Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kumb vähem rämps, kas mullivesi vöi morss?

Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )

Teema: Kumb vähem rämps, kas mullivesi vöi morss?

Postitas:
Kägu

RE: Kumb vähem rämps, kas mullivesi vöi morss?

[small]relevant kirjutas:[/small]
[tsitaat]Jah, magusad karastusjoogid koos vähese piimatoodete tarbimisega võib seda põhjustada. Aga seda tarkust ei saa laiendada gaseeritud mineraalveele! Vastupidi – leidsin üsna hõlpsasti viite, et kaltsiumirikkast veest omastab organism kaltsiumi peagu sama hästi kui piimatoodetest.

http://www.livestrong.com/article/88387-sparkling-mineral-water-health-benefits/

A review of studies published in Osteoporosis International in 2000 determined that absorption of calcium from calcium-rich mineral water appears to be at least comparable to, and possibly better than, that from dairy products.
[/tsitaat]

Poisil keelati ära ka gaseeritud vee joomine.
Arvan, et eelpool antud viide kehtib siiski looduslike, kaltsiumirikaste (eris­ta­takse süsinikdioksiidi-, kloori-, raua-, broomi-, sulfaatide-, sulfiidide-, radooni-, räni- ja joodirikkaid mineraalvesi) mineraalvete puhul, mitte süsihappegaasiga rikastatud veejookide kohta.
Just süsihappegaas pidi see kurjajuur olema

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Käisin just ühel kursusel ja selle kursuse raames käis vestlemas üks toiduspets ja ta toonitas, et tavaline vesi on inimesele väga tähtis. Mulliveed, morsid ja muud vedelikud ei asenda tavalist vett ja neid kõike võib tarbida veele lisaks. Inimene võib janu kustutada mullivee ja morsiga, aga puhas vesi on siiski esmatähtis. Soovitan soojalt sul oma laps ümber harjutada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Nüüd tuleb siit välja, et gaseeritud sidrunivesi on täpselt sama hull kui coca-cola, fanta ja muud limonaadid! [/tsitaat]

ja sa tõesti siiralt arvadki, et see gaseeritud SIDRUNImaitseline vesi on maitsestatud päris sidruniga???

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ja sa tõesti siiralt arvadki, et see gaseeritud SIDRUNImaitseline vesi on maitsestatud päris sidruniga??? [/tsitaat]

Ei arva, aga gaseeritud vett coca-colaga vörrelda on pehmelt öeldes jabur!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Plastpudelis vesi võib sisaldada kemikaale, millest pudelid tehtud on. Mingeid plastifikaatoreid. Sellest pole minu meelest siin teemas räägitud.

Minu vanim laps nõudis ka 3-4 aastaselt \”värsket\”. Nii kutsus ta \”Värksat\”. Hakkasin talle kraanist pudelisse vett laskma ja sobis hästi. Isegi siis, kui ta nägi, et lasen kraanist vett ja andsin pudeli joonelt tema kätte.

Please wait...
Postitas:
relevant

[tsitaat]Poisil keelati ära ka gaseeritud vee joomine.

Just süsihappegaas pidi see kurjajuur olema
[/tsitaat]Palun selle arsti nime! Ma hea meelega saadaks talle privaatkirja ja uuriks, kust on ta saanud selliseid andmeid gaseeritud vee kohta. Ma ei suuda leida ühtki asjalikku allikat, mis sellist infot kinnitaks. Ja see on üsna oluline, sest ka meie pere armastab gaseeritud mineraalvett. Nime võib saata minu meilile relevant@celsius.ee

Seniks oletan pigem, et eksid kas sina või siis too arst. Pean esimest varianti tõenäolisemaks, aga võimalik on ka teine – ka arstide hulgas leidub paraku pealiskaudseid, liigselt üldistavaid inimesi.

EDIT: Kas tegemist on Kesklinna Lastepolikliiniku ainsa praegu vastuvõtunimestikus oleva ortopeedi Urve Redlich’iga?

Please wait...
Postitas:
Kägu

kle, teemaalgataja, aga miks sa pead lapsele klaasi panema need sidruniviilud või muu stafi? kui kannus on sidrun sees, siis klaasi valad talle sidruniMAITSELISE vee. seda ta siis peaks ju jooma, kui midagi sees ei hulbi?

Please wait...
Postitas:
relevant

Inimesed, gaseeritud vee ainus tunnustatud natukenegi negatiivne mõju tuleneb lahustunud CO2 happesusest, mis vähesel määral hambaid kahjustavat. Minu meelest ei ole see küll kuigi tõsiselt võetav väide, sest nii nõrga happe neutraliseerib sülje aluselisus kergesti, aga no hea küll. Nüüd te soovitate selle asendada SIDRUNIGA? Tõsiselt?

Please wait...
Postitas:
789456

[tsitaat]Ja tegelikult oli küsimus ikka selles, kumb neist jookidest on kahjulikum, enamus aga tahtsid mulle selgitada, et mitte kumbki ei sobi.
Valisin siis kahest halvast parima, sest mölemat ma ära jätta ei soovi (kuigi morssi ma ise ei joo)[/tsitaat]

Nii ei saagi küsida.
St. ei saa võrralda kumb parem-halvem kas morss või mullivesi. Kõik oleneb KONKREETSE vee või morsi koostisest. Loe pudeliltpeenikest kirja ja vaata mis konkreetsesse pudelisse on topitud.

MULLIVESI – Müüakse kunstlike ainetega maitsestat maitsestatud või värvitud mullivett – see on kahjulik.
Müüakse ka looduslikku karboniseeritud mineraalvett – see on tervislik. Arstid ka soovitavad viimast lastele kõhulahtisuse ja palavikuga, kuna taastab vedeliku ja soolad.

MORSS – võid teha kodumarjadest aga ka poe siirupist. Kodumarjadest, naturaalsest mahlast või naturaalsest siirupist tehtuna on väga tervislik jook.
Siirupist, mille koostiseks on kunstlikud värvi- ja lõhnaained tehtuna on morss kahjulik. Tekitab seedehäireid, hüperaktiivust, allergiat, kahjustab immuunsüsteemi jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tänud Sulle, relevant! Loomulikult meeldivad mulle sinu kommentaarid köige rohkem, kuna mullivee ostmisest mul plaanis loobuda pole. Nagu ma ka ütlesin, völuvad mind mullivees just need MULLID, maitse on teisejärguline. Kraanivesi sidruni ja jääkuubikutega läheb vaid \”kriisi\” ajal.
Mind aga hämmastas, et möne jaoks ja gaseeritud mineraalvesi samas kategoorias Limpa, Coca-cola, Sprite ja teiste suhkrust \”löhkevate\” limonaadidega.

Aga teie, kes kummatki varianti heaks ei kiida (ei mullivett ega siirupimorssi): Te ilmselt ei söö viinerit-vorsti, pelmeene, pihve jne ka, eks? Siis ma saan aru. Selliste inimestega ei ole mul midagi ühist. Mitte paha pärast.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kumb vähem rämps, kas mullivesi vöi morss?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.