Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kumba panka valida (SEB, SWED?)

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: Kumba panka valida (SEB, SWED?)

Postitas:

Kuidas olete rahul emma-kumma pangaga (nt ülekandetasud, kasutusmugavused, pangaautomaatide ja kontorite kättesaadavus jms)?

Kui peaksin valima, kummas pangas omale arvelduskonto avan, kumba soovitaksite ja miks?

Tänan vastajaid!

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.05 08:17; 08.05 09:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen SEB-ga rahul. Eriti meeldib digikassa, ma ei tea, kas nüüdseks on SWED-is ka see juba.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte kumbki ! Minul on nüüd Coopis ja väga rahul

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.05 08:27; 07.05 09:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

LHV on ainuke, mille valiksin (kõige odavam, ülekandetasud puuduvad jne).

+19
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Swedil ja LHV-l on võimalik kasutada ApplePay-d. Väga mugav. Kui täiega ükskõik, siis ma valiks pigem LHV aga swedil on palju automaate ja rohkem kontoreid, kui peaks vaja olema otse asju ajada.

Seb-st omal ajal lahkusin aga ei hakka neid põhjuseid välja tooma, kindlasti on asjad vahepeal muutunud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on mõlemas pangas kontod, igal juhul eelistan SEB-d Swedile.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.05 08:59; 07.05 23:26; 08.05 09:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka mõlemas pangas konta, eelistan ka SEB-i.

Saan aru LHV ja Coopi eelistajatest, aga minu jaoks on oluline, et kui ruttu sularaha vaja, siis ma ei pea sõitma 25+km, et automaati leida…

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan aru LHV ja Coopi eelistajatest, aga minu jaoks on oluline, et kui ruttu sularaha vaja, siis ma ei pea sõitma 25+km, et automaati leida…

igast automaadist saad võtta raha välja. Teenustasu on 1 euro, ei pea 25 km sõitma

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Antud valikus kindlasti Swed.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan aru LHV ja Coopi eelistajatest, aga minu jaoks on oluline, et kui ruttu sularaha vaja, siis ma ei pea sõitma 25+km, et automaati leida…

igast automaadist saad võtta raha välja. Teenustasu on 1 euro, ei pea 25 km sõitma

Coopis võib ju suva ATMist tasuta raha välja võtta !

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan aru LHV ja Coopi eelistajatest, aga minu jaoks on oluline, et kui ruttu sularaha vaja, siis ma ei pea sõitma 25+km, et automaati leida…

Võib juhtuda, et pead ka suurpankade atm leidmiseks 25 km sõitma.
Tegelikult on ka LHVl päris korralik võrk Luminori automaatidega koos.

ise olen SEBs, aga kui peaksin praegu valima, siis ilmselt LHV. Swed ei tuleks üldse kaalumiselegi.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.05 09:39; 07.05 13:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka mõlemas pangas konta, eelistan ka SEB-i.

Saan aru LHV ja Coopi eelistajatest, aga minu jaoks on oluline, et kui ruttu sularaha vaja, siis ma ei pea sõitma 25+km, et automaati leida…

Coopi kaardiga saab igast Coop poest tasuta sularaha välja võtta ja ka Swedi automaadist.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.05 08:27; 07.05 09:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

SEB-ist läksin alles ära, mõttetud teenustasud ja kuutasud olid püsivalt. Mul on kahes pangas veel kontod ja kumbki ei nööri niimoodi raha, SEB võtab kõige eest.

Minu meelest võtab Swed iga asja eest teenustasu. Iga ülekanne maksab. SEB on mul kuutasu ja rohkem millegi eest maksma ei pea.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

LHV valiksin.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

LHV on ainuke, mille valiksin (kõige odavam, ülekandetasud puuduvad jne).

Sama.
Ma ei mäleta, millal mul oli viimati reaalne vajadus pangakontoris kohapeal käia – LHVs pole kunagi käinud, kõik asjad saanud telefonitsi ja meilitsi aetud.
Sularaha võtan ka välja ca korra kuus ja kui kuskil pärapõrgus ei ela (kus ei pruugi ka teisi automaate olla), siis linnades on automaate piisavalt. Kui elaks kohas, kus pole, siis maksaks tõesti raha välja võtmisel pigem selle teenustasu teise automaadi kasutamise eest nagu siin keegi soovitas, kui hakkaks ekstra sõitma raha järele. Kokkuvõttes tuleb ikka odavam.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina annan ka oma hääle LHV poolt. Aga kui peab Swedi ja SEBi vahel valima, siis SEB. Lihtsalt parim valik kahest halvast.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks need kaks, vali LHV või Coop

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.05 10:44; 08.05 18:33; 08.05 18:36; 09.05 10:58; 09.05 16:16; 09.05 18:50; 10.05 13:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

SEB-ist läksin alles ära, mõttetud teenustasud ja kuutasud olid püsivalt. Mul on kahes pangas veel kontod ja kumbki ei nööri niimoodi raha, SEB võtab kõige eest.

Minu meelest võtab Swed iga asja eest teenustasu. Iga ülekanne maksab. SEB on mul kuutasu ja rohkem millegi eest maksma ei pea.

Swedil on samuti kuutasu võimalus ja tee kasvõi 100 ülekannet päevas…

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

eraisikuna max-hetkel olid kontod 4s pangas, peale Danske kadumist nüüd 3s.

Eraisikuna meeldib mulle väga swedi väärtpaberitehingute/kontode süsteem. SEB nõuab eesti ja välisväärtpaberitele eri kontosid, Swedis on lihtne ses mõttes, et kohe kui midagi müüd, saad uued osta, pole vaja raha vahepeal 3p oodata ja eraldi ühelt kontolt teisele kantida (nagu SEB tahab) , kui nt eestit müüd ja välisvp ostad või vastupidi.

samas nt kui omal ajal kodulaenu võtsime, siis Swed ei andnud, aga seb andis

Lollus on see, et seb oma virtuaalse krediitkaardi ära kaotas, see oli neil ainus asi, mis teistele silmad ette andis.

LHV idiootsuse tipp on see, et pärat seda kui sinna konto tegin, muutsid nad minu käest küsimata ära minu LHV rahafoorumi kasutajanime – selleks sai üleöö minu ees-ja perekonnanime ja mul pole õnnestunud 3a jooksul nende klienditeenindust niikaugele saada, et nad selle ära muudaksid. Seni lihtsalt ignoreerin nii neid kui nende foorumit.

Coopi üritasin kunagi kontot teha, aga nende koduka kasutamisel ilmnesid mitmeid erinevaid tehnilisi tõrkeid, nii et jätsin selle pooleli kuniks nad oma it-süstemid korda teevad

Firma konto tegin vaid Swedi, sest ettevõtte jaoks on see kõige mõistlikum (enamikel klientidel ja koostööpartneritel swedi konto olemas). Lisaks on swedi kontor meie firma kontorile kõige lähemal.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Swedil on samuti kuutasu võimalus ja tee kasvõi 100 ülekannet päevas…

Jättes kõrvale summa suuruse iseeneses, siis Swedi kuutasu eest saab nt pensionär SEBs pea pool aastat kuutasu maksta…

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.05 09:39; 07.05 13:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

SEB-ist läksin alles ära, mõttetud teenustasud ja kuutasud olid püsivalt. Mul on kahes pangas veel kontod ja kumbki ei nööri niimoodi raha, SEB võtab kõige eest.

Minu meelest võtab Swed iga asja eest teenustasu. Iga ülekanne maksab. SEB on mul kuutasu ja rohkem millegi eest maksma ei pea.

Swedil on samuti kuutasu võimalus ja tee kasvõi 100 ülekannet päevas…

Ma olen SEBs kuldklient (selleks pole üldse palju vaja, piisab 1400+ € regulaarset sissetulekut iga kuu SEB kontole ja pole üldse mingit kuutasu. Nii pangakaart kui ka ülekanded on tasuta. Varem maksin paketi eest paar eurot kuus.

 

Kui kodulaenu võtsin, siis SEB pakkus 2,2%, Swed 2,4% ning LHV, Coop ja Luminor kõik 2,7% intressiks (pluss euribor muidugi).

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.05 08:59; 07.05 23:26; 08.05 09:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on SWED, SEB ja LHV.

Sebi kasutan kõige rohkem ja olen rahul.

LHV on tegelikult teises linnas õppivate laste toiduraha konto. Aga jah, seal ülekande tasusid ei ole nagu swedis.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

SEB-ist läksin alles ära, mõttetud teenustasud ja kuutasud olid püsivalt. Mul on kahes pangas veel kontod ja kumbki ei nööri niimoodi raha, SEB võtab kõige eest.

Minu meelest võtab Swed iga asja eest teenustasu. Iga ülekanne maksab. SEB on mul kuutasu ja rohkem millegi eest maksma ei pea.

Swedil on samuti kuutasu võimalus ja tee kasvõi 100 ülekannet päevas…

Ma olen SEBs kuldklient (selleks pole üldse palju vaja, piisab 1400+ € regulaarset sissetulekut iga kuu SEB kontole ja pole üldse mingit kuutasu. Nii pangakaart kui ka ülekanded on tasuta. Varem maksin paketi eest paar eurot kuus.
Millal sa kodulaenu võtsid sellise intressiga?

Kui kodulaenu võtsin, siis SEB pakkus 2,2%, Swed 2,4% ning LHV, Coop ja Luminor kõik 2,7% intressiks (pluss euribor muidugi).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.05 08:17; 08.05 09:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millal sa kodulaenu võtsid sellise intressiga?

2019 sügisel.
Mul oli ühest küljest väga maandatud riskidega laenuprojekt: likviidne kinnisvara, sissemakse 50%, enda laenuvõime kaugelt üle küsitud laenusumma, töökoht ülimalt suure nõudlusega erialal meditsiinis, varasemaid laenukohustusi polnud ja säästetud oli piisavalt, laenukaitsekindlustused võtsin ka (v.a töökoha kaotuse kindlustus – toda viimast ei soovitanud isegi laenuhaldur, sest minu erialal tõesti seda ohtu, et jääd tööta ja uut tööd ei leia, ei ole ega ilmselt minu eluajal ka ei tule). Teiselt poolt võtsin laenu üksi ja mul on kaks alaealist last üksi ülal pidada.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.05 08:59; 07.05 23:26; 08.05 09:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on mõlemad. Tingimused suht sarnased – mõlemas on kindla kuutasuga maksete pakett. Sularaha automaate on minu kodulinnas Swedil rohkem, samuti on neil siin kontor. SEBil kontorit pole, pean selleks Tallinnasse sõitma (samas kui suuri ülekandeid a la 10 000+ eurot ei tee, siis pole vaja üldse kontorisse minna). Kodulaen on SEBist – seal oli lepingutasu poole väiksem, muud tingimused võrdsed. Igapäevane arveldus käib Swedi kaudu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

(samas kui suuri ülekandeid a la 10 000+ eurot ei tee, siis pole vaja üldse kontorisse minna).

Miks suurte ülekannete tegemiseks kontorisse tuleb minna?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.05 10:44; 08.05 18:33; 08.05 18:36; 09.05 10:58; 09.05 16:16; 09.05 18:50; 10.05 13:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

SEB on mul kuutasu ja rohkem millegi eest maksma ei pea.

Vähemalt firmadel on see kuutasu päris suur.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.05 10:44; 08.05 18:33; 08.05 18:36; 09.05 10:58; 09.05 16:16; 09.05 18:50; 10.05 13:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks need kaks, vali LHV või Coop

Sama. Swed või SEB ainult surmaähvardusel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vähemalt firmadel on see kuutasu päris suur.

Meie firmal 6 eurot kuus.

Miks suurte ülekannete tegemiseks kontorisse tuleb minna?

Meil on paar korda saanud netipanga limiidid ületatud. St peab arvestama, et on ka kuulimiit, mitte ainult päevalimiit. Jama, kui kuu lõpus enam ühtki makset teha ei saa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.05 10:01; 09.05 20:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on mõlemad. Tingimused suht sarnased – mõlemas on kindla kuutasuga maksete pakett. Sularaha automaate on minu kodulinnas Swedil rohkem, samuti on neil siin kontor. SEBil kontorit pole, pean selleks Tallinnasse sõitma (samas kui suuri ülekandeid a la 10 000+ eurot ei tee, siis pole vaja üldse kontorisse minna). Kodulaen on SEBist – seal oli lepingutasu poole väiksem, muud tingimused võrdsed. Igapäevane arveldus käib Swedi kaudu.

Miks seda sularaha on nii palju vaja, et automaadid peavad võimalikult tiheda asustusega võtta olema? Ma hakkasin praegu mõtlema, aga viimase aasta jooksul ei suuda ainsatki korda meenutada, kus oleksin automaadist raha võtnud või sularahaga mingeid toiminguid teinud.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kumba panka valida (SEB, SWED?)