Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kulud toidule

Näitan 30 postitust - vahemik 181 kuni 210 (kokku 242 )

Teema: Kulud toidule

Postitas:
Kägu

Kuule, rõhutati ju hoopis muid lõike, mitte sõna “pood, poes”.

See vastaja, kelle kallal te praegu norite, ei rõhutanud üldse midagi. Tsiteeris kommentaari, mis käis just poes saada oleva hakkliha  kohta ja kirjutas vastuseks, et neil nii pole. Täiesti arusaadav, et just nende poes nii pole, sest vastas just poe kohta käivale kommentaarile.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poelihad mulle ei maitse, kui külas pakutakse, jätan võtmata.

Kuidas sa tead, et need poelihad? Ja miks nad ei sobi?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas sa tead, et need poelihad? Ja miks nad ei sobi?

No kui ta näeb, et grillile pannaksegi tootja siltidega pakendist. Ja näitab siis demonstratiivselt, et ei taha. Pole ta vist kunagi maitsnud ka ühtegi, et nii kindlalt teab, . Mulle mõni ikka väga meeldib. Just täna tegime seenemarinaadis siga, väga hea oli. Hea tugev puravikumaitse. Ja terve suve olen ostnud tomatimarinaadis kanašašlõkki, just minu ja laste maitse järgi. Väga hea.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Külla minnes võtan alati oma liha kaasa.

Oi, ma olen palju näinud ja söönud neid omatehtud marinaadis lihasid. Kui keegi sellisega tuli, siis varematel aastatel mõtlesime ka, et nagu viisakus ette näeb, siis ikka paneme külakostiks toodud toidukraami kohe lauale ja grillime selle esimesena ära. Oh aeg. Kui see toojale ka meeldis, siis väga harva kellelegi teisele. Väga ilus kirjeldus võis kõrvale käia, aga liha oli ikka suht maitsetu. Hiljem hakkasime esimesena grillima ikka enda varutud lihakraami ja need külakostid läksid lihtsalt külmkappi ootele.

Kas sa nõuad alati, et sulle valmistataks just sinu toodud liha, muud ei võta suu sissegi?

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poelihad mulle ei maitse, kui külas pakutakse, jätan võtmata.

Kuidas sa tead, et need poelihad? Ja miks nad ei sobi?

Näen ju, mida grillitakse ja loomulikult saab alati ka küsida.
Ei maitse, kuna minu jaoks on neil mingi imelik tehniline mekk juures. Absoluutselt kõigil, mida maitsnud olen.
Šašlõkke leotatakse vees (miks küll?) ega mudita maitseainetega läbi nii nagu kodus teen. See omakorda tähendab, et liha jääb bintskeks ja korralikult läbi tõmbamata. Olen näinud hiigelsuuri lihatükke, mida pererahvas on väiksemaks lõiganud ning seest on see tükk täiesti roosa ehk matinaad pole sinnani jõudnudki.
Igasugused “imelised” moosid lähevad küpsetades kärssama ja jäävad resti/varraste külge.
Aga peamine on maitse, mis minule absoluutselt ei sobi.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas sa tead, et need poelihad? Ja miks nad ei sobi?

No kui ta näeb, et grillile pannaksegi tootja siltidega pakendist. Ja näitab siis demonstratiivselt, et ei taha. Pole ta vist kunagi maitsnud ka ühtegi, et nii kindlalt teab, . Mulle mõni ikka väga meeldib. Just täna tegime seenemarinaadis siga, väga hea oli. Hea tugev puravikumaitse. Ja terve suve olen ostnud tomatimarinaadis kanašašlõkki, just minu ja laste maitse järgi. Väga hea.

Sa ei pea nii üleolev ja minu suhtes teadlik olema. Vastupidi – ma ei söö ju sinu eest neid tooteid ära. Etinevalt sinu stiilist suudan mina viisakaks jääda ja öelda: “Tänan, ei soovi!”. Ilma igasuguse demonstratsioonita. Mu tuttavad ei ole ja niisugused, kes hakkaksid uurima miks keegi ei söö vœi ei joo. Oleme täiskasvanud inimesed ometi. Nagu juba kirjutasin, siis külla minnes võtan oma mandi kaasa. Kes tahab, sööb ka, kes ei soovi, see ei söö.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa nõuad alati, et sulle valmistataks just sinu toodud liha, muud ei võta suu sissegi?

Nõuan? Kopeerid ehk selle koha, kus ma seda kirjutan.
Võtan kaasa ENDALE, aga kes tahab, saab ka. Kuna ma olen väga teravate toitude eelistaja ja seda teatakse, siis valik on sööjal.

Hiljem hakkasime esimesena grillima ikka enda varutud lihakraami ja need külakostid läksid lihtsalt külmkappi ootele.

Aa, et minu potentsiaalne kraam on maitsetu, aga sinu varutud kraam peaks kõigile sobima? Ja see ei ole enda paremaks pidamine või lampi hinnangu andmine, kuigi sa minu asjadest midagi ei teagi? Tahtsid lihtsalt sitasti öelda? Põhjus selles, et mina ei söö poekraami, aga sina sööd ja korraga tundsid, et pead seda juidagi õigustama? Ei, ei pea, söö rahulikult! Valik on ju meeletu ja kellelegi neid ometi toodetakse ju. Sa ei pea üldse muretsema, ma ei osta mitte ühtegi valmismaitsestatud grill-liha, šašlõkki või jõulupraadi sinu eest ära.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näen ju, mida grillitakse ja loomulikult saab alati ka küsida.

Küsid, kas grillitakse poest ostetud liha ja siis suhu ei pane?

Šašlõkke leotatakse vees (miks küll?) ega mudita maitseainetega läbi nii nagu kodus teen.

Väga paljud poes müüdavad lihad on samuti maitseainetega läbi tambitud, pole mingis vedelikus leotatud – täpselt nii, nagu minagi kodus teen. Aga väga hea on ka uusi maitsetaimi ja kooslusi tunda saada.

Vastupidi – ma ei söö ju sinu eest neid tooteid ära.

Seda oleks tõesti naljakas arvata.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa nõuad alati, et sulle valmistataks just sinu toodud liha, muud ei võta suu sissegi?

Nõuan? Kopeerid ehk selle koha, kus ma seda kirjutan.

Võtan kaasa ENDALE, aga kes tahab, saab ka. Kuna ma olen väga teravate toitude eelistaja ja seda teatakse, siis valik on sööjal.

Hiljem hakkasime esimesena grillima ikka enda varutud lihakraami ja need külakostid läksid lihtsalt külmkappi ootele.

Aa, et minu potentsiaalne kraam on maitsetu, aga sinu varutud kraam peaks kõigile sobima? Ja see ei ole enda paremaks pidamine või lampi hinnangu andmine, kuigi sa minu asjadest midagi ei teagi? Tahtsid lihtsalt sitasti öelda? Põhjus selles, et mina ei söö poekraami, aga sina sööd ja korraga tundsid, et pead seda juidagi õigustama? Ei, ei pea, söö rahulikult! Valik on ju meeletu ja kellelegi neid ometi toodetakse ju. Sa ei pea üldse muretsema, ma ei osta mitte ühtegi valmismaitsestatud grill-liha, šašlõkki või jõulupraadi sinu eest ära.

Küll läksid ikka leili. Rahune maha, keegi pole sind halvustanud. Esitati vaid küsimus, kuidas sa oma kaasa toodud kraamiga käitud – lased enda tarbeks kohe küpsetada, sest muud sa ju suhu ei pane, kui oled järele pärinud, ega pererahvas ometi poetoitu ei grilli? Ja kui grillibki, siis sa ei söö.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsid, kas grillitakse poest ostetud liha ja siis suhu ei pane?

Sa võid siin hommikuni norida ja saagida, ega kommentaaride lugemisest, isemõtlemisest ega arusamisest ei tasu unistada. Sõnaga: kui sina oled nii harjunud käituma – ja näha on, et oled -, siis on see sinu probleem. Mina oskan viisakalt uurida kelle toode see on ja teha omad järeldused. Seda juhul, kui ma pole näinud. Aga enamasti on seltskond koos kus grillitakse. Teil vbl mitte, ma ei tea. See koht, kus kirjutan, et toon liha endsle ise kaasa, jäi sul suures ärapanemise soovis ilmselt nägemata. Loe siis ülalt uuesti.
Mul muidugi pole pribleemi ka muud süüa ja tegelikult siisni pole ma pätte nurka visanud ka poelihade söömise tagajärjel. Lihtsalt need mulle ei maitse ja võimalusel ma neid ei söö.

Kordan uuesti: sa ei pea nõmedusteni minema, et enda maitseeelistusi kaitsta. Söö, mida tahad, ma ei ründa ju sind. Küll aga tahad sina tüli norida nagu venemaa.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küll läksid ikka leili. Rahune maha, keegi pole sind halvustanud. Esitati vaid küsimus, kuidas sa oma kaasa toodud kraamiga käitud – lased enda tarbeks kohe küpsetada, sest muud sa ju suhu ei pane, kui oled järele pärinud, ega pererahvas ometi poetoitu ei grilli? Ja kui grillibki, siis sa ei söö.

Jah, see ei olnud mingil juhul halvustamine, mkmm.

Aga ülduselt on mul sinust või teist või mitme eri esindaja eest siin räägitaksegi, absoluutselt ükskõik. Laske neil poolfabrikaatidel heamaitsta ja ärge erutuge, täpsemalt – ärge mine teie nii leili. Eks?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõnaga: kui sina oled nii harjunud käituma – ja näha on, et oled -, siis on see sinu probleem.

Misasi näha on? Mismoodi käituma? Mul pole ühtki probleemi mingi liha söömisega. Sina kirjutasid, et poekraami suhu ei võta ja tood alati oma liha kaasa. Seda ainult küsisingi – kuidas sa seda oma liha külas sööd? Lased eraldi kohe küpsetada või?

Mina oskan viisakalt uurida kelle toode see on ja teha omad järeldused.

Tõesti lähed külla ja enne liha maitsmist küsid  järgi, millise firma toode see on? Mille põhjal sa need “oma järeldused” siis teed, kui pole enne kunagi maitsnudki, nagu väidad? Päris jabur sõnavõtt ikka. Ebaloogiline ka.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõnaga: kui sina oled nii harjunud käituma – ja näha on, et oled -, siis on see sinu probleem.

Misasi näha on? Mismoodi käituma? Mul pole ühtki probleemi mingi liha söömisega. Sina kirjutasid, et poekraami suhu ei võta ja tood alati oma liha kaasa. Seda ainult küsisingi – kuidas sa seda oma liha külas sööd? Lased eraldi kohe küpsetada või?

Mina oskan viisakalt uurida kelle toode see on ja teha omad järeldused.

Tõesti lähed külla ja enne liha maitsmist küsid järgi, millise firma toode see on? Mille põhjal sa need “oma järeldused” siis teed, kui pole enne kunagi maitsnudki, nagu väidad? Päris jabur sõnavõtt ikka. Ebaloogiline ka.

Kirjutan siis pisut aeglademalt, et saaksid aru: käitumise osa käis nähviva ja ebaviisaka suhtlusstiili kohta. Sinul on see briljantselt selge, harrastad ka võhivõõrastega suheldes, ilmselgelt tuttavatest rääkimata.

Mina, jah, oskan viisakalt enda jaoks vajamineva info kätte saada. Kunst, mida tsiteeritav ei valda, seepärast tulebki nii lihtsat asja juba ei tea mitmendas kommentaaris ikka ja jälle üle korrata.
Küsimust: “Kelle toode?” võib võtta ka viitena isetehtule. Loomulikult formuleerin küsimuse vastavalt seltskonnale, aga üldiselt on meil selline kompleksivaba sõpruskond, et kui ka otse küsida, kas pakutav on valmistoode, siis keegi nutma ei hakka ega solvu. Ses suhtes on meil erinevad seltskonnad tõesti.

Mis puutub rõhutatud teksti, siis ketra ülespoole – olen valmistoitudest juba väga mitmes kommentaaris kirjutanud. Sa ei loe, vaid lahmid ja see ongi arusaamatu – miks? Mis sind nüüd nii häirima hakkas (ja sinu keeles “nii leili” ajas), et sa enam pidama ei saa? Et nii ebamugav on lugeda, et üks ei söö poelihasid, aga sina sööd? Miks sul on vaja oms valikuid siin, anonüümses keskkonnas, nii raevukalt kaitsta või õigemini – miks sul on vaja minu valikute üle saagida? Ilmselgelt me kokku ei puutu ega samas seltskonnas einesta – mid sind siis häirib?
Kas saaksin palun neile kuuele küsimusele vastused, siis ehk mõistaksin ühe internetikäo agressiivset käitumist paremini?
Tänan!

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina oskan viisakalt uurida kelle toode see on ja teha omad järeldused. Seda juhul, kui ma pole näinud. Aga enamasti on seltskond koos kus grillitakse. Teil vbl mitte, ma ei tea. See koht, kus kirjutan, et toon liha endsle ise kaasa, jäi sul suures ärapanemise soovis ilmselt nägemata. Loe siis ülalt uuesti. Mul muidugi pole pribleemi ka muud süüa ja tegelikult siisni pole ma pätte nurka visanud ka poelihade söömise tagajärjel. Lihtsalt need mulle ei maitse ja võimalusel ma neid ei söö.

Olen kindel, et probleem on sinu peas-kui ma serveeriks sulle lahtise leti marinaadi-liha enda tehtu pähe, ei teeks sa iial vahet. Muidu sa teaksid, et poelihad ei vedele vees. Asi on peenutsemises. Ilmselt sama inimene, kelle jaoks 300g liha söömine on arutu õgimine.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen kindel, et probleem on sinu peas-kui ma serveeriks sulle lahtise leti marinaadi-liha enda tehtu pähe, ei teeks sa iial vahet. Muidu sa teaksid, et poelihad ei vedele vees. Asi on peenutsemises. Ilmselt sama inimene, kelle jaoks 300g liha söömine on arutu õgimine.

Tihtipeale rumal inimene ongi oma veendumustes kindel. Olen kogenud.

Kust ma tean, et poelihad on vee sees?
No vaatan neid ämbreid (nii poes kui ka neid, mida keegi on siiski otsustanud mullegi koju tuua, “kplakostiks”), loen koostist ja tean omast käest, et kui kuivmarinaadi teha, ei tule iial selline kogus vedelikku. Lihas, sibulas, paprikas (+ õli, hapuaine jne) on piisavalt vett, et seda enam mitte juurde lisada. Selleks, et liha marineeruks märjad keskkonnas, tuleb seda üpris kaua mudida, mida suurtööstused arusaadavatel põhjustel ei tee. Kallatakse valmismarinaad lihatükkidele otsa ja nii see seisabki. Nii ei marineeru liha korralikult läbi (soovitan sul proovida mõni järjekordne “läsitsi lõigatud” ent väga ebaühtlase suurusega tükk pooleks ja veenduda, et see on seest täiesti roosa).
Lihast + eelpool nimetatud osistest eraldub piisavalt nestet, et kogu kupatus vajutise all ja jahedas päevi marineerudes (mina hoian vähemalt 48h) kattuks vedelikuga ja see kõik imbuks tagasi lihasse, kuid siis juba maitsestatud kujul.
Loomulikult tuleb liha ka seismise ajal aeg-ajalt läbi masseerida. Samuti tuleb see tund-poolteist enne küpsetamist toasooja võtta, mitte kohe külmast grillile visata. Sellisel juhul toimub tagurpidi protsess ja lihast voolab kõik hea-parem välja.
Oluline on ka liha ja söe omavaheline kõrgus, süte kuumus, välistemperatuur, tuul jm.
Ma räägin siinkohal šašlõkist.
Kas pean tõesti sulle grillimise A-d ja B-d tutvustama? Saan aru, et sina heidad kohe poesttoodud ämbritäie grillile ja “naudid uusi põnevaud maitseid”. Jah, saab ka nii, aga minule nii ei maitse. Ja jäta nüüd kord meelde, et see kõik eelnev käib minu kohta. Mida teised söövad või mulle paluvad, mida ostavad või grillivad, ei huvita mind.
Väide, et ma ei tee poelihal või enda omal vahet, on narrus. See ongi see rumala inimese iseteadlik veendumus.

Kuna sa küsimustele vastata ei osanud/ei julgenud, siis on meid mõtet edasi vestelda? Sinu jaoks olen ma ju loll, kes poeliha ei söö, ärritud selle peale ja muutud ründavaks. Miks?-küsimust ma ei esita enam, sest sa ei oska nagunii vastata, argumenteerimisest rääkimata.

+2
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No vaatan neid ämbreid (nii poes kui ka neid, mida keegi on siiski otsustanud mullegi koju tuua, “kplakostiks”), loen koostist ja tean omast käest, et kui kuivmarinaadi teha, ei tule iial selline kogus vedelikku.

Tundub, et sa pole poes pakutavaga eriti hästi kursis. Aga milleks nii ärrituda ja kukkuda siin oma liha marineerimisest nii pikalt pajatama. Eriti ei huvita.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No vaatan neid ämbreid (nii poes kui ka neid, mida keegi on siiski otsustanud mullegi koju tuua, “kplakostiks”), loen koostist ja tean omast käest, et kui kuivmarinaadi teha, ei tule iial selline kogus vedelikku.

Tundub, et sa pole poes pakutavaga eriti hästi kursis. Aga milleks nii ärrituda ja kukkuda siin oma liha marineerimisest nii pikalt pajatama. Eriti ei huvita.

Oo, huvitab, ja kuidas veel! Sest tundub, et elementaarset sa ei tea.
Mis puutub poe pakutabasse valikusse, siis otse loomulikult ma ei vii ennast kurssi asjadega, mida ma ei tarbi. On selleks beebitoit, jäätis bõi šašlõkk – ma ei ole nende tootegruppide tarvitaja.

Kas sa nüüd lõpuks võiksid vastata, kuidas minu maitse-eelistused, tarvitamisharjumused ja toiduvalikud sinusse puutuvad? Ei ole ju raske küsimus?

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa nüüd lõpuks võiksid vastata, kuidas minu maitse-eelistused, tarvitamisharjumused ja toiduvalikud sinusse puutuvad? Ei ole ju raske küsimus?

Minusse ei puutugi, sul pole siin üks vastaja. Lihtsalt sinu loll targutamine on juba ammu ära tüüdanud, läheks sinu juurest huvitavamate asjade juurde edasi.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

läheks sinu juurest huvitavamate asjade juurde edasi.

???????????? Aga miks sa ei lähe siis? Miks sa vantsid mul sabas ja tahad suhelda?
Eriline maso ikka!

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis puutub poe pakutabasse valikusse, siis otse loomulikult ma ei vii ennast kurssi asjadega, mida ma ei tarbi. On selleks beebitoit, jäätis bõi šašlõkk – ma ei ole nende tootegruppide tarvitaja.

No aga mida sa siis kaagutad asjadest, milles sul on null teadmist? Mina ei lähe kedagi opereerima, kui ma kirurg pole ning ei jahvata ning õpeta ka. Miks sina seda teed, kui su teadmised on olematud?

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen eluaeg olnud kõigesööja, vaeselt kasvanud ja palju aastaid, kümned ja kümneid ka elanud nii. Viimasel aastal aga tunnen, et ei suuda osasid asju enam süüa. (olen 55) ja esimesed on pingeras kohe igasugu ahjus tehtavad koos karbiga pooltooted, klopsid ja tükid mingid ja rullid jne. See mingi kõrvalmaitse hakkab nii vastu. Teisele kohale kerkisid selle suvega valmis jällegi karpides lihad, magusates marinaadides ja mingites imekastmetes ja mustikamarinaadid või veel teab mis erilised. Tunduvad hirmsad lausa.
Nüüd ostan naturaalset liha. Mingit karpi ka ahju ei pista enam, kuhu koort pärast peale valada. Poepihvid on kolmandal kohal, ei tea, mis asi see on.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kust ma tean, et poelihad on vee sees? No vaatan neid ämbreid (nii poes kui ka neid, mida keegi on siiski otsustanud mullegi koju tuua, “kplakostiks”), loen koostist ja tean omast käest, et kui kuivmarinaadi teha, ei tule iial selline kogus vedelikku. Lihas, sibulas, paprikas (+ õli, hapuaine jne) on piisavalt vett, et seda enam mitte juurde lisada. Selleks, et liha marineeruks märjad keskkonnas, tuleb seda üpris kaua mudida, mida suurtööstused arusaadavatel põhjustel ei tee. Kallatakse valmismarinaad lihatükkidele otsa ja nii see seisabki. Nii ei marineeru liha korralikult läbi (soovitan sul proovida mõni järjekordne “läsitsi lõigatud” ent väga ebaühtlase suurusega tükk pooleks ja veenduda, et see on seest täiesti roosa). Lihast + eelpool nimetatud osistest eraldub piisavalt nestet, et kogu kupatus vajutise all ja jahedas päevi marineerudes (mina hoian vähemalt 48h) kattuks vedelikuga ja see kõik imbuks tagasi lihasse, kuid siis juba maitsestatud kujul. Loomulikult tuleb liha ka seismise ajal aeg-ajalt läbi masseerida. Samuti tuleb see tund-poolteist enne küpsetamist toasooja võtta, mitte kohe külmast grillile visata. Sellisel juhul toimub tagurpidi protsess ja lihast voolab kõik hea-parem välja. Oluline on ka liha ja söe omavaheline kõrgus, süte kuumus, välistemperatuur, tuul jm. Ma räägin siinkohal šašlõkist. Kas pean tõesti sulle grillimise A-d ja B-d tutvustama? Saan aru, et sina heidad kohe poesttoodud ämbritäie grillile ja “naudid uusi põnevaud maitseid”. Jah, saab ka nii, aga minule nii ei maitse. Ja jäta nüüd kord meelde, et see kõik eelnev käib minu kohta. Mida teised söövad või mulle paluvad, mida ostavad või grillivad, ei huvita mind. Väide, et ma ei tee poelihal või enda omal vahet, on narrus. See ongi see rumala inimese iseteadlik veendumus. Kuna sa küsimustele vastata ei osanud/ei julgenud, siis on meid mõtet edasi vestelda? Sinu jaoks olen ma ju loll, kes poeliha ei söö, ärritud selle peale ja muutud ründavaks. Miks?-küsimust ma ei esita enam, sest sa ei oska nagunii vastata, argumenteerimisest rääkimata.

Mina kirjutan siin teemas ausõna esimest korda, pole ükski neist kägudest, kellega sa siin vaielnud oled.

Lihtsalt see asi, et minu arvates oled sa asperger.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lihtsalt see asi, et minu arvates oled sa asperger.

Midagi tal viga on jah, sest on ennegi teistel teemadel Perekoolis kraagelnud ja hakanud siis kisama, et mis sa jälitad siin mind, mis sa vastad mulle, miks sa tahad suhelda, kuigi talle vastajad on erinevad inimesed ja isegi ei tea, et tegu on temaga.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

esimesed on pingeras kohe igasugu ahjus tehtavad koos karbiga pooltooted, klopsid ja tükid mingid ja rullid jne. See mingi kõrvalmaitse hakkab nii vastu.

Ära neid karbiga ahju pane. Tee niisama, palju parem.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lihtsalt see asi, et minu arvates oled sa asperger.

Vastan selle käo eest:

Töötan erivajadustega lastega, sh aspergeritega. See üks “imelik” laps võib olla sinu, sinu tuttava, sõbranna, kolleegi või kelle tahes puudega laps. Kas oled nii südametu ja lähed seda talle või tema vanemale nina peale hõõruma? Miks sa teed seda siin? Juhul, kui inimene ongi diagnoosiga (milles ma kahtlen, see kägu on lihtsalt väga otsekohene ja enesekindel), siis kas sinul on õigus seda öelda? Sisuliselt sa mõnitad puudega inimest.

Vabandan tolle käo ees kui jäi mujle, et räägin temast kui erivajadusega inimesest. Ei, ma ei tee seda. Igapäevatöös näen seda raskust ja ängi, mida erinevad puuded tähendavad ja lähedastele kaasa toovad. See diagnoosija-kägu on lihtsalt lapsikult rumal. Anname talle andeks!

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

see kägu on lihtsalt väga otsekohene ja enesekindel

Mina ei usu ka, et sellel käol mingit diagnoosi on, lihtsalt ebaintelligentne ja enesekeskne tropp.

+5
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Jah, saab ka nii, aga minule nii ei maitse. Ja jäta nüüd kord meelde, et see kõik eelnev käib minu kohta. Mida teised söövad või mulle paluvad, mida ostavad või grillivad, ei huvita mind.

Mida dotseerid siis siin, kui ei huvita? Astu rahus edasi, mitte ära klammerdu teemasse, mis ei huvita ega ära hakka selgitama teistele, kuidas sul on ikka õigus. Liigu edasi ja peatu seal, kus sind miski huvitab.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaatasin huvipärast statistikaameti minimaalset toidukorvi (2400 kcal x 30 päeva). Tänastes hindades sõltuvalt poest ja maitseeelistustest 120-140€. Pidada ka vitamiinide, mineraalide jms suhtes tasakaalustatud olema. Omaette väljakutse oleks selle nädalamenüüdeks jagamine, mille järgi poes käia.

https://andmed.stat.ee/vana/pub/Database/Sotsiaalelu/08Leibkonnad/04Leibkonna_eelarve/04Kuu_sissetulek/LE_24_1.html

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, saab ka nii, aga minule nii ei maitse. Ja jäta nüüd kord meelde, et see kõik eelnev käib minu kohta. Mida teised söövad või mulle paluvad, mida ostavad või grillivad, ei huvita mind.

Mida dotseerid siis siin, kui ei huvita? Astu rahus edasi, mitte ära klammerdu teemasse, mis ei huvita ega ära hakka selgitama teistele, kuidas sul on ikka õigus. Liigu edasi ja peatu seal, kus sind miski huvitab.

See kägu ju lihtsalt kirjutas, et teeb ise marineeritud liha ja poe omi ei söö. Seepeale hakati temale vastu ütlema, `a la sa ei tea, millest heast ilma jääd ja ära arva, et sinu oma hea on. Olgem ikka faktides täpsed. Peale seda läks jah ülbeks.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagu juba kirjutasin, siis külla minnes võtan oma mandi kaasa. Kes tahab, sööb ka, kes ei soovi, see ei söö.

Mind ka tegelikult huvitab, kuidas sa millal sa seda oma marineeritud liha külas olles süüa saad? Täitsa usun, et see on väga maitsev, selles polegi küsimus vaid kui kaua pean seda liha ootama üldse. Oletame, et on nt 6 inimest, kõik on toonud poekraami. Kas peab ootama kui kõik on oma kraami ära grillinud või grillitakse minu oma enne ja siis kõik vahivad näljaste nägudega, aga kõigile ei jätku või pakun ja jään ise praktiliselt ilma, pärast ka poe omi ei söö. Või ootan kuni teised on söönud, et siis enda omi grillida?  minu jaoks täiesti absurdne olukord.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 181 kuni 210 (kokku 242 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kulud toidule