Esileht Beebi ja mitmikud Kulud beebile

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Kulud beebile

Postitas:
Kägu

Uurin teie kogemust esmastele kuludele seoses beebiga. Tooge umbes välja, kui palju kulub nt beebi esimese 6 kuu peale (kõik, mis beebile ostnud olete – kärud, turvahällid, mähkimislauad jne). Tean, et ilmselt väga individuaalne ja oleneb, kas midagi saadakse tuttavatelt/on eelmistest lastest alles jne, aga huvitav lugeda teie kogemust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Targem on alustada vastupidiselt. Pane paika eelarve ja sealt vaata edasi.
Saab nii 500 euroga kui 5000 euroga. Ja see 500 ei pruugi üldse tähendada, et su turvahäll oleks halb ja käru lükkamatu.

Eelarve 300
Mähkimislaud? Miks mitte kõva põhjaga mähkimislaud, millel kõrged servad tavalisel laual?
Saab väga hea hinnaga kasutatud turvahälle, kui fb vastavast grupist uurida. Sama käru kohta.

Kui eelarve juba 1000, saab kõike uuena.

Millal beebi sünnib? Kavatsed palju jalutada talvel? See määrab juba selle, et missugust sõiduriista vaadata.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu kulud olid nendele kolmele asjale 305 eurot, see sisaldas:
Turvahäll kasutatuna koos alusega ja kergkäru adapteritega, mida sai kasutada ratastena.
Esimese vankri sain sõbralt tasuta, aga samas seisukorras vankri oleks saanud umbes 150ga.
Mähkimisalus. Tegime ühe kirjutuslaua tühjaks ja sinna alus.
100-200 läksid esmased apteegikaubad ja paar hilpu. Soovitan võtta beebipakid, sealt saad kasulikke asju, sh mähkmelööbe kreem (saime sudokreemi, mida kasutasime üle aasta).
Katsikute jaoks soovitan mõelda mõned asjad, et mida küsida, kui inimesed külla tulevad ja küsivad mida tarvis (nt ninapump, rinnapiima säilituskotid, mähkmed jms).

Hiljem on rohkem kulunud, sest vajadused muutunud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu strateegia oli osta iga kuu midagi. Vankri ostsin juba mitu kuud ette, turvahälli samuti. Niimoodi jaotatud kuludena,ei tule suurt auku. Mähkmeid muidugi ostan jooksvalt. Täna olen 37 nädalat rase ja kõik on olemas v.a beebi.
Kogukulu asjadele siiani umbes 300.- (turvahälli,vanker,mähkmed,riided, pudelid,lamamistool,mängumatt,kandekoti)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vanker, voodi ja osad riided olid juba olemas beebi sünniks. iga kuu sai üks suurem asi ostetud. Vankri maksin 3s osas järelmaksuga. Esimesed ca 20 riideeset ostsin ise kirbukalt. Suure kotitäie sain 20 euriga. Alates 60 suurusest toariided sain enamvähem kõik õe käest niisama. Kombe oli ka beebipakist saadud(Soome Kela kast).
Vanker ja turvahäll kokku olid umbes 400
Voodi 120
Mähkimisaluse panin pesumasina peale. See maksis vist 10.
Lamamistool oli 30
Apteegikraami peale ma arvan läks paarsada kindlasti. Vb isegi rohkem. Lapsel olid nahaprobleemid(ad- igasugu erinevad kreemid), pisarakanali ummistused ja koolikud(sai ikka üksjagu rohte läbi proovitud).

Kõige suurem püsikulu jooksvalt oli meil rpa, mähmed ja poepüreed(sest enda tehtuid ei võtnud suu sissegi). Kui hakkas tükke sööma, läks näputoidule. Umbes 6-7 kuul see vist oligi.

Mänguasjadest ostsin ise vaid puslemati ja mängukaare. Nende hindu ei mäleta. Aa, ei mängukaare ostsime kinkekaardi eest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vanker+lisad olid 1150€, turvahäll+alus 350€, voodi+madrats+lisad 150€, riided äkki kokku 100€ (erinevad suurused), mängukaare ehitas mees ise, beebikiik oli korra ja see maksis kasutatuna 40€, nüüd ostsime mängumati 10€, Quinny Zapp kergkäru 40€, lutid 7€, kõhukott 35€. Suurim kulu jooksvalt on ilmselt mähkmed ja need ostan alati soodusega. Mänguasju olen õe käest saanud ja on kingitud, ise pole ostnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

võta e-poed lahti ja vaata, palju miski maksab. Sh kasutatud asjade müügikuulutused, fb grupid. Kõige lihtsam on, et teed nimekirja, mida vaja läheb, mis hinnaga neid ajsu umbes saab ja palju sul raha on – et mida kui kallilt osta saad.

Kui õigesti mäletan,s isi meil läks vanker/käru+turvahäll kasutatult 250 eur, võrekas + madrats umb 100 eur või nõks rohkem. Voodipesu õmblesin ise (ostsin nö kangajäägid, hinda ei mäleta). Mähkimisalus oli 15 eur (pesumasina peale), riideid oli igat suurust 5-6 komplekti, hindasid küll ei mäleta ja kui palju ostsin ise või sain.

Kõige suurem kulu on mähkmed, aga no ei mäleta, palju neid kulus 😀

Suuremad kulud tekivad siis, kui laps kasvab suuremaks ja vajab juba korralikumaid, ilmastikukindlaid riideid ja jalatseid igaks ilmaks ja elujuhtumiks 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Esimese lapsega kulub kõige rohkem, sest pingutatakse üle, ja varasemalt pole asju kogunenud. Ma olen 90% asjadest järelturult saanud, millest tuleb juba korralik sääst rahakotile ja keskkonnale.

Kolmandaga on plaanis osta järelturult lamamistool (enda vana sai aasta tagasi maha müüdud) ja riidest mähkmed. Kui tuleb teisest soost laps kui esimesed, natuke riideid ka. Enda voodis pole ükski laps enne 2-aastaseks saamist maganud, nii et võrekat küll ei osta. Autot pole, seega pole ka turvahälli vaja. Vajadusel saab laenata. Esimese aasta asjade kogukuluks prognoosin nüüd ca 150€.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Katsun mälu järgi mõelda…
Vanker u 850
Turvahäll koos alusega u 300
Voodi saime tasuta
Kandelina 80
Kõhukott 100
Mõned tekikesed umbes 50€ kokku (erinevad paksused)
Autokäru 350
Mööbel lapse tuppa 800 (kummut/mähkimisalus, riiul, riidekapp, need on arvestusega vähemalt viieks aastaks)
Riidest mähkmed 200
Muud asjad jooksvalt umbes 200-300 eurot kuus (riided, toit, apteegikraam jne jne). Kokku seega 1200-1800 vahemikus.
Kõik kokku umbes sinna 3500-4000 kanti ilmselt kuue kuu kohta.
Olen ostnud üksikuid mänguasju, aga peamiselt olen kõik saanud kuskilt. Üldiselt ei soovita ma mänguasju esialgu osta 🙂 Pisibeebil on neist täiesti suva.
Olin omast arust üsna tagasihoidlik asjade varuja, kuid kindlasti on võimalik oluliselt odavamalt hakkama saada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kulu oleneb täielikult su rahalistest võimalustest ja soovist. Soovitan ka tabeli koostada, juba asjade kirjutamine annab ülevaate mida vaja ning palju eelarve kulutada lubab.

Mul enda tabel olemas, mis hõlmas enne lapse sündi tehtud ostud ja kulud kuskil lapse 4 kuuseks saamiseni. Hiljem ei jaksanud enam edasi arvestust pidada. Igatahes kõik kulud kokku oli 1740 EUR-i, mis siis jagasime mehega pooleks.
Järelturult ostsime vankri, elektrilise kiige, riided ja mänguasjad. Ülejäänud asjad ostsime uuena. Siia kuulub siis kõik järgnev: turvahäll, kandekott, mööbel (voodi, reisivoodi, mähkimislaud, vann), voodipesud, hügieenitarbed (mähkmed, beebikõõma shampoon jne), apteegi kraam (kraadiklaas, mähkekreem jne), rinnapump, imetamise abivahendid, fotograafi juures beebipiltide tegemine, perekooli tasulistel loengutel käimine, haigla perepalat, söögitool ja veel mõned väiksemad kulutused.

Kõige rohkem kuluski raha vankri, turvahälli, voodi, beebikiige ja fotograafi juures beebipiltide tegemisele. Kui eelarve kitsam, siis kindlalt need on kohad, kust saaks rohkem kokku hoida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Panen oma kulud kirja:
Vanker, soojakott, beebitarvete kott 270€ (kasutatud)
Turvahäll, isofix alus 230€ (uus, Eestis sama komplekt üle 100€ kallim)
Kergkäru (ühtlasi turvahälli rattad, koos adapteritega) 240€ (kasutatud)
Võrekas ja madrats 135€ (uus)
Voodipesu (2 kpl), pehmenduste ja beebiteki kangas 70€
Mähkimisalus 15€ (kasutatud)
Lamamistool 99€ (uus)
Lamamistool vanemate juurde 35€ (kasutatud)
Reisivoodi 25€ (uus)
Riideid ehk ca 130€ eest, millest pool moodustasid villariided, ülejäänud kasutatult ja erinevates suurustes ette
Mähkmeid ca 50€ eest (sooduspakkumistega erinevad, jätkus ca 2-kuuks äkki?)
Apteegikraam ca 50€ eest

Enda jaoks ostsin
Rinnapump 100€ (uus)
Nibukreem ja rinnapadjad 15€
Imetamistopid, imetamisrinnahoidja, imetamispluusid 65€

Kõik kokku 1529€

Esimene laps, midagi peale riiete tuttavatelt ei saanud. Eelarve oli suuremate asjade peale 1500€, kuna vanker, kergkäru ja lamamistool olid mul kindlad tootjad ja mudelid, mida tahtsin. Jälgisin pakkumisi kaua, st et enamus ostetud asjad sain reeglina alla turuhinna või väga hea soodukaga. Kõik asjad on kasutust leidnud, sh magab laps oma voodis, seega pole midagi sellist olnud, mille oleksin tagant järgi ostmata jätnud. Asju hakkasin ostma varakult, seega eelarvesse auku ei löönud.

Katsikukingitusteks lasin tuua puidust mänguasju, tegelusteki, voodikaruselli, beebi nõud ja pudipõlle.

Laps hetkel 5-kuune, jooksvalt ostnud riideid (sh ette järgmiseks talveks soodukatega jne), mähkmeid, mõne mänguasja.

Kokkuvõtteks võin öelda, et lapse peale saab kulutada väga suuri summasid kui tahad, on võimalik ka üsna vähesega läbi ajada kui nõudmistes järgi anda ja on võimaik üsna keskpäraselt kulutada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kulutused võivad väga erinevas suurusjärgus olla – kõik sõltub valikutest ja rahakotist.
Näiteks esimese lapsega läksid vanker ja turvahäll kokku 400 eurot maksma, teise lapsega aga kulus vankrile ja turvahällile 1200 eurot ehk 3 korda rohkem! Laste vanusevahe oli 4,5 aastat – hinnad vast nii palju ei tõusnud, küll aga sissetulek suurenes.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Esimesed 6 kuud:
Turvahäll isofix alusega ja sulekott sisse: 500-
Kergkäru vankrikorviga ja turvahälli adapteritega: 400-
Korduvkasutatavad bambusmähkmed ja rinnapadjad: 100-
voodikarussell: 60-
tegelustekk: 45-
kõhukott koos ilmastikukaitsega: 140-
lamamistool: 90-
riided (enamus meriino ja bambus): ca 800-
vanker (kasutatud): 350-
sportkäru: 550-
sportkäru suusatamiseks ja rattaga: 1300-
beebimonitorid: 100-
imetusriided: 300-
voodi, madrats ja voodipesu olid alles vanemast lapsest. Samuti vann, mähkimisalus ja pissipott ning sulekott vankrisse ning mõned riided.
Riiete jaoks kummuti võtsin enda oma.
Kõik ostetu läks asja ette. Kolmas laps, seega kindlalt teadsin, mida vajan. Välja arvatud vankriteema. Oleks piisanud ühest kolmerattalisest sportkärust (koos vankrikorvi ja adapteritega). Vanematest lastest oli jäänud mälestus, et väikseks pakitav käru on väga vajalik, ja siis oligi, sest auto oli väike ja pagasnik eriti väike, samuti käisime palju reisimas. Suurema pagasniku korral aga suht mõttetu veel ekstra väikest käru omada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul laps poole aastane.

Mainin ära, et uuena ostsin ainult apteegi kraami.

Vanker korvi ja istumisosaga 40
Lambanahk talvel vankrisse oli omal olemas.
Voodi koos madratsiga 35
Turvahäll ja adapterid 50
Mähkimiskummut koos alusega ja uued siinid sellele 25
Vann ja alus 10
Tegelustekk ja voodikarusell kokku 12
Tekk, kaks tekikotti sõbralt sõbrale kauplusest, linad olid kodus olemas juba 4
Puzzelmatt 5
Talvekombe s. 56 15
Talvekombe s. 62 5
Müts 7
Lamamistooli sain tasuta fb kaudu
Beebikiik 15

Mänguasju pole ühtegi ostnud, kõik olen saanud niisama või kingitud katsikuks.

Riided olen saanud samuti sõbrannade käest või keegi fbs tasuta andnud.

Apteegist ostsin d-vitamiin, sudocream, füsioloogiline lahus, Humer, lutt, lutikett, lutipudel. Kokku 30 eurot

Apotheka beebipakki kasutasin samuti.

Mähkmepakke sai katsikuks palju, ise olen siiani ostnud 6 pakki. Niiskeid lappe kulunud samapalju.

Kõige suurem kuluartikkel kuus rpa. Nii 50 eurot.
Püreed ja pudrud teen ise. Kasutan kodus olevaid nõusid ja lusikaid. Spetsiaalselt laste nõusid ostnud pole.

Rohkemat minu beebi siiani vajanud pole.

Asjad viin ise hiljem kõik taaskasutuskeskusesse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Voodi (kasutatud) 15€
Madrats (uus) 30€
Baikatekk (uus) 10€
2 voodipesu komplekti (uus) 30€
Voodikarusselli saime kingiks.

Vanker-käru koos vihmakile, sääsevõrguga (uus) 250€.
Vankrisse lambanahk (uus) 30€.

Vann ja vannialus (uus) 15€. 2 kapuutsiga vannilina (uus) saime kingiks. Kuna lapsel väga kuiv nahk, siis 6 k jooksul ca 30€ kulus kreemi ja vanniõli peale, mingeid näidised saime tasuta ka.

Mähkimine pesumasina peal, all õhem tekk, mis kodus olemas ja peal niiskust imav kaitsekile 6k jooksul kokku ca 5€, täpselt ei oska öelda, palju neid kulus. Pepule sudocrem alla 10€.

Turvahäll koos isofix alusega (uus) 300€.

Mänguasjad ja tegelusteki saime kingituseks.

Beebikiik (uus) 130€.

Riided saime tuttavatelt nii kasutatud kui uusi, ise kulutasin max 50€.

Kõhukoti sain tuttavalt, aga see eriti kasutust ei leidnud.

D-vitamiin, füsioloogilise lahuse ampullid, rinnapadjad lutt, lutikett, beebilusikas, tass jms nö väikesed kulud ca 100€.

Jooksvaks kuluks olid mähkmed, seda summat ei oska öelda. Mul oli rp laps, seega rpa kulu ei olnud.

Mul päris palju asju uuena ostetud, kasutatuna saaks palju odavamalt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii tore on lugeda kui paljud harrastavad taaskasutust. Mina ostin beebile kasutatud mängumati. Uue oleks pidanud tellima ja ootama aga kasutatud oli kohe võtta. Mitte kunagi uuesti. Mängumatt oli täis karvu. Kui küsisin selle kohta siis jagati lahkelt infot kellele need karvad kuuluvad. Meie peres allergik ning igasugune kassikarv on täielikult välistatud. Viisin mati tagasi ja sain raha tagasi aga sellega välistasin igasuguse taaskasutuse.
Beebile on kulunud üsna kopsakas summa. Lisan siia suuremate asjade summa mida mäletan. Beebi on mul nelja kuune.
Vanker 1300
Turvahäll plus alus olid 400+
Mängumatt 69.-
Tula Explorer kandekott 175.-
Babyzen Yoyo 0+ reisikäru ja turvahäll ratasteks 700.-
Mamaroo kiik 450.-
BB kiik 160 millegiga
Söögitool 220.-
Voodi 120
Madrats 93.-
Riided- ma ei hakka üldse spekuleerimagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Taaskasutus on mõistlik ja kui hoolikalt otsida, saab ikka enamus korralikud asjad. Aga turvavarustus on asi, mille peaks siiski valima uue!
Mõni võib vabalt külma südamega valetada eelneva kasutamise kohta.
Mina seda riski ei julgeks võtta. Pealegi, on turvatoolidel ja hällidel teatud kasutusaeg, peale mida ei tohi toodet enam kasutada. Plastik ju ajaga muutub rabedaks ja ega penogi pole igavene.

Please wait...
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Esileht Beebi ja mitmikud Kulud beebile