Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kummad on kasulikumad

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Kummad on kasulikumad

Postitas:
Kägu

kas mets- või kultuurmustikad?

+1
-1
Please wait...

Postitas:
kirilind2

ma arvan, et metsmustikad. ikkagi puhas loodus.

+9
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üsna üheväärsed
https://maakodu.delfi.ee/news/maakodu/aed/kas-metsamustikas-on-kultuurmustikast-kasulikum?id=32674053

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu maitsemeel vaidleb vastu artiklist pärit lausele:”… kultuurmustikates on rohkem suhkruid, vähem happeid, seetõttu ka maitse magusam kui metsas kasvaval mustikal.”
Mulle tundub küll, et kultuurmustikal on vähem mustika maitset ja lõhna.

+11
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minu maitsemeel vaidleb vastu artiklist pärit lausele:”… kultuurmustikates on rohkem suhkruid, vähem happeid, seetõttu ka maitse magusam kui metsas kasvaval mustikal.”

Mulle tundub küll, et kultuurmustikal on vähem mustika maitset ja lõhna.

Magusus on ju teine asi kui lõhn ja maitse. Kultuurmustikas on magusam ju kohe kindlasti, metsam oma hapukam. Suhkrusisaldus on midagi muud

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Magusus on maitse.
Kultuurmustikas võib ju olla vähem happeid ja rohkem suhkrut, aga see ei tundu mulle magus, vaid pigem maitsetu.

+6
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kultuurmustikaid on ju palju erinevaid sorte. Mõned on hapukamad ja tugevama maitsega, mõned üsna lääged.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kindlasti metsamustikas, mis küsimust siin olla saab üldse. Kultuurmustikaid kasvatatakse müümiseks ehk kasu saamiseks ja sellega on ju selgelt öeldud, kuidas neid kasvatatakse. Kõikide lubatud väetiste ja muude turgutusvahendite abil, mõnikord kindlasti ka lubamatute. Metsik mustikas kasvab ise ilma kunstliku piitsutamiseta.

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kindlasti metsamustikas, mis küsimust siin olla saab üldse. Kultuurmustikaid kasvatatakse müümiseks ehk kasu saamiseks ja sellega on ju selgelt öeldud, kuidas neid kasvatatakse. Kõikide lubatud väetiste ja muude turgutusvahendite abil, mõnikord kindlasti ka lubamatute. Metsik mustikas kasvab ise ilma kunstliku piitsutamiseta.

No ei kasvata kõik ometi müügiks. Ma ei müü ühtegi oma aia marja ega puuvilja ja ainus väetis on sõnnik. Kõik on oma perele söömiseks.
Kultuuri suur pluss minu jaoks – pane suhu, millal tahad ja palju tahad, suu ja hambad ei lähe siniseks. Metsmustikast toormoos on ikka superhea, aga no ei ampsa ikka käigupealt, alati pead peeglisse vaatama ja enamasti ka hambaid pesema.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kultuuri suur pluss minu jaoks – pane suhu, millal tahad ja palju tahad, suu ja hambad ei lähe siniseks.

Ja see juba näitab, et see pole mustikas. Midagi olulist on puudu. Aga see selleks, ega me ei pea siin vaidlema. Mina olen loodusliku ja metsiku poolt, intuitiivselt. Ja ma usun, et mul on õigus, aga ma ei arva ka, et see kultuurmustikas on kuidagi kahjulik, kui oma tarbeks kasvatada.

+2
-1
Please wait...

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kummad on kasulikumad