Esileht Kodunurk Kulunud Kånken/Fjällräveni koti värskendamine

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Kulunud Kånken/Fjällräveni koti värskendamine

Postitas:

Lapsel on kott kasutusel olnud juba kuus aastat ja pärast viimast pesu näeb ikka väga kulunud ja luitunud välja, samas on iseenesest terve ja täiesti kasutatav veel. Kas on mingit varianti, kuidas nö värvi taastada? Kas keegi seda spets vaha on kasutanud? See ju värvi ei taasta, on ainult veekindluse taastamiseks?

+2
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.09 11:36; 07.09 09:52; 07.09 10:06; 08.09 16:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miski pole igavene, rõõm kuulda. Mul suurem laps ka aeg-ajalt soovib seda kotti, rihmad tunduvad mulle nii ebaergonoomilised selle hinna kohta, et siiani pole raatsinud osta. Noorem käis Jeva kotiga 6a, siis jäi suuruselt ikka väga väikeseks kuid kulunud ning luitunud välja ei näinud.
Vaevalt et värvi taastada õnnestub kui just üle ei värvi mingi riidevärviga. Kas lapsele kulunud välimusega kott enam ei meeldi?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pesumasinas pesid? Poleks pidanud, sellega rikubki koti ära. Vaha ei anna midagi peale veekindla kaitsva kihi aga see luitunud välimus võibki kotile omapära lisada, kui lapsel selle vastu midagi pole.

Proovida võib riidevärviga üle värvimist. Või siis kangamarkeritega üle kritseldamist (laps saaks ise midagi kotile joonistada või kirjutada), õmblusmasinaga värviliste niitidega üle õmblemist või mingite mustrite kotile õmblemist, mingite triigitavate piltide pealepanemist või riidest huvitavate embleemide peale õmblemist jne selliseid huvitavaid isetegemise võimalusi on päris mitmeid, kui lapsele selline asi meeldiks.

https://www.youtube.com/watch?v=HGPFetDbKu4&app=desktop

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei ole pesumasinas pesnud, ikka käsitsi. kangavärviga üle värvimise peale läks enda mõte ka, aga kas nendega pole mitte see teema, et värvi kinnitamiseks on vaja kuuma vett? kott, kust vihmaga värv jookseb, pole just parem variant, kui luitunud kott.

ps kuna laps ostis selle kunagi justnimelt koolikotiks, siis sai ostetud läpakakott, mitte tavaline. sellel on laiad rihmad ja päris mõnus on seljas.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.09 11:36; 07.09 09:52; 07.09 10:06; 08.09 16:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahju on uut kotti osta?

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahju on uut kotti osta?

ei ole, aga kuna kott on terve, lihtsalt välimuselt kulunud, siis on minu jaoks nõks totter lihtsalt selle pärast uus kott osta.

tegelikult ma leian, et kuus aastat ja 120€ on täiesti okei hinna-kvaliteedi suhe.

+11
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.09 11:36; 07.09 09:52; 07.09 10:06; 08.09 16:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ihne inimene oled teemaalgataja. Iga asi kulub ja saab ükskord otsa. Siis tuleb uus osta. Ega ju auguga kantossi ju ka lappima ei hakka:)

+5
-23
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nõme kott igatahes ja ebamugavad rihmad. ebayst saab 15 EURga koopiaid, osta sealt kui 120 palju on…

+2
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.09 10:34; 07.09 23:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teada praegused pesumasinas kasutatavad riidevärvid ei vaja kuuma veega pesu. Peaks toimima nii, et paned värvi ja värvitava eseme 30-40 kraadiga masinasse ja pesed.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nõme kott igatahes ja ebamugavad rihmad. ebayst saab 15 EURga koopiaid, osta sealt kui 120 palju on…

Kedagi ei huvita, et sulle see ei meeldi. Keegi ei küsinud sult seda.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ihne inimene oled teemaalgataja. Iga asi kulub ja saab ükskord otsa. Siis tuleb uus osta. Ega ju auguga kantossi ju ka lappima ei hakka:)

Minu meelest ei ole ahne – mõistlik on.

+19
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teada praegused pesumasinas kasutatavad riidevärvid ei vaja kuuma veega pesu. Peaks toimima nii, et paned värvi ja värvitava eseme 30-40 kraadiga masinasse ja pesed.

On ka selliseid kangale joonistamise vahendeid, mida ei pea üldse kuumutama.
Tavalised akrüülvärvid näiteks. Kui pintslist tilk riidele kukub, siis enam sellest lahti ei saa, seisa või pea peal pesumasina juures. Akrüülimarkereid müüakse Vunderis (suurepärane pood, eh, ainult rahakoti võib sinna jättagi). Sealsete müüjate käest saab muid ideid ka, millega seljakotti kaunistada annaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.09 12:32; 07.09 12:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kahtlen, kas mingi kaunistatud või markeritega soditud seljakott ikka näeb parem välja kui lihtsalt kulunud variant. Võibolla, kui on osavad käed ja kunstianne, isegi näeb, aga võibolla ei tasu nii väga vaeva. Pigem käia siis selle kulunuga ja teha nägu, et see ongi vintage ja peabki selline olema.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.09 12:44; 08.09 03:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma lasin õues oleva päevavarju mingi veekindla spray riidevärviga üle, väga vastupidav jäi ja pole sellist kõva värvikihti peal, vaid riie ongi nagu värske. Äkki saab seda kotti ka nii lasta, kuigi see on vist veidi keerulisem. Mingid detailid peaks kinni katma, kott pole nii sirge jne.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt – kui kott ise on terve ja kasutatav, kas see pleekimine väga häirib? Üldiselt kõik asjad pleekivad (eriti kui aastaid kasutada) – majakatused, lapsevankrid autod jne – ei tormata kohe üle värvima. Kui seljariided pleekivad – mul üks jakk on 3 aastaga toonilt heledamaks läinud (aga kuna suht ühtlaselt pleekinud, ei saagi aru – ainult samast materjalist sisevooder on veidi tumedam.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma lasin õues oleva päevavarju mingi veekindla spray riidevärviga üle, väga vastupidav jäi ja pole sellist kõva värvikihti peal, vaid riie ongi nagu värske. Äkki saab seda kotti ka nii lasta, kuigi see on vist veidi keerulisem. Mingid detailid peaks kinni katma, kott pole nii sirge jne.

Mul olid ühe üleõla-läpakakakotiga spray värviga halb kogemus. Jäi kole, ebaühtlane. Kuigi oli ka spetsiaalne kangavärv. Päevavarjul ja kotil on muidugi erinevad materjalid, eri kotid samuti on väga erinevad.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.09 12:32; 07.09 12:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Värvi võib proovida taastada kangaspreiga, aga … laps on 6 aastaga ju üksjagu kasvanud ja nõuded koolikoti suurusele ja välimusele samuti. Väga tubli laps, kes on nõus 6 aastat nii vana kotiga käima.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.09 15:14; 07.09 22:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt – kui kott ise on terve ja kasutatav, kas see pleekimine väga häirib? Üldiselt kõik asjad pleekivad (eriti kui aastaid kasutada) – majakatused, lapsevankrid autod jne – ei tormata kohe üle värvima. Kui seljariided pleekivad – mul üks jakk on 3 aastaga toonilt heledamaks läinud (aga kuna suht ühtlaselt pleekinud, ei saagi aru – ainult samast materjalist sisevooder on veidi tumedam.

Sa vist ei saa aru.
Ma arvan, et teemaalgataja lapse kott on veidi pleekinud ja selline jahune ja kortsumise kohtadest on eriti heledad triibud. Meil on nii, kuna viskasin koti masinasse ja tsentrifuug ilmselt tegi oma töö. Meil õnneks oli algne toon ka suht hele, saab mõnda aega veel käia. Aga seda päris värvi sa tagasi ei saagi, vaha annab vaid kaitsekihi. Kui jah just värvima ei hakka. Ma ise ei pusserdaks, viiks kuhugi spets värvimiskohta. Meil plaanis varsti varsti uus kott osta ja vana saan mina endale või läheb vanaemale. Minema küll ei viska, kott ise ju terve. Hea kasvõi matkal, rannas või poes käia teinekord.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Värvi võib proovida taastada kangaspreiga, aga … laps on 6 aastaga ju üksjagu kasvanud ja nõuded koolikoti suurusele ja välimusele samuti. Väga tubli laps, kes on nõus 6 aastat nii vana kotiga käima.

Teemaalgataja kirjutab, et “ostis selle kunagi justnimelt koolikotiks” ja seetõttu sai ostetud läpakakott. See viitab, et ilmselt oli laps ostmise ajal juba küllaltki vana (algkoolilapsed vist veel läpakaid kooli ei tassi?) ja vähemalt praegu laps enam ehk koolis ei käigi, võimalik, et juba 6a tagasi oli tegu ülikooli”lapsega”. Seega ei pruugi laps olla nende aastate jooksul “üksjagu kasvanud”.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

6 aastaga on see kott oma hinna täiega tasa teeninud. vast oleks lapsel rõõmu saada uus kott.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Värvi võib proovida taastada kangaspreiga, aga … laps on 6 aastaga ju üksjagu kasvanud ja nõuded koolikoti suurusele ja välimusele samuti. Väga tubli laps, kes on nõus 6 aastat nii vana kotiga käima.

Teemaalgataja kirjutab, et “ostis selle kunagi justnimelt koolikotiks” ja seetõttu sai ostetud läpakakott. See viitab, et ilmselt oli laps ostmise ajal juba küllaltki vana (algkoolilapsed vist veel läpakaid kooli ei tassi?) ja vähemalt praegu laps enam ehk koolis ei käigi, võimalik, et juba 6a tagasi oli tegu ülikooli”lapsega”. Seega ei pruugi laps olla nende aastate jooksul “üksjagu kasvanud”.

Sinu eeldatud vanuses laps oleks juba ise endale uue koti ostnud, mitte ei peaks tema ema selle värvi värskendama.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.09 15:14; 07.09 22:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

nõme kott igatahes ja ebamugavad rihmad. ebayst saab 15 EURga koopiaid, osta sealt kui 120 palju on…

Kedagi ei huvita, et sulle see ei meeldi. Keegi ei küsinud sult seda.

sellegipoolest on nõme kott ja selle kandjad mingid imbud…

0
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.09 10:34; 07.09 23:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemast välja, aga lihtsalt infoks (ise ka ei olnud kursis).
Kui rihmad on ebamugavad, siis saab juurde osta fjallraveni rihmapehmendused.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kulunud välimus ongi rohkem hipster 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemast välja, aga lihtsalt infoks (ise ka ei olnud kursis).

Kui rihmad on ebamugavad, siis saab juurde osta fjallraveni rihmapehmendused.

On ikka röövlid need skandinaavlased. Beebitooliga oli sama- hinna sees on puust taburet, aga sa võid osta juurde pehme istumisosa ja söögialuse. Normaalsed firmad müüvad sulle sama raha eest ikka terve tooli ja koti koos pehmete rihmadega, aga seda kuulsat skandinaavia disaini pead ostma nii, et iga detaili eest maksad.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.09 12:44; 08.09 03:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

120 eurot see küll ei maksa. Prismas need müügil 60 ja 80 euroga. Ostke uus. Juba see, et ta 6 a kestis, on imetlusväärne.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.09 14:20; 08.09 15:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

20-eurone kott kulub ühe aastaga. Kumba on siis kokkuvõttes odavam osta? 6×20=120
Mina ostsin sellesama koti (Kånken/Fjällräveni) 60 euroga Prismast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.09 14:20; 08.09 15:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

poleks osanud uneski näha, et üks pealtnäha lihtne küsimus nii palju vastukaja tekitab.

Ma arvan, et teemaalgataja lapse kott on veidi pleekinud ja selline jahune ja kortsumise kohtadest on eriti heledad triibud.

just selline see kott ongi, kuigi pestud on nõuetekohaselt.

laps sai koti 5. klassiks ja on tõesti praegu gümnaasiumis. lapse vanus on täiesti asjassepuutumatu, kankeni kotid on minu meelest eatud ja kellele need meeldivad, sellele need meeldivad olenemata vanusest. läpakakott sai ostetud ennekõike selle pärast, et see on kånkeni kottidest ainus, mis tegelikult ka koolikotiks sobib. ilmselgelt ei kandnud laps kõik need aastad läpakat kaasas ja ei tee seda ka praegu – sellel kotil on lihtsalt laiad rihmad ja seljal parem toestus.

kes siin prismast 60€ uue koti ostmist soovitavad, siis soovitaksin vastu natuke süveneda. 60€ maksavad mini kotid ja läpakakotte minu teada prismad üldse ei müü.

ma usun, et kui ma peale käin, siis on ta kindlasti uue kotiga ka nõus 🙂 vahelduse jaoks on tal teist värvi kånkenid nagunii olemas, aga koolikotina kasutatavaid on tõesti ainult see üks ja vana. eks proovime mingi kangaspreiga üle laste ja kui ebaõnnestub, siis mis seal ikka.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.09 11:36; 07.09 09:52; 07.09 10:06; 08.09 16:29;
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Kodunurk Kulunud Kånken/Fjällräveni koti värskendamine