Esileht Kodunurk Külvikalender

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Külvikalender

Postitas:
Kägu

Kas kellelgi on olemas külvikalender? Mis kuupäevadel oleks märtsis-aprillis hea kuupäev tomatiseemnete mulda panemiseks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kellelgi on olemas külvikalender? Mis kuupäevadel oleks märtsis-aprillis hea kuupäev tomatiseemnete mulda panemiseks?

Mul on aiakalender.
Vilitaimedele soodsad päevad:

3., 4., 13., 14., 21.-23. ja 31.03

1., 9.-11., 17., 18. ja 27.-29.04

Ole lahke!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan MITTE kasutada Thunide oma, kuna nemad rehkendavad Saksamaa järgi. Aga meil on ajavahe isegi siin Kesk-Läänes ja Saaremaal, mis siis veel Saaremaast ja Peipsiäärest rääkida, Saksamaast ammugit. Seega kasutage Pauksoni oma, on täpsem. Tema Astroloogilise abimehe alguses on see tabel, kus on kirjas päikesemärkide seisud iga paari päeva takka.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina pole kunagi sellest külvikalendrist kinni pidanud. Pistan seemned mulda, kui parajasti viitsid või aega on. Kas tõesti päriselt ka on mingi vahe sees, kui niiöelda valel päeval seeme mulda saab?

 

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, on küll. Ma panin kord kress-salatit alustassi peale, ei vaadanud mingeid päevi, sest see tuleb paari päevaga üles ja veel mõne päeva pärast saab juba süüa. Sel korral tulid nad üles juba samal õhtul. Mõne aja pärast panin teise poole pakist, ja see uinamuinatas mitu nädalat, enne kui suvatses midagi tulla. Ja siis ka veel mõtles teine mitu nädalat.

Kunagi Keskööprogrammis räägiti sellest (sügaval nõukaajal), võimalik, et oligi Edda Paukson, ja Lea Veelma, või kes teda seal intervjueeris, küsis sedasama. Ja teine siis ütles, et oli käinud kuskil talus, kus olid punased sõstrad. Juhtumisi ta teadis, millal need olid istutatud, st kahes jaos. Need, mis olid õigel päeval pandud, seal oli suht vähe lehti, aga oksad lausa nõretasid marjadest. Teised põõsad seevastu olid lopsakaid lehti täis, aga marju mõni üksik.

Ja no kaduneljapäev ning noor ja vana kuu loevad ka. Kui nt kogu aeg küüsi lõikad vana kuu ajal või veel parem, kaduneljaba ajal (kassidel ma olen lõiganud), siis püsivad pikalt nudid (no kuuloomiseni). Nii kui lõikad noore kuu ajal, on paari päevaga vuhh pikad jälle.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Kodunurk Külvikalender