Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kulud toidule

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 169 )

Teema: Kulud toidule

Postitas:
kalakest

Tere!

Kuna hinnad on meeletult tõusnud,palju teie kulutate toidule?.Meie pere üritab 600 euroga hakkama saada.

+11
-12
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Tihasepreili

Peres kolm liiget (mina, üks täiskasvanud laps ja üks koolilaps) ning toidukulu proovin hoida alla 400€ kuus.

Olen hakanud väga jälgima, mida ja kust ostan. Tavaliselt teen pühapäeviti ühe suurema poeringi mitmes erinevas poes – ühes on ühed asjad soodsamad, teisea teised jne. Poed õnneks asuvad lähestikku ning peamine kulu külastamisel on ajakulu.

Samuti ostan palju allahinnatud toitu, varem ei teinud seda üldse. Nt Promos on -70% hinnaga tihti väga normaalseid juur-ja puuvilju saada. Sama kuupäevaga lihatooteid ostan ka, tihti teemegi samal päeval kohe ära, vahel panen sügavkülma ja teen hiljem.  Allahindluste kasutamine võimaldab meil ka piiratud eelarvega süüa mitmekülgseid toite, nt ei puudu kallim tooraine nagu pardiliha, veiselihasteigid jms.

+17
-3
Please wait...

Postitas:
ageta

Mina varasemalt pole üldse jälginud, palju toidule kulub ja mida mis hinnaga ostan. Olen lihtsalt võimalusel eelistanud soodsamat. Toitun Fitlapi järgi ja see on minu arust kallimaks teinud toidukorvi, kuigi ma numbreid ei tea.

Nüüd võtsin asja käsile. Poes käin üldiselt 2 korda nädalas, teen menüü 3-4 päeva ette. Varem käisin Coopis, nüüd käin põhilise ringi Maximas ja siis lähen Coopi ostma neid asju, mis puudu jäävad. Varuks asju ette, kuivaineid jne ostan suurema kogusega A1000-st. Poes jälgin, mis asjad on sooduses ja muudan menüüd. Kui retsept on sealihaga aga veiseliha on soodsam, siis muudan retseptis ära ja ostan soodsama variandi. Sügavkülma panin koduõuest marju, mida smuutide sees kasutada, nii et neid mõnda aega ostma ei pea. Praegu rohkem sügavkülma ruumi pole aga kui tühjeneb, siis saan soodusega liha ette osta ja sügavkülma panna. See kuu võtsin ette ka toidukulude jälgimise ning proovin aru saada, kui palju meil toidu peale kulub.

+4
-6
Please wait...

Postitas:
kata85

Sama siin. Poe eelarve oli nädalas 50€, aga enam pole see mõeldav. Tahad midagi head süüa nädalavahetusel lubada, siis on juba see summa läinud. Alla 500€ kuus ei tule kuidagi. Selle summa sees ka muud jooksvad kulud- wc-paber, kätepaber, salfakad, fairy, hambapasta jne

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Alfa

Mina ei tea, palju toidule kulutan, kuid olen muutnud 2 asja:

1. Ostan odavamat džinni (õnneks siiski veel mitte kõige odavamat)

2. Ostan lemmikloomatoidu Zooplus.de-st (varem ei viitsinud sinna kontot teha)

Muu jäänud samaks.

+19
-1
Please wait...

Postitas:
Agathe

Toidukulud meil on ülemäära kõrgeks läinud. Üle 650 koos paberitoodete ja kassitoiduga. Koerte toit on eraldi kohast ja vahel ka šampoonid-kreemid-hambapastad tulevad veel juurde. Apteegikaup. Kaks inimest ja loomad ja sagedased külalised. Õnneks on korralikud varud ja võimalused seda kraami säilitada. Praegu just ka see aeg, kus kogume aiasaadusi ja teeme hoidiseid. Kahjuks seeni on sel aastal meie kandis vähe…aga ehk veel tuleb midagi. Eks natuke hõlbustab see ka, et elame maakohas, linnast eemal, saab aiakraamist osa nö naturaalmajanduse korras. Oskusi ka on kogunenud ja viitsimist lausa peab olema, kui tahad normaalselt elada ja mitte end väga toidulaua osas piirata.

Kusjuures eile sirvisin just FBs aiasaaduste jms gruppe ja ainus asi, mis eelmiste aastatega on odavamaks läinud, näib olevat küüslauk. Ise me juba mitu aastat ei kasvata, külarahval ka seda napib, ostsime varem umbes 9 eurot kilo. Nüüd saab kilo mitmelt poolt seitsmega, ma ostsin paar küla edasi viie ja poolega. Suured, kenad, tugevamaitselised.

Kõik ülejäänu on laes. Eriti mind hämmastab kanaliha hinnatõus. Minu meelest on hind kahekordistunud.

Hinnatõusu märkan veel ühe asja järgi. Poes, kust tehakse meie pere ostud, kui üldse käiakse reaalpoes, on järgmise päeva best before soodustustega tooted ära ostetud nagu viuh. Eriti liha. Kui juustu veel näeb, siis liha mitte. Inimesed on hakanud ka neid allahindlusi rohkem vaatama. Varem võis seal ka mitu tundi pärast väljapanekut rahulikult noppida, kui midagi soovisid, nüüd on null. Välja pannakse küll, aga kohe ka on poole tunniga lett puhas. Iseenesest kuigivõrd ka hea meel, et poed ei pea kraami ära viskama, raiskamist vähem, aga see on ka päris valuline heameel.

+13
-3
Please wait...

Postitas:
taivopalm

Toidukulud meil on ülemäära kõrgeks läinud. Üle 650 koos paberitoodete ja kassitoiduga. Koerte toit on eraldi kohast ja vahel ka šampoonid-kreemid-hambapastad tulevad veel juurde. Apteegikaup. Kaks inimest ja loomad ja sagedased külalised.

Kuidas sa Agathe nende nädalavahetustega toime tuled, kui sul istub laua taga korraga 30-45 inimest? Mõtlen neid perekondlikke koosviibimisi, kus on kohal mitu Erikut, kes laua tagant püsti kargavad kui öelda-palun Erik ulata sinepit. Kas oled hakanud kuidagi osalejate käest raha küsima või leidnud mõne muu lahenduse?

+23
-6
Please wait...

Postitas:
taivopalm

Kuna hinnad on meeletult tõusnud,palju teie kulutate toidule?.Meie pere üritab 600 euroga hakkama saada.

Et sellest teemast ka praktilist tolku oleks, siis võiks ära märkida rahasumma ja pere suuruse arvuliselt. Pere võib olla nii kolm kui ka kaheksa inimest näiteks.

+19
0
Please wait...

Postitas:
tuti helve

Toidukulud meil on ülemäära kõrgeks läinud. Üle 650 koos paberitoodete ja kassitoiduga. Koerte toit on eraldi kohast ja vahel ka šampoonid-kreemid-hambapastad tulevad veel juurde. Apteegikaup. Kaks inimest ja loomad ja sagedased külalised.

Kuidas sa Agathe nende nädalavahetustega toime tuled, kui sul istub laua taga korraga 30-45 inimest? Mõtlen neid perekondlikke koosviibimisi, kus on kohal mitu Erikut, kes laua tagant püsti kargavad kui öelda-palun Erik ulata sinepit. Kas oled hakanud kuidagi osalejate käest raha küsima või leidnud mõne muu lahenduse?

😀 😀 vohhh, hea nali

+9
-3
Please wait...

Postitas:
moorike

Väga raske täpselt öelda. “ametlikult” on meil majapidamisrahaks ette nähtud 720 eurot, st see on summa, mille palgapäeval kahepeale kokku paneme ühiskasutuses olevale arvele. Sellest lähevad ka koristustarbed, aga mõnikord ka bauhofis käigud, samuti saab ju toidupoest ostetud nt sokke vmt, mida ei viitsi eraldi maksta. Seetõttu on väga raske öelda, kuna excelit ei pea. Mõni kuu tuleb ka ette, et nt kuu lõpus kanname 50-100 euri juurde, kuigi üritame seda vältida ja pigem siis toitumist rohkem läbi mõelda.

Sama raha eest ka väljas söömine

Pere 5+1 liiget ja kass (+1 tähendab aegajalt meie juures viibivat mehe suure isuga teismelist poega 😀 Ülejäänud lapsed on vanuses 1-7a ).

Hinnatõus on nii palju mõjutanud, et olen loobunud mõnest “fuih” suhtumisest, mis seni oli. Nt Rimi teadmata päritoluga toores liha – kui see on ikka oluliselt odavam ja maitseb samamoodi, siis ostan seda. Eriti nt kana kintsuliha.

Millestki veel loobuma pole pidanud – kui ehk on mees aru saanud, et kui forelli hind on “kõigest 7 eurot”, aga ostad 3 kg – siis kokku on see ju 21 eurot! Nii et seda ostame ikka veidi harvem

+5
-3
Please wait...

Postitas:
tuti helve

Ainult toidule kulub meil 3-liikmelisel perel 600-900€, muud kulud veel lisaks. Ilmselgelt peab kuskilt kärpima hakkama.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Agathe

Toidukulud meil on ülemäära kõrgeks läinud. Üle 650 koos paberitoodete ja kassitoiduga. Koerte toit on eraldi kohast ja vahel ka šampoonid-kreemid-hambapastad tulevad veel juurde. Apteegikaup. Kaks inimest ja loomad ja sagedased külalised.

Kuidas sa Agathe nende nädalavahetustega toime tuled, kui sul istub laua taga korraga 30-45 inimest? Mõtlen neid perekondlikke koosviibimisi, kus on kohal mitu Erikut, kes laua tagant püsti kargavad kui öelda-palun Erik ulata sinepit. Kas oled hakanud kuidagi osalejate käest raha küsima või leidnud mõne muu lahenduse?

Ei, seni pole pidanud küsima 🙂 Ent eks, nagu ka olen kirjutanud, tavaliselt toob ka igaüks midagi kaasa. Puuvilju või juustu või snäkke näiteks. Kooki. Veini. Oma aia tomateid.

Nii nunnu, et sa muretsed 🙂 Esialgu pole vaja, aga kui näiteks kana vms hind veel rämedalt tõuseb, siis eks palun sinu abi. Sinusugused suure südamega inimesed on jäänud haruldaseks. Silma paistavad kahjuks sageli agressiivsed, lärmakad ja rumalad, mida sina ju ei ole. PS sel nädalavahetusel oleme lauas 18 inimesega. E(e)rikuid on kolm ja Mariasid ka kolm. Aitäh, et meenutasid sinepit osta ka.

+15
-17
Please wait...

Postitas:
ohooloom

Kolmene pere, toiduraha kulub endiselt 540 euro kanti nagu aasta alguses. Sebimist on pisut rohkem, et seda saavutada (Barbora, Lidl, Selveri 30% soodukad, Maxima, Rimi soodukad).

+3
0
Please wait...

Postitas:
nodzu2007

Elan õnneks üksi, toidule kulub 25- 30 eurot nädalas.

+11
-4
Please wait...

Postitas:
Mauno

Meid 3 ehk siis mina, abikaasa ja 6-aastane. Tuleb tunnistada, et peaks rohkem silma peal hoidma kui palju täpselt toidule ja majapidamiskraamile kulub. Hetkel mingit kindlat igakuist eelarvet ei ole, aga on vägagi tajutav, et ostukorv on kallinenud, sest poest samu asju ostes ei tule enam välja 100 euroga või misiganes summaga varasemalt. Kuus ikka ca 1000 eurot kulub ma kahtlustan, siin sees ka siis ütleme pesugeel, nõudepesutabletid jm kodukeemia.

Meil on loll komme poest kraami kokku kuhjata (ka kausäilivaid), mis jäävad pahatihti seisma ja mingi hetk leiavad tee prügikasti. Iga kord on nii halb tunne, ma tegelikult üldse ei salli toiduraiskamist. Priiskame, jah. On piinlik? On. Eks nüüd järjest kallinevad hinnad sunnivadki toidukorvi ja varud kriitilisema pilguga üle vaatama.

+8
-6
Please wait...

Postitas:
nellikas

See, et koroonaaeg ees oli, tuli meie perele kasuks: õppisime toitu täpsemalt arvestama, hakkasime ise rohkem süüa valmistama, pikemalt ette planeerima, sööma vähem poolfabrikaate ja tegema vähem emotsioonioste.  Kui väljas ei söö, siis kulub toidule keskmiselt 10- 12  eurot päevas. Peres 2 täiskasvanut ja üks gümnasist.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
seliiina

5 liiget, lapsed ka juba suured ja söövad täismehe eest. Kuus läks toidupoodides /sh kõik kodukeemia) kuskil 1000, nüüd pakun, et u 15-20% rohkem. Ostame ja päris palju eritoitu/tooraineid (gluteenivaba, vegan), mis ei ole niisamagi odav, teiselt poolt teeme toite ise kodus, mis jälle on odavam kui soojalett ja väljas söömine.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Punkar

Minul 5 liikmeline pere (kolm teismelist). Praegu läheb u. 600-700 eur kuus toidule ja majapidamiskraamile. Aga olen kõvasti kokku tõmmanud kala ja muude nö. luksuskaupade ostmist.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
vaenukägu

2 täiskasvanut.
Meelde on tulnud toidud nagu mulgikapsas, mulgipuder, praekartulid sibula ja letšoga, kodune hernesupp, plov, kartuli- ja makaronivormid, kotletid, kus pool on köögivili/teraviljahelbed jne – Nõukogude Köök e lapsepõlv.
Lihatooted peamiselt allahindlusega, võtame suurema koguse, sh sügavkülma, kuivaineid ja konserveeritud tooteid soodukatega, on tekkinud päris suur varu.

Augustis 350.- koos majapidamisvahendite ja WC-paberiga + kampaaniatoodete etteostuga.
Väljas enam ei söö, sh töölõunad, toit kodust kaasa (kotletivõileivad hapukurgiviiludega on ses osas “hitt-tooteks” kujunenud).

Aga mul on tekkimas mure, et allahinnatud toidukaubale tekib järjest suurem konkurents e seda jääb ka vähemaks, sest ilmselt käituvad  teisedki nagu mina – kui on 5 pakki -50% hakkliha, siis ma võtangi 5 ja panen sügavkülma.

+20
0
Please wait...

Postitas:
kuvalda

Ei ole kunagi kokku arvestanud kuid võiks seda täitsa huvi pärast teha.

Vaatasin ka enne hindu hoolikalt kuid praegu veel rohkem. Kui on võimalik, ostan alati parim enne kuupäevaga asju. Lihatooted kõik sügavkülma ja siis sealt tasapisi kasutan. Enamus sisseoste Lidlis, kodu kõrval Maximas peale kl 19, kui on näiteks allahinnatud pagaritooted, sh ka kohapeal küpsetatud leivad ja sepikud jms. Prisma on jalutuskäigu kaugusel, Seal on peale 20:00 30% allahinnatud kaup 60% soodusega. Midagi ikka leiab alati.

Külalisi meil ei käi, seega seda kulu ei esine. Kodus elavad veel 2 last ja koer, koeratoitu tellin Zooplus.de, julgelt öeldes hind poole odavam, kui Eestis.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kaos

Elan üksi, keskmine kulu 100 € nädalas, sinna sisse arvestatud ka 2-3x väljas söömist/Wolti, koju ostetav alkohol (kuus paar pudelit veini) ja kodukeemia. Kassitoidu arvestus eraldi, šampooni-deodoranti ka toidupoest ei osta. Otseselt hinna pärast midagi ostmata ei jäta ja menüüd muutnud pole, aga kui võimalik, valin kahest samalaadsest tootest soodsama ning vähem püüan toitu ära visata. Sügavkülmas on mõned seened ja marjad, lihale jm sarnasele kraamile tuleb imelik maitse juurde.

+6
0
Please wait...

Postitas:
maasikas9

Peres 2 täiskasvanut ja kahe-aastane laps, lisaks koer ja 4 kassi. Toidupoe eelarveks oleme arvestanud 100€ nädalas (šampoonid-deodorandid-tualettpaber-kodukeemia on siit välja arvatud). Võrreldes varasemaga säästame sellelt, et tööpäevade lõunasöögid on kodus, sest mõlemad töötame kodukontorist ning väljas lõunatamised on ära jäänud.

Toidupoodide osas väga valikuid pole, käime Selveris või tellime Selverist kulleriga koju, sest elame “metsa sees”. Lähim kauplusega asula on ca 15 km kaugusel, kus ongi normaalse valikuga poodidest vaid Selver. Varem tellisime Coopist, aga nemad enam kullerteenust ei paku, Barbora pole meieni kunagi jõudnud, varem vähemalt oli Rimi e-poes nadi kaubavalik, nii et jääbki vaid Selver sõelale. Meie jaoks see variant pole otstarbekas, et sõita 40 km kaugusele linna, et otsida erinevatest poodidest soodsaima hinnaga kaupu, kütusekulu sööb sealt saadava võimaliku võidu lihtsalt ära + ajakulu. Aga kõvasti rohkem peab oma oste läbi mõtlema küll – umbes aasta tagasi arvestasime nädalaeelarveks 60€ – ostukorvi sisu on pidevalt enam-vähem sama, aga maksumus on ca 40€ võrra tõusnud.

Loomade toitu tellin zooplusist, ühele kassile ostan otse maaletoojalt kliinikutoitu (allergik) – kogu selle kupatuse peale kulub ca 600€ ja tellitud kogusest jagub ca kolmeks kuuks.

+2
0
Please wait...

Postitas:
piret005

Üle 650 koos paberitoodete ja kassitoiduga.

Minu arust ka ulme sellise summaga toime tulla, kui iga nädalavahetus on 35-40 inimest toita. Ja paberitooted ja kassitoit ka veel sees.

Endal läheb 200-300 eurot lapsega kahekesi, koeratoit on 40 eurot kuu otsa, kui külalisi võõrustan, siis tuleb üle 100-200 eurot korra peale juurde, kuigi korraga on kohal alla 10 inimese. Mul neid igal nädalavahetusel küll ei käi, ka mitte iga kuu.

+9
0
Please wait...

Postitas:
seliiina

Ostan ilma valehäbita -25-03-50% allahinnatud sama päeva toitu ja seal leti ääres käib päris palju rahvast. Üleliia ei ole mõtet neid asju osta, kas tõesti niipalju, et kohe nt õhtusöögiideeks ära tarvitada või kohe sügavkülma panemiseks vms. Muidu on külmkapp täis kohe-kohe halvaksminevaid asju kogu aeg, see pole ka tore.

Igasuguseid jooksvaid soodustusi jms kasutan ostusid tehes juba ammu-ammu, e-selveris kammin läbi soodushinnaga tooted kõigepealt ja siis vaatan, mida veel vaja on.

+10
0
Please wait...

Postitas:
kata85

Ostan ilma valehäbita -25-03-50% allahinnatud sama päeva toitu ja seal leti ääres käib päris palju rahvast. Üleliia ei ole mõtet neid asju osta, kas tõesti niipalju, et kohe nt õhtusöögiideeks ära tarvitada või kohe sügavkülma panemiseks vms. Muidu on külmkapp täis kohe-kohe halvaksminevaid asju kogu aeg, see pole ka tore.

Igasuguseid jooksvaid soodustusi jms kasutan ostusid tehes juba ammu-ammu, e-selveris kammin läbi soodushinnaga tooted kõigepealt ja siis vaatan, mida veel vaja on.

Selverist käin mina veel vaid kooki ja kulinaariat ostmas. Pärast seda kui hakkasin maximat ja Rimi kasutama, siis ostukorvi maksumus on kukkunud vähemalt 30%.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
nätakas

Oleme koeraga kahekesi, nädalas kulub 50-60 eurot. Seal sees siis kord nädalas väljas söömine (meil siin väikelinnas saab veel 10 euroga umbes hakkama). Koerale ostetav ei ole kah odav, ta mul natuke haige kõhuga. Aga muidugi ostan seda, mis odavam on, sama kuupäevaga toitu. Natuke on hoidistatud ka.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Rosiine28

Elan õnneks üksi, toidule kulub 25- 30 eurot nädalas.

Palun õpeta mulle ka, kuidas on see võimalik.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
nodzu2007

Elan õnneks üksi, toidule kulub 25- 30 eurot nädalas.

Palun õpeta mulle ka, kuidas on see võimalik.

Ma ei tea, minu meelest on see väga lihtne. Millele sul üksi elades rohkem kulub?

+8
-7
Please wait...

Postitas:
moorike

Elan õnneks üksi, toidule kulub 25- 30 eurot nädalas.

Palun õpeta mulle ka, kuidas on see võimalik.

Aga palun:

Hommikusöök 2 võileiba, päts saia vüi leiba jagub nädalaks+  500 g juustpakk pikemakski. Sai ja juust kokku max 6 eur. Lõunaks eelmise päeva õhtusöök. Õhtusöögiks on miskit odavat nagu kartul mingil kujul (koos lõunasöögiga nt 6 kartulit), kartuli kilo ca 1,50, kilost jagub mitmeks korraks. Või pasta – 1 pakist 50 senti jagub 4 portsuks (2 õhtut, 2 lõunat), riisi kilo vist ca 1,50. See teeb ühe päeva toidu hinnaks võikud + kartul/makaron/riis max 1 eur. Juurde saab veel paari euro eest lisandi. Nt hakklihakaste (nt 150 g hakklihast), isetehtud kotletid (korraga mitmeks päevaks), salat vmt. Tooraine valid odavaima, mitte “eelista Eestimaist”. Peaks jagum ka puuviljade jaoks.

Muidugi, väljas ei söö selle raha eest.

+13
-5
Please wait...

Postitas:
Mauno

Elan õnneks üksi, toidule kulub 25- 30 eurot nädalas.

Palun õpeta mulle ka, kuidas on see võimalik.

Mina ka ei mõista. Kui osta liha, millest teha õhtusöök, lisandid juurde. või mu poolest köögiviljakotlet, kodujuust, toorsalat juurde, siis ma ei oskaks üksigi alla 10€ õhtusööki teha🫣 lisaks ju hommikusöök ja tahaks ka midagi niisama head…

+6
-11
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 169 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kulud toidule