Esileht Beebi ja mitmikud Külmutatud köögiviljad

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Külmutatud köögiviljad

Postitas:
Kägu

Kas 1,3 aastasele lapsele võib teha ka Härmavili külmutatud köögiviljadest sööki? Külmutatud köögiviljades peaks vitamiinid säilima küll. Kiiremini ja lihtsamalt saab külmutatud köögiviljade segu osta, kus sees erinevad köögiviljad, mis juba tükeldatud. Kuidas neid kõige parem teha oleks? Potti natuke vett keema ja segu sisse ja ongi valmis või on mõni muu variant parem? Auruti on ka kodus olemas, aga tahaks kiiremalt, kui ise koorides ja tükeldades tervele perele.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Jh, uurisin, et külmutatud köögiviljades on ka vitamiinid hästi säilinud. Kas paremini säilivad vitamiinid, kui hautada külmutatud köögivilju või keetes või pole vahet? Hautan siis nii, et eesti taluvõid kuumutan hautamisnõul, lisan külmutatud köögiviljade segu ja lisan klaasi kuuma vett, kaas peale ja hautan nõrgal tulel 8-10 min. Või peaks kuidagi teistmoodi tegema?

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ära mõtle üle!

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aastane sööbki sama toitu, mida ülejäänud pere.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Täitsa sama ei söö, sest päris kõike ei annaks beebile. Näiteks praekartulit, mis minu lemmik, nii väiksele praetud asju pole tervislik anda minu arust. Ja pitsat või sushit ja vürtsikaid asju ka ei anna ju. Mitmed asjad, mida ise söön, nii väiksele ei anna. Lapsega peab mõtlema, et oleks tervislik! Siiani nt brokolit, lillkapsast jne sõin harva. Ausalt öeldes sõin ebatervislikke asju ja friikartuleid ja hamburgerit ja tihti sõin makarone ketsupiga ja kotlett kõrvale, aga nii väiksele lapsele ei piisa ju ainult makaronist. Nüüd peab mõtlema, kuidas oleks tervislikum ja laps saaks vajalikud ained kätte. Kõik täiskasvanud ei söö tervislikult.

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üle mõelda ikka tõesti ei tasu. Minu 1a 3k laps on peaaegu kõike seda saanud, mida sa mainisid, et lapsele ei anna. Vahetevahel mõni ebatervislik toit ei tee mitte midagi. Tõesti burgerit ei paku lapsele ning kui süüa tellin kuskilt siis otsin pigem kohta, kus on normaalsed lastepraed ilma friikartuliteta või võtan lapsele salati või mõne pasta.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui ise sööte ebatervislikult, siis jah ei anna lapsele seda, aga kui enda toidulaud on korras, siis laps sööb kindlasti sama toitu. Endale lihtsalt maitsestad hiljem rohkem.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üle mõelda ikka tõesti ei tasu. Minu 1a 3k laps on peaaegu kõike seda saanud, mida sa mainisid, et lapsele ei anna. Vahetevahel mõni ebatervislik toit ei tee mitte midagi. Tõesti burgerit ei paku lapsele ning kui süüa tellin kuskilt siis otsin pigem kohta, kus on normaalsed lastepraed ilma friikartuliteta või võtan lapsele salati või mõne pasta.

Jep, minu 1a3k sööb ka kõike, mida minagi. Kaks-kolm korda kuus ka isetehtud burksi ja pitsat (seal ju ka tomatit, kurki, liha, seeni ja muud tervislikku) Kui vorstisaia võib anda, siis mis see burks halvem on 🙄

Külmutatud köögivilju oleme ka andnud aga parema meelega sööb ikka värsket 🙂

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Külmutatud köögivilju võib ikka anda. Minu lapsele meeldis hirmsasti see porgand-mais-hernes segu aurutatult vähese võiga sama vanalt. Eks suvised aurutatud oma aia köögiviljad on kindlasti tervislikumad aga ma leian, et parem on kui laps külmutatud köögivilju sööb kui et üldse ei söö.

Praekartulit ma annaks kui see väga rasvane poleks või siis kartulimaitseainega üle valatud. Kodus tehtud pitsat ka. Sushit annaks küll kui ma oleks kindel, et see tooraine seal sees (kala) on värske ja mingit kõhutõbe ei tekita. Samas ma ise ka ei sööks seda kui kindel poleks. Sojakastet samas mitte kuna see on ikka väga soolane, seega ma ei tea, kas laps seda sushit üldse niiväga tahaks.

Liiga teravat toitu ma lapsele ei annaks aga muidu maitseaineid (mitte neid soolaseid valmissegusid), ürte ja näiteks musta pipart lisasin juba beebitoitudele.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Alates ca 9. elukuust sõi laps sama, mida mina, lihtsalt tõmbasin soolaga kõvasti tagasi. Sõi ka praetud toite. Talvisel ajal pigem annan külmutatud köögivilju kui neid välismaiseid “värskeid”. Suvel eelistan värsket eestimaist toodangut.

1a3k vanusena oli kindlasti söönud ka pitsat ja sushit, mis neil viga on? Oluline on, et laps saab vajaliku kätte ja tema toitumine on mitmekesine (st et harjuks erinevate toitudega). Ei tee see praekartul, pitsa vms vahel midagi.

Aga jah, kui enda menüü ikka väga ebatervislik on, siis on keerulisem. Soovitan pigem kogu pere menüü tervislikumaks kujundada, tegelikult on tervel perel vaja tervislikult toituda, mitte ainult beebil.

+2
0
Please wait...

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Esileht Beebi ja mitmikud Külmutatud köögiviljad