Esileht Kodunurk Kulunud nõud

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Kulunud nõud

Postitas:

Mida teete nõudega, mis on terved, aga lihtsalt kulunud? Mul on suured praetaldrikud, millel maasikapildid, aga pildid on nõudepesumasinas heledaks kulunud ja enam pole ilusad vaadata. 10 suurt taldrikut. Kas neid oleks viisakas tasuta pakkuda või pigem mitte? Samamoodi tassid. Ära ka nagu terveid nõusid visata ei tahaks.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.05 13:24; 07.05 13:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis keelab neid sihtotstarbeliselt kasutada?

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ise neid enam kasutada ei soovi. Keda kulunud välimus ei häiri, see saaks loomulikult kasutada. Küsimus ongi, et kas oleks viisakas selliseid nõusid pakkuda?

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.05 13:24; 07.05 13:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vii Uuskastuskesusesse ja ära rohkem muretse.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pakkuda võid ikka. Ma ei viitsiks küll häbeneda, et liiga kulunud, et pakkuda. Mõne FB grupis näiteks. Nt “Prügi aardeks taaskasutus” grupis võid pakkuda, kui väga häbened, seal pakutaksegi igasugust kraami, mis enamikul muidu prügikasti läheks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma aeg-ajalt viskan ära selliseid nõusid ja ka teisi, mis enam ei meeldi.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paku ikka. Tee korralikud pildid, siis huviline näeb, et on kulunud ja ise otsustab, kas tahab või mitte. Mõnel läheb rohkesti lauanõusid katki (näiteks minul – väikesed lapsed ikka pillavad kogemata midagi maha. Ka mittepurunevad lastenõud on kõik suudetud ära lõhkuda. Kui mu vanaema veel elas, siis temalgi libises töntside sõrmede vahelt aegajalt midagi puruks) – alati ei jõua poest kõike uuena osta – seda enam, et need ei pruugi kaua kesta.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.05 13:37; 12.05 12:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tabasalu jäätmejaamas on tagumises angaaris selline tasuta pood, kust saab ise võtta. Ja paistab üsna populaarne olema, vanu nõusid on seal ka alati.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii kulunud asju paku jh nt Facebookis kuskil tasuta grupis koos fotoga, aga uuskasutuskeskusesse vms heategevusse ära küll vii, sinna oodatakse ikka terveid ja ilusaid asju.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pakkuda võid ikka. Ma ei viitsiks küll häbeneda, et liiga kulunud, et pakkuda. Mõne FB grupis näiteks. Nt “Prügi aardeks taaskasutus” grupis võid pakkuda, kui väga häbened, seal pakutaksegi igasugust kraami, mis enamikul muidu prügikasti läheks.

Kuulge, käod, lõpetage nüüd oma lausrumaluste suust väljaajamine.
Kes kurat neid tahaks?

Ja kui (alul) mõni tahabki, siis soovib, et talle kuhugi ära tuuakse (tal pole endal aega, kolm last on, üks on imik), kui viid, siis ta unustab kohtumise ära; kui ei unusta, siis viriseb, et nõud on ikka kulunud ja oleks võinud paremad olla ja kirjutab kuhugi, et kuulutuses öeldi, et korralikud nõud on, aga tegelikult oli ühel taldrikul pisike täke…
jne 100 häda.

Minuarust on isegi siin perekoolis KORDUVALT olnud halateemasid, mis siis juhtub, kui sa midagi tasuta või 10 sendiga hakkad ära andma.

Või on kägudel tõesti haugimälu?
Teemaalgataja: viska nad olmeprügisse ja tegele millegi kasulikuga. Kasvõi mittemillegiga, mis on palju mõistlikum, kui nende vanade taldrikutega sahmimine.

+4
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.05 10:49; 10.05 22:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on tervete asjade äraviskamine lihtsalt rumal nii looduse seisukohast kui ka neile mõeldes, kel kitsas käes. Olen ise ka taaskasutuskeskusest nõusid ostnud, näiteks üürikorterisse. Tudengid võiks rõõmustada ajutisse korterisse saadud odavate nõude üle, kõik ei ole rikkad ja nii hirmus nõudlikud. Katkised asjad on loomulikult prügi, aga terved asjad võiks küll uue omaniku leida. Rasked ajad on ees ka veel.

+13
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.05 20:22; 12.05 11:13; 12.05 14:45; 13.05 14:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tudengid võiks rõõmustada ajutisse korterisse saadud odavate nõude üle, kõik ei ole rikkad ja nii hirmus nõudlikud.

Palun, miks te ei osta siis?

Siin on 7 lehekülge mingeid kulunud ja mittekulunud nõusid, mis mitte kunagi omanikku ei vaheta…
https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=search.search&q%5Bcat%5D=1487&q%5Bq%5D=taldrik
Isegi Villeroy & Boch on pea tasuta saadaval ja vaata, mis hinnaga.
2€/taldrik, kulumata.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.05 10:49; 10.05 22:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paku FB tasuta asjade gruppi või spunki näiteks, seal ikka terved asjad leiavad tavaliselt soovija (va riided).
Kui ma annan asja tasuta ära, siis mulle meeldiks, kui soovija selle ka tasuta või siis minimaalse tasu eest saaks. Saan aru küll, et uuskasutuskeskused vajavad eksisteerimiseks mingit sissetulekut, aga kui ma seal viimati käisin(10+ aastat tagasi tegelikult), siis olid asjad ikka väga üle hinnatud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida teete nõudega, mis on terved, aga lihtsalt kulunud? Mul on suured praetaldrikud, millel maasikapildid, aga pildid on nõudepesumasinas heledaks kulunud ja enam pole ilusad vaadata. 10 suurt taldrikut. Kas neid oleks viisakas tasuta pakkuda või pigem mitte? Samamoodi tassid. Ära ka nagu terveid nõusid visata ei tahaks.

Joonistan ise või lasen lastel ära kaunistada. Tänapäeval on ju selleks sadu võimalusi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun, miks te ei osta siis?
Siin on 7 lehekülge mingeid kulunud ja mittekulunud nõusid, mis mitte kunagi omanikku ei vaheta…
https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=search.search&q%5Bcat%5D=1487&q%5Bq%5D=taldrik
Isegi Villeroy & Boch on pea tasuta saadaval ja vaata, mis hinnaga.
2€/taldrik, kulumata.

Pole jah ostnud ostast, sest see pakkumine ja ootamine, postitamine ja ükshaaval mängimine ei ole mõistlik. Lähed taaskasutusse ja ostad nii mitu tassi-taldrikut ühekorraga kui vaja, kohe käes, postikulu ega ootamist ega midagi pole.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.05 20:22; 12.05 11:13; 12.05 14:45; 13.05 14:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pakkuda võid ikka. Ma ei viitsiks küll häbeneda, et liiga kulunud, et pakkuda. Mõne FB grupis näiteks. Nt “Prügi aardeks taaskasutus” grupis võid pakkuda, kui väga häbened, seal pakutaksegi igasugust kraami, mis enamikul muidu prügikasti läheks.

Kuulge, käod, lõpetage nüüd oma lausrumaluste suust väljaajamine.

Kes kurat neid tahaks?

Ja kui (alul) mõni tahabki, siis soovib, et talle kuhugi ära tuuakse (tal pole endal aega, kolm last on, üks on imik), kui viid, siis ta unustab kohtumise ära; kui ei unusta, siis viriseb, et nõud on ikka kulunud ja oleks võinud paremad olla ja kirjutab kuhugi, et kuulutuses öeldi, et korralikud nõud on, aga tegelikult oli ühel taldrikul pisike täke…

jne 100 häda.

Minuarust on isegi siin perekoolis KORDUVALT olnud halateemasid, mis siis juhtub, kui sa midagi tasuta või 10 sendiga hakkad ära andma.

Või on kägudel tõesti haugimälu?

Teemaalgataja: viska nad olmeprügisse ja tegele millegi kasulikuga. Kasvõi mittemillegiga, mis on palju mõistlikum, kui nende vanade taldrikutega sahmimine.

100% nõus!

Prügisse viskamine on muidugi kägudele nagu punane rätik härjale: kirjutasin kunagi, et viisin mitu kotti oma vanu riideid ja jalanõusid prügilasse. Oma transpordi, tööjõu ja raha eest. Assaissand, kus siis tuli, et olen südametu ega mõtle neile vaesekestele, kel pole raha poest asju osta ja lõpuks olin veel keskkonnakoormaja ka ????
Seega täitsa hea õrritusväljend meie kohalikele “kliima- ja keskkonnaaktivistidele” – viska prügisse! ????????????

+1
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.05 11:29; 12.05 14:29; 12.05 14:48; 12.05 22:40; 13.05 20:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tudengid võiks rõõmustada ajutisse korterisse saadud odavate nõude üle, kõik ei ole rikkad ja nii hirmus nõudlikud.

Palun, miks te ei osta siis?

Siin on 7 lehekülge mingeid kulunud ja mittekulunud nõusid, mis mitte kunagi omanikku ei vaheta…

https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=search.search&q%5Bcat%5D=1487&q%5Bq%5D=taldrik

Isegi Villeroy & Boch on pea tasuta saadaval ja vaata, mis hinnaga.

2€/taldrik, kulumata.

Paljudel nõudel on kullatud äärised – seepärast keegi neid eriti ei ihaldagi. Mul on ka kapp kuldäärisega taldrikuid täis – need ei ole igapäevases kasutuses, vaid suvel nt külalistele grilli serveerimiseks. Ma eelistan valgeid kaunistamata lauanõusid – ja nendel kõikidel on juba pakkujagi olemas (seega lähevad osta.ee-s müügiks). See V&B on kallis – Sõbralt Sõbrale poest saab soodsamalt, seal müüakse 1-1,5 eurot tk.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.05 13:37; 12.05 12:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljudel nõudel on kullatud äärised – seepärast keegi neid eriti ei ihaldagi.

Mis sel kuldäärel viga on?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.05 11:29; 12.05 14:29; 12.05 14:48; 12.05 22:40; 13.05 20:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mikros ei saa kasutada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.05 20:22; 12.05 11:13; 12.05 14:45; 13.05 14:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mikros ei saa kasutada.

Mikrolaineahi on nagunii saatanast.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.05 11:29; 12.05 14:29; 12.05 14:48; 12.05 22:40; 13.05 20:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

100% nõus!

Prügisse viskamine on muidugi kägudele nagu punane rätik härjale: kirjutasin kunagi, et viisin mitu kotti oma vanu riideid ja jalanõusid prügilasse. Oma transpordi, tööjõu ja raha eest. Assaissand, kus siis tuli, et olen südametu ega mõtle neile vaesekestele, kel pole raha poest asju osta ja lõpuks olin veel keskkonnakoormaja ka ????
Seega täitsa hea õrritusväljend meie kohalikele “kliima- ja keskkonnaaktivistidele” – viska prügisse! ????????????

Miks see prügisse panemine sinu arvates mugavam või parem on, kui kuhugile ära anda? Vähemalt Tallinnas (ju teisteski linnades) on paljude poodide juures riidekonteinerid. Sõidad autoga ette ja lased kotid luugist sisse.

Mis tarbimishulluse piiramises ja keskkonnasäästlikult elamises nii naeruväärset on? Mina ei ole kliima- ja keskkonnaaktvist, kuid mõttetut tarbimist, kulutamist, priiskamist ja kergekäelist äraviskamist (olgu see siis toit, riided või tarbeesemed) ma ei mõista.

Kulunud, kuid terveid nõusid ma küll ära ei viskaks. Alati võib olla keegi, kellele need sobivad. Mõni noor, oma elu alustav inimene ehk vajab üürikorterisse, ühikasse või oma esimesse koju.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

100% nõus!

Prügisse viskamine on muidugi kägudele nagu punane rätik härjale: kirjutasin kunagi, et viisin mitu kotti oma vanu riideid ja jalanõusid prügilasse. Oma transpordi, tööjõu ja raha eest. Assaissand, kus siis tuli, et olen südametu ega mõtle neile vaesekestele, kel pole raha poest asju osta ja lõpuks olin veel keskkonnakoormaja ka ????

Seega täitsa hea õrritusväljend meie kohalikele “kliima- ja keskkonnaaktivistidele” – viska prügisse! ????????????

Miks see prügisse panemine sinu arvates mugavam või parem on, kui kuhugile ära anda? Vähemalt Tallinnas (ju teisteski linnades) on paljude poodide juures riidekonteinerid. Sõidad autoga ette ja lased kotid luugist sisse.

Mis tarbimishulluse piiramises ja keskkonnasäästlikult elamises nii naeruväärset on? Mina ei ole kliima- ja keskkonnaaktvist, kuid mõttetut tarbimist, kulutamist, priiskamist ja kergekäelist äraviskamist (olgu see siis toit, riided või tarbeesemed) ma ei mõista.

Kulunud, kuid terveid nõusid ma küll ära ei viskaks. Alati võib olla keegi, kellele need sobivad. Mõni noor, oma elu alustav inimene ehk vajab üürikorterisse, ühikasse või oma esimesse koju.

Eks elu käib ka väljaspool Harjumaad, aga las see praegu olla.
Miks viin prügilasse? Just sellepärast, et igat maanurka pole konteineritega õnnistatud. Uuskasutuskeskus oli tol perioodil kinni ja sinna suuremas koguses ei võetagi vastu. Netimüügi või tasuta jagamisega ei tegele just eespool kirjutatud põhjustel. Aastaid kokku kogunenud riided (+ muu sodi) prügimäele viia on minu jaoks mõistlikum kui autoga ringi rallida ja konteinereid otsida. See, mida ma oma vana kraamiga teen, on minu otsustada.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.05 11:29; 12.05 14:29; 12.05 14:48; 12.05 22:40; 13.05 20:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi sinu otsustada, aga mõistlikum see äraviskamine nüüd küll ei ole. Ja ära võrdle moestläinud vanu riideid ja sodi tervete nõudega, mida igaüks, kes pole just rikas, oma elu alustades vajab. Ei pea kohe Villeroy ja Boch olema.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.05 20:22; 12.05 11:13; 12.05 14:45; 13.05 14:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raske küsimus.

Endal on uuskasutuspoodidest muidu meeldivad nõud ostmata jäänud just seetõttu, et enamus seal on kulunud. See kulumine hakkab vastu. Ei taha osta nõud, mis on juba ostmise hetkel kulunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raske küsimus.

Endal on uuskasutuspoodidest muidu meeldivad nõud ostmata jäänud just seetõttu, et enamus seal on kulunud. See kulumine hakkab vastu. Ei taha osta nõud, mis on juba ostmise hetkel kulunud.

Ostmine on siiski midagi muud kui aitähi eest saamine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi sinu otsustada, aga mõistlikum see äraviskamine nüüd küll ei ole. Ja ära võrdle moestläinud vanu riideid ja sodi tervete nõudega, mida igaüks, kes pole just rikas, oma elu alustades vajab. Ei pea kohe Villeroy ja Boch olema.

Ei, ma ei võrdle. Jutt hakkas hargnema mujalt, mitte nõude ja riiete võrdlemisest. Peale VB on veel palju ilusaid tootjaid, aga nagu meil ikka, siis 1-2 marki saavad kultusbrändiks ja nii see jääb.

Vanu kulunud nõusid võib kunstikoolidele ja -ringidele pakkuda. Teevad kompositsioone ja/või maalivad ise midagi peale.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.05 11:29; 12.05 14:29; 12.05 14:48; 12.05 22:40; 13.05 20:43;
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Kodunurk Kulunud nõud