaltsukast suutnud leida sügisjopet ja -pükse? Soomes iga nurga peal mingi kaltsupood ju.

Kaltsukast?! Ma pole elu sees üheski kaltsukas käinud.

+2
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.10 18:50; 18.10 21:06; 19.10 06:30; 19.10 07:41; 19.10 22:33; 20.10 10:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mainin kohe ära, et mu laps käib Soomes koolis.

Selle peale annab tulla!

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu just on softshelli kandmise aeg. Üleminekuriietest pole ma kuulnudki, mis need veel on? Kilekas pole ka enam soe, aga talvekombet küll ei paneks veel. Kuidas sa pole isegi kaltsukast suutnud leida sügisjopet ja -pükse? Soomes iga nurga peal mingi kaltsupood ju.

Kaltsukast?! Ma pole elu sees üheski kaltsukas käinud.

Siis on aeg käima hakata kuna sealt saab vahel ka uusi asju.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.10 09:37; 20.10 09:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mainin kohe ära, et mu laps käib Soomes koolis.

Selle peale annab tulla!

No Soome koolid erinevad Eesti koolidest ikka väga palju. Eestis ei pea hommikuti õues ootama, et koolimajja sisse pääseks ja Eestis koolides ei ole ka vahetunnid õues.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.10 18:50; 18.10 21:06; 19.10 06:30; 19.10 07:41; 19.10 22:33; 20.10 10:02;
To report this post you need to login first.

Riided käivad vastavalt ilmale, mitte kuupäeva järgi. Õhem talvekombe sellise ilmaga väga sobiv kui laps palju väljas. Meil samuti algklassi poiss käib koolibussiga, pikal vahetunnil ja pikapäeva rühmas käiakse reeglina õues.

Täna seljas talvevarustus, kindad, müts, soojad saapad, seljas keskmise paksusega jope ja teksade all sukapüksid. Kombe meil paksem paneb siis kui lumi ja miinuskraadid.

Sukkpüksid teksade all tundub küll praegu liiast. Oktoobrikuu siiski alles ja kraadid kõvasti plussis. Siseruumides on ju veel eriti palav nendega. Kui on tõesti külm olla, võiks ju minekuks-tulekuks panna pigem vihmapüksid (mõistagi need õhukesed nailonist, mitte kummised) tuule kaitseks teksadele peale.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.10 12:26; 22.10 11:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eestis ei pea hommikuti õues ootama, et koolimajja sisse pääseks

Meie lapse koolis saab alates kindlast kellaajast sisse, 15 minutit enne koolipäeva algust. Kui jõuad varem, siis peab ootama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riided käivad vastavalt ilmale, mitte kuupäeva järgi. Õhem talvekombe sellise ilmaga väga sobiv kui laps palju väljas. Meil samuti algklassi poiss käib koolibussiga, pikal vahetunnil ja pikapäeva rühmas käiakse reeglina õues.

Täna seljas talvevarustus, kindad, müts, soojad saapad, seljas keskmise paksusega jope ja teksade all sukapüksid. Kombe meil paksem paneb siis kui lumi ja miinuskraadid.

Sukkpüksid teksade all tundub küll praegu liiast. Oktoobrikuu siiski alles ja kraadid kõvasti plussis. Siseruumides on ju veel eriti palav nendega. Kui on tõesti külm olla, võiks ju minekuks-tulekuks panna pigem vihmapüksid (mõistagi need õhukesed nailonist, mitte kummised) tuule kaitseks teksadele peale.

Oktoober ei ole siiski enam suvekuu, viimastel päevadel olnud stabiilselt +2 ja vihmane. Õhukeste puuvillaste sukkpükstega pükste all ei ole siseruumides palav. Palav on kui all on soepesu või peal topeltpüksid

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.10 07:36; 22.10 10:21;
To report this post you need to login first.

Palav on kui all on soepesu või peal topeltpüksid

Miks peaks toas topeltpükstega olema? Pealmised võtad ikka siseruumides ära!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.10 12:26; 22.10 11:34;
To report this post you need to login first.

Riided käivad vastavalt ilmale, mitte kuupäeva järgi. Õhem talvekombe sellise ilmaga väga sobiv kui laps palju väljas. Meil samuti algklassi poiss käib koolibussiga, pikal vahetunnil ja pikapäeva rühmas käiakse reeglina õues.

Täna seljas talvevarustus, kindad, müts, soojad saapad, seljas keskmise paksusega jope ja teksade all sukapüksid. Kombe meil paksem paneb siis kui lumi ja miinuskraadid.

Sukkpüksid teksade all tundub küll praegu liiast. Oktoobrikuu siiski alles ja kraadid kõvasti plussis. Siseruumides on ju veel eriti palav nendega. Kui on tõesti külm olla, võiks ju minekuks-tulekuks panna pigem vihmapüksid (mõistagi need õhukesed nailonist, mitte kummised) tuule kaitseks teksadele peale.

Oktoober ei ole siiski enam suvekuu, viimastel päevadel olnud stabiilselt +2 ja vihmane. Õhukeste puuvillaste sukkpükstega pükste all ei ole siseruumides palav. Palav on kui all on soepesu või peal topeltpüksid

Katsu ise olla toas päev otsa sukkpükste ja pükstega – ei ole mõnus!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on lastel paksud voodriga hingavad vetthülgavad pealispüksid, mis retuužide peale lähevad. Kombekaga on võibolla ebamugav, kui vahel vaja vaid jope osa pealt visata. Lisaks veel kombineerivad lapsed soojemate ilmadega need talvepüksid kevad- sügis jopega ja külmemate ilmadega talvejopega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

retuužide

Ma tavaliselt ei tee keeleteemalisi märkusi, aga selle sõna peale jäi küll suu lahti. Mis retuusidel viga on, et neid nii peenelt kirjutama peaks?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

retuužide

Ma tavaliselt ei tee keeleteemalisi märkusi, aga selle sõna peale jäi küll suu lahti. Mis retuusidel viga on, et neid nii peenelt kirjutama peaks?

Tavalised retuusid pole ilmselgelt piisavalt retušitud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mainin kohe ära, et mu laps käib Soomes koolis.

Selle peale annab tulla!

No Soome koolid erinevad Eesti koolidest ikka väga palju. Eestis ei pea hommikuti õues ootama, et koolimajja sisse pääseks ja Eestis koolides ei ole ka vahetunnid õues.

Minu lapsed Eestis koolis ja nad ootavad hommikul enne koolipäeva algust õues. Samuti on neil päeva keskel pikk õuevahetund.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Koolilaps Külmade ilmadega riietus