Esileht Ilu ja tervis Kumba eelistada: silda või implantaati? (hambateema)

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 63 )

Teema: Kumba eelistada: silda või implantaati? (hambateema)

Postitas:

Siin ajendatuna ühest teisest teemast tahaksin uurida, kel pandud. Kumba eelistada asendushambaks, kas silla paigaldust või implataati? Hinnavahe on umbes 300 euri, see pole väga suur. Aga on kellelgi kogemusi, mida siis valida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.03 22:20; 02.03 22:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

alustaks sellest, kas sulle oleks vaja lõualuud juurde vaja siirdada? mulle ja mu sugulasele oli vaja- meil mõlemal nüüd selline seis, et loetud aja jookusul (keegi ei oska öelda, kas 1-2-5-aasta jooksul) kukuvad implandid ise välja. garantiid ei ole. samas meil kummagil pole diagnoositud paradontoosi. uuri seda, sellestb niisama ei räägita. mina lasin implandid panna tallinnas, sugulane usa-s

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.03 22:30; 03.03 17:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]alustaks sellest, kas sulle oleks vaja lõualuud juurde vaja siirdada? mulle ja mu sugulasele oli vaja- meil mõlemal nüüd selline seis, et loetud aja jookusul (keegi ei oska öelda, kas 1-2-5-aasta jooksul) kukuvad implandid ise välja. garantiid ei ole. samas meil kummagil pole diagnoositud paradontoosi. uuri seda, sellestb niisama ei räägita. mina lasin implandid panna tallinnas, sugulane usa-s[/tsitaat]

Arvan, et pole vajadust siirdada. Juttu sellest pole arstiga olnud (et oleks vajadust). Või millal selle siirdamise vajadus siis selguks? Ja kui implataadi aeg 5 aastat, siis pole ju mõtet välja käia sellist summat vaid viieks aastaks hammas?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.03 22:20; 02.03 22:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Implataat on tegelikult eluaegne. Kui sul on lõualuuga probleeme, siis võib juhtuda nii nagu kägu ennem kirjutas.
Lõualuuga võib probleeme tulla näiteks siis, kui sul hammas juba tükk aega tagasi ära tuli (2a. tvaliselt, või rohkem).
Mina valisin implataadi, sest lisaks sellele, et see on siiski tavaliselt pikaajalisem kui sild ei lõhu see kõrval olevaid hambaid. Nagu mina arsti seletusest aru sain, siis sild kinnitatakse teiste hammaste peale ja mitte niisama, vaid ikka lihvitakse teised hambad siledaks, et see sinna kleepida. Igatepidi jama ühesõnaga + see sild veel laguneb ka jõudsasti.
Kui lõualuu korras, siis implataat tuleb kokkuvõtteks odavam+elukvaliteedi poolest parem!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.03 00:46; 03.03 01:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tegu lõualuuga, valiksin implantaadi, kui ülemise hambaga, siis ei teagi….. Mul on ülemine implantaat hakanud tekitama regulaarseid põletikke põskkoopasse. Nii kui vähegi külma saab, on jälle põletik sees. Alumisega pole mingit probleemi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sulle see hiljuti pagaldati, siis sinu asemel põõrduksin sama arsti juurde tagasi ja nouaksin garantiid! Nii see ikka reageerida ei tohiks!
Mul on üleval ja ptüiptüiptüi – pole probleeme tekkinud!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.03 00:46; 03.03 01:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]alustaks sellest, kas sulle oleks vaja lõualuud juurde vaja siirdada? mulle ja mu sugulasele oli vaja- meil mõlemal nüüd selline seis, et loetud aja jookusul (keegi ei oska öelda, kas 1-2-5-aasta jooksul) kukuvad implandid ise välja. garantiid ei ole. samas meil kummagil pole diagnoositud paradontoosi. uuri seda, sellestb niisama ei räägita. mina lasin implandid panna tallinnas, sugulane usa-s[/tsitaat]

Kuidas see lõualuu siirdamine välja näeb? Ja kus seda Tallinnas tehakse. Kas valus ka on? Kaua läheb aega selleni, et see tehishammas lõpuks suus on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul pole õrna aimugi, kuidas lõualuu siirdamine välja näeb 🙂 see toimub implantaadi paigaldamisega ühel ajal. implandi paigaldamine mul küll valus polnud, ainult aeg läks vahepeal igavaks. soovitan ipod ja kõrvaklapid kaasa võtta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.03 22:30; 03.03 17:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina sildu kindlasti ei teeks, sest lõhuvad kõrvalolevad hambad ära, mida võib tulevikus ju vaja minna. Kui puuduolev hammas taga pool suus on, siis mina ei teekski midagi:)
Mul endal on üks purihammas puudu ja kuna seda näha pole ja ülemised hambad toetuvad kenasti kõrvalolevatele alumistele hammastele, siis ei teinudki midagi. Kui aga ülemine hammas oleks täpselt alumise puuduoleva hambaga kohakuti olnud, siis oleks pidanud midagi ette võtma, sest muidu vajub ülemine hammas igemest välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lõualuu siirdamine on nii, et tehakse kõigepealt lõualuusse auk kruvi jaoks ning täidetakse see kunstluuga (paks geel). Sel lastakse luustuda ca pool aastat. Siis tehakse samasse kohta kruvi jaoks auk. Kruvi sisse. 4-6 kuud luustub. Siis hammas kruvi otsa.
Mul on suus ca 9 implantaati, enamus neist kunstluu lisandusega. Äärmiselt rahul olen. Nagu oma hambad. Ja ilusad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.03 19:44; 29.03 08:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 2 impl.-ti üleval 4 aastat olnud. Ei ole probleeme ja olen väga rahul. Viru hambakliinikus Tallinnas dr. Tarmo Marrandi paigaldatud. Üldiselt jah 4-6 see nn ooteaeg enne kui hammas peale tehakse. Mul juba 2 kuud hiljem öeldi et kõik ok ja võib ära teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Hinnavahe on umbes 300 euri, see pole väga suur. [/tsitaat]

minu jaoks on see üüratu summa. aga näed, mõne jaoks pole eriti vahetki

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on all sild, juba kolmas aasta. Muud variandid ei ole taskukohased. No ei tea, mingit hammaste lihvimist pole olnud ja ei ole ka märke lagunemisest.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka kaks silda tagumised hambad nii üleval kui all. Ma ei saa aru millest räägitakse üks sild olnud u 15 aastat ja näeb sama hea välja nagu oleks eile pandud. Midagi ei lagune ega pole teinud halba kõrval hammastele. Teine sild olnud u 5 aastat kah pole probleeme. Need ikka ilmselt individuaalsed probleemid. Kuigi jah implantaat võib olla parem kui üks hammas asendada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mul on all sild, juba kolmas aasta. Muud variandid ei ole taskukohased. No ei tea, mingit hammaste lihvimist pole olnud ja ei ole ka märke lagunemisest.[/tsitaat]

Sul pole sild, või ei tea sa mida tähendab hammaste lihvimine, või oled sa esimene inimene maailmas kellele liimiti IGEME külge uus hammas?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Postitas: Kägu | 26/03/2011 16:13 olen- implantaadid nii üleval kui all, pani dr Lumi Dentafixist

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.03 19:44; 29.03 08:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on olnud sild 10 aastat. Silla panemisel on väga oluline, millises olukorras on kõrval asuvad hambad. Ehk puuduva hamba kõrval asuvad hambad lihvitakse (luu lihvimine on õudne!) praktiliselt nullini maha. Kui kõrvalolevad hambad on surnud hambad, siis pole see lihvimine nii võigas ja vastumeelne (ka pole nii valus kui elusa hamba lihvimine). Kui aga mõlemad kõrvalhambad on terved, siis ma ei kaaluks elades silda. Lisaks veel, et minu sild on olnud vastupidav ja kvaliteetne (aga võib ju ka kehvasti välja kukkuda).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on sild, mis pandi elavate hammaste peale. Mõne aja pärast hakkas üks valutama, et seda ravida, üritati silda suust kätte saada. See käis kuidagi tagudes, aga ei õnnestunud. Puuriti siis hoopis auk läbi portselani ja sai ravi teha. Nüüd juba aastaid kõik korras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul pannakse ka Viru Hambakliinikus 10 implantaati.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt 29.06 21:26; 01.07 06:00; 01.07 23:14; 02.07 13:00; 02.07 13:03; 03.07 08:38; 04.07 08:19; 04.07 21:04; 13.07 08:21; 14.07 12:19; 14.07 16:58; 20.07 20:52; 20.07 21:42; 20.07 21:48; 24.07 10:06; 27.07 21:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ees sama valik (kahe hambaga) ja ma ei taha kumagi. Kunagi aastaid tagasi sain implantaadist oma elu hullema valu ja põletiku ja see lõppes ka kõrval olnud hamba kaotusega. Masendav. See oli 10 aastat tagasi, aga ma siiani mäletan seda oma elu hullemat valu (olen sünnitanud lapse – see oli köömes selle õuduse ees). OK, ma usun, et mu toonane arst väikelinnas oli sellel teemal veel võhik ja asjad polnud nii arenenud, aga siiski. ZSilda nagu ka ei taha. Ja ometi peaksin paari nädala jooksul otsuse langetama. Aga ei saa, psühholoogiline tõrge on ees. Mu lõualuud, hambad jne pole ka kiita kahjuks ning mingi otsus tuleb vastu võtta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.06 22:27; 01.07 19:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]lõualuu siirdamine on nii, et tehakse kõigepealt lõualuusse auk kruvi jaoks ning täidetakse see kunstluuga (paks geel). Sel lastakse luustuda ca pool aastat. Siis tehakse samasse kohta kruvi jaoks auk. Kruvi sisse. 4-6 kuud luustub. Siis hammas kruvi otsa.
Mul on suus ca 9 implantaati, enamus neist kunstluu lisandusega. Äärmiselt rahul olen. Nagu oma hambad. Ja ilusad.[/tsitaat]Väga tore kuulda positiivseid uudiseid.
Kaua nad sul juba on? Põletikke pole olnud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.06 23:06; 01.07 22:32; 04.07 00:01; 13.07 23:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul on ees sama valik (kahe hambaga) ja ma ei taha kumagi. Kunagi aastaid tagasi sain implantaadist oma elu hullema valu ja põletiku ja see lõppes ka kõrval olnud hamba kaotusega. Masendav. See oli 10 aastat tagasi, aga ma siiani mäletan seda oma elu hullemat valu (olen sünnitanud lapse – see oli köömes selle õuduse ees). OK, ma usun, et mu toonane arst väikelinnas oli sellel teemal veel võhik ja asjad polnud nii arenenud, aga siiski. ZSilda nagu ka ei taha. Ja ometi peaksin paari nädala jooksul otsuse langetama. Aga ei saa, psühholoogiline tõrge on ees. Mu lõualuud, hambad jne pole ka kiita kahjuks ning mingi otsus tuleb vastu võtta. [/tsitaat]

Kas äravõetava proteesi peale pole mõelnud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli sild, kuni ootamatult selgus, et ühe tugihamba juur oli ära mädanenud. Kogu krempel tulu ära võtta. Teise tugihamba juur oli alles, sai uue krooni panna (hammast ennast ju silla all pole). Kaks esihammast sain implantaadid. Pakuti ka uut silda, aga siis oleks pidanud ju neljanda hamba ka maha lihvima ja kes teab, kaua see oleks vastu pidanud. Sild kestis mul isegi kaua 14 aastat, enamasti peab sild vastu 5-10 aastat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.06 15:59; 02.07 11:12; 02.07 22:15; 04.07 08:40; 15.07 20:37; 27.07 17:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin eile operatsioonil.Algul oli plaanitud,et pannakse implantaadid ära.Kuid siirdati hoopis luud.Nüüd pean pool aastat ootama,enne kui implantaadid pannakse.Luusiirdamine oli tegelikult raske minu jaoks.Valus polnud aga väga ebameeldiv protseduur.Ei taha küll seda enam üle elada.Kuu lõpus saan ajutised hambad suhu.
Nägu on paistes,muidu õmblused ei valuta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt 29.06 21:26; 01.07 06:00; 01.07 23:14; 02.07 13:00; 02.07 13:03; 03.07 08:38; 04.07 08:19; 04.07 21:04; 13.07 08:21; 14.07 12:19; 14.07 16:58; 20.07 20:52; 20.07 21:42; 20.07 21:48; 24.07 10:06; 27.07 21:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kas äravõetava proteesi peale pole mõelnud?[/tsitaat]
Ükski arst ei ole seda soovitanud ja väga selline mõte ka ennast ei vaimustaks. Pealegi kannan ortodontilise ravi tagajärjel öösiti suus plaati ja lisaks on nii alumistele kui ka ülemistele hammastele taha kleebitud traadid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.06 22:27; 01.07 19:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mina sildu kindlasti ei teeks, sest lõhuvad kõrvalolevad hambad ära, mida võib tulevikus ju vaja minna. Kui puuduolev hammas taga pool suus on, siis mina ei teekski midagi:)
Mul endal on üks purihammas puudu ja kuna seda näha pole ja ülemised hambad toetuvad kenasti kõrvalolevatele alumistele hammastele, siis ei teinudki midagi. Kui aga ülemine hammas oleks täpselt alumise puuduoleva hambaga kohakuti olnud, siis oleks pidanud midagi ette võtma, sest muidu vajub ülemine hammas igemest välja.[/tsitaat]

Ülemine hammas vajub küll igemest välja, aga ega ta suust ära ei kuku. Vajub natukene ja ongi kõik. Mul paremal pool ülevalt purihammas ära ja vasakult alt purihammas puudu. Nüüd juba 5 aastat nii olnud ja nii ka jääb. Mina teisi hambaid lõhkuma ei hakka sildade pärast ja uut hammast ka ei taha. Ma üldse ei imestaks, kui mu keha seda vastu ei võtaks. Kunagi sai lolli peaga nabarõngas pandud ja see mädanes mul üle kahe aasta.
Aga mul ka puuduvad hambad välja ei paista. Söömist ka ei sega, sest ülejäänud hambad kõik suus, kaasa arvatud tarkusehambad. Põskedes ka lohke pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Käisin eile operatsioonil.Algul oli plaanitud,et pannakse implantaadid ära.Kuid siirdati hoopis luud.Nüüd pean pool aastat ootama,enne kui implantaadid pannakse.Luusiirdamine oli tegelikult raske minu jaoks.Valus polnud aga väga ebameeldiv protseduur.Ei taha küll seda enam üle elada.Kuu lõpus saan ajutised hambad suhu.
Nägu on paistes,muidu õmblused ei valuta.[/tsitaat]
Tunnen kaasa, parane ruttu. Kas anti ka ahigusleht?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.06 23:06; 01.07 22:32; 04.07 00:01; 13.07 23:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õnneks mul puhkus.
Praegu juba isegi parem juba.Taastumine tundub kergem kui operatsioon ise.Söömine nii vaevaline.Pean sööma,kuna antibiootikumid ka peal.Eilse siirdamise eest maksin 1045.- eurot.
Suurem summa läheb 6 kuu pärast.
Ootan juba,et saaks kasvõi ajutisedki hambad suhu.Alumised õnneks kõik terved.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt 29.06 21:26; 01.07 06:00; 01.07 23:14; 02.07 13:00; 02.07 13:03; 03.07 08:38; 04.07 08:19; 04.07 21:04; 13.07 08:21; 14.07 12:19; 14.07 16:58; 20.07 20:52; 20.07 21:42; 20.07 21:48; 24.07 10:06; 27.07 21:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh õudust, mul ka see ees (vaja panna 4 implantaati) + 4 hammast välja tõmmata ja klambrid.
Eelmine nädal tõmmati tarkusehammas välja ja ikka paistes ja valutab.
Ei kujuta isegi ette, mis valud mind veel ees ootavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa ajutisi hambaid kohe ei saanud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.06 15:59; 02.07 11:12; 02.07 22:15; 04.07 08:40; 15.07 20:37; 27.07 17:13;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 63 )


Esileht Ilu ja tervis Kumba eelistada: silda või implantaati? (hambateema)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.