Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kulud toidule

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 242 )

Teema: Kulud toidule

Postitas:

Agathe jutukesi on lõbus lugeda. Karguga kartulipõllul…no mis sa ikka kostad.

Jõhker värk, 40 järeltulijat käib sageli külas ja vanapaar peab käima võõralt põllult karguga talveks kartuleid koogutamas.

Kas selle lossi juurde maalapikest ei anna tekitada, et vähemalt kaalika ja porgandi ise saaksite kasvatada? Õunamahl kuluks ju 40 külalisele niigi ära.

+24
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljud inimesed eelarveid ei tee ja arveid kokku ei loe, seetõttu pakutakse umbes kui palju kulub. Kui jälgima hakata, jõuab reaalsus kohale. Ma tellin enamuse toidust e-poe kaudu, eelmisel sügisel oli 5-liikmelise pere arve tavaliselt 800-900, praegu kuidagi alla 1200 euro ei tule.

Õnneks koeratoidu jaoks on sakslaste Zooplus.de. Siinsete röögatute hindadega mis on minu arvates ilmselt tingitud monopolist, läheb lemmikloomade pidamine väga kalliks. Minu kunagine normaalsete hindadega lemmikpood pidi olgarhi poe tulemisega oma poepinnalt lahkuma ja asemele tulnud loomatoidupoel on kordades kõrgemad hinnad. Saksa e-poe toit tuleb kiirelt nagu oleks ladu Eestis ja koju ukse taha, milleks üüratute hindadega siinset monopoli toita?

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahel täiskasvanul 500 eurot kuus toidule + lemmikloomad eraldi 50.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Moonika fantaseerib meil teinekord veidi üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma vist ikka jube laristaja – enda ja poja (16a) ning kassi toidule + muule pudi-padile arvestan nädalas 200EUR. Kass armastab hirmsasti veiseliha ja see on nii paganama kalliks läinud 🙁 Liiv ja krõbuskid tulevad meilgi zooplus.de kaudu, sest kohalikud hinnad ei kannata mingit võrdlust.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatasin huvi pärast zooplussi ja seal ei ole ju odavamad hinnad kui siin. Konserv, mida ma ostan, on praegu Eestis isegi odavam. Kassiliiv ja krõbinaid on umbes sama hinnaga.

https://www.petcity.ee/royal-canin-kassitoit-briti-luhikarvalisele-kassile-4-kg-pmm0114750ee

https://www.zooplus.de/checkout/overview

Palun, võrdle. Hinnavahe on kahekordne.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatasin huvi pärast zooplussi ja seal ei ole ju odavamad hinnad kui siin. Konserv, mida ma ostan, on praegu Eestis isegi odavam. Kassiliiv ja krõbinaid on umbes sama hinnaga.

https://www.petcity.ee/royal-canin-kassitoit-briti-luhikarvalisele-kassile-4-kg-pmm0114750ee

https://www.zooplus.de/checkout/overview

Palun, võrdle. Hinnavahe on kahekordne.

See zooplusi link küll kuskile ei vii, aga jah, zooplus.de on kassi- ja koeratoidu  osas soodsaim koht. Samas tellimistasu on juba 9 eurot ja selle eest saab tellida kuni 30 kilo. On veel zooplus.fi ja zooplus.eu, kus transport on odavam, aga toodete hinnad kallimad. Minu valikute juures on .de kõige soodsam isegi koos tellimistasuga.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatasin huvi pärast zooplussi ja seal ei ole ju odavamad hinnad kui siin. Konserv, mida ma ostan, on praegu Eestis isegi odavam. Kassiliiv ja krõbinaid on umbes sama hinnaga.

https://www.petcity.ee/royal-canin-kassitoit-briti-luhikarvalisele-kassile-4-kg-pmm0114750ee

https://www.zooplus.de/checkout/overview

Palun, võrdle. Hinnavahe on kahekordne.

See zooplusi link küll kuskile ei vii, aga jah, zooplus.de on kassi- ja koeratoidu osas soodsaim koht. Samas tellimistasu on juba 9 eurot ja selle eest saab tellida kuni 30 kilo. On veel zooplus.fi ja zooplus.eu, kus transport on odavam, aga toodete hinnad kallimad. Minu valikute juures on .de kõige soodsam isegi koos tellimistasuga.

Kuidas ei vii? Mul viib, lingiga avaneb RC seesama kasstoit 4 kg (briti lühikarvalisele), maksumusega 29 eurot. Mul küll see link töötab?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas ei vii? Mul viib, lingiga avaneb RC seesama kasstoit 4 kg (briti lühikarvalisele), maksumusega 29 eurot. Mul küll see link töötab?

Ilmselt sina oled sisse loginud ja oled mingi checkouti valinud, aga teistel ei tööta see link. Aga vahet pole, paljud asjad on seal muidugi odavamad.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatasin huvi pärast zooplussi ja seal ei ole ju odavamad hinnad kui siin. Konserv, mida ma ostan, on praegu Eestis isegi odavam. Kassiliiv ja krõbinaid on umbes sama hinnaga.

https://www.petcity.ee/royal-canin-kassitoit-briti-luhikarvalisele-kassile-4-kg-pmm0114750ee

https://www.zooplus.de/checkout/overview

Palun, võrdle. Hinnavahe on kahekordne.

See zooplusi link küll kuskile ei vii, aga jah, zooplus.de on kassi- ja koeratoidu osas soodsaim koht. Samas tellimistasu on juba 9 eurot ja selle eest saab tellida kuni 30 kilo. On veel zooplus.fi ja zooplus.eu, kus transport on odavam, aga toodete hinnad kallimad. Minu valikute juures on .de kõige soodsam isegi koos tellimistasuga.

Kuidas ei vii? Mul viib, lingiga avaneb RC seesama kasstoit 4 kg (briti lühikarvalisele), maksumusega 29 eurot. Mul küll see link töötab?

Mul töötab, võtsin võrdluseks sarnase 4kg kassitoidu, ikka 29 eurot, samal ajal on Petcitys kahekordne hind.

https://www.zooplus.de/shop/katzen/katzenfutter_trockenfutter/royal_canin_breed_cat/royal_canin_breed_cat_british_shorthair/139428?origin=hopps&q=royal%20canin%20british%20katze&i=1&ro=1

Minu koeratoit on samuti vähemalt kahekordse hinnavahega, ühe koera kuivtoiduga on Petcity hind 95 eurot  (varem oli 80 millegagi) ja zooplus.de on täpselt sama toit ja sama kaal 39 eurot. Vaadake ja imestage

https://www.zooplus.de/shop/hunde/hundefutter_trockenfutter

Kes tahab sealt tellida ja pelgab, et lehekülg saksa keeles, siis pange google translate sisse, leiab ka nii kõik üles. Hiljem on andmed automaatselt sees, lihtne ostukorvi samu tooteid lisada ja tasuta kingituse saate järgmistel tellimustel valida. Eestisse tuleb pakk ruttu, vahel mõne tööpäevaga.

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas ei vii? Mul viib, lingiga avaneb RC seesama kasstoit 4 kg (briti lühikarvalisele), maksumusega 29 eurot. Mul küll see link töötab?

ei tööta link, ette tuleb pilt, mis ütleb: Keine Artikel im Warenkomb ehk ostukorv on tühi.

Aga kes viitsib toote nime sisse toksida, siis see näeb, et zooplusis on 4 kg paki puhul kilo hind 7,50, petcitys 13,23

Ka sellel toidul, mida mina zooplusist oma kassile ostan, on peaaegu kahekordne hinnavahe ja ka sel juhul kui ma maksan postikulu, saan saksamaalt odavamalt. Olen kohanud inimesi, kes väidavad, et ei ole seal odavam, aga ma tõesti ei tea, mida nad siis ostavad.

Samas, Petcitys on praegu käimas kampaania, et kliinikust ostetud toitude puhul neljas pakk tasuta. Nii et eks nad ka püüavad kliente peibutada.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Zooplus.de häda on see, et seal myyakse peaasjalikult kräppi. Ma ei saa sealt osta ei Orijeni, ei Acana ega Carnilove toite. Nagu tõsiselt enamik söödab oma koertele Royal Canini?

 

Ehk et kui võtan sealt need minu jaoks tundmatu firma paar enam-vähem analoogi täiskvaliteetse, teraviljavaba toidu osas, kus valk vähemalt 35% ja vaid metsik uluki- või kalaliha, siis 12 kg sama hind, mis kaup24.ee, kus mainitud tippmargid olemas. Ja tellin ilma igasuguse saatmistasuta.

Ehk et ei saa sellest zooplus.de fenomenist üldse aru.

+2
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Zooplus.de häda on see, et seal myyakse peaasjalikult kräppi. Ma ei saa sealt osta ei Orijeni, ei Acana ega Carnilove toite. Nagu tõsiselt enamik söödab oma koertele Royal Canini?

Ehk et kui võtan sealt need minu jaoks tundmatu firma paar enam-vähem analoogi täiskvaliteetse, teraviljavaba toidu osas, kus valk vähemalt 35% ja vaid metsik uluki- või kalaliha, siis 12 kg sama hind, mis kaup24.ee, kus mainitud tippmargid olemas. Ja tellin ilma igasuguse saatmistasuta.

Ehk et ei saa sellest zooplus.de fenomenist üldse aru.

Siin räägitakse inflatsioonist ja sa tuled oma Orijeni ja muude tippbrändidega :D. Ma ütlen ausalt, et teenin üle eesti keskmise, aga hetkel rahaliselt raske toime tulla, et endalegi normaalset toitu lubada ja lemmikloomale küll ostan etemat toitu kui Royal Canin, aga kui tahan talle liha anda siis ostangi toorest liha. Üldiselt kui tahad hakata lemmikute toitumise teemadel diskuteerima siis tasuks eraldi teema teha, sest see on samasugune vaidlusteema nagu muusikamaitse jms.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kisub off topicuks. Tulge palun kassitoidu maailmast välja ja jätkame arutlust kulude üle inimese toidule.Paljusid ei huvita see, kas zooplus.de on kallis või ei ole.

+9
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kisub off topicuks. Tulge palun kassitoidu maailmast välja ja jätkame arutlust kulude üle inimese toidule.Paljusid ei huvita see, kas zooplus.de on kallis või ei ole.

Lemmikloom on üldjuhul pereliige ja tema toitu ei saa pidada teiste pereliikmete toidust küll kuidagi vähemtähtsamaks.

 

+14
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lemmikloom on üldjuhul pereliige ja tema toitu ei saa pidada teiste pereliikmete toidust küll kuidagi vähemtähtsamaks.

Seda küll, et pereliige, aga paljudes peredes ei ole lemmikloomi ja neid ei huvita siinses teemas kemplemine kassitoidu hinna üle. See solgib teemat. Arutelu võiks keskenduda pere toidukulude üle ühes kuus ja kuidas näiteks kokku hoida.

Zooplus.de kohta võite teha uue teema kassiomanikud ja seal siis edasi vaielda, kas on kallis või odav sealt osta.

+10
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lemmikloom on üldjuhul pereliige ja tema toitu ei saa pidada teiste pereliikmete toidust küll kuidagi vähemtähtsamaks.

Seda küll, et pereliige, aga paljudes peredes ei ole lemmikloomi ja neid ei huvita siinses teemas kemplemine kassitoidu hinna üle. See solgib teemat. Arutelu võiks keskenduda pere toidukulude üle ühes kuus ja kuidas näiteks kokku hoida.

Zooplus.de kohta võite teha uue teema kassiomanikud ja seal siis edasi vaielda, kas on kallis või odav sealt osta.

Aga mida siin üleüldse arutleda on? Ega see, et keegi saab kurgid-kartulid maalt või sööb kokkuhoiuks iga päev praekartulit, ei aita ju kedagi kuidagi. Igaüks peab ikka oma maitsest ja võimalustest lähtuma, mis vahet sellel on, palju kulub ühe või teise Käo perel.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis vahet sellel on, palju kulub ühe või teise Käo perel.

Lihtsalt huvitav on võrrelda enda pere kuludega. Aga jah otseselt see sinu elu ei muuda, ngu ei muuda ka foorumi muud teemad. Foorum ongi mõeldud põhiliselt suhtlemiseks ja arutlemiseks mingi teema üle ja see ei pea lõppema mingi elu muutusega sinu jaoks.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma võin teemasse öelda seda, et kui mõned aastad tagasi kulus kahe inimese peale 200€ kuus, pluss loomatoidud, siis nüüd kulub 400. Mul toidu ostmiseks eraldi pangakaart, mille pealt muid kulutusi ei tee, seega hea jälgida palju toidule kulub.

ei ole arvestanud selle sisse woltimist või väljas söömist.

Ja see 400 kahe inimese peale ei ole mingi eriline priiskamine. Ostan samamoodi neid 50% soodukaga lihasid mõnikord.

Küll aga ostan selle raha eest mõnikord ka alkoholi, seda joomiseks palju ei tarbi, aga kogun nagu hamster. Kasutan seda erinevate toitude valmistamisel, praadi, kastmesse, pajarooga kas õlut või veini, hapukapsa sisse konjakit, koogi sisse cointreaud, moosi sisse rummi jms. Natuke kulub joomiseks ka, aga ostan põhiliselt toitudele mõeldes, mitte nö saunaõlleks või lauaveiniks.

Igal toidukorral iga toidu sisse muidugi alkoholi ei topi, aga nädalavahetusel korra tuleb küll ära mõni selline roog. Sellest ma ei taha loobuda. Nädala sees võin süüa keedumakarone, aga nädalavahetusel tahaks midagi mõnusamat.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just vaatasin, et meie 4-liikmelise pere (lapsed väikelapse eas) toidupoe kulu oli eelmine kuu ca 750€, seal sees siis kõik toidupoe arved, mille hulgas tunnetuslikult u 100€ eest ka muud kraami peale toidu (hügieenitarbed, pesuvahendid, mähkmed jm). Ehk umbes 150€ on toidukulu tõusnud varasemaga võrreldes, aga erinevalt varasemast ostan nüüd enamus ajast viimaste kuupäevadega allahinnatud liha, niisama näksimiseks praktiliselt midagi ei osta, proovin valmistada odavamaid toite ja mingeid delikatesse ei ole kunagi ostnudki, alkoholi-tubakat samuti ei osta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks neid lapsi peab muidugi veidi suunama, aga sellist asja ma kindlasti ei soovitaks, et neile midagi valmis hakata tegema kui jutt on porgandi koorimisest ja kaeraküpsistest. Ma tegin selliseid kaerapätse juba lapsena ise, teismelisena küpsetasin juba kringleid ja kotlette ???? Õppimise protsessi ajal peab küll arvestama sellega, et osa toitu läheb raisku, sest nad veel ei oska, midagi võib kõrbema minna, midagi võib liiga rõve välja tulla. Ja no ehk alguses koristamise jama ka. Baby-steps. Alguses koorivad oma porgandi ise ära, siis teevad sooja võileiva, siis juba panevad ahjuprae ise ahju. Küpsetuskotti kasutades pole see ka mingi eriline tuumateadus. Lihtsalt suunama peab, mitte ise ära tegema. Ema võib muidugi süüa ka teha, aga ei pea orjama niimoodi, et isegi paprika viilutab lapsukesele ära. Nii kasvavad täiskasvanud, kes surevad külmkapi kõrval nälga.

Probleem ei olnud ju külmkapi kõrval nälga surevas teismelises, vaid selles, et laps võtab külmkapist seda, mis sinna on ema poolt valmis ostetud ja ema arvates on see liiga kulukas, lisaks jäävat ema poolt valmistatud toit söömata. Mulle jääb küll arusaamatuks, kelle jaoks on need juustupulgad mõeldud, kui lapsed neid süüa ei tohi, aga siiski – probleemi lahendamiseks ongi 2 võimalust – panna külmklapp lukku või hoolitseda selle eest, et lastel oleks sealt toitu, mis ei ole ema jaoks liiga kallis, võimalik võtta siis, kui nad koju tulevad ja neil kõht tühi on. Kui lapsed peavad ise süüa tegema ja selleks ise poes käima, siis kulusid sellega küll kokku ei hoia.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

4-liikmeline pere ja 500-600 eurot (sinna sisse ka esmatarbekaubad). Rohkem ei ole võimalik kulutada. Kui hinnad veelgi tõusevad, siis osa asju jääb lihtsalt menüüst välja.

Sel suvel kordagi ei grillinud – seega vorstikesi ja marinaadis liha enam ei ostagi, samuti jäävad ära küpsetuskarpides ja -kottides lihatooted.

Kohvi teen endale termosega kaasa – enam ei raatsi väljas olles topsiga osta.

Oma menüüst jätsin võileivad hoopis välja – minu vanuses pole mõtet liigseid süsivesikuid sisse ajada. Lapsed võivad moosisaia süüa.

Kooke, torte jt peolauahõrgutisi sel aastal enam vaja pole (kõik pidulikud sündmused olid esimesel poolaastal ära).

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil läheb mehe ja koeraga kuus umbes 500-600 eurot.
Iga poole aasta tagant ostame koerale suure koguse toitu, aga me ostame iga nädal talle turult ka pugusid jne.
Iga kahe kuu tagant, me ostame ka paarisaja euro eest ühelt talumehelt veiseliha. Sellest jätkub päris kauaks, säilib väga hästi. Varem me sõime ainult muhu leiba, aga nüüd ma teen ise.
Igasugused ilutooted ma ostan Membershopist või Notinost, seal on odavam kui Tradehousis.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Probleem ei olnud ju külmkapi kõrval nälga surevas teismelises, vaid selles, et laps võtab külmkapist seda, mis sinna on ema poolt valmis ostetud

Ja siis soovitati, et ema hakkaks sinna panema valmiskooritud porgandeid ja tükeldatud paprikaid.

Porgandeid koorima ja paprikaid tükeldama peaksid lapsed ise, mitte ei peaks ema neid asju lastele ette ära tegema, see oli minu point.

Ja kui nad ei taha porgandeid süüa, siis nad ei söö neid ka siis kui need on juba ära kooritud.

Mõistlikum on siiski võtta see aeg ja hakata lapsi õpetama, kuidas süüa teha, see oli minu soovitus. Juustupulk juustupulgaks, aga näiteks võiksid nad õppida kartuleid praadima, see täidab rohkem kõhtu kui toores porgand. Ja seejuures ei ole neile vaja kartuleid ära koorida ja ära viilutada, teismelisel oleks aeg see juba käppa saada.

Kui nad ei söö kartuleid, siis no näiteks omlett hea lihtne. Keedumuna. jne. Mitte nii, et nad ainult võtavad juba valmis tehtud asju kuskilt kapist.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Probleem ei olnud ju külmkapi kõrval nälga surevas teismelises, vaid selles, et laps võtab külmkapist seda, mis sinna on ema poolt valmis ostetud

Ja siis soovitati, et ema hakkaks sinna panema valmiskooritud porgandeid ja tükeldatud paprikaid.

Porgandeid koorima ja paprikaid tükeldama peaksid lapsed ise, mitte ei peaks ema neid asju lastele ette ära tegema, see oli minu point.

Ja kui nad ei taha porgandeid süüa, siis nad ei söö neid ka siis kui need on juba ära kooritud.

Mõistlikum on siiski võtta see aeg ja hakata lapsi õpetama, kuidas süüa teha, see oli minu soovitus. Juustupulk juustupulgaks, aga näiteks võiksid nad õppida kartuleid praadima, see täidab rohkem kõhtu kui toores porgand. Ja seejuures ei ole neile vaja kartuleid ära koorida ja ära viilutada, teismelisel oleks aeg see juba käppa saada.

Kui nad ei söö kartuleid, siis no näiteks omlett hea lihtne. Keedumuna. jne. Mitte nii, et nad ainult võtavad juba valmis tehtud asju kuskilt kapist.

Ma saan sinu jutu mõttetu aru ja olen sellega üldplaanis nõus, aga tead, on küll vahe, kas asjad on lastele nö. nina ette valmis tostetud või peaksid nad juurvilju näiteks ise suure näljaga kõigepealt koorima hakkama.

Meil seisavad kõik “toormeasjad” külmkapis, keegi midagi kätte ei saa.

Kui teen terve laua täis suupisteid valmis kujul põske pistmiseks – porgandikangid, õunasektorid, arbuus kuubikutena suures kausis, mustikad-maasikad nina ees, nuikapsas kangidena jne, siis Olen jälginud, mis toimub (kusjuures ei kutsu neid) – kaiakse mooda, vaadatakse, ooo, kausid. Tullakse lahemalt vaatama. Voetakse miski näppu. Kui maitse on suhu jõudnud, tullakse tagasi ja istutakse laua äärde maha ja kolm teismelist hävitavad koorma värsket kui tirtsuparv. Järelikult maitseb, ja kuidas veel maitseb!

Niikaua kui samad asjad on toorme kujul kapis, ei söö keegi mitte kunagi. Alati haaratakse see kohuke v juustupuk ja minema.

Ma ei õigusta seda, aga lastega paraku natuke nii on. Seega ma ei dramatiseeriks seda kokandusdrilli liigselt üle, inimesteks kasvavad nad lõpuks kõik:)

 

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandust, esimene lause pidanuks olema “saan sinu jutu mõttest aru”, kahjuks ei lase inimese kombel parandada.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda küll, et pereliige, aga paljudes peredes ei ole lemmikloomi ja neid ei huvita siinses teemas kemplemine kassitoidu hinna üle. See solgib teemat. Arutelu võiks keskenduda pere toidukulude üle ühes kuus ja kuidas näiteks kokku hoida. Zooplus.de kohta võite teha uue teema kassiomanikud ja seal siis edasi vaielda, kas on kallis või odav sealt osta.

Ära kamanda inimesi. Paljudes peredes pole näiteks lapsi ka, nii et täiesti off topic oleks siin teemas rääkida beebipüreede hinnast ja üleüldse tehku oma teema, kes tahab beebipüreedest rääkida, eksju. See siis vastuseks sulle ses osas, et lemmikloomatoit ei ole toidukulu peres ja selle hind ei ole toidukulude kokkuhoidmisel oluline.

Mine käratse ja võimutse kusagil mujal.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda küll, et pereliige, aga paljudes peredes ei ole lemmikloomi ja neid ei huvita siinses teemas kemplemine kassitoidu hinna üle. See solgib teemat. Arutelu võiks keskenduda pere toidukulude üle ühes kuus ja kuidas näiteks kokku hoida. Zooplus.de kohta võite teha uue teema kassiomanikud ja seal siis edasi vaielda, kas on kallis või odav sealt osta.

Ära kamanda inimesi. Paljudes peredes pole näiteks lapsi ka, nii et täiesti off topic oleks siin teemas rääkida beebipüreede hinnast ja üleüldse tehku oma teema, kes tahab beebipüreedest rääkida, eksju. See siis vastuseks sulle ses osas, et lemmikloomatoit ei ole toidukulu peres ja selle hind ei ole toidukulude kokkuhoidmisel oluline.

Mine käratse ja võimutse kusagil mujal.

Khm. Ei. Ei huvita su koer ega ta toit.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda küll, et pereliige, aga paljudes peredes ei ole lemmikloomi ja neid ei huvita siinses teemas kemplemine kassitoidu hinna üle. See solgib teemat. Arutelu võiks keskenduda pere toidukulude üle ühes kuus ja kuidas näiteks kokku hoida. Zooplus.de kohta võite teha uue teema kassiomanikud ja seal siis edasi vaielda, kas on kallis või odav sealt osta.

Ära kamanda inimesi. Paljudes peredes pole näiteks lapsi ka, nii et täiesti off topic oleks siin teemas rääkida beebipüreede hinnast ja üleüldse tehku oma teema, kes tahab beebipüreedest rääkida, eksju. See siis vastuseks sulle ses osas, et lemmikloomatoit ei ole toidukulu peres ja selle hind ei ole toidukulude kokkuhoidmisel oluline.

Mine käratse ja võimutse kusagil mujal.

Khm. Ei. Ei huvita su koer ega ta toit.

Mind huvitab.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koos pesuvahendite jms kulub umbes 700€ neljaliikmelisele perele – kaks täiskasvanut, kaks teismelist. Kassi-koera toit lisaks. Peaaegu olen loobunud maitsestatud jogurtite jms pisikeste pakendite ostmisest. Teen selle asemel ise rohkem smuutisid ja magustoite. Aga mahetooteid ostan rohkem kui varem. Kui nt mahedate ja tavaliste munade hinnavahe on ainult mõnikümmend senti, siis võtan mahemunad. Ka mahe veiseliha on kohati isegi odavam. Näksimiseks ostan puuvilju, igasugused väikestes pakkides juustupulgad, singid jne on üsna jaburate kilohindadega.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 242 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kulud toidule