Esileht Ilu ja tervis Külmetushaigusi ei ole olemas?

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Külmetushaigusi ei ole olemas?

Postitas:

Loen, et külmetudes ei ole võimalik haigestuda, lihtsalt immuunsus nõrgeneb ja seejärel viirused ründavad. Ok, usun.
Et siis kui Arno jääauku kukkus ja kopsupõetiku sai, siis see oli tegelikult viirus, mitte külmetamise tagajärg?
Ise olen analoogsel moel kopsupõletikku + põskkoopa põletkku haigestunud ja tundus, et see sai siiski alguse ühest väga hullust külmetamisest, mitte viirusest.
Kuidas siis täpsemalt on?

+5
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.09 22:08; 19.09 12:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas tegelikult on, ei tea. Aga usun siiski, et külmetades võib haigeks jääda küll, viimased korrad haige olles olen isegi üsna kindlalt teadnud, millal ja kus ma külmetasin. No tegelikult võib ju olla, et ma tatsasin ringi mitu ilget viirust krae vahel ootel ja siis selle külmetamisega mingi kaitsekilp hetkeks langes. Tulemus oli ikka seesama – köha, nohu ja muidu kehv olla. Nii et ega sisulist vahet ju ei olegi.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

millest sa aru ei saa? külm ei saa ju haigestumist põhjustada, sest muidu oleks kõik talisuplejad aina haiged. Ikka viirused ja bakterid on need, mis haigusi tekitavad. Immuunsüsteem küll võitleb nendega pidevalt, aga igas süsteemis tekib aeg-ajalt rikkeid.

+15
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.09 23:14; 25.09 19:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas tuuletõmbus või auto kliimaseade haigusi põhjustab? Kliimaseadme reguleerid ju selliseks nagu endale sobib, mitte ei külmeta autos.mõnusaks jahedaks reguleerid ja pärast oled haige.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

millest sa aru ei saa? külm ei saa ju haigestumist põhjustada, sest muidu oleks kõik talisuplejad aina haiged. Ikka viirused ja bakterid on need, mis haigusi tekitavad. Immuunsüsteem küll võitleb nendega pidevalt, aga igas süsteemis tekib aeg-ajalt rikkeid.

Talisupleja olen nüüd ise ka. Aga alustan hooaega, kui veetemp. langeb 15 kraadini, ujun regulaarselt ja järjepidevalt ning vees olen 1-2 minutit ja seejärel kohe sooja. Pole päris sama teema millest räägin. Pidasin silmas ootamatut külmetamist karastamata inimesel nt. kasvõi põlvini läbi jää vajumist, nagu kunagi minuga juhtus ja järgmisel päeval oli 39 palavik.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.09 22:08; 19.09 12:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Külmetushaigus” polegi ju ometi mingi eraldi diagnoos, vaid viitab teatud grupile suures osas just viirushaigustele, mis on rohkem levinud külmal ajal.
Ei saa aru, milles peitub teemaalgatuses ette kujutatud vastuolu.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viirused paljunevad külmas kiiremini kui soojas keskkonnas. Piisab juba paar kraadi külmemast kehatemperatuurist kui viirused kaht kätt kokku löövad ja paljunema kukuvad.
Kui sa kukud kogemata läbi jää, siis su keha jahtub märkimisväärselt ja seda ei saa võrrelda talisuplemisega, kus sa valmistud, siis ujud ja siis lähed sauna või kiirelt riietud ja lähed sooja. Inimese pea ja jalalabade ja labakäte kaudu lahkub küllalt palju kehasoojust ja seetõttu kantakse kindaid, jalanõusid ja mütse. Palja peaga olemine jahutab keha väga kiiresti.
Kui kehatemperatuur on juba langenud, siis saavad ülemvõimu just need viirused, mis sul juba olemas on või mis sinu ümber ruumis lendlevad. Midagi on alati olemas. Tavaliselt suudab su immuunsüsteem nad kontrolli all hoida ja organism ei haigestu.
Viirused (väga palju erinevaid viiruseid) elavad umbes 5-7 päeva (seetõttu ka öeldakse et nädalaga saab terveks). Kui aga viirushaigusest nõrgestatud organismis areneb välja mingi teisene põletik – kopsupõletik, põskkoopapõletik jne – siis on tegu juba bakteriaalse põletikuga ja seda saab ravida antibiootikumidega.

Seetõttu aitab viirushaigustest tervenemisele kaasa soe jalavann, saun, aspiriin, päranõietee (tõstab kehatemperatuuri), saun ja teki all higistamine.
Samas bakteriaalsete põletike puhul organismi soojendamine ei ole soovitatav.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Kuidas tegelikult on, ei tea.

No tegelikult võib ju olla, et ma tatsasin ringi mitu ilget viirust krae vahel ootel ja siis selle külmetamisega mingi kaitsekilp langes.

Hea teema küll! Ise küsivad, ise vastavad. Kõigest on õigesti aru saadud, aga lõppu kirjutab ikka et kuskil on vastuolu. Ei ole ju!

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.09 13:48; 24.09 08:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

nojah, kuidas võtta.
mul on praegu kurk haige.
– see on “külmetushaigus”, juhul kui haigestusin sellepärast, et lippasin toast lühikeste varrukatega pluusi väel värava juurest postkastist lehti võtma
– see on “viirushaigus”, juhul, kui sain nakkuse mõnelt kolleegilt või ühistranspordis

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on tekkinud sama küsimus “külmetushaiguste” osas 😉
Aga kui keegi kõrval läkastab, siis muidugi selge, et saad viirushaiguse.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

inimene puutub pidevalt kokku igasuguste viiruste ja bakteritega, mis võivad haigestumist põhjustada. immuunsussüsteem on valvel ja madistab nendega iga hetk. haigestud siis, kui mingil viiruse ja/või bakteril õnnestub esmasest kaitsesüsteemist läbi murda või hiilida ja hakkab hoogsalt paljunema. siis organism reageerib suuremate jõududega ja seda sa tunnedki kui haigeks jäämist nt tõuseb kehatemperatuur. kui nüüd inimene mingil hetkel ootamatult kõvasti külmetab, siis see võib nõrgestada esmast kaitset ja sa nö haigestud

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Külmetushaigused ongi viirushaigused, külmetamine nõrgestab su immuunsüsteemi ja olemasolevad viirused saavad võitu. Külm ise ei põhjusta mingit haigestumist, ikka viirus (või bakter). Bakterid vohavad rohkem soojas, niiskes ja umbses keskkonnas (nt palavik viirushaigusest, umbes nina ja neel põhjustab angiini vms.)

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh taevas, kas tõesti täiskasvanu küsib? Su kehas on pidevalt baktereid, viirusi, millega su immuunsüsteem võitleb ja hakkama saab. Kui sa külmetad, siis su immuunsüsteem nõrgeneb ajutiselt ning seni kontrolli all püsinud bakter või viirus hakkab vohama, sest nõrgenenud immuunsüsteem ei suuda haigusetekitajaid kontrolli all hoida. Igaühel on nõrgad kohad, mis tal külmetudes haigeks jäävad, isegi kui need inimesed koos külmetasid – üks hakkab köhima, teisel tekib herpes, kolmandal kõrvavalu, neljandal angiin.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.09 18:13; 24.09 10:32; 25.09 15:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on tekkinud sama küsimus “külmetushaiguste” osas ????

Aga kui keegi kõrval läkastab, siis muidugi selge, et saad viirushaiguse.

Kui keegi kõrval läkastab, siis kõik ruumis viibijad või kõik pereliikmed ju tavaliselt ei haigestu. Osad jäävad terveks, mõnel jääb kurk valusaks ja üks näiteks jääb täitsa haigeks. See olenebki iga inimese immuunsüsteemi hetkeolukorrast. Mõni on just käinud ilma jopeta ajalehte toomas ja see jääbki haigeks – tema immuunsüsteem nõrgenes korraks ja viirus sai võimule.
Külmetushaigus ikka – külmetamise tõttu leidis viirus soodsa paljunemisvõimaluse.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen selline, kelle jaoks praktiliselt ei eksisteeri nähtust nimega külmetushaigus. Ei ole ma eales haigeks jäänud külma ilmaga liiga paljalt ringi käimisest, -15C telgis magamisest ega muust sarnasest. Auto või muust konditsioneerist haigeks jäämise võimalikkusest ei saa ma üldse aru, veel vähem tõmbetuulest haigestumisest. Küll aga ründavad viirused juba niigi nõrgestunud organismi. Minu puhul näiteks ülekoormusest tekkinud nõrgestusest. Mõne teise jaoks aga võibki nõrgestumine alguse saada külmetamisest. Seega kõik on loogiline ju.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui on immuunsüsteem madal, nagu mul see on, siis peaksin vist juba surnud olema, kui igalpool ümberringi viiruseid kõik täis. Või siis need vähesed valgeverelibled, mis alles on, teevad ületööd ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Aga kui on immuunsüsteem madal, nagu mul see on, siis peaksin vist juba surnud olema, kui igalpool ümberringi viiruseid kõik täis. Või siis need vähesed valgeverelibled, mis alles on, teevad ületööd ????

Jah, sa oleksidki juba surnud, kui su immuunsüsteem oleks nii “madal” nagu sina arvad. Järelikult on ikka üsna OK süsteem sul.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.09 13:48; 24.09 08:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui on immuunsüsteem madal, nagu mul see on, siis peaksin vist juba surnud olema, kui igalpool ümberringi viiruseid kõik täis. Või siis need vähesed valgeverelibled, mis alles on, teevad ületööd ????

Jah, sa oleksidki juba surnud, kui su immuunsüsteem oleks nii “madal” nagu sina arvad. Järelikult on ikka üsna OK süsteem sul.

Just. Need, kellel päriselt “madal” on, need surevadki ära. Näiteks Freddie Mercury.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.09 18:13; 24.09 10:32; 25.09 15:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, kui elada erakuna kuksil maal üksinda?
Teoreetiliselt ju viirustega kokku ei puutu ja peaks olema viiruste hooaja puruterve?
Samamoodi võid talvel ilma mütsi ja sallita käia?
Kas mu loogika peab vett?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, kui elada erakuna kuksil maal üksinda?

Teoreetiliselt ju viirustega kokku ei puutu ja peaks olema viiruste hooaja puruterve?

Samamoodi võid talvel ilma mütsi ja sallita käia?

Kas mu loogika peab vett?

Viirustele lisaks liiguvad ringi ka bakterid. Seega puruterveks jäämise garantiid kindlasti ei ole. Viirushaigused ähvardavad sind kindlasti vähem, minagi saatsin 2009 seagripi esimesel aastal oma lasteaialapsed maale metsa vanaema juurde jaanuariks, et nad haigust külge ei võtaks.
Paraku arvatavasti päris ilma ühegi inimkontaktita keegi isegi maal talus ei ela – poes käiakse ikka, võib olla käib postiljon. Kui just pole ultramodernse e-inimese või jõuka erakuga, kes palkab omale sulase, kes käib maailmaga kontakteerumas ning toob toidu jms muud vajaliku värava taha ning läheb minema 🙂

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.09 18:13; 24.09 10:32; 25.09 15:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loen, et külmetudes ei ole võimalik haigestuda, lihtsalt immuunsus nõrgeneb ja seejärel viirused ründavad.

See küsimus on sul hirmus segane ja pigem keeleline kui sisuline. Kuigi põhimõte on täpselt sama, kas sa vaatad väljendust või seda, mida sa ilmselt mõtlesid.

Külmetamine – põhjus, haigus – tagajärg.

Seega sinu esimese lause esimeses pooles on juba vale eeldus – ei ole võimalik haigestuda “külmetudes”, loomulikult on. Seda enam, et sa ise oled seda ka kogenud nagu järgmises lauses väidad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, kui elada erakuna kuksil maal üksinda?

Teoreetiliselt ju viirustega kokku ei puutu ja peaks olema viiruste hooaja puruterve?

Samamoodi võid talvel ilma mütsi ja sallita käia?

Kas mu loogika peab vett?

Kas sa bioloogiatunnis magasid või istusid telos?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, kui elada erakuna kuksil maal üksinda?

Teoreetiliselt ju viirustega kokku ei puutu ja peaks olema viiruste hooaja puruterve?

Samamoodi võid talvel ilma mütsi ja sallita käia?

Kas mu loogika peab vett?

pigem vastupidi. su immuunsüsteem ei saa oma igapäevast trenni ja kui kord siis ühe pisiku otsa satub, ei oska see midagi teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.09 23:14; 25.09 19:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et külma saamine on pelgalt abimees viirusega haigeks jäämisele – juba ilusti vastatud.

Ning teoreetiliselt jah, kui elada kuskil välja mõeldud maal üksinda, kus pole (ka sh loomadelt kanduvaid) viiruseid ja baketereid, aga hullult külemetad – haigeks tõesti jääda ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, kui elada erakuna kuksil maal üksinda?

Teoreetiliselt ju viirustega kokku ei puutu ja peaks olema viiruste hooaja puruterve?

Samamoodi võid talvel ilma mütsi ja sallita käia?

Kas mu loogika peab vett?

Kui ma kolisin Tallinnast maale, siis olin tõesti esimestel aastatel väga-väga terve. Ma ei käinud tööl, olin väikeste lastega kodus – ka nemad olid väga terved lapsed kuni 3aastaselt lasteaeda minekuni. Kui ise tööle tagasi läksin (olen ametilt õpetaja), siis esimesed 2 aastat olin väga sageli haige. Nüüdseks on immuunsüsteem jälle harjunud, haigestun enamasti paar korda sügis-talvise perioodi jooksul.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No on ju külmetushaigus, kuigi
põhipõhjus on viirus, külmetus on lihtsalt vallandav tegur. Kui ei külmetanuks, pole haigeks jäänud. Nii nad praegu arvavad, eks see “külmetusest jäin haigeks” on veel sellest ajast, kui viiruste olemasolust lihtsalt ei teatud ju. Elektronmikroskoop leiutati 1930 ja sealkandis avastati ka viirused kui üldse eluvorm (on nad elusolendid või mitte, selle üle vist veel vaieldaksegi).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatus on ilmselt selle tõttu, et mõni meedias esinev perearst väidab surmtõsise näoga, et mingeid külmetushaigusi pole olemas, st esitavad asja nii, et külmetumine ei puutu üldse asjasse. Tegelikult puutub küll. See, et haiguse põhjustab pahalaste invasioon, on ju igaühele teada. Jah, muidugi võib viirusnakkuse saada ka siis, kui pole külma saanud, aga väga tihti haigestutakse ikka siis, kui on korralikult külmetada saadud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Ilu ja tervis Külmetushaigusi ei ole olemas?