Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kumb on hullem: rahusti või alkohol?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Kumb on hullem: rahusti või alkohol?

Postitas:
Kägu

Kaasaja tingimustes, kus kahjuks ka paljud rasestuda soovijad kasutavad erinevatel põhjustel ravimeid, sh rahusteid (aga ka antidepressante jne), mis oleks parem: kas loobuda ravimitest ja ülima vajaduse korral “võtta klaas veini” või…

 

Mida teie, kes (eelkõige) sarnases olukorras olete, arvate?

 

Ma vahel seisan valiku ees, kui närv n-ö must, et “kas see või teine”.

 

Loomulikult oleks parem ilma mõtlemata. Ent kui siiski vaja valida, siis – milline oleks teie valik?

 

Päikest teile!

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaasaja tingimustes, kus kahjuks ka paljud rasestuda soovijad kasutavad erinevatel põhjustel ravimeid, sh rahusteid (aga ka antidepressante jne), mis oleks parem: kas loobuda ravimitest ja ülima vajaduse korral “võtta klaas veini” või…

Mida teie, kes (eelkõige) sarnases olukorras olete, arvate?

Ma vahel seisan valiku ees, kui närv n-ö must, et “kas see või teine”.

Loomulikult oleks parem ilma mõtlemata. Ent kui siiski vaja valida, siis – milline oleks teie valik?

Päikest teile!

Rahusti toimeainet ei tea, aga alkohol iseenesest kaob kiiresti verest ja isegi kui ollakse äsja rasestunud alkoholi juues siis esialgu ei ole laps ka ema vereringes.

Rohtude puhul ilmselt oleneb ravimist, et kui pika mõjuga veres on, olenevalt rohust ilmselt võib olla oht lootele suurem kui alkoholist. Paljude ravimitega on soovitatud loobuda juba sel hetkel kui on plaanis last proovida, mitte alles siis kui rasedus käes.

Klaas punast veini öeldakse, et on pigem tervislik ja klaasike kaob kiiresti ka verest. Vähemalt ma ise eelistaks pokaali ravimitele.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igal rahustil-ravimil on oma toimeaine, kas see on raseduse ajal ohutu võtta, teab arst ja infoleht. Alkohol on libedam tee, kas see sind ka rahustab vajalikul hetkel? Kahjulik on ta niikuinii, isegi väike kogus, väike kogus siis vähemkahjulik lihtsalt. Parem otsida endale selline ravim, mida saab võtta raseduse ajal ja siis, kui vaja, mitte pidevalt, arst teab täpsemalt (on sul psühhiaater, kes ravimeid kirjutab?).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igal rahustil-ravimil on oma toimeaine, kas see on raseduse ajal ohutu võtta, teab arst ja infoleht. Alkohol on libedam tee, kas see sind ka rahustab vajalikul hetkel? Kahjulik on ta niikuinii, isegi väike kogus, väike kogus siis vähemkahjulik lihtsalt. Parem otsida endale selline ravim, mida saab võtta raseduse ajal ja siis, kui vaja, mitte pidevalt, arst teab täpsemalt (on sul psühhiaater, kes ravimeid kirjutab?).

Lisaks ka jah, et kui ravimid on juba välja kirjutatud, eriti need, mida peab igapäevaselt võtma (AD) siis kindlasti peab arstiga konsulteerima ja ise ei tohi midagi päeva pealt lõpetada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen TA. Olen kaks aastat suutnud olla ravimiteta ehk siis AD ja rahustid. Algus oli raske, aga märtsis siiski sai vaev tasutud ja testil nägin ka kahte triipu. Kaasnesid kaasus and haigused ning kahjuks jäi esimene ultraheli viimaseks elumärgiks. Ja ka kaks kuud hiljem veel lisaoperstsioon.

 

Nüüd siis ootan ja loodan, et ehk õnnestub uuesti. Mööname, stress on suur. Täna olin peaaegu arstile kirjutamas, et…palun rahustit. Aga ostsin veini.

 

Tunnen end süüdlasena, ent möönan, et olen ka inimene. Koos oma nõrkusehetkedega. Rohtude ärajätmine on põhjustanud unetust ja ärevushäireid. Töötan vastutaval ametikohal ning närviline olla ei tohi ega saa. Aga tõesti on nüüd juba nädal magamata väga raske toime tulla. Ehk just siis pärast viimast operatsiooni on kõik eskaleerunud…

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen TA. Olen kaks aastat suutnud olla ravimiteta ehk siis AD ja rahustid. Algus oli raske, aga märtsis siiski sai vaev tasutud ja testil nägin ka kahte triipu. Kaasnesid kaasus and haigused ning kahjuks jäi esimene ultraheli viimaseks elumärgiks. Ja ka kaks kuud hiljem veel lisaoperstsioon.

 

Nüüd siis ootan ja loodan, et ehk õnnestub uuesti. Mööname, stress on suur. Täna olin peaaegu arstile kirjutamas, et…palun rahustit. Aga ostsin veini.

 

Tunnen end süüdlasena, ent möönan, et olen ka inimene. Koos oma nõrkusehetkedega. Rohtude ärajätmine on põhjustanud unetust ja ärevushäireid. Töötan vastutaval ametikohal ning närviline olla ei tohi ega saa. Aga tõesti on nüüd juba nädal magamata väga raske toime tulla. Ehk just siis pärast viimast operatsiooni on kõik eskaleerunud…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alkohol kahjuks muudab ärevuse ja depressiooni pikemas perspektiivis ainult hullemaks. Tean, mida räägin, sest olen ka ise ärevuse ja paanikahoogudega tegelema pidanud ja mingil perioodil ka ravimeid võtnud.

Konsulteeri parem psühhiaatiga ja uuri, mis ta arvab. Ameerika foorumites on päris palju rasedaid, kes ka raseduse ajal antidepressantide peal on, seega variante kindlasti on.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alkohol ei ole pikemas olukorras rahusti, pigem hädaabi, alkohol ei aita unekvaliteedile kaasa, vaid rikub seda. Alkohol süvendab keskendumisraskusi ja depressiooni, lisaks oht hakatagi alkoholi pidevalt kasutama “närvide rahustuseks”. Palun helista oma arstile ja ütle, et vajad ad või rahustit, aga sellist, mis sobib üritamise ja (loodan, et peatse!) raseduse ajal. Pea vastu!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kumb on hullem: rahusti või alkohol?