Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kulud toidule

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 158 )

Teema: Kulud toidule

Postitas:
Tähesära

Elan õnneks üksi, toidule kulub 25- 30 eurot nädalas.

Selliste imelugude analüüs on ikka siin lõppenud: võtan sahvrist/kapist/keldrist, maalt sain, ema tõi, ununes kirja panemata (oli varem ostetud).

+21
-11
Please wait...

Postitas:
Tondinahk

Meil on suureks kuluallikaks teismeliste näksimiskomme. Tulevad koolist koju ja tormavad näljastena külmiku kallale. Ütlen siis, et ärge kõhtu päris täis ka sööge, praad on kohe valmis! Ei kuulata midagi, krabatakse pakk juustupulki pihku, singiviilakadki rändavad käpelt suhu. Edasi minnakse elutoa kapi kallale, kuhu on ära peidetud küpsisepakk ja šokolaadi. Otsivad nagu päkapikud jõuluajal.

Saan mina prae valmis ja tõstan lauale, nüüd kisa: ei taha, kõht on täis! Näkse täis siis.

Loomulikult olen seetõttu püüdnud näkside ostmist minimeerida, isegi sinki ei julge enam osta. Aga no täiesti ainult pudru ja prae peal olla ka ei saa. Ikka sigineb kuidagi koju mõni juustupulgapakk või šokolaaditahvel – ja siis pannakse see laste poolt enne söögiaega jälle pintslisse. Niisugune näksimine lööb pere toidueelarvesse arvestatava augu, aga selle vältimiseks kasutatavad meetodid pole eriti töötanud. Eks üritan edasi.

+9
-15
Please wait...

Postitas:
rohekonn

Elan õnneks üksi, toidule kulub 25- 30 eurot nädalas.

Selliste imelugude analüüs on ikka siin lõppenud: võtan sahvrist/kapist/keldrist, maalt sain, ema tõi, ununes kirja panemata (oli varem ostetud).

Tegelikult saab üksi selle rahaga nädal otsa söödud küll, oleneb vaid, mida ja kui suure isuga sa oled. Hommikusöögiks omlett, võileivad, puder, müsli, praemunad jne. Üks inimene saab karbi munadega vabalt nädal hakkama, lidlist saad odavad leivad-saiad, singiviilud, mis mõni maksab alla 1€, kaerahelbed, riis, tatar jne, neid ju ka igat tervet pakki ära ei söö, köögivilja ka mahub veel sinna juurde võtta, isegi hakkliha, liha ja kana või kala mahub  ja piimatooted samuti. Üksi ma üldse ei muretseks toidu pärast, saaksin ikka väga odavalt hakkama, säilitada tuleb osata toitu, mitte ära visata.

+21
-6
Please wait...

Postitas:
nodzu2007

Elan õnneks üksi, toidule kulub 25- 30 eurot nädalas.

Palun õpeta mulle ka, kuidas on see võimalik.

Mina ka ei mõista. Kui osta liha, millest teha õhtusöök, lisandid juurde. või mu poolest köögiviljakotlet, kodujuust, toorsalat juurde, siis ma ei oskaks üksigi alla 10€ õhtusööki teha🫣 lisaks ju hommikusöök ja tahaks ka midagi niisama head…

Kui elad üksi ja teed lihast õhtusöögi, siis sööd sa seda kolm-neli päeva kindlasti. Teed omale kaks kotletti õhtuks? Kolmest liharibast guljašši üheks õhtuks?  Minu selle nädala (ja tegelikult iga nädala) hommikusöök maksis 5.38, millele lisandub nädala peale pakk piima 1.39 (jätkub ka pudruks ja kastmeks ja koogiks) ning kohvitass, milleks ostan kuu aja jooksul ühe paki kohvi (umbes 5 eurot).   Kui hommikuti süüa putru, siis läheb veel tunduvalt vähem.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kiira

Kulub palju. Kodus on üks kasvav teismeline poiss, kes sööb hetkel sama palju nagu mina ja mees kokku. Lisaks temale ka kiirelt kasvav 6a laps, kes sööb küll vähem, kui tema vend, aga ikkagi piisavalt. Kokku hoida ei oska kuskilt eriti. Nälga ju kedagi ei jäta. Niisama ka ei larista, niisama näksimiseks koju asju ei osta. Või no, puuvilju ikka ostan. Neid kulub palju.

Vaatasin huvi pärast zooplussi ja seal ei ole ju odavamad hinnad kui siin. Konserv, mida ma ostan, on praegu Eestis isegi odavam. Kassiliiv ja krõbinaid on umbes sama hinnaga.

+4
-7
Please wait...

Postitas:
AnniMarin

Meil on suureks kuluallikaks teismeliste näksimiskomme. Tulevad koolist koju ja tormavad näljastena külmiku kallale. Ütlen siis, et ärge kõhtu päris täis ka sööge, praad on kohe valmis! Ei kuulata midagi, krabatakse pakk juustupulki pihku, singiviilakadki rändavad käpelt suhu. Edasi minnakse elutoa kapi kallale, kuhu on ära peidetud küpsisepakk ja šokolaadi. Otsivad nagu päkapikud jõuluajal.

Saan mina prae valmis ja tõstan lauale, nüüd kisa: ei taha, kõht on täis! Näkse täis siis.

Loomulikult olen seetõttu püüdnud näkside ostmist minimeerida, isegi sinki ei julge enam osta. Aga no täiesti ainult pudru ja prae peal olla ka ei saa. Ikka sigineb kuidagi koju mõni juustupulgapakk või šokolaaditahvel – ja siis pannakse see laste poolt enne söögiaega jälle pintslisse. Niisugune näksimine lööb pere toidueelarvesse arvestatava augu, aga selle vältimiseks kasutatavad meetodid pole eriti töötanud. Eks üritan edasi.

Saaksid toidu õigeks ajaks valmis teha või kui oled tööl, siis tehke teismelistega eelmisel õhtul toit valmis ja nad siis soojendavad. Loomulikult tühja kõhuga süüakse kõike mis kätte saab, aga teismelistele on paras õppida ise söögi tegemist või soojendamist.

Keegi mainis, et zooplus.de on samad hinnad mis Eestis, siis ma vaatasin oma lemmiklooma kaubamärgid üle, need on zooplus.de-s 60-70% siinsetest odavad. Saksamaa zooplus.de on energia ja kütusehindade juures 3-6% hindadele lisanud, samal ajal kui siinsed Eesti lemmikloomapoed on mõne toote lausa 30-50% kallimaks hinnanud. Kuidagi ei tõuse käsi selle hinnaga ostma, isegi postikuluga saab Saksamaalt vähemalt poole odavamalt.

Alati tekib siia teemasse imepostitaja, kes räägib kuidas tema 30ne euroga nädalas hakkama saab, siis selgub, et ikka põllult, sugulastelt ja mujalt saab nö tasuta toitu. Praeguste hindade juures ei saa 4-5-liikmeline pere kuidagi alla 150 euro nädalas hakkama.

+18
-4
Please wait...

Postitas:
rohekonn

Alati tekib siia teemasse imepostitaja, kes räägib kuidas tema 30ne euroga nädalas hakkama saab, siis selgub, et ikka põllult, sugulastelt ja mujalt saab nö tasuta toitu. Praeguste hindade juures ei saa 4-5-liikmeline pere kuidagi alla 150 euro nädalas hakkama.

Kas sa lugeda ei oska? Jutt oli üksinda elavast inimesest, mitte perest. Peres on erinevad maitse eelistused ja nii oledki sunnitud ostma igaühele midagi. Üksi sa ju tead mida tahad ja ei osta ju tooteid mida sa nagunii ei söö, lisaks ei sööda sul külmkapist midagi ära, mille oled nt. homseks mõelnud. Täitsa loogiline on üksi elades odavalt süüa, eriti kui toidutegemisest midagi jagad ka, mitte ei vahi lihatükki ja ei oska sellega midagi peale hakata. Muide 150 jagada 5-ga ongi 30 per nägu.

+18
-4
Please wait...

Postitas:
donna-anna

Elan kahe poisiga. Või noh, mis poisiga? Üks 17, teine 16. Teevad trenni. Ise toitun toitumiskava järgi.
Kui veel mais-juuni kulus toidule 700 €, siis nüüd 1000 ja isegi 1100 oli augustis. Müstika! Sellest kuust võtsin asja tõsiselt kontrolli alla – allahindlused, erinevates poodides need kollased kleepsud jne. Hetkel pool septembrit seljataga ja ikkagi toidukulu 512 €! Mida teha???

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Käthryyne

Mina ei tea, palju toidule kulutan, kuid olen muutnud 2 asja:

1. Ostan odavamat džinni (nneks siiski veel mitte kõige odavamat)

Muu jäänud samaks.

Otsan naaberriigist odavamat alkot paari kuu koguse jagiuette – õnneks edasi-tagasi sõit teeb hinna samaks mis enne, lisaks on veel nn reisilõbu.

+1
-4
Please wait...

Postitas:
rohekonn

Hetkel pool septembrit seljataga ja ikkagi toidukulu 512 €! Mida teha???

Osta soodukaga liha ja enne sügavkülma panemist lõika parajateks portsudeks, muidu oled sunnitud kogu suure kamaka korraga ära tegema, sest pärast enam ju sügavkülma tagasi ei pane, tuleb kuivamaitse juurde. Näksimiseks porgandi-, kaalikakangid, kapsaribad, paprikalõigud. Ise saad teha küüslauguleibasid, müslit, smuutisid ja mahlu kui on enda marju ja õunu. Kui poisid ei pirtsuta, siis on lihtne ja odav kui hakata uuesti tegema moest läinud toite nagu lihakastmed, tangu-kartulipudrud, mulgikapsad, ühepajatoidud ja supid, magustoite nagu mannavaht, manna- või riisipuder kisselliga. Kartuleid keeda koorega ja suure potiga, siis saad neid mitu päeva kas praadida või teha salatiks. Väldi ära viskamist- tee jäägisuppe, nt. seljanka. Tean väga hästi millised õgardid on selles vanuses poisid, kogu aeg on neil kõht tühi. Tahked leivad, saiad saab teha kuumadeks võileibadeks, pitsasid on ka odavam ise teha, samuti leivamäärdeid, kasvõi ajad vorsti läbi masina, siis ei lõigata 3cm viile vähemalt. Iseasi muidugi on kust see aeg võtta.

+16
0
Please wait...

Postitas:
Andy

Iseasi muidugi on kust see aeg võtta.

Ma mõtlen, et kui see aeg oli võtta meie emadel ja vanaemadel, siis ammugi peaks jätkuma seda tänapäeval, mil elu on tunduvalt lihtsam kui minevikus. Prioriteetide küsimus.

+15
-7
Please wait...

Postitas:
Minaolen119

Varem oli eelarve 310 eurot, ehk 10 eurot päev. Tavaliselt läks aga 500 eurot umbes. Täna on eelarve ikka 310 eurot, aga läheb ma arvan 500 võib-olla 600. Varem ostsime ka seda, mida poleks vaja üldse läinud. Täna natuke ikka mõtleme ka, aga mõtetuid asju rändab ikka toidukorvi.

Päris põnev on see, kui kogud kõik ostude tšekid kokku ja näed tegelikkust

Peres on ema, isa ja 3 poissi (16,10,3) + kass

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Agathe

Üle 650 koos paberitoodete ja kassitoiduga.

Minu arust ka ulme sellise summaga toime tulla, kui iga nädalavahetus on 35-40 inimest toita. Ja paberitooted ja kassitoit ka veel sees.

Endal läheb 200-300 eurot lapsega kahekesi, koeratoit on 40 eurot kuu otsa, kui külalisi võõrustan, siis tuleb üle 100-200 eurot korra peale juurde, kuigi korraga on kohal alla 10 inimese. Mul neid igal nädalavahetusel küll ei käi, ka mitte iga kuu.

Kui huvitav, et see tundub sulle nii huvitav 🙂

Jah, see on õnn, kui elad maal ja on oskusi toimetada ja ruumi, kus hoiustada ja võõrustada. Esmalt ei ole lauas lapsed ja õed-vennad igal nädalavahetusel – näiteks eelmisel ei olnud, kuna olime ise külas 🙂 Järgmisel ka ei ole, sest me läheme seenele.
Teiseks, on enamasti siiski kuskil 20 inimese paiku, nüüd 18. Kolmandaks, meil on massiivsed varud ja praegu teeme juurde. On ju saagiaeg. Selle visiidi laud tuleb mehe püütud kaladest supp. Kolm kobedamat kana lähevad suitsu, juba on eilsest soolas. Kartuleid käisime nagu alati abis võtmas, tasu saime kartulites. Kaalikad-porgandid saime nii, et vahetasime külas õunamahla vastu. Need lähevad kuuma suitsukana juurde. Juurde veel tomatiga mingi salat, peale õli ja äädika kõik enda oma. Peedi-küüslaugu salat – peet endal, küüslauk ostetud. Või ja maitseained, tšilli enda kasvatatud. SINEP! Mädarõigas – enda oma. Kasemahl on sügavast juba välja võetud + õunamahl. Marineeritud seened jms kraam.
Lapsed saatsid nagu alati e-kirja toodava külakostiga, et me teaks. Toovad kooki, iseküpsetatud leiba ja saia, mingit alkoholi, küüslauguleibu, juustukuubikuid ja täidetud mune.

Raha eest on laual meie poolt ainult kanad, või, oliiviõli, sinep(!), törts majoneesi ja mugul küüslauku peedisalatisse. Usun, et 20 eurot umbes läks see laud maksma, suures osas kanade maksumus. Ah ja kohv, sool, suhkur ja äädikas on sahvrist, kunagi on nende eest muidugi makstud.

+4
-11
Please wait...

Postitas:
UunoR

Kui huvitav, et see tundub sulle nii huvitav 🙂 Jah, see on õnn, kui elad maal ja on oskusi toimetada ja ruumi, kus hoiustada ja võõrustada. Esmalt ei ole lauas lapsed ja õed-vennad igal nädalavahetusel – näiteks eelmisel ei olnud, kuna olime ise külas 🙂 Järgmisel ka ei ole, sest me läheme seenele. Teiseks, on enamasti siiski kuskil 20 inimese paiku, nüüd 18. Kolmandaks, meil on massiivsed varud ja praegu teeme juurde. On ju saagiaeg 🙂 Selle visiidi laud tuleb mehe püütud kaladest supp. Kolm kobedamat kana lähevad suitsu, juba on eilsest soolas. Kartuleid käisime nagu alati abis võtmas, tasu saime kartulites. Kaalikad-porgandid saime nii, et vahetasime külas õunamahla vastu. Need lähevad kuuma suitsukana juurde. Juurde veel tomatiga mingi salat, peale õli ja äädika kõik enda oma. Peedi-küüslaugu salat – peet endal, küüslauk ostetud. Või ja maitseained, tšilli enda kasvatatud. SINEP! Mädarõigas – enda oma. Kasemahl on sügavast juba välja võetud + õunamahl. Marineeritud seened jms kraam. Lapsed saatsid nagu alati e-kirja toodava külakostiga, et me teaks. Toovad kooki, iseküpsetatud leiba ja saia, mingit alkoholi, küüslauguleibu ja täidetud mune. Raha eest on laual meie poolt ainult kanad, või, oliiviõli, sinep(!), törts majoneesi ja mugul küüslauku peedisalatisse. Usun, et 20 eurot umbes läks see laud maksma, suures osas kanade maksumus. Ah ja kohv, sool, suhkur ja äädikas on sahvrist, kunagi on nende eest muidugi makstud.

Sul vist jälle hakkab see fantaasia voolama, nagu näen. Ükskord kirjutasid küll, et ikka 30-40 inimest pidevalt lauas, nüüd poole võrra vähenenud see arv. Ja siis kirjutasid, et koperdad küünarkarguga või ratastooliga ringi, nüüd käid siis kartuleid abis võtmas. Aga noh, las ta jääb. Sul vist vahva vähemalt kirjutada seda kõike.

+21
-1
Please wait...

Postitas:
Agathe

Sul vist jälle hakkab see fantaasia voolama, nagu näen. Ükskord kirjutasid küll, et ikka 30-40 inimest pidevalt lauas, nüüd poole võrra vähenenud see arv. Ja siis kirjutasid, et koperdad küünarkarguga või ratastooliga ringi, nüüd käid siis kartuleid abis võtmas. Aga noh, las ta jääb. Sul vist vahva vähemalt kirjutada seda kõike.

Jah, ma olen tõesti osa ajast küünarkarkude või ratastooliga, osa päevast enamasti. Kirjutasin ka tookord väga selgelt, et kui kõnnin heal päeval tänaval või poes, siis peatun iga mõnekümne meetri tagant, aga et ma ei lonka. Teema oli siis invakohtadest. Kartulit käin võtmas aastakümneid, selleks ei ole vaja joosta. Minusugusele ideaalne töö, samm ja kummardus, samm ja kummardus. Vat seenel ma käin kaasas, aga risu sisse ei lähe. Minu seened on teepervel.

40 inimest on jah, ka mõnikord. Ehk kord kvartalis või veidi harvem. 30 sagedamini. Ega see ei kümnekordista laua hinda võrreldes 18 inimesega. Ära lase end meie elust segada 🙂

+5
-14
Please wait...

Postitas:
Punkar

Selliste imelugude analüüs on ikka siin lõppenud: võtan sahvrist/kapist/keldrist, maalt sain, ema tõi, ununes kirja panemata (oli varem ostetud).

Mina näiteks arvestan toidukulu sisse ka hoidiste tegemisele kulutatud raha ja ma uuendan ju ka pidevalt oma kuivainekapi varusid. Hoidiste tegemine annab mulle päris suure kokkuhoiu. Minusugune vähese rahaga inimene peab mitmekesise toidulaua hoidmiseks pikemalt ette mõtlema, et rahadega välja tulla. Juba suvel oli ju teada, et talvel läheb kitsaks ressurssidega. Metsa sõitmist ma toidukulu sisse ei arvesta, aga enamus inimesi oma treeningkulusid ja trenni sõitmisele kulutatavat ei arvesta toidukulu sisse. Õnneks saan mina marjul-seenel käia ka oma kodu kõrval jala ja rattaga.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Punkar

Meil on suureks kuluallikaks teismeliste näksimiskomme. Tulevad koolist koju ja tormavad näljastena külmiku kallale. Ütlen siis, et ärge kõhtu päris täis ka sööge, praad on kohe valmis! Ei kuulata midagi, krabatakse pakk juustupulki pihku, singiviilakadki rändavad käpelt suhu.

Minu lapsed seepärast kurdavadki, et meil pidavat külmkapp tühi olema. No ei ole tühi, lihtsalt toorainetest peab süüa tegema. Kui kõht päris tühi on, siis teevad ka. Valmistooted ongi kõige surem kuluallikas.

+15
0
Please wait...

Postitas:
atsetoon

Oi, kõvasti tõusnud. Nüüd 250€ nädal, sees ka nv sauna kõrvale veidi vein/õlu/siider, lisaks kasside liivad ja toit. Peres 5 liiget ja kõik poisid, süüakse 3 x päevas sooja toitu ja kõvades kogustes.

Mõtlen 3 päeva söögid ette, jälgin hindu, aga ostukorv aina tõuseb ja tõuseb ja seda iga kuu

+3
-2
Please wait...

Postitas:
kuvalda

Kulub palju. Kodus on üks kasvav teismeline poiss, kes sööb hetkel sama palju nagu mina ja mees kokku. Lisaks temale ka kiirelt kasvav 6a laps, kes sööb küll vähem, kui tema vend, aga ikkagi piisavalt. Kokku hoida ei oska kuskilt eriti. Nälga ju kedagi ei jäta. Niisama ka ei larista, niisama näksimiseks koju asju ei osta. Või no, puuvilju ikka ostan. Neid kulub palju.

Vaatasin huvi pärast zooplussi ja seal ei ole ju odavamad hinnad kui siin. Konserv, mida ma ostan, on praegu Eestis isegi odavam. Kassiliiv ja krõbinaid on umbes sama hinnaga.

Eks peab selle järgi vaatama, mida vaja on osta. Minu koera toit maksab Zooplus.de näiteks 56€ ja PetCitys 91€. No ei osta ju sealt. Viimane kord ostsin ka Kong mänguasju, kõik soodsamalt kui meil siin kohapeal.

+7
0
Please wait...

Postitas:
piret005

Eks peab selle järgi vaatama, mida vaja on osta. Minu koera toit maksab Zooplus.de näiteks 56€ ja PetCitys 91€. No ei osta ju sealt. Viimane kord ostsin ka Kong mänguasju, kõik soodsamalt kui meil siin kohapeal.

Minu koera ravitoit on PetCitys 140, zooplusis 70, enne oli 60. Ikka päris suur vahe sees. Samas ravišampoon on PetCitys püsikliendi soodustusega hoopis 3 eurot odavam, seega seda ostan siit. Eks iga hinda peab kaaluma, kust ja mida on mõtet osta.

+4
0
Please wait...

Postitas:
nätakas

Eks sõltub ju, mida süüa. Ma olen suht kehvast perest ja kui mõtlen, mida lapsena sõime, siis see menüü oleks ka praegu odav. Kartul, hakklihakaste, vorstikaste. Võis ka olla kartul jahukastmega, praeliha kõrval. Supid-pudrud. Magustoiduks mannakreem, igasugu rukki- ja muud vahud, need on esimesed asjad, mis pähe tulevad. Sink oli pigem eriline toit, mitte igapäevane. Riivitud porgandid, kaalikad salatiks. Ma tean, see kõik ei tundu täna isuäratav, ma ise toitun ka hoopis teistmoodi. Aga odav oli selline menüü siis ja oleks odav täna ka.

+16
0
Please wait...

Postitas:
piret005

Varem oli eelarve 310 eurot, ehk 10 eurot päev. Tavaliselt läks aga 500 eurot umbes. Täna on eelarve ikka 310 eurot, aga läheb ma arvan 500 võib-olla 600. Varem ostsime ka seda, mida poleks vaja üldse läinud. Täna natuke ikka mõtleme ka, aga mõtetuid asju rändab ikka toidukorvi. Päris põnev on see, kui kogud kõik ostude tšekid kokku ja näed tegelikkust Peres on ema, isa ja 3 poissi (16,10,3) + kass

500 viie pereliikme peale pluss kass ongi ju üsna odav, 100 eurot per nägu kuus. Mulle tundub, et alla selle ongi päris raske toime tulla.

+9
0
Please wait...

Postitas:
kolja

Tere!

Kuna hinnad on meeletult tõusnud,palju teie kulutate toidule?.Meie pere üritab 600 euroga hakkama saada.

No see on päris hea, kümnekesi 600 eest söönuks saada! (y)

0
0
Please wait...

Postitas:
Peggy_Bundy

Meie perel läheb toidu peale julgelt 1200 eurot kuus (2 täiskasvanut + 18-aastane vegan ja 10-aastased kaksikud + 2-3 korda kuus tulevad nädalavahetusel koju ka kaks Tartus õppivat-töötavat vanemat last).

See siis ainult inimeste toit;  koera- ja kassitoidu ning šampooniraha arvestame eraldi.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Mortal

Meie perel läheb toidu peale julgelt 1200 eurot kuus (2 täiskasvanut + 18-aastane vegan ja 10-aastased kaksikud + 2-3 korda kuus tulevad nädalavahetusel koju ka kaks Tartus õppivat-töötavat vanemat last).

See siis ainult inimeste toit; koera- ja kassitoidu ning šampooniraha arvestame eraldi.

Teie perel on vähemalt loota, et uuest aastast läheb kergemaks, kui 3-lapseliste peretoetus tunduvalt tõuseb, mul pole seda ka. Täiesti masendav.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
plixi

4 last ( üks elab ühiselamus aga käib nv kodus), neist kodus siis 2 teismelist poissi ja no ikka 1300+ läheb meil toidupoe peale( seal sees ka muud majapidamistarbed jne). Siiani veel hindu ei jälgi, ostame mis meeldib kuigi jah üllatunud olin, pudel toiduõli või suur majoneesipudel on 5 eur juba.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Lihtne elu

Ikka sigineb kuidagi koju mõni juustupulgapakk või šokolaaditahvel – ja siis pannakse see laste poolt enne söögiaega jälle pintslisse. Niisugune näksimine lööb pere toidueelarvesse arvestatava augu, aga selle vältimiseks kasutatavad meetodid pole eriti töötanud. Eks üritan edasi.

Tead, ei sigine. Ega juustupulkadel jalad all ei ole, et ise tulevad. Kui sulle ei sobi, et lapsed neid söövad, siis ära osta selliseid näkse koju. Hoolitse hoopis, et söök on valmis, kui näljased lapsed tulevad ja pane kohe söök lauale. Sa vist ise ei mäleta, kuidas “nälg silmanägemise ära võtab”, kui koolist või trennist tullakse ja stressirohke väsitav päev on seljataga ning niiväga tahaks midagi maitsvat suhu panna. Kui ei saa hakkama sellega, et toit valmis oleks, hoolitse, et saadaval oleks odavamaid  (ja tervislikumaid) näkse – puhasta porgandeid, viiluta paprikaid ja pane kasvõi eelmine päev karbiga külmkappi, tee ise kaerahelbeküpsiseid, hoia kodus (odvamaid) puuvilju, jogurteid (Lidli suur pluss on odavate jogurtite suur valik, ostan sealt alati neid karpide kaupa just nendeks juhtudeks, kui kiiresti midagi on vaja suhu saada). Nii nõme on süüdistada lapsi, kui ise oled saamatu.

+11
-12
Please wait...

Postitas:
grüüne

Nii nõme on süüdistada lapsi, kui ise oled saamatu.

Nõme on nimetada ema saamatuks.

Kui lapsed on teismelised ja nälg näpistab, siis selles eas võiksid nad ise endale söögi valmis teha, mitte ei pea ema poole ööni rassima, et mingeid küpsiseid küpsetada ja porgandeid puhastada.

Eks neid lapsi peab muidugi veidi suunama, aga sellist asja ma kindlasti ei soovitaks, et neile midagi valmis hakata tegema kui jutt on porgandi koorimisest ja kaeraküpsistest. Ma tegin selliseid kaerapätse juba lapsena ise, teismelisena küpsetasin juba kringleid ja kotlette 😀

Õppimise protsessi ajal peab küll arvestama sellega, et osa toitu läheb raisku, sest nad veel ei oska, midagi võib kõrbema minna, midagi võib liiga rõve välja tulla. Ja no ehk alguses koristamise jama ka. Baby-steps. Alguses koorivad oma porgandi ise ära, siis teevad sooja võileiva, siis juba panevad ahjuprae ise ahju. Küpsetuskotti kasutades pole see ka mingi eriline tuumateadus. Lihtsalt suunama peab, mitte ise ära tegema.

Ema võib muidugi süüa ka teha, aga ei pea orjama niimoodi, et isegi paprika viilutab lapsukesele ära. Nii kasvavad täiskasvanud, kes surevad külmkapi kõrval nälga.

+18
-2
Please wait...

Postitas:
taivopalm

Vaatasin korra internetipangast oma viimase aja kulutusi toidupoes ja arvutasin pisut. Ma arvan, et meie neljaliikmeline pere kulutab toidule täna ca 1000 € kuus. Siia pole sisse arvutatud töölõunaid. Samas võtsin arvesse pizza ja burgeriostud. Hoidiseid ei tee eriti, katuli, tomati, porgandi, sibula, kõrvitsa ja kurgi saame maakodust. Seda kulu ei ole ka arvesse võtnud. Ilmselt midagi saaks kokku hoida.

Agathe jutukesi on lõbus lugeda. Karguga kartulipõllul…no mis sa ikka kostad.

+14
0
Please wait...

Postitas:
Punkar

Karguga kartulipõllul…no mis sa ikka kostad.

Mulle tuleb selle jutu peale meelde oma vanaema, kes juba 55 aastasel mõlemapoolse puusaluu murru tõttu (osteoporoos) kahe karguga käis ja vaatamata sellele kogu aeg ämbriga kartuleid põllult tõi. Kummardus kuidagi ühe kargu najale ja korjas. Karkusid kasutas ka väga tihti töövahendna. Mõtlen tihti temale, kui tunnen, et kuskilt valutab ja kole rakse on midagi teha.

+10
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 158 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kulud toidule