Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kulud toidule

Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 242 )

Teema: Kulud toidule

Postitas:
Kägu

ilmus tädi välja

Lasteaias käid või miks sa täditad?

Kiidan ja tunnustan ennast kui vaja on. Teevad seda teised ka, aga hetkel räägin iseenda eest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oh aeg, kus ilmus tädi välja – ainult mina elan õigesti ja hästi, kõik teised käituvad valesti, mõtlevad valesti ja süüa teha nad kah ei oska.

Sellele tädile ei anna ikka rahu, et tema suurepärast otsust seitsmeks aastaks fixleping siin maha laideti. Nüüd ei suuda kohe üldse enam olla, kogu aeg on vaja see teemaks tuua.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sel suvel kordagi ei grillinud – seega vorstikesi ja marinaadis liha enam ei ostagi, samuti jäävad ära küpsetuskarpides ja -kottides lihatooted.

Grillimine jääb ära, sest valmistoite ei saa osta. Helde taevas, kes neid üldse osta ja süüa tahab? Ikks ise marineerid liha, vorstid on nii ebatervislikud, et neid ei pea küll sööma. Ja grillida saab ka aedvilju, juustu, seeni, leiba vm.

Fantaasiavaene inimene surebki nö külmkapi kõrvale nälga, kogen praegu “oma silmaga”.

Ma ka mõtlesin sama. Grillimiseks ei pea küll tingimata marinaadis liha ostma. Korralik maitsestamata liha on palju odavam ja enda tehtud marinaadis liha grillimine on palju maitsvam poest ostetud marineeritud lihast.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ka mõtlesin sama. Grillimiseks ei pea küll tingimata marinaadis liha ostma. Korralik maitsestamata liha on palju odavam ja enda tehtud marinaadis liha grillimine on palju maitsvam poest ostetud marineeritud lihast.

Mind näiteks mingi maitsestamata liha ostmine, siis selle lõikumine ja ise maitsestamine üldse ei huvita. Maitsestamiseks peavad kodus olema maitseained – nii pakendatud (kuivad) kui toored (küüslauk, paprika, tšilli, till, petersell, sibul)  + vedelikud (keefir, äädikas, alkohol, sojakastmed) + mesi + sinep jne – mul neid pole ega soovigi neid kõiki endale koju hankida, ma ei taha, et mul oleks köögis nii palju mingit kraami, ma enamus ajast ei tee nendega midagi.  Vabalt ostan maitsestatud šašlõkki ja söön seda. Sõna ‘odavam’ ei ole ka oluline. Mida me nüüd teeme, oskad öelda?

+11
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellele tädile ei anna ikka rahu, et tema suurepärast otsust seitsmeks aastaks fixleping siin maha laideti. Nüüd ei suuda kohe üldse enam olla, kogu aeg on vaja see teemaks tuua.

Jap, no mõnusalt tuleb inimese isiksus ikka välja, kui oma lolle otsuseid kaitsma hakkab-meenutab seda tapjakoera.

Selle asemel, et enda lollust tunnistada, mässib end aina hullemasse soppa.

0
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mind näiteks mingi maitsestamata liha ostmine, siis selle lõikumine ja ise maitsestamine üldse ei huvita. Maitsestamiseks peavad kodus olema maitseained – nii pakendatud (kuivad) kui toored (küüslauk, paprika, tšilli, till, petersell, sibul)  + vedelikud (keefir, äädikas, alkohol, sojakastmed) + mesi + sinep jne – mul neid pole ega soovigi neid kõiki endale koju hankida, ma ei taha, et mul oleks köögis nii palju mingit kraami, ma enamus ajast ei tee nendega midagi.  Vabalt ostan maitsestatud šašlõkki ja söön seda. Sõna ‘odavam’ ei ole ka oluline. Mida me nüüd teeme, oskad öelda?

Mis me ikka teeme? Sina ostad maitsestatud liha edasi, sest sulle sobib ja raha ei ole probleem. Minu imestus oli selle inimes pihta, kes väitis, et grillida ei saa, sest kõik maitsestatud lihad on nii kalliks läinud. Et kui maitsestatud liha on kallis ja soov grillida on, saab vabalt ka ise maitsestada. Ja ei pea selleks sadat eri maitseainet kodus hoidma. Loomulikult võib, aga saab ka üsna lihtsate vahenditega ja odavalt normaalse liha grillimiseks. Seesama klassikaline äädikašašlõkk näiteks on poes ämbriga ostes hirmkallis. Kilohind nii kaks korda liha hinnast pluss ämbris suure osa kaalsut annab ju see marinaad. Ja samal ajal selle ise tegemine ei ole ükldse keeruline ja ei vaja ka hüpersuperkalleid maitseaineid. Aga muidugi ei pea ise tegema, kui poe oma sobib nii maitselt kui rahakotile. Lihtsalt kui rahakotile ei sobi, ei pea looobuma, kui grillimise soov ikka on.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me grillime tihti ka tavalist sealiha ja veist, ainult sool ja pipar vahetult enne grillile minekut peale. Vahel ei maitsesta veist enne üldse, pärast paneme soola ja küüslauguviilud peale. Väga hea saab, üldse ei pea tingimata enne mingites maitsestatud vedelikes leotama.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

pluss ämbris suure osa kaalsut annab ju see marinaad.

Ei, nii see siiski pole. Ikka liha kaal määrab ämbri kaalu grammides. Ja see peab pakendil alati märgitud olema, palju toorainet on.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellele tädile ei anna ikka rahu, et tema suurepärast otsust seitsmeks aastaks fixleping siin maha laideti. Nüüd ei suuda kohe üldse enam olla, kogu aeg on vaja see teemaks tuua.

Eksid, ma ei ole “see tädi”. Jah, mul on samuti fixitud pakett (Alexela), mitte KP. Teemat lugesin huviga.
Hoopis mulle tundub, et teie ei suuda olla, kuna ” see tädi” küsis oma teemas oma kümme korda, mis on teie asi, mis pakett tal on, aga keegi teist ei osanud vastata. Lihtsalt saagisite ja õelutsesite. Aga kui teid koolikiusajateks nimetati, oli kiun lahti.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui teid koolikiusajateks nimetati, oli kiun lahti.

Sest me pole ju-sina ja see 7-aasta-fixtädi on.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

pluss ämbris suure osa kaalsut annab ju see marinaad.

Netokaal ämbril on ikka liha kaal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Liha hõõrud viinaga sisse? Miks ometi?

Pole küll minu postitus, aga vastan: ka mina kasutan ahjuprae tegemisel viina. “Miks ometi?” on sama loll küsimus kui “miks ometi sa soola kasutad?”. Vastus on – maitseks, krõbeduse andmiseks. Proovi ka ja ära imesta teiste inimeste harjumuste üle.

Minu masti inimene, teen sama. Õpetas kunagi Portugalis grillrestoranis, kus abikokana suveks asendajaks olin, meie peakokk.
Muide, viin on ka fondüüde juures suurepärane. Kõige tavalisemgi saiakuubik + juustufondüü. Saiakuubik kiiresti viinast läbi. Alkohol muidugi aurab ära, viina maitse kaob, aga jube hea saab.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Netokaal ämbril on ikka liha kaal.

Häsi, võtan teadmiseks. Umbes kaks korda kallim tuleb see ikka, kui ise marineerides. Nii et kui probleem sellles, et tahaks grillida, aga poes marineeritud lihaliiga kallis, siis tasub ise tegemisele mõelda alati.

iha kuivatan, hõõrun sisse soola-pipra-sinepi ja viinaga ning lasen uuesti mõned tunnid kuni ööpäev külmkapis seista ja maitsestuda

Mina ei ole sellisest meetodist kunagi kuulnud. Aga kindlasti proovin järgi. Ahjuliha teed siis sellest pärast maitsestumist? Kas lihtsalt ahju või pruunistad enne ka? Igal juhul aitäh hea idee eest!

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Umbes kaks korda kallim tuleb see ikka, kui ise marineerides. Nii et kui probleem sellles, et tahaks grillida, aga poes marineeritud lihaliiga kallis, siis tasub ise tegemisele mõelda alati.

Muidugi tuleb ise tehes soodsam ning ka maitsvam ja enamasti meie ikka teemegi ise. Teinekord harva, kui pole mahti valmistuda, tuleb ikka osta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tuleb ikka osta.

? Tuleb?

Sellisel juhul teeksin mina juba hakkpihve. Seni kui grill köeb ja söed valmivad, saab liha masinast läbi ajada, massi kokku miksida ja pihvid voolida. Igatahes etem ja tervislikum kui poetooted.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

? Tuleb? Sellisel juhul teeksin mina juba hakkpihve. Seni kui grill köeb ja söed valmivad, saab liha masinast läbi ajada, massi kokku miksida ja pihvid voolida. Igatahes etem ja tervislikum kui poetooted.

Mis sel poetoidul viga? Mulle meeldibki just erinevaid poesolevaid marinaadis tooteid katsetada-Maxima lahtisest letist leiab väga häid värskelt tehtud maitsvaid lihasid/kanasid.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igatahes etem ja tervislikum kui poetooted.

Mina olen küll erinevate perenaiste poolt isetetehtud marinaadides lihasid saanud, mis on maitsetud ja liha vintske. Pole nendel poetoodetel ka alati häda midagi.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igatahes etem ja tervislikum kui poetooted.

Mina olen küll erinevate perenaiste poolt isetetehtud marinaadides lihasid saanud, mis on maitsetud ja liha vintske. Pole nendel poetoodetel ka alati häda midagi.

Ma ei räägi erinevatest perenaistest, vaid sellest, et kui endal tuleb šašlõki isu. Jutt oligi ju, et pere ei saa grillida, kuna valmis lihad on kallid. See, mida teised teevad, mind ei huvita. Külla minnes võtan alati oma liha kaasa.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tuleb ikka osta.

? Tuleb?

Sellisel juhul teeksin mina juba hakkpihve. Seni kui grill köeb ja söed valmivad, saab liha masinast läbi ajada, massi kokku miksida ja pihvid voolida. Igatahes etem ja tervislikum kui poetooted.

Ära jaura. Me elame maal. Kui keegi lähedastest pereliikmetest ootamatult suvel küsib, et kas sobiks, kui nad tuleks külla, siis kiiresti mees jalgratta selga ja 5 km lähimasse poodi. Hakklihast või veel enam toorest lihatükist võid sellises poes ainult und näha. Siis lähebki ämbrišašlõkk loosi. Sügavkülmast sulatada ja marineerida ka ei jõua ning kui lapselaps soovib vanaisale-vanaemale näiteks tulla oma esimest abiratasteta jalgratast tulla näitama, siis ei hakka kisama, et ärge tulge või tulge, aga tooge kogu söök kaasa. Ei tapa see kaks-kolm korda suve jooksul poe šašlõkki kedagi. Kui on planeeritud istumine, siis teeme alati ise.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tuleb ikka osta.

? Tuleb?

Sellisel juhul teeksin mina juba hakkpihve. Seni kui grill köeb ja söed valmivad, saab liha masinast läbi ajada, massi kokku miksida ja pihvid voolida. Igatahes etem ja tervislikum kui poetooted.

Ära jaura. Me elame maal. Kui keegi lähedastest pereliikmetest ootamatult suvel küsib, et kas sobiks, kui nad tuleks külla, siis kiiresti mees jalgratta selga ja 5 km lähimasse poodi. Hakklihast või veel enam toorest lihatükist võid sellises poes ainult und näha. Siis lähebki ämbrišašlõkk loosi. Sügavkülmast sulatada ja marineerida ka ei jõua ning kui lapselaps soovib vanaisale-vanaemale näiteks tulla oma esimest abiratasteta jalgratast tulla näitama, siis ei hakka kisama, et ärge tulge või tulge, aga tooge kogu söök kaasa. Ei tapa see kaks-kolm korda suve jooksul poe šašlõkki kedagi. Kui on planeeritud istumine, siis teeme alati ise.

Mis sa marutad?? Söö minu pärast või sedasamustki, minu asi see pole. Hindan head maitset ja valmistootes selle alla ei käi. See on minu maitse ja minu arvamus. Ja nagu eespool kirjeldatud, grillida saab kõike, see ei pea just liha või vorst olema. Seegi on minu arvamus.

Vahi hullu, kus üks vanaema läks keerdu! Ilmselt plahvatad oma laste ja lastelaste peale ka, et nad vaid paar-kolm korda suve jooksul külla julgevad tulla.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elan ka maal, ühes väga pisikeses kohas ja no hakkliha on küll üks artikkel, mis alati poes olemas. Pihve ja kebabi teeme isegi väga sageli.
Pealegi oli siin kuskil teema, et inimesed sulatavad mikrolaineahjus oma külmunud kraami. Et max tund ja kõik üles sulanud. Tasub siis see koduabiline soetada.
Ag muidugi mul on ka ükskõik, mida keegi teeb ja sööb. Poelihad mulle ei maitse, kui külas pakutakse, jätan võtmata.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me grillime tihti ka tavalist sealiha ja veist, ainult sool ja pipar vahetult enne grillile minekut peale. Vahel ei maitsesta veist enne üldse, pärast paneme soola ja küüslauguviilud peale. Väga hea saab, üldse ei pea tingimata enne mingites maitsestatud vedelikes leotama.

Meie grillime veiseliha ja me paneme vahel soola, aga vahel mitte. Kui on hea kvaliteetne liha, siis see ei vajagi mitte midagi.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ikrouunis sulab see sulatusfunktsioonil minutitega

Mikrouun on nii üheksakümnendad:) Kellel see tänapäeval veel kodus on? Minu maal elaval vanaisal näiteks, aga tänapäeva noor teab, et mikrouunis tehtud toit ei ole nii tervislik kui peaks.

Kusjuures, ma just mõtlesin sama, et kas inimestel on tõesti siiani mikrokad kodus.

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elan ka maal, ühes väga pisikeses kohas ja no hakkliha on küll üks artikkel, mis alati poes olemas. Pihve ja kebabi teeme isegi väga sageli.

Meil ei ole kunagi mitte ühtki sorti toorest liha, rääkimata kalast. On ainult valmisküpsetatud pihve, vorsti, juustu, viina 🙂 , konserve jne. Sügavkülmutatuna liha ja hakkliha ehk on, aga kindel pole, ma ei osta valmis hakkliha ja seega sinna sügavkülmasahtlisse poes ei vaata. Toorest liha ei jõuaks siis sulatada. Rääkimata marineerimisest. Toorest sügavkülmutatud liha on kodus ka täiesti piisavalt, suurte tükkidena. Praegu kindlasti veel üle poole sea ning mitu kilo veist, ostame neid otse mahe- või väiketootmisest.
Kuna ka ortoreksia all ei kannata, siis mõned korra aastas elab rahumeeles poemarinaadis lihaga üle.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elan ka maal, ühes väga pisikeses kohas ja no hakkliha on küll üks artikkel, mis alati poes olemas. Pihve ja kebabi teeme isegi väga sageli.

Meil ei ole kunagi mitte ühtki sorti toorest liha, rääkimata kalast. On ainult valmisküpsetatud pihve, vorsti, juustu, viina ???? , konserve jne. Sügavkülmutatuna liha ja hakkliha ehk on, aga kindel pole, ma ei osta valmis hakkliha ja seega sinna sügavkülmasahtlisse poes ei vaata. Toorest liha ei jõuaks siis sulatada. Rääkimata marineerimisest. Toorest sügavkülmutatud liha on kodus ka täiesti piisavalt, suurte tükkidena. Praegu kindlasti veel üle poole sea ning mitu kilo veist, ostame neid otse mahe- või väiketootmisest.

Kuna ka ortoreksia all ei kannata, siis mõned korra aastas elab rahumeeles poemarinaadis lihaga üle.

Misasja sa nüüd tahtsid öelda?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

keegi küsis eespool, et kas alkoholiga toidud on mõnusad või mõnusamad.

On jah. Osad toidud on alkoholiga tehes raudselt isegi paremad kui ilma. Näiteks eelpoolmainitud ahjupraad, aga viina pannakse ka taigna sisse, et tuleks muredam. Kui panna kastmesse/hautisesse/supi sisse või mujale mingit alkoholi, siis see on ka heaks vahelduseks, kui muidu enamasti sööd nädala sees lihtsamat asja.

Kui me aga räägime hapukapsastest, mida pliidil hautada, siis need tulevad kohe kindlasti paremad konjakiga. Vähemalt minu maitse järgi.

Ega siis need toidud, kus sees alkoholi kasutatakse, purju ei tee. Alkohol on seal erinevatel eesmärkidel. Mõnikord maitse andmiseks, teinekord tekstuuri jaoks jm.

Ja siis lisan veel, et see on hea vaheldus.

Nüüd kui kõike peab rohkem vaatama, et mis maksab, siis muidugi varsti enam ei saa niimoodi mängida, siis on hea kui saab oma keedukartuli ja hapukoore lauale, silgupütt kõrvale ja kah hästi. Aga siis on ikkagi hea meenutada, et näe, kus sai eelmisel aastal konjakikapsaid söödud, vaat järgmisel aastal ikka teeme jälle!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elan ka maal, ühes väga pisikeses kohas ja no hakkliha on küll üks artikkel, mis alati poes olemas. Pihve ja kebabi teeme isegi väga sageli.

Meil ei ole kunagi mitte ühtki sorti toorest liha, rääkimata kalast. On ainult valmisküpsetatud pihve, vorsti, juustu, viina ???? , konserve jne. Sügavkülmutatuna liha ja hakkliha ehk on, aga kindel pole, ma ei osta valmis hakkliha ja seega sinna sügavkülmasahtlisse poes ei vaata. Toorest liha ei jõuaks siis sulatada. Rääkimata marineerimisest. Toorest sügavkülmutatud liha on kodus ka täiesti piisavalt, suurte tükkidena. Praegu kindlasti veel üle poole sea ning mitu kilo veist, ostame neid otse mahe- või väiketootmisest.

Kuna ka ortoreksia all ei kannata, siis mõned korra aastas elab rahumeeles poemarinaadis lihaga üle.

Misasja sa nüüd tahtsid öelda?

🙂 🙂

Seda mõtlesingi, mida ütlesin vastuseks kellegi kommentaarile, et neil külapoes on kogu aeg toorest hakkliha. Vastasingi, et meil küll mitte, ei kala ega liha värskena, seal on vaid viina ja konserve, poolfabrikaate. Lisasin, et võibolla on seal sügavkülmutatud hakkliha, aga kuna ma poe hakkliha ei osta, siis ei tea.
Kodus aga on suurte tükkidena sügavkülmutatud liha, aga seda siis, kui tulevad ootamatult pereliikmed, ei jõua sulatada.
Kas ma kirjutasin piisavalt aeglaselt, et said aru? Ma võin joonistada mingi skeemi ka.

Vasakul all nurgas viilkatuseega maja, millele näitab nool kirjaga KODU MAAL. Siis pildi ülemises servas on teine maja, mille peal kiri POOD. Poemajale joonistan akna, millele suure seakintsu, millele näitab nool kirjaga “värske liha”. Ja sellele tekstile tõmban punase risti peale. Poele joonistan ka teise akna, millele joonistan ämbrikese. Selleni tõmban noole kirjaga “poolfabrikaadid”. inna kõrvale joonistan rohelise linnukese 🙂 No see nagu kolmnurk tipuga alla, mitte nagu pääsuke.
Teele kahe maja vahele joonistan kriipsujuku jalgrattaga.
Lõpetuseks joonistan kodumajakesele akna, millel kastimoodi asi. Kiri viitb: Sügavkülmutatud liha. Jälle linnuke. Endiselt see kolmnurga moodi asi, mite niteks tuvi.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elan ka maal, ühes väga pisikeses kohas ja no hakkliha on küll üks artikkel, mis alati poes olemas. Pihve ja kebabi teeme isegi väga sageli.
Vastus————–
Meil ei ole kunagi mitte ühtki sorti toorest liha, rääkimata kalast. On ainult valmisküpsetatud pihve, vorsti, juustu, viina ???? , konserve jne. Sügavkülmutatuna liha ja hakkliha ehk on, aga kindel pole, ma ei osta valmis hakkliha ja seega sinna sügavkülmasahtlisse poes ei vaata.

Kuidas on võimalik sellest mitte aru saada?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elan ka maal, ühes väga pisikeses kohas ja no hakkliha on küll üks artikkel, mis alati poes olemas. Pihve ja kebabi teeme isegi väga sageli.

Meil ei ole kunagi mitte ühtki sorti toorest liha, rääkimata kalast. On ainult valmisküpsetatud pihve, vorsti, juustu, viina ???? , konserve jne. Sügavkülmutatuna liha ja hakkliha ehk on, aga kindel pole, ma ei osta valmis hakkliha ja seega sinna sügavkülmasahtlisse poes ei vaata. Toorest liha ei jõuaks siis sulatada. Rääkimata marineerimisest. Toorest sügavkülmutatud liha on kodus ka täiesti piisavalt, suurte tükkidena. Praegu kindlasti veel üle poole sea ning mitu kilo veist, ostame neid otse mahe- või väiketootmisest.

Kuna ka ortoreksia all ei kannata, siis mõned korra aastas elab rahumeeles poemarinaadis lihaga üle.

Misasja sa nüüd tahtsid öelda?

???? ????

Seda mõtlesingi, mida ütlesin vastuseks kellegi kommentaarile, et neil külapoes on kogu aeg toorest hakkliha. Vastasingi, et meil küll mitte, ei kala ega liha värskena, seal on vaid viina ja konserve, poolfabrikaate. Lisasin, et võibolla on seal sügavkülmutatud hakkliha, aga kuna ma poe hakkliha ei osta, siis ei tea.

Kodus aga on suurte tükkidena sügavkülmutatud liha, aga seda siis, kui tulevad ootamatult pereliikmed, ei jõua sulatada.

Kas ma kirjutasin piisavalt aeglaselt, et said aru? Ma võin joonistada mingi skeemi ka.

Vasakul all nurgas viilkatuseega maja, millele näitab nool kirjaga KODU MAAL. Siis pildi ülemises servas on teine maja, mille peal kiri POOD. Poemajale joonistan akna, millele suure seakintsu, millele näitab nool kirjaga “värske liha”. Ja sellele tekstile tõmban punase risti peale. Poele joonistan ka teise akna, millele joonistan ämbrikese. Selleni tõmban noole kirjaga “poolfabrikaadid”. inna kõrvale joonistan rohelise linnukese ???? No see nagu kolmnurk tipuga alla, mitte nagu pääsuke.

Teele kahe maja vahele joonistan kriipsujuku jalgrattaga.

Lõpetuseks joonistan kodumajakesele akna, millel kastimoodi asi. Kiri viitb: Sügavkülmutatud liha. Jälle linnuke. Endiselt see kolmnurga moodi asi, mite niteks tuvi.

Appi, see vanaema on tõesti hüsteerik! ????

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elan ka maal, ühes väga pisikeses kohas ja no hakkliha on küll üks artikkel, mis alati poes olemas. Pihve ja kebabi teeme isegi väga sageli.

Vastus————–

Meil ei ole kunagi mitte ühtki sorti toorest liha, rääkimata kalast. On ainult valmisküpsetatud pihve, vorsti, juustu, viina ???? , konserve jne. Sügavkülmutatuna liha ja hakkliha ehk on, aga kindel pole, ma ei osta valmis hakkliha ja seega sinna sügavkülmasahtlisse poes ei vaata.

Kuidas on võimalik sellest mitte aru saada?

Kuule, rõhutati ju hoopis muid lõike, mitte sõna “pood, poes”.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 242 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kulud toidule