Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kulud toidule

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 242 )

Teema: Kulud toidule

Postitas:
Kägu

Probleem ei olnud ju külmkapi kõrval nälga surevas teismelises, vaid selles, et laps võtab külmkapist seda, mis sinna on ema poolt valmis ostetud

Ja siis soovitati, et ema hakkaks sinna panema valmiskooritud porgandeid ja tükeldatud paprikaid.

Porgandeid koorima ja paprikaid tükeldama peaksid lapsed ise, mitte ei peaks ema neid asju lastele ette ära tegema, see oli minu point.

Ja kui nad ei taha porgandeid süüa, siis nad ei söö neid ka siis kui need on juba ära kooritud.

Mõistlikum on siiski võtta see aeg ja hakata lapsi õpetama, kuidas süüa teha, see oli minu soovitus. Juustupulk juustupulgaks, aga näiteks võiksid nad õppida kartuleid praadima, see täidab rohkem kõhtu kui toores porgand. Ja seejuures ei ole neile vaja kartuleid ära koorida ja ära viilutada, teismelisel oleks aeg see juba käppa saada.

Kui nad ei söö kartuleid, siis no näiteks omlett hea lihtne. Keedumuna. jne. Mitte nii, et nad ainult võtavad juba valmis tehtud asju kuskilt kapist.

Jutt oli sellest, et süüakse enne päris toidukorda kõht täis ja sina soovitad kartuleid praadida ja omletti teha?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Midagi pole lahti kaelakarbonaadi v hakklihaga. miks seda kohe päev sulatama peaks – asja ajab mikrosulatus hästi ära.

Hm. Ehk tead külmutamise-sulatamise kuldreeglit – külmuta kiirelt, sulata aeglaselt. Mikrouuni paar tundi kasutada, et liha sulatada – tundub mõistliku kokkuhoiuna?
Minu jaoks isiklikult see sulatusrežiim on masina kõige mõttetum funktsioon, sest liha sisuliselt keeb väga aeglaselt. Kui peaksin aegunud liha paar tundi kuskil poolleiges keskkonnas hoidma, siis tänan, aga ei söö ise, ega paku perele. Toidumürgistustest oled ehk kuulnud? Jutu järgi kuulud nende sekka, kes teevad suhkruta moose ja autoklaavimata liha purki, hoiavad neid soojas keldris ja kiidavad, et säilivad mitu aastat. Ei kujuta ette, mis nälg peab majas olema, et riskiks niisuguseid asju süüa.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei kuulata midagi, krabatakse pakk juustupulki pihku, singiviilakadki rändavad käpelt suhu. Edasi minnakse elutoa kapi kallale, kuhu on ära peidetud küpsisepakk ja šokolaadi.

Miks sa ostad siis nii kalleid asju koju? Juustupulgad, viilusink? Laste eest peidetakse kommid-küpsised ära?

Tee taimseid määrdeid ja pasteete, hummuseid, munavõid. Pannkoogid, isetehtud küpsetised, vahvlid – kõik on soodsamad kui poe võileivakraam. Ka juustu võib ise teha, leiva-saiategu vist ei tule enam soodsam.

Kui sa kõiki neid pannkooke, isetehtud küpsetisi, vahvleid ja pasteete soovitad ja väidad, et see kõik on soodsam kui poe võileivakraam, siis pead ilmselt silmas majapidamist, kus on puupliit ja kütteks oksad oma metsast?

No elektriteemadest loen, et börsielekter on niiiii odav, lollakad, kes fixivad oma pakette ja veel lollakamad, kel pole taimeritega kodumasinaid. Pesu pestakse miskipärast aga ikka öösiti ja süüa tehakse nädalavahetusel.
Pannkoogud ja vahvlid nõuavad jah kuumtöötlemist, taimsed pasteedid-määrded mitte. Miks sa just need (esimesed) välja tõid? Et saaks norida ja vaimutseda? Mis järgmiseks?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Midagi pole lahti kaelakarbonaadi v hakklihaga. miks seda kohe päev sulatama peaks – asja ajab mikrosulatus hästi ära.

Hm. Ehk tead külmutamise-sulatamise kuldreeglit – külmuta kiirelt, sulata aeglaselt. Mikrouuni paar tundi kasutada, et liha sulatada – tundub mõistliku kokkuhoiuna?

Minu jaoks isiklikult see sulatusrežiim on masina kõige mõttetum funktsioon, sest liha sisuliselt keeb väga aeglaselt. Kui peaksin aegunud liha paar tundi kuskil poolleiges keskkonnas hoidma, siis tänan, aga ei söö ise, ega paku perele. Toidumürgistustest oled ehk kuulnud? Jutu järgi kuulud nende sekka, kes teevad suhkruta moose ja autoklaavimata liha purki, hoiavad neid soojas keldris ja kiidavad, et säilivad mitu aastat. Ei kujuta ette, mis nälg peab majas olema, et riskiks niisuguseid asju süüa.

Imelik oled või? Hakklihapakki ei keedeta, mikrouunis sulab see sulatusfunktsioonil minutitega 😀  Võibolla jah on kusagil kodudes kasutusel 20-aastased ürgahjud. Muude minu kohta käivate  hoidistamisviiside kirjeldustega sa lihtsalt keerad vinti, Sa õel inimeseloom 😀

Tänan uurimast, aed ja mets annab rohkelt vilja ja hoidised on ikka normaalsed, mitte suhkru- ega soolavabad plägad. isegi puud on oma metsast ja liha oma laudast.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Midagi pole lahti kaelakarbonaadi v hakklihaga. miks seda kohe päev sulatama peaks – asja ajab mikrosulatus hästi ära.

Hm. Ehk tead külmutamise-sulatamise kuldreeglit – külmuta kiirelt, sulata aeglaselt. Mikrouuni paar tundi kasutada, et liha sulatada – tundub mõistliku kokkuhoiuna?

Minu jaoks isiklikult see sulatusrežiim on masina kõige mõttetum funktsioon, sest liha sisuliselt keeb väga aeglaselt. Kui peaksin aegunud liha paar tundi kuskil poolleiges keskkonnas hoidma, siis tänan, aga ei söö ise, ega paku perele. Toidumürgistustest oled ehk kuulnud? Jutu järgi kuulud nende sekka, kes teevad suhkruta moose ja autoklaavimata liha purki, hoiavad neid soojas keldris ja kiidavad, et säilivad mitu aastat. Ei kujuta ette, mis nälg peab majas olema, et riskiks niisuguseid asju süüa.

Imelik oled või? Hakklihapakki ei keedeta, mikrouunis sulab see sulatusfunktsioonil minutitega ???? Võibolla jah on kusagil kodudes kasutusel 20-aastased ürgahjud. Muude minu kohta käivate hoidistamisviiside kirjeldustega sa lihtsalt keerad vinti, Sa õel inimeseloom ????

Tänan uurimast, aed ja mets annab rohkelt vilja ja hoidised on ikka normaalsed, mitte suhkru- ega soolavabad plägad. isegi puud on oma metsast ja liha oma laudast.

Mis sul juhtus?

Kirjelda mulle ka, kuidas saab kahekilost praetükki minutitega sulatada. Mina igatahes ei oska, seepärast võtan selle minimaalselt 24h (aga tavaliselt rohkem, sest sulanud liha kuivatan, hõõrun sisse soola-pipra-sinepi ja viinaga ning lasen uuesti mõned tunnid kuni ööpäev külmkapis seista ja maitsestuda) varem sügavkülmast välja jahekappi sulama.
Poe hakkliha kohta ei tea, ma ei söö seda. Enda tehtud sulatan ssmal põhimõttel. Olen paar korda proovinud sulatusrežiimi, aga mulle ei sobi see hautamine. Mis ahju vanusesse puutub (umbes 7 aastat vana), siis kuidas see asjasse puutub? Sulatuspõhimõte on neil kõigil ju sama.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis juhtus? Räägin hakklihast, poe oma on üsna ok, kuigi Rimi oma ei osta. Mida roosam, seda jamam.

Ära arvusta minu moosikeetmist või hoidistamist, kui Sa minust midagi ei tea. Nõmik.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis juhtus? Räägin hakklihast, poe oma on üsna ok, kuigi Rimi oma ei osta. Mida roosam, seda jamam.

Ära arvusta minu moosikeetmist või hoidistamist, kui Sa minust midagi ei tea. Nõmik.

Ma ei soovigi sinust midagi teada, tülinorija.
Ilus ilm, mine parem seenele, mis sa toas istud ja ussitad.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kuulud nende sekka, kes teevad suhkruta moose ja autoklaavimata liha purki, hoiavad neid soojas keldris ja kiidavad, et säilivad mitu aastat. Ei kujuta ette, mis nälg peab majas olema, et riskiks niisuguseid asju süüa.

Kui sul pole teadmisi, siis sa ei oskagi neid teha ega julgegi neid süüa. Kui omandad vastavad teadmised, pole selles enam midagi ühtäkki imelikku. Soe kelder on mis sinu jaoks? 30+ kraadi? Siis muidugi. Aga 8 kraadi on väga okei.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ikrouunis sulab see sulatusfunktsioonil minutitega

Mikrouun on nii üheksakümnendad:) Kellel see tänapäeval veel kodus on? Minu maal elaval vanaisal näiteks, aga tänapäeva noor teab, et mikrouunis tehtud toit ei ole nii tervislik kui peaks.

+2
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kirjelda mulle ka, kuidas saab kahekilost praetükki minutitega sulatada. Mina igatahes ei oska, seepärast võtan selle minimaalselt 24h (aga tavaliselt rohkem, sest sulanud liha kuivatan, hõõrun sisse soola-pipra-sinepi ja viinaga ning lasen uuesti mõned tunnid kuni ööpäev külmkapis seista ja maitsestuda) varem sügavkülmast välja jahekappi sulama. Poe hakkliha kohta ei tea, ma ei söö seda. Enda tehtud sulatan ssmal põhimõttel. Olen paar korda proovinud sulatusrežiimi, aga mulle ei sobi see hautamine. Mis ahju vanusesse puutub (umbes 7 aastat vana), siis kuidas see asjasse puutub? Sulatuspõhimõte on neil kõigil ju sama.

Sa ei küsinud minu käest, aga kirjeldan. Kahekilone lihatükk + õige sulatusrežiim, täpselt tund. Mitte midagi ei haudu, välja võttes on liha külm ja mitte veel päris pehme, selline ühtlaselt tahke, mida on mugav ja lihtne lõigata, tulevad head ühtlased tükid,  viilud või ribad. Ei ole seal mingid bakterid massiliselt arenenud. Hakkliha külmutan 300 grammi kaupa, rullin kotid hästi siledaks ja lamedaks, selline pakk sulab 9 minutit. Ma eelmisel päeval enamasti ei tea, mida järgmisel või ülejärgmisel päeval süüa teeme või mis toorainet mees järgmisel päeval tooma juhtub. Paar tundi enne on paras otsustada.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mul on üsna vana, aga väga tark mikrolaineahi – erinevad sulatusreziimid lihale, leivale, kalale, aedviljale. Kilone lihatükk sulab poole tunniga, ja on siis täpselt nagu värske.

Super funktsioon, ainult selleks ma mikrot üldse kasutangi. Kui tuleb meelde, siis võtan muidugi eelmisel päeval külmikusse sulama liha. Aga tihti ei tule…

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mikrouun on nii üheksakümnendad:) Kellel see tänapäeval veel kodus on? Minu maal elaval vanaisal näiteks, aga tänapäeva noor teab, et mikrouunis tehtud toit ei ole nii tervislik kui peaks.

Jäätise sulatamiseks idekas.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga tänapäeva noor teab, et mikrouunis tehtud toit ei ole nii tervislik kui peaks.

Just tänapäeva noor on füüsikast rohkem aimu saanud ja teab, kuidas mikrolained toimivad ega karda midagi tundmatut ja arusaamatut. On ka ehk teadlik, kuidas hävivavad vitamiinid pliidil pikalt keetes ja kui palju neist vette eraldub. Aedviljades, mida mikrokas pehmendatakse, jääb neid rohkem alles, sest aeg on kordi lühem ja nt kartulite küpsetamiseks pole ka vett vaja. Kõik, mida kartul sisaldab, sinna ka jääb. Ja kuumutamise aeg on ka ca 4 korda lühem.

Mikrouun on nii üheksakümnendad:)

Sõna “mikrouun” on tõesti üheksakümnendad, sellest soovitati tõesti loobuda. Mikroahju pelgamine on nii kahetuhande kümnendad. Tänapäeva tavaahjudel on ka juba  mikroahju funktsioonid, et oleks kolm ühes – ahi, grill ja mikrokas. Ja üheksakümnendatest on ka su arvamus, et mikrokas peaks keegi kogu toidu valmistama. See on hea abivahend külmutatud kraami  sulatamiseks (liha, vorstid, tainas, või, šokolaad, moos jne), soojendamiseks ja mõne kiire portsu tassitoidu tegemiseks.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen paar korda proovinud sulatusrežiimi, aga mulle ei sobi see hautamine

Hautamine? Sa vist ei oska lihtsalt kasutada oma ahju ega valida õiget sulatamisaega.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen paar korda proovinud sulatusrežiimi, aga mulle ei sobi see hautamine

Hautamine? Sa vist ei oska lihtsalt kasutada oma ahju ega valida õiget sulatamisaega.

Kui on valitud sulatamisrežiim vastavalt toorainele ja grammidele, siis miski ei haudu. Võtad mikrokast välja sulanuna ja täiesti külmana.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Midagi pole lahti kaelakarbonaadi v hakklihaga. miks seda kohe päev sulatama peaks – asja ajab mikrosulatus hästi ära.

Hm. Ehk tead külmutamise-sulatamise kuldreeglit – külmuta kiirelt, sulata aeglaselt. Mikrouuni paar tundi kasutada, et liha sulatada – tundub mõistliku kokkuhoiuna?

Minu jaoks isiklikult see sulatusrežiim on masina kõige mõttetum funktsioon, sest liha sisuliselt keeb väga aeglaselt. Kui peaksin aegunud liha paar tundi kuskil poolleiges keskkonnas hoidma, siis tänan, aga ei söö ise, ega paku perele. Toidumürgistustest oled ehk kuulnud? Jutu järgi kuulud nende sekka, kes teevad suhkruta moose ja autoklaavimata liha purki, hoiavad neid soojas keldris ja kiidavad, et säilivad mitu aastat. Ei kujuta ette, mis nälg peab majas olema, et riskiks niisuguseid asju süüa.

Imelik oled või? Hakklihapakki ei keedeta, mikrouunis sulab see sulatusfunktsioonil minutitega ???? Võibolla jah on kusagil kodudes kasutusel 20-aastased ürgahjud. Muude minu kohta käivate hoidistamisviiside kirjeldustega sa lihtsalt keerad vinti, Sa õel inimeseloom ????

Tänan uurimast, aed ja mets annab rohkelt vilja ja hoidised on ikka normaalsed, mitte suhkru- ega soolavabad plägad. isegi puud on oma metsast ja liha oma laudast.

Mis sul juhtus?

Kirjelda mulle ka, kuidas saab kahekilost praetükki minutitega sulatada. Mina igatahes ei oska, seepärast võtan selle minimaalselt 24h (aga tavaliselt rohkem, sest sulanud liha kuivatan, hõõrun sisse soola-pipra-sinepi ja viinaga ning lasen uuesti mõned tunnid kuni ööpäev külmkapis seista ja maitsestuda) varem sügavkülmast välja jahekappi sulama.

Poe hakkliha kohta ei tea, ma ei söö seda. Enda tehtud sulatan ssmal põhimõttel. Olen paar korda proovinud sulatusrežiimi, aga mulle ei sobi see hautamine. Mis ahju vanusesse puutub (umbes 7 aastat vana), siis kuidas see asjasse puutub? Sulatuspõhimõte on neil kõigil ju sama.

Liha hõõrud viinaga sisse? Miks ometi?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Liha hõõrud viinaga sisse? Miks ometi?

Pole küll minu postitus, aga vastan: ka mina kasutan ahjuprae tegemisel viina. “Miks ometi?” on sama loll küsimus kui “miks ometi sa soola kasutad?”. Vastus on – maitseks, krõbeduse andmiseks. Proovi ka ja ära imesta teiste inimeste harjumuste üle.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui on 5 pakki -50% hakkliha, siis ma võtangi 5 ja panen sügavkülma.

Pole kūll teemasse, aga mina ei kujuta ette, et tahaksin “piiri peal” töötlemata toitu teadmata ajaks kūlmutada, siis seda minimaalselt 24h sulatada ning siis toiduks tarvitada. Igal juhul teeksin sellest toorainest KOHE mingi toidu ja siis kūlmutaks. Ma muidugi ei osta ka toorest liha või kala aegumiskuupäevaga, aga jutt selleks, kui peaks.

Ka kodust toitu teen mõttega, et külmutsn KOHE ühe osa ära, mitte ei lase toidul mitu päeva külmkapist edasi-tagasi võtta ja siis panen lõpud sügavasse.

Seda siis praegu, kui jaksan veel teenida ja süüa osta.

Liha on tõesti “kõlblik kuni” toode ja peale kuupäeva lõppu käib 3. kategooria jäätmete alla e mitte inimtoiduks.
Aga kui õigusaktid lubavad külmutada viimase realiseerimiskuupäevaga liha tootjatel ja kauplustel ning seda külmutatud kujul ka nädal-kaks hiljem nt Toidupangale annetada, siis ma ei kujuta ette, et peaksin paanikasse minema.
Aga tõesti – igale oma, vastavalt rahakotile ning mõttelaadile.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on tuttav inimene, kes käib toidupangas ja kuulub praegu sinna nimekirja. Ta ütleb, et tal olevat sageli kõht nii lahti ja valutavat nende kõlblik kuni toitude pärast. Toidu järgi käimise aeg on õhtul tunda aega üheksast kümneni. Ehk siis vast sp, et siis poed saadavad oma üle aja tooted siis sinna.

+2
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on tuttav inimene, kes käib toidupangas ja kuulub praegu sinna nimekirja. Ta ütleb, et tal olevat sageli kõht nii lahti ja valutavat nende kõlblik kuni toitude pärast.

Su tuttaval on mingi muu häda. Ostan tihti kõlblik-kuni tooteid – kuivaineid, korralikus pakendis liha viimasel realiseerimispäeval (teen kohe toiduks või külmutan hilisemaks), leiba (külmikus hoitavat juuretisega leiba võib vabalt süüa ka 2 nädalat peale pakendil olevat kuupäeva) ja kõht on täiesti korras.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ja kõht on täiesti korras.

Sul on lihtsalt tugevam tervis:)

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on tuttav inimene, kes käib toidupangas ja kuulub praegu sinna nimekirja. Ta ütleb, et tal olevat sageli kõht nii lahti ja valutavat nende kõlblik kuni toitude pärast.

Su tuttaval on mingi muu häda. Ostan tihti kõlblik-kuni tooteid – kuivaineid, korralikus pakendis liha viimasel realiseerimispäeval (teen kohe toiduks või külmutan hilisemaks), leiba (külmikus hoitavat juuretisega leiba võib vabalt süüa ka 2 nädalat peale pakendil olevat kuupäeva) ja kõht on täiesti korras.

Jutt siis peamiselt salatitest, mis jarpidega antakse. Koorega sakatid ja muud valmistoidud. Mitte kuivained ega leivad jn.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jutt siis peamiselt salatitest, mis jarpidega antakse. Koorega sakatid ja muud valmistoidud.

Koorega salatid on soojal ajal üks suur nakkuseallikas ka siis, kui nende kõlblik kuni veel kehtib.  Minu arvates ei tohiks neid toidupangale annetada ja toidupank ei tohiks neid jagada. Erinevalt lihatoodetest, mis korralikult kuumtöödeldult ei ole  ohtlikud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahekilone lihatükk + õige sulatusrežiim, täpselt tund.

Ma ei tea, ollakse hädas, et toidule kulub liiga palju raha, et peab viimse hetke liha ostma hulgi ja külmutama ja siis tundide kaupa mikrokas sulatama kui on võimalik hoopis sellele energiale kuluva raha eest osta värskemat liha ja sulatada tavalises külmikus.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahekilone lihatükk + õige sulatusrežiim, täpselt tund.

Ma ei tea, ollakse hädas, et toidule kulub liiga palju raha, et peab viimse hetke liha ostma hulgi ja külmutama ja siis tundide kaupa mikrokas sulatama kui on võimalik hoopis sellele energiale kuluva raha eest osta värskemat liha ja sulatada tavalises külmikus.

Sellele väikesele energiale kuluva raha eest küll odavamat värsket liha ei saa ometi. Minu mikroahi kulutab 1 kWh, ja seda maksimumkuumusel grillides. Sulatades ilmselt kordi vähem. Kui üldse hakkan suurema koguse lihatoidu valmistamisele mõtlema, siis vaatan enne ka järgmise päeva elektri hinda. Kui see on ca 30 senti kWh kohta, siis 2 kg liha sulatamine maksabki maksimaalselt 30 senti, olgu see tükk kui värske tahes. Eeldatavalt siiski alla 15 sendi. Sulatan ka täiesti värsket liha mikroahjus just seepärast, et ei peaks 24 – 48 tundi ette mõtlema, millal peaks seda kindlasti küpsetama. No kui ei saa või tahagi enam selle aja jooksul, siis lähebki raisku. Või küpsetan kohustuslikus korras küll ära, aga üldse sööma ei isuta kedagi, toit jääb seisma või läheb jälle sügavkülma.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Liha hõõrud viinaga sisse? Miks ometi?

Pole küll minu postitus, aga vastan: ka mina kasutan ahjuprae tegemisel viina. “Miks ometi?” on sama loll küsimus kui “miks ometi sa soola kasutad?”. Vastus on – maitseks, krõbeduse andmiseks. Proovi ka ja ära imesta teiste inimeste harjumuste üle.

Aeganõudvamaid liharoogasid teen üldtunnustatud retseptide järgi ja pole seni kuskil kohanud viina kui marinaadi komponenti. Seetõttu julgesin küsida.

Väga vabandan.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahekilone lihatükk + õige sulatusrežiim, täpselt tund.

Ma ei tea, ollakse hädas, et toidule kulub liiga palju raha, et peab viimse hetke liha ostma hulgi ja külmutama ja siis tundide kaupa mikrokas sulatama kui on võimalik hoopis sellele energiale kuluva raha eest osta värskemat liha ja sulatada tavalises külmikus.

Sellele väikesele energiale kuluva raha eest küll odavamat värsket liha ei saa ometi. Minu mikroahi kulutab 1 kWh, ja seda maksimumkuumusel grillides. Sulatades ilmselt kordi vähem. Kui üldse hakkan suurema koguse lihatoidu valmistamisele mõtlema, siis vaatan enne ka järgmise päeva elektri hinda. Kui see on ca 30 senti kWh kohta, siis 2 kg liha sulatamine maksabki maksimaalselt 30 senti, olgu see tükk kui värske tahes. Eeldatavalt siiski alla 15 sendi. Sulatan ka täiesti värsket liha mikroahjus just seepärast, et ei peaks 24 – 48 tundi ette mõtlema, millal peaks seda kindlasti küpsetama. No kui ei saa või tahagi enam selle aja jooksul, siis lähebki raisku. Või küpsetan kohustuslikus korras küll ära, aga üldse sööma ei isuta kedagi, toit jääb seisma või läheb jälle sügavkülma.

Mhmh, siit 30 senti ja seslt 30 senti, kõik kodumasinad töötavad õhust ja armastusest, aga kuu lõpus on jälle üks megaarve ja vaja sotsiaalmeediasse nutulaule postitada ning “Maha Kaja!” piketile agiteerida. Nähtud neid, lausa gruppide viisi.
Alles oli siin jälle mingi elektriteema, kus fixitud paketiga inimesi lollideks nimetati. Börsielekter olevat ju jumalamuidu käes. Huvitav, miks peaks siis seda päevi ette jälgima?
See ka muidugi omaette koom, et inimene ei oska oma menüüd ette planeerida, et “aga äkki ma siis ei tahagi enam”. Ilmselt oled sa vilets kokk kui tead ette, et ah, nagunii ma seda toitu ülehomme ei taha. Mina tean näiteks täpselt, et kui võtan lihatüki sulama, siis jess!! – homme saab head praadi.
Aga noh, eks te sussutage oma uunidega edasi. Kurioosne on see, et mikrokas soojendatud toit olevat nii ebatervislik, aga sulatatud toit mitte? Mis põhimõttel see sulatusrežiim küll töötab? ????

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aeganõudvamaid liharoogasid teen üldtunnustatud retseptide järgi ja pole seni kuskil kohanud viina kui marinaadi komponenti. Seetõttu julgesin küsida.

Väga vabandan.

Postitus sarjast “Väga vabandan, et üldse elan”, jah?
Üldiselt ma haledaid inimesi ei kannata, aga no hea küll – võtan vabanduse vastu.

Usun, et sa tead mikroosa inimeste ja rahvaste toidutegemisest. Üldtuntud tähendab, et kõrval võib olla ka mitte nii tuntud retsepte. Ja eks iga pere leiutab ka ise midagi. Mina hakkasin J. Pino järgi tegema ja mulle see sobib. See, et sina kuulnud ei ole, ei tähenda, et olemaski ei ole.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldiselt ma haledaid inimesi ei kannata, aga no hea küll – võtan vabanduse vastu.

Mis sa päriselt arvad, et see inimene soovis sinu heakskiitu ja vabanduse vastuvõtmist või? Eriline ülbik.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mhmh, siit 30 senti ja seslt 30 senti, kõik kodumasinad töötavad õhust ja armastusest, aga kuu lõpus on jälle üks megaarve ja vaja sotsiaalmeediasse nutulaule postitada ning “Maha Kaja!” piketile agiteerida. Nähtud neid, lausa gruppide viisi. Alles oli siin jälle mingi elektriteema, kus fixitud paketiga inimesi lollideks nimetati. Börsielekter olevat ju jumalamuidu käes. Huvitav, miks peaks siis seda päevi ette jälgima? See ka muidugi omaette koom, et inimene ei oska oma menüüd ette planeerida, et “aga äkki ma siis ei tahagi enam”. Ilmselt oled sa vilets kokk kui tead ette, et ah, nagunii ma seda toitu ülehomme ei taha. Mina tean näiteks täpselt, et kui võtan lihatüki sulama, siis jess!! – homme saab head praadi. Aga noh, eks te sussutage oma uunidega edasi. Kurioosne on see, et mikrokas soojendatud toit olevat nii ebatervislik, aga sulatatud toit mitte? Mis põhimõttel see sulatusrežiim küll töötab? ????

Oh aeg, kus ilmus tädi välja – ainult mina elan õigesti ja hästi, kõik teised käituvad valesti, mõtlevad valesti ja süüa teha nad kah ei oska. Päriselus vist sind eriti ei kiideta, et pead siin oma sabakest kergitamas käima ja teistsugust arvamust omavaid inimesi mõnitama.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 242 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kulud toidule