Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kumb vähem rämps, kas mullivesi vöi morss?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Teema: Kumb vähem rämps, kas mullivesi vöi morss?

Postitas:
Kägu

Neid kahte jooki on mu 4a nöus jooma. Aeg-ajalt \”petan\” talle joogijogurtit sisse, lasteaias joob piima vöi vett, aga kodus ainult mullivett ja morssi.
Mullivett siis ilmselt seetöttu, et ma ise olen söltlane. Kast, ehk siis 10×1.5l, läheb nädalaga. Joon ainult mullivett, hädavajadusel ka tavalist kraanivett sidruni ja jääkuubikutega.
Küsimus mul on aga selline, kumb on lapsele parem? Kas morss vöi mullidega (ja enamasti ka mingi maitsega, kas sidruni, mango&papaia, laimi vms).
Siit lugedes selgub, et ka igapäevane mullivesi möjub tervisele halvasti.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Kumb vähem rämps, kas mullivesi vöi morss?

Morss on enda tehtud mahlast?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

no oleneb, millest sa seda morssi teed.
kui kodus pressitud/aurutatud mahlast, siis see on täiesti ok jook.
kui morsi tooraine on ka poest, siis võta sildid ette, loe läbi ja võrdle vee omadega. vee puhul pole kurja juur mitte niivõrd mullid (süsihappegaas) kui just nood maitset lisavad ained.
4-aastane peaks ju suhtelisel mõjutatav ikka olema veel. soovitaks küll harjutada puhta vee peale. kui esialgu muidu pole nõus, paku siis pudelist. talle on ilmselt atraktiivne see pudel, maitse ehk vähem oluline.
laps põhiline janujook peaks olema vesi, kõik muu (mahl, piim, jogurt) on juba osaliselt toidu eest ja nendega ei tohiks liialdada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ei, kahjuks kodust morsimaterjali meil pole, on ainult poest ostetud siirup…
Olengi lapse ise ära rikkunud oma mullivee-lembusega. 4a enam ei peta sellega, et paned mullivee pudelisse tavalise vee. Kui vesi ei \”kihise\”- ei jooda. 4a on piisavalt suur, et vahet teha kraaniveel ja pudeliveel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

siirupil ja siirupil on ka vahe, rõngu siirupid on näiteks rämedalt kallid, aga kirjade järgi suht puhtad. Ja mullivett siis äkki ilma maitseta? või maitseks sisse sorts naturaalset mahla?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu laps joob ka vahel mullivett, aga kuna ma ise ei armasta neid keemilisi millegi maitselisi variante, siis joob ka laps puhast mineraalvett mullidega. Minu arust ei tee need midagi hullu, koostis on lihtsalt pudeliveele mullid juurde pandud ja mullid küll midagi halba ei tee.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pane maitseta veele siis sidrunit sisse, ehk on nõus seda jooma? Vesi iseenesest on ju väga kasulik, parim joogiks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Minu arust ei tee need midagi hullu, koostis on lihtsalt pudeliveele mullid juurde pandud ja mullid küll midagi halba ei tee.[/tsitaat]
miks sa nii arvad? midagi seedimisele ja soolestikule kasulikku neis küll ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

morss on ju koduaia marjadest v puuviljadest tehtud. limmaris aga ainult kunstlikud maitse ja värvi jmt ained. seega morss on vast kehale midagi kasulikku ikkagi andev, limps aga ainult lisab lisaaineid…. a sa proovi lapsele mahlu anda. täismahlu, sajaprossaseid, ilma suhkruta. v isegi suhkruga, ikkagi parem kui need eelmised lurrid. virsiku nektar ntx? mahlade ja nektarite valik on suur ja osad väga maitsevad….. a sa sega kihisevaid mineraalveesid mahlaga, on olemas siis mull kui ka vitamiin:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas sa jood mullivett või lausa seda nn maitsevett?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Maitseveed on jubedad. Imalad ja magusad, uhh…Niiet jah, joon ainult mullivett, võib isegi maitseta olla, aga eelistan siiski mingit maitset…

Please wait...
Postitas:
Kägu

No mina ole vähemalt 10-15 aastat phm ainult värskat joonud. Ei suuda gaseerimata vett juua, muid jooke jälle ei taha, va tee, kohvi ja vahel greibimahla. Tean ka, et gaseeritud joogid pidid kaltsiumi ja muid vajalikke mineraalaineid organismist välja viima. Üritan tervislikult toituda ning vahatevahel teen mõne vitamiinikuuri. Ei usu, et gaseeritud looduslik mineraalvesi kahjulikum on kui suure suhkru- ja lisaainetesisaldusega siirup, mahl vms.

Please wait...
Postitas:
Kägu

nimetad, et hädavajadusel joob ta sul siiski ka kraanivett sidruni ja jääkuubikutega. selle peale jäägegi. see on igati kasulik. kui sidrun on korralikult pestud 😉
tasapisi võid harjutada, et vee sees saavad ujuda ka muud toredad asjad peale sidruni – nt apelsin, kurk, jõhvikas, punane sõstar jne.
eespool kellegi toodud täismahla soovitus on ka ok, ikka parem kui maitsevesi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kehtesta siis mingi reegel, et saab morssi või mullivett kohe peale sööki. Muul ajal ainult tavalist vett. See peaks olema hammastele kõige sõbralikum variant ja ära hoidma ka ülearuse morsi või mullivee tarbimise.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]nimetad, et hädavajadusel joob ta sul siiski ka kraanivett sidruni ja jääkuubikutega. selle peale jäägegi. see on igati kasulik. kui sidrun on korralikult pestud 😉
tasapisi võid harjutada, et vee sees saavad ujuda ka muud toredad asjad peale sidruni – nt apelsin, kurk, jõhvikas, punane sõstar jne.
eespool kellegi toodud täismahla soovitus on ka ok, ikka parem kui maitsevesi.
[/tsitaat]

jälle on näha, kuidas ei osata lugeda. see hädavajaduse jutt käis teemaalgataja enda kohta.

Please wait...
Postitas:
789456

Oluline on konkreetse vee-morsi koostis.

Millega on maitsestatud – kemikaalid või marjad?
Millega on värvitud – kemikaalid või marjad?

Head ja tervislikud mulliveed on naturaalsed looduslikud karboniseeritu MINERAALVEED (mitte mineraliSEERITUD või keemiaga maitsestatud veed) nt Värska Original, Santpellegrino.

Morss võib olla ka väga tervislik, kui see on tehtud naturaalsest mahlast ilma sünteetilisi värve ja maitseaineid lisamata.

Kõige ohtlikumad on just asovärvid ja magusained nagu (nt. aspartaam paljudes jookides) ja seda olenemata toidust-joogist.

Please wait...
Postitas:
789456

Ahjaa, minu lapsel tekkis ka mingil hetkel sõprade eeskujul suur soov lote mahla järgi. Villisin siis ise talle sinna moosivett 🙂
Lapsele oli oluline pakend, mitte sisu.
Nüüd on uus hitt minu trennipudel – kõik maitseb hästi, mida sellest pudelist juua saab 🙂

hea jook, mis üldjuhul lastele maitseb on:
blenderist marjad-puuviljad läbi ja segada VärskaOriginal mineraalveega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ytlesid et lasteaias joob vett.Miks ta seal tavalist vett joob ja mitte kodus?Aga palun väga.Lasteaias on reeglid,kodus \”mitte\”.Yhesônaga pika jonnimise peale antakse kodus ikka mahla vôi mullivett.Nyyd viska lihtsalt need pudelid kôik kodust välja ja ytle et ei ole mullivett ja KÔIK! Saate môlemad oma sôltuvusest lahti.
Kui sulle tavaline vesi ei maitse siis maitsesta ise tavalist vett sidruni,laimi vôi millega iganes.See on kôik harjumuse asi.Alguses ei maitse,pärast ei saa ilma.

Please wait...
Postitas:
relevant

[tsitaat]Head ja tervislikud mulliveed on naturaalsed looduslikud karboniseeritu MINERAALVEED (mitte mineraliSEERITUD või keemiaga maitsestatud veed) nt Värska Original, Santpellegrino.[/tsitaat]Palun viidet uuringule või vähemalt uudisele, mis tõestaks, et kunstlikult mineraliseeritud vesi on kahjulikum või ebatervislikum kui sama koostisega looduslik mineraalvesi. Ilma sellise viiteta on see väide põhjendamatu ja tõenäoliselt ekslik – puhtast loogikast lähtudes ei näe ma vähimatki erinevust, kas mingi sool on vette sattunud maapõues või tehases lisatuna.

Naised, ärge palun kalduge ortoreksiasse! Ei tee see mullivesi lapsele mitte midagi halba.

Nagu ka vikipeedia vastav artikkel ütleb http://en.wikipedia.org/wiki/Carbonated_water
on see vesi tõesti kergelt happeline, aga hammaste tervise seisukohast lähtudes on iga süsivesikuid sisaldav toit (mis on lapsele vajalik!) ja jook sadu kordi suurema mõjuga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Alustad iseendast. Mullivett ja siirupit enam koju ei osta. Miks laps peaks ümber harjuma, kui sa ise seda ei kavatsegi teha. Teed iga päev kannutäie sidruni- või laimivett ja joote mõlemad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

jälle on näha, kuidas ei osata lugeda. see hädavajaduse jutt käis teemaalgataja enda kohta.[/tsitaat]

kurivaim jah, näed. no mitte et ei oska lugeda, vaid lihtsalt pealiskaudselt/diagonaalis loeme tihti.

aga väike päästerõngas ikka – näitad ise eeskuju kraaniveega ja laps tuleb järgi. nagu ta sinu järgi seda mullivettki jooma hakkas.

Please wait...
Postitas:
789456

[small]relevant kirjutas:[/small]
[tsitaat]Palun viidet uuringule või vähemalt uudisele, mis tõestaks, et kunstlikult mineraliseeritud vesi on kahjulikum või ebatervislikum kui sama koostisega looduslik mineraalvesi..[/tsitaat]

Aga palun googelda ise!
Mul ei ole ka uuringud arvutisse salvestatud.

Peamine \”point\” on, et looduslikus on mineraalained pärit loodusest, mineraliseeritud vees aga laboris sünteesitud. Uuringud-artiklid, kus vaieldakse kas üks on teisest parem-kahjulikum, on netis saadaval.

Ohtlikud on aga lisaained – aspartaam, asovärvid jms.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lihtsalt jagan oma \”teadmisi\”:
Minule on Lastehaigla ortopeed karmilt öelnud, et lapsed ei tohi gaseeritud jooke juua, kuna see viib luudest kaltsiumi välja (peale seda, kui vastasin tema küsimisele, et 13-a joob mõned korrad kuus gaseeritud jooke (kali või coca)).
Ortopeedi juurde pöördumise põhjuseks liigeste valud. Seotud kasvamisega, kui ka sellega, et tal ei ole kõõluste kinnituskohad veel luustunud, kuigi selleks eaks peaks see juba toimunud olema.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
relevant

[tsitaat]Aga palun googelda ise! Mul ei ole ka uuringud arvutisse salvestatud.[/tsitaat]Guugeldasin, ei suuda leida. Palun aita!
[tsitaat]Peamine \”point\” on, et looduslikus on mineraalained pärit loodusest, mineraliseeritud vees aga laboris sünteesitud.[/tsitaat] Mineraalained on üldiselt üsna lihtsad soolad, mis moodi neid siis sünteesitakse? Ja miks peaks sünteesima näiteks peamist lisatavat ainet – naatriumkloriidi, kui üldiselt toodetakse seda ikka loodusest kokku korjates ja puhastades?

Please wait...
Postitas:
k077

Siirup ei ole morss!

Please wait...
Postitas:
relevant

[tsitaat]Lihtsalt jagan oma \”teadmisi\”:
Minule on Lastehaigla ortopeed karmilt öelnud, et lapsed ei tohi gaseeritud jooke juua, kuna see viib luudest kaltsiumi välja (peale seda, kui vastasin tema küsimisele, et 13-a joob mõned korrad kuus gaseeritud jooke (kali või coca)).
Ortopeedi juurde pöördumise põhjuseks liigeste valud. Seotud kasvamisega, kui ka sellega, et tal ei ole kõõluste kinnituskohad veel luustunud, kuigi selleks eaks peaks see juba toimunud olema.[/tsitaat]Jah, magusad karastusjoogid koos vähese piimatoodete tarbimisega võib seda põhjustada. Aga seda tarkust ei saa laiendada gaseeritud mineraalveele! Vastupidi – leidsin üsna hõlpsasti viite, et kaltsiumirikkast veest omastab organism kaltsiumi peagu sama hästi kui piimatoodetest.

http://www.livestrong.com/article/88387-sparkling-mineral-water-health-benefits/

A review of studies published in Osteoporosis International in 2000 determined that absorption of calcium from calcium-rich mineral water appears to be at least comparable to, and possibly better than, that from dairy products.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]k077 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Siirup ei ole morss![/tsitaat]
Ei ole jah. Kui siirupile lisada vett (ja enamik nii teebki), siis on morss:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nüüd tuleb siit välja, et gaseeritud sidrunivesi on täpselt sama hull kui coca-cola, fanta ja muud limonaadid! Vesi on ikka vesi ja mingeid lisatud värvaineid ma temas küll ei näe.
Aga jah, laps ei joo mingit vett, milles mingid asjad ujuvad. Olen korduvalt proovinud küll apelsini, kurgi, sidruni, öunavett serveerida, ei sobi.
Ise olen tähele pannud, et kui mullivett kodus ei ole, siis ma joon minimaalselt. Ilmselt isegi vähem, kui liitri päevas, sest teed-kohvi-mahlu-morssi ma ei tarbi.
Nagu öeldud, joon vaid mullivett ja aeg-ajalt hommikusöögi körvale klaasi-kaks piima. Tavaline vesi ei ole lihtsalt absoluutselt atraktiivne.
Ma siin oma peaga jöudsin otsusele, et mullivesi on siiski tiba kasulikum, kui poesiirupist tehtud suhkruvesi. Paljukest see laps seda mullivett siiski kodus joob, vast klaasikese päevas.
Enda seisukohast ma ei näe ka pöhjust sellest täielikult loobuda. Üks pahe vöib inimesel siiski olla arvestades seda, et ma ei suitseta, olen täiskarsklane, ei noki nina, ei näri küüsi, ei peta oma meest.
ülejäänutega vörreldes on mullivee söltuvus ikka äärmiselt tervislik 🙂
Aga aitäh kaasa arutlemast!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja tegelikult oli küsimus ikka selles, kumb neist jookidest on kahjulikum, enamus aga tahtsid mulle selgitada, et mitte kumbki ei sobi.
Valisin siis kahest halvast parima, sest mölemat ma ära jätta ei soovi (kuigi morssi ma ise ei joo)

Please wait...
Postitas:
Kägu

gaseeritud jookide tarbimine pidi kõhunääret kahjustama, isegi vähki tekitama. ärge liialdage!

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kumb vähem rämps, kas mullivesi vöi morss?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.